Jump to content

Деманти у вези са наводном "суспензијом" Епископа нишког Јована

Оцени ову тему


Препоручена порука

post sa fejsa

 

 

Jedino , sto mi je u ovoj prici najtuznije je to , sto ce, ustvari , nadrljati ljudi koji nisu ni krivi ni duzni, vec, su se zatekli, u nevreme.Zalosni je sto Jovana niskog, smenjuju ljudi, isto tako sumnjivog morala i karaktera, pri tom ne mislim na Episkope, vec na grupu popova u Nisu koji su ggodinama unistavali Crkvu i radili za svoj interes, koji su unistili mnogo mladih zivota, razorili mnogo porodica i za to ce pred Bogom odgovarati. Cela Crkva zna o kriminalu Milutina Timotijevica i njegovog zeta Branka Cincarevica. Cela Crkva zna o zilotizmu Dionisija Pantelica i njegovim vezama sa Artemijem. Cela Crkva zna o Vlajku Grabezu. Cela Crkva zna o kriminalu u toj Eparhiji vec 40 godina. Neka se i to malo preispita, a sa obzirom ko dolazi za admina mislim da ce se sve preispitati. Dobro znam o cemu govorim jer sam prosao kroz tu muku tamo. Od istih ljudi. Ko to drzi Milutina Timotijevica na mestu rektora Bogoslovije , iako ima 80 godina. Moze li takav covek razumeti potrebe mladih ljudi sada, ili uopste napredak teoloske nauke trenutno. U eparhiji Niskoj postoje problemi kojima Ep. Jovan nije jednostavno dorastao, i to je problem. Nije smeo da dozvoli daostane u senci Patrijarha, i to ga je kostalo. Iskreno zao mi je, zbog svega, ali jos vise se plasim onoga sto ce doci.

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Односи са јавности су нам катастрофални. Када се овако битне одлуке доносе, нормално је да ћеш обавестити јавност о томе шта се дешава.

 

Деманти истините вести, да је промењен (привремено?) владика у нишкој епархији, је само замајавање јавности. А поготово објашњење да је то нешто уобичајено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

како би звали жену епископа ? попадија  над попадијама ? ?   :))  

 

 

episkopadija, episkopkinja, episkopica, episkološkinja...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да би помесне цркве продисале пуноћом даха Духа још у историји, потребна је пре свега љубав према Истини и ревновање за Истину и Истином.

Јер много тога погрешног, лошег, лажног, опаког, погибељног се наталожилио у цркви. Дуго је црквом владао конференцијски дух, салонска теологија, церемонијално хришћанство, банкетско-парастосни оптимизам, отужни псеудо елитизам. И да није промена, остали би смо до даљњег таоци једне позоришне атмосфере. Али слава Богу: Дух евхаристијске и екуменске Цркве враћа загубљену јагњад Оцу. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како артемијевци сазнају, владика Јован се самовољно повукао, што се поклапа и са вестима из осталих извора.

 

Лично мислим да то није поштено према верницима његове епархије, него им је дуговао да се бори до краја, и истера ствари на чистац. Али, ако је то његова одлука, добро, морамо је испоштовати. То само говори колико је тешко било шта променити на боље, и зашто смо ту где смо. Бојим се само да ће нам понестати владика, и да ће на крају целокупно малобројно монаштво да се опроба у епископској улози.

 

На крају ће ипак свештенике прозводити у владике, пошто нећемо имати монаха. Мада су у неким епархијама свештеници на трону, у смислу да владају из сенке, а владике су ту за сликање, и спровођење њихових одлука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како артемијевци сазнају, владика Јован се самовољно повукао, што се поклапа и са вестима из осталих извора.

 

Лично мислим да то није поштено према верницима његове епархије, него им је дуговао да се бори до краја, и истера ствари на чистац. 

 

Znas kako ne valja kad od Boga dato ne predaju pokazuju da im je "fotelja" draga,ne valja kad od Boga dato mirno predaju,nisu se borili do kraja.

 

Patrijarh ja mislim da je postao "dzelat" i da je to mnogo lose i na mnogo ruzan nacin. Znate ako za sve nekome skidate glavu ili krunu sa glave,onda ste mozda dobar drzavnik,politicar,ali duhovnik,patrijarh,ne znam.

 

Po sopstvenim priznanjima ljudi iz mnogih eparhija,znam da u svakoj postoje klanovi odredjeni svestenika,koji se drze i ne daju na sebe po svaku cenu,sta ce sad biti kad postoji saznanje da je jedan klan po priznanju ljudi iz Niske eparhije smenio jednog vladiku...naravno nisu svi patrijarhovi ljudi pa ce vecina svoje zahteve ostaviti na semaforu kod patrijarsije ali opet...

 

Sad vidim u prethodnim porukama medju nabrajanjima losih stvari u eparhiji se navodi eto Dionisije iz Lipovca koji je zilot i koji je blizak Artemijevcima,pa onda ne znam losi ljudi u eparhiji i slicno. Pa zar isti arh.Dionisije i svi ti "losi" ljudi nisu dosli u eparhiju u trenutke kad je njima upravljao sadasnji patrijarh? Dakle problem je sto episkop Jovan nije sve te ljude negde "isterao" ali je veliki problem sto je neke smenjivao,a da je isterao iz eparhije sve bi bilo dobro? zezate se?kontam da da.

 

Sto se arhimandrita Dionisija tice po sopstvenom priznanju i poznanju on je dugi niz godina duhovnik patrijarha Irineja,kog koga je bio u eparhiji,a za sve to sto je on po vama zilot je kriv vladika Jovan Puric.

 

Ne znam,mislim da ovo sve vodi kad tad u neki veliki rascep,nece biti velika mudrost pa vecinu episkopa koji su ili ce i dalje biti svrgavani okupiti negde zajedno,a onda...

 

Patrijarh mora da spusti loptu ili u krajnoj liniji,da krene prvo u osinje gnezdo i time pokaze da mu je pravda i istina na prvom mestu,a ne politikanstvo i dvojakost arsina u smislu da isti problem nije isti i da je u zavisnosti od toga u kojoj je eparhiji i kod kog episkopa mali,a kod koga veliki problem dostojan rascinjenju,svrgavanju itd.

 

Neka nam Gospod Bog pomogne i neka se u njega uzdamo.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нешто о владики Јовану и дешавањима у Нишу

 
01.jpg
Помоз Бог и Свети Јован Шангајски нашем владики Јовану и свима нама!
 .
Вероватно сте чули али ево укратко шта се може сазнати, макар по оном што пишу медији:
 .
Тридесетак свештеника-разбојника из Ниша устало је против владике Јована због премештања на друге парохије. Тражили су подршку патријарха и Синода и изгледа да су је добили. Медији преносе да је владика Јован саслушаван у Београду, да он не намерава да се бори за свој положај, да и сам тражи да се повуче са епархије и врати старом професорском послу, што због самовоље и непослушности нишких разбојника, што због свог нарушеног здравља. (Занимљиво да се са таквим анархо-свештеницима пре више од стотину година рвао и владика нишки Никанор Ружичић. Разлика је што су они тада тражили и налазили подршку у световним институцијама)

 .


Новости пишу да се владики замера и то што је у мају потписао петицију против смене владике канадског Георгија.
 .
На његово место ће до августа и новог заседања Синода епархијом нишком управљати владика Теодосије Шибалић. Тада ће се решити и коначан статус нашег владике.
 .
Моје лично мишљење је да би пиротски свештеници требало да покажу љубав ка свом пастиру и добром Христовом слуги Јовану, да сачине заједнички  документ подршке и тако се ограде од нишких разбојника и раскућника. Владика Јован је у Пироту окончао вишедеценијски раскол у свештенству, рукоположио и поставио више младих, вредних и побожних свештеника, покренуо истинску литургијску и духовну обнову у граду, одржао је два незаборавна предавања а имали смо његов благослов и подршку и за православно удружење, трибине, концерте, пројекције, хуманитарне акције...

09.jpg
То су све важни и велики духовни догађаји које Пирот није видео од 30-тих година прошлог века па све до његовог доласка.  Никада их не бисмо ни имали да владика Јован није био притом и праведно строг и да није вршио премештаје свештенства. На крају крајева, треба видети у старим Прегледима и Гласовима епархије нишке шта значи владичанска строгост. Онај тихи и благи владика Јован из Дојкинаца је скоро сваког месеца издавао забране свештенослужења а било је и много грубљих казни. Да не помињемо владику жичког Василија који је у време администрирања нишком епархијом умео, за само годину дана, да рашчини по неколико свештеника ...

10.jpg
Све је ово већ виђено хиљаду пута у историји Цркве Христове. И разбојници и праведници, и похлепа Јудина, и гордост и лицемерје фарисејско, и ћутање и равнодушност Пилатова. Све је виђено и све познато, све сем нашег става. Владику Јована никада нисам лично упознао. Патријарха Иринеја јесам. Он је показивао много више поверења ка нама мисионарима. Док је он био владика имао сам, лично, много већу слободу у раду и одлучивању (о чему имам и један писани документ са његовим потписом). Немам, дакле, никаквог личног интереса да браним владику Јована. Све ово пишем јер сматрам да је он оклеветан и да страда једино због своје побожности и Христољубља. Баш као његов свети имењак Јован Шангајски, кога данас прослављамо.
 

Жељко Перовић
власник приватне издавачке радње "Књига Знамење"
На сликама: владика Јован у Пироту, фебруар 2014.

 

http://znamenje-pirot.blogspot.com/2015/07/blog-post.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas kako ne valja kad od Boga dato ne predaju pokazuju da im je "fotelja" draga,ne valja kad od Boga dato mirno predaju,nisu se borili do kraja.

 

Нисам мислио на борбу за фотељу, него да среди ствари у епархији до краја, и онда, ако треба, да се повуче. Овако је остао само још један незавршен посао и проблем...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda se  +Jovan, voljom Gospodnjom, ipak predomisli:

 

 

Поводом годишњице Епископске хиротоније Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин др Јован ће у суботу, 4. јула 2015. служити свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Нишу са почетком у 8 часова. Позивамо свештенство и верни народ да узме молитвеног учешћа на Св. Литургији.

http://www.eparhijaniska.rs/%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B8%D1%98%D0%B0/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE/5388-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%88%D1%9A%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B5

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažu da će se sutra na pomenutoj arhijerejskoj liturgiji "spontano" potpisivati peticija za ostanak v. Jovana. Ako kažem još nešto moraću da vas ubijem :)):)) :))

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažu da će se sutra na pomenutoj arhijerejskoj liturgiji "spontano" potpisivati peticija za ostanak v. Jovana. Ako kažem još nešto moraću da vas ubijem :)):)) :))

Znaci komunisti su bili u pravu ....

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Možda se +Jovan, voljom Gospodnjom, ipak predomisli:

 

Ili je u pitanju oproštajna liturgija (najverovatnije!) ili je još ostalo vremena da se ekipa (što episkopska, što popovska) ipak dogovori među sobom oko raspodele tokova love, parohija, snajki i ostalog.

Moguće je da će interes i paroljublje ipak prevladati i da neće ugroziti biznis svih angažovanih na njivi Gospodnjoj. Će vidimo ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...