Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

još ću pomisliti da je uz peticiju neko slučajno šušnuo svetu tajnu u kovertu

 

p.s. Pozdrav svim artemitima koji čitaju temu... neumorno

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

još ću pomisliti da je uz peticiju neko slučajno šušnuo svetu tajnu u kovertu

 

p.s. Pozdrav svim artemitima koji čitaju temu... neumorno

nije mi jasno šta imaju artemiti sa ovom temom?

+Jovan nije pripadao tom korpusu...

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i ti čitaš njih... neumorno, čim možeš to da konstatuješ

:)):))

Zakljucak se sam namece ....

:)):))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

добио привремено одсуство из Епархије нишке ради лечења,

Mogli ste da nam kazete u kojoj je bolnici da ga posetimo.  :D

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

сајт опет не ради...

 

ма све је ово превише глупо и безвезно: постави се вест да владика служи на годишњицу хиротоније, па се скида та вест, па се скида сајт... нека ми неко објасни зашто се скида сајт ако је владика болестан??? А онда одједном вест да владика служи.

 

Зато, нека извине владика Иринеј бачки, али нико није баш толико плиткоуман да прогута онај тзв "деманти".

 

ма дај...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

сајт опет не ради...

 

ма све је ово превише глупо и безвезно: постави се вест да владика служи на годишњицу хиротоније, па се скида та вест, па се скида сајт... нека ми неко објасни зашто се скида сајт ако је владика болестан??? А онда одједном вест да владика служи.

 

Зато, нека извине владика Иринеј бачки, али нико није баш толико плиткоуман да прогута онај тзв "деманти".

 

ма дај...

a sve bi bilo mnogo jednostavnije i bogougodnije da je +Irinej jednostavnim rečima rekao - ISTINU!

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a sve bi bilo mnogo jednostavnije i bogougodnije da je +Irinej jednostavnim rečima rekao - ISTINU!

Грешка. Изношење прљавог веша никако не може бити богоугодно дело. Бар не у овом случају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато, нека извине владика Иринеј бачки, али нико није баш толико плиткоуман да прогута онај тзв "деманти".

ма дај...

a sve bi bilo mnogo jednostavnije i bogougodnije da je +Irinej jednostavnim rečima rekao - ISTINU!

А шта је слагао? Рекао је да није Синод одговоран за његово замењивање него Патријарх. То је суштина. Што се тиче болести, не мора бити само физичка. Премештај 35 свештеника одједном ми не звучи промишљено него плаховито.

R2D2,

A да се ти извиниш владици Иринеју?

Исто и Ламекс.

Spes mihi prima Deus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено мени се никад није свиђао, некако делује љигаво. Још као игуман Острога је  био прек и брзоплет. Сећам се неке приче од пре 10 година да је спавао испод кивота светог Василија да би га удостојио да постане епископ. Како год, било је неизбежно да се једном и ово деси. 

  • Волим 1

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Исто и Ламекс.

 

Што бих се извињавао?! Прво у демантију је написано да је вл. Јован болестан и да га вл. Теодосије мења до повратка са боловања. А то све уз благослов патријарха. Све да је ово прво истина, а није онај ко је то хтео да прикаже као истину је испао смешан. Друго, пошто је смена у питању, тј. одузето му је "привремено" управљање епархијом, то не може да учини патријарх, па све и да сања црвене папинске патофне. Патријарх не може ни носом да примирише у нишку, или било коју епархију, без благослова надлежног епископа. У питању је Синод чији је члан и Иринеј бачки, који нас све прави лудима. А да ли је смењивање у надлежности Синода, е то је питање. Поготово ако су тачни разлози који се само овде наводе, на форуму.

 

У способност владике нишког Јована нећу да улазим. Да ли је или није способан, нека се питају ти исти који су га ту поставили, а није да не знају ко је какав од њих. Мислим, вртимо се у зачараном кругу. На концу, да избацим и благочестиву крилатицу; да смо ми бољи хришћани, боље би попове и владике имали.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како би звали жену епископа ? попадија  над попадијама ? ?   :))  

 

EписКОКОШКА ..

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље је и не бити епископ, него бити епископ без могућности да доноси одлуке у својој епархији.

 

Ne, ne, i ne!

Episkop jeste ikona Hrista, predstojatelj, ali se zaboravlja da on ne sme "ništa raditi bez znanja prezvitera"

Dakle on nije sam. Ako se ponaša kao apsolutista po meni je potpuno legitimno da tako i završi (kako su završavali apslolutisti kroz istoriju, samo bez ubistva).

To je nakaradno shvaćena episkopocentričnost. On ali bukvalno nije episkop bez sveštenika koji ga okružuju, to se vidi i iz toga da episkop ne liturgiše sam, itd...

Postaviti nedozrele ljude, koji ne znaju sa ljudima ljudski za episkope je veliki greh...

Citiraću samo jednog ep. (čije ime neću pomenuti a čiji rad na eparhiji bi trebao biti uzor svima), koji je prokomentarisao ove događaje:  "Zaboga šta to rade?! Pa ljudi nisu stvari da se tek tako premeštaju!"

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ne, ne, i ne!

Episkop jeste ikona Hrista, predstojatelj, ali se zaboravlja da on ne sme "ništa raditi bez znanja prezvitera"

Dakle on nije sam. Ako se ponaša kao apsolutista po meni je potpuno legitimno da tako i završi (kako su završavali apslolutisti kroz istoriju, samo bez ubistva).

To je nakaradno shvaćena episkopocentričnost. On ali bukvalno nije episkop bez sveštenika koji ga okružuju, to se vidi i iz toga da episkop ne liturgiše sam, itd...

Postaviti nedozrele ljude, koji ne znaju sa ljudima ljudski za episkope je veliki greh...

Citiraću samo jednog ep. (čije ime neću pomenuti a čiji rad na eparhiji bi trebao biti uzor svima), koji je prokomentarisao ove događaje:  "Zaboga šta to rade?! Pa ljudi nisu stvari da se tek tako premeštaju!"

 

 

Са овим се слажем потпуно! Али, треба да објаве истину а не да се пише како је болестан, како новинари пишу глупости итд... А ако је заиста то урадиш шта је урадио- потпуно се слажем.

Епископ јесте глава у епархији, али не ради сам...Нажалост, многи су теологију светог Игњатија богоносца схватили на апсолутистички начин (оно да Епископ за своје поступке једино одговара Богу).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...