Jump to content

Како зауставити дебилизирајуће и тровачке ријалити програме? (Борба против кича и шунда)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Брате Дидим наравно да се " свађам " са укућанима мојим и око филмова и серија . Сва та америчка ( намерно не стављам велико слово ) срања са силним насиљима и осталим серијским програмима Турским , Индијским , Шпанским . Наравно да то није у буквалном смислу свађа него гунђам . Ја само гледам од Божића гледам ТВ " Храм " који се само емитује преко нета , а надам се да ће неки кабловски оператер да преузме ту телевизију и да приказује . Прозвали су ме " гунђалом "  :0102_laugh:

 

И ја важим за "гунђало" по том питању. :D Него не гледам ТВ и многе те ствари су ми исте... Имам колеге, гледају хорор-филмове, одушевљавају се болештинама и препричавају психолошки ужас у њима и како је нешто верно приказано... Од неких филмова ми се смучио живот а да их нисам ни гледао. А онда се згрозе што је у ријалитију неко некоме лупио шамар и причају како је то дно. У фамилији... тетке о чему причају, причају о серијама, ко кога са ким вара, ко кога воли, ко се за кога удао из присиле, ко је кога задавио свиленим концем... и све то ОК, а онда зло - у ријалитију се двоје љубе, а има момка напољу, то је страшно и куда наше друштво иде. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја важим за "гунђало" по том питању. :D Него не гледам ТВ и многе те ствари су ми исте... Имам колеге, гледају хорор-филмове, одушевљавају се болештинама и препричавају психолошки ужас у њима и како је нешто верно приказано... Од неких филмова ми се смучио живот а да их нисам ни гледао. А онда се згрозе што је у ријалитију неко некоме лупио шамар и причају како је то дно. У фамилији... тетке о чему причају, причају о серијама, ко кога са ким вара, ко кога воли, ко се за кога удао из присиле, ко је кога задавио свиленим концем... и све то ОК, а онда зло - у ријалитију се двоје љубе, а има момка напољу, то је страшно и куда наше друштво иде. :D

:aplauz: 

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Петиција против ријалитија. Ништа спектакуларно по садржају, могло би и много боље, али није то ни толико важно. Важно је да се људи покрену:

 

http://www.peticije24.com/srbija_protiv_farme_parova_i_vb

 

Bzvz...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Важно је да се људи покрену:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сва та америчка ( намерно не стављам велико слово )

 

Ако се присвојни придев изведен од властите именице завршава на -ски, -шки или -чки, пише се малим словом тако да нема грешке, било намерно или ненамерно. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сваки потписник оне петиције уопште не разуме културу и мисли да тек тако може да је „утера“ неком ко гледа тзв. „ријалити“ програм. „Утеривање“ није културан чин.

Што је још горе, то им је само завеса којом себи заклањају културни садржај јер их заблуда да су умно напреднији од оних који гледају ријалити програм сасвим задовољава, тако да се углавном ту и задржавају те култура од њих остаје једнако удаљена као и од публике тих програма којих се они гаде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rijaliti su lagani zalogaji, samo ih ima mnogo, što jes - jes.Hipertrofirano krdo ljudi koji to konzumira, sve i da oće ne može neki bolji zalogaj da uzima.To je njihova mjera i neka tako bude.Ne osuđuj brata koji jede lakomislenu hranu ali nemoj ni da mu povlađuješ.Udalji se i jedi Hranu koja siđe sa Neba.Amin.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел гледате фарму, Кристијан и онај билдер умало да се побију... :)))

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је разлика између ријалитија и филма или серије? "Подметање, надигравање, склапање лажних пријатељстава, проблематични речник, сексуално завођење..." Све то људи добију у ТВ серији одмах, а ријалитије треба да гледају сатима и данима док се нешто догоди. ne_shvata

 

Film traje 90 minuta, rijaliti traju 24/7 po nekoliko meseci. A za jednim odmah ide drugi, tako da zajedno traju duže čak i od indijskih/turskih/latinoameričkih/(upisati po želji) telenovela.  Naravno da kad imaš gomilu ljudi koji se međusobno ne poznaju i staviš ih da žive zajedno u istoj kući da će kad-tad doći do svađe, vređanja i incidentnih situacija; a nešto sasvim drugo je kada je takvo ponašanje željena matrica koju producenti podstiču od prvog minuta i koja se očekuje od učesnika da bi sve bilo 'kontroverznije' i gledanije. I onda imaš gomilu anonimusa koji omladini šalju poruku "Hej, baš je kul da se kroz život probiješ celonoćnim divljanjem po splavovima, vezom sa nekim kontroverznim biznismenom ili političarem, ili ako si rođak nekog takvog. Onda ćeš da dođeš ovde, dobijaćeš kintu da se ponašaš kao totalni retard 24 časa dnevno (učesnici Parova su dobijali od 50 pa do 400 evra nedeljno, u proseku između 100-150 ako se dobro sećam), milioni širom Srbije i Balkana će te obožavati i bićeš njihov idol, postaćeš preko noći zvezda i slava je pred tobom!". To je po meni glavni problem sa ovakvim stvarima.

 

Naravno, pisao sam i ovde i na drugim temama, pa da ponovim: zabranom se ne potiže ništa, to je uvek mač sa dve oštrice. Ovakvi programi su, nažalost, ogledalo društva i nema ništa od njihovog nestanka dok se samo društvo ne promeni iz osnova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

promeni iz osnova

:.mislise. ???

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел гледате фарму, Кристијан и онај билдер умало да се побију... :)))

 

okači video ako dođe do ozbiljnijeg kontakta, mada vjerujem da će ga Kristijan zakucat.

 

mada, neko može reći kako je rijaliti živa zajednica (svakako daleko od idealne zajednice vjernih, ali kakva takva) i da su tamo ljudi barem u nekom odnosu, guraju se, ne podnose se, vole se, ne vole se, razgovaraju...i neko će da se okrene meni i kaže: a šta ti radiš virtuelni botu, šta ti imaš protiv rijalitija? I ja ću reći: eo ništa!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Figure of speech :)))

А ја се понадао...  7896634  Срећа па наиђе Мирослав...

 

"преумљење"

Никако не могу да замислим  :1304348s94os9382e:  како би се тај процес одвијао ако предложени модел укључиш у актуелни систем друштвеног "функционисања". На једној страни имаш врхунске вредности које некако треба да прођу кроз васпитаника изазивајући преображај а на другој врло питке кичасте отрове у целом спектру дугиних боја (а и шире). Погоди за шта ће радије да се определи и младо и старо... :75: :sossos::dedica::trubac: smiley-dance007

P.S. https://www.pouke.org/forum/topic/32711-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%9A%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0/page-29#entry1332437

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да Геније мисли на "преумљење", хришћански речено. Промена угла гледања на живот и његову сврху, смисао.

Едукација, на свим нивоима и у свим аспектима, то је мислим једино решење. Дакле образовање, давање релевантних чињеница, и васпитање, тј. изграђивање позитивних ставова на бази тих чињеница. Код образовања не мислим на пуко штанцовање стручних кадрова (стручност се свакако подразумева) са том и том дипломом, нити на неку енциклопедијску информисаност. Ту пре свега мислим на оно што сам чини ми се негде раније и рекао а то је да школа прође кроз човека. А са тим проласком школе кроз човека је скопчано и васпитање, то су симултани процеси. Васпитањем кроз образовање млади људи стичу један другачији поглед на свет, изграђују другачију свест и када постану део друштва они једноставно живе тај усвојени модел којим су онда зачињене све сфере живота. То је онда она хришћанска "со свету".

 

Pa da, otprilike tako nešto sam imao na umu. Al' pošto znam da od toga nema ništa, zato sam napisao figure of speech  :)))

 

E, i još jedna vrlo važna stavka: mi nemamo nikakvu alternativu ovakvim programima na TV-u. Niko neće - ili ne želi - da sedne i napravi kvalitetan program, da ga reklamira i da njime privuče pažnju gledalaca. Na kraju krajeva, svi rijaliti programi su nastali na zapadu i tamo su isto dosta gledani, ali tamo ima i drugih, kvalitetnijih stvari u ponudi, pa ljudi nisu osuđeni da čim upale prijemnik, mogu da gledaju samo Parove, Farme, vesti i političke emisije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...