Jump to content

Што нисте остали у манастиру? Da li ste imali želju za monašenjem ili poznajete nekoga ko se zamonašio?


Lion

Препоручена порука

Цитат

A, pa ne mozemo izjednacavati monastvo i brak, monastvo jeste vise (naravno, prvenstveno po devstvenosti-bezbracnosti i tome sto si sve svoje potpuno predao Bogu);

лепо је волети монаштво ал се онда питам шта радиш у браку?

монаштво и брак су подједнаки спасоносни подвизи у оку Цркве.

 

Цитат
Цитат

Подвиг девствености је највећи у Цркви, можда је мало то нама несхватљиво, али тако је.

Наиме, уколико се налазиш у манастиру а ...

Седиш по читав дан испред рачунара ... Тешко теби !

одакле такво мишљење?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 187
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Otkud to da je devstvenost najuzvišenija vrlina?

Zapravo, nisam to nikad ni poimao kao vrlinu.

извињавам се, није врлина конкретно, већ блаженство.

у посланици Јеврејима се помиње ан крају да је блаженија девственост у Духу Божјем од брака.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ljudi dragi...ja vas nista ne razumem...pitanje je bilo '''da li ste nekada pozelili da s ezamonisite'''...odgovor glasi '''jesmo'''...ali to je proslost...nje vise nema...laku noc... greengrin

da...znamo da neki starci pustinjaci...kazu.. kako je veci podvig ziveti u svetu, jer su tamo i iskusenja veca...pa je stoga potrebnija i veca borba... greengrin

zaboravila sam da kazem...jednom sam, negde procitala... 89898989898989...da mesto ne spasava coveka, pa bio on monah ili ne...mesto podviga  nece ga spasiti...

''Имај времена за РАД - то је цена УСПЕХА ... Имај времена за РАЗМИШЉАЊЕ - то је извор МОЋИ ... Имај времена за ИГРУ - то је тајна МЛАДОСТИ ... Имај времена за ЧИТАЊЕ - то је основа МУДРОСТИ ... Имај времена за ПРИЈАТЕЉСТВА - то је пут СРЕЋЕ ... Имај времена за САЊАРЕЊЕ - то је пут ка ЗВЕЗДАМА ... Имај времена да ВОЛИШ и да те ВОЛЕ - то је привилегија богова ... Имај времена да гледаш ОКО СЕБЕ - сувише је кратак дан за себичност ... Имај времена за СМЕХ - то је МУЗИКА ДУШЕ ...''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne sviđa mi se naprosto izdizanje monaštva iznad ženidbe. Mislim da nije ispravno.

па у овим условима није јер то неки злоупотребљавају, али онда кад га није ни било ни у идеји имало је сврху тако причати и практично утабавати пут у том смеру.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли сте некада пожелели да се замонашите ?

Јесам. Мислио сам у почецима боготражења да је то једино мерило спасења. А онда је кренуло узрастање и сви благодатни хоризонти су ми рекли: "Небо је свуда исто!".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Наравно да дође помисао на монашњење, када видимо како је тамо живот савршен, не престана молитва и борба самим са собом. Но ја себе видим као породичног човјека, односно жеља ми је да оснујем породицу са макар 5 дјеце dada

Е сад дал ћу се икада замонашити или не, то само Господ зна. Могао би замислити да у старијим годинама када будем одхранио децу да одем у манастир и да задњи период мога живота максималнно Господу посветим.

Али себе тренутно видим као породичног човјека који ће одржати у овим тешким временима једну побожну и патријархалну породицу, односно домаћу Цркву, како то лепо свети Оци говоре.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

када видимо како је тамо живот савршен

извини, ал ово је тотална предрасуда.

 :) :) dada Монах се сваки дан '' dada'' са демонима   :)

Кад би Старац Пајсије спавао, долазио би му демон и пробудио би га са речима : '' Еј касниш на молитви'' или би узео и растурио собу.

Има пуно таквих примера ...

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

када видимо како је тамо живот савршен

извини, ал ово је тотална предрасуда.
:drugarstvo: algabacaju isus-sinai Монах се сваки дан '' :)'' са демонима  :drugarstvo:

Кад би Старац Пајсије спавао, долазио би му демон и пробудио би га са речима : '' Еј касниш на молитви'' или би узео и растурио собу.

Има пуно таквих примера ...

или и њега да разбаца по соби, понекад ...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...