Jump to content

Вести са Косова и Метохије

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

Нема више спортска тема али има везе са причом како се врши медијска манипулација слично као са КиМ и нашим победама од 5:0, врло кратко, наиме од самог доласка Вучка на власт се од стране режима врши такав терор од стране режима и државе над Партизаном да је можда скоро незабележено у историји спорта можда мислим да је скоро боље стање у Северној Кореји него код нас, буквално су скоро сви клубови Партизана пред гашењем, рецимо један класичан пример докле се иде у репресалијама да када се преносе утакмице Партизана чим се почне скандирање Вучко шећеру :))) одмах се то прекрива са студијским звуком неког другог навијања или се једноставно смањује тон са утакмице док су сада одскора почели да смањују тон са утакмица КК Партизана и без икаквог оправданог разлога једноставно смање тон из неког болесног разлога, али ајд све то, ок, Вучко бивши Звездин набеђени хулиган са шипке па да кажемо лечи неке младалачке комплексе, него се нешто друго много опасније догађа испод жита директно упућено према свим навијачима Партизана, и зато сам и морао овде да напишем, укратко, када је Вучко дошао на власт инсталирао је на Југу једну нову навијачку групу Јаничари (Принципи) са екипом Салетом мутавим и Беливуком које то није прошло без великог насиља и на стадиону и хали и на улицама БГ са смртним случајевима, где је затим та група постала ударна песница Вучка и режима у насилном гушењу било каквог протеста међу навијачима Партизана против Вучка или грађанског на улици, и када су постали мафијаши и прејаки и опасност за режим и Вучка уклоњени су  тако да је организована класична трибина на Југу скоро престала да постоји,  са друге стране Звездини навијачи и Север су купљени тиме прво што се протежира Звезда у спорту у односу на Партизан и друго тако што је Север постао практично неформално грађевинско предузеће које учествује у тендерима и бави се грађевином по Србији кажу да пола оних кранова Београд на води могу слободно да се окаче црвено беле заставе на њима.

Али ајд и то све да некако прогутамо што се на спортском плану уништава Партизан, али главни проблем јесте био што је Беливук и екипа био ударна песница режима за васпитање осталих навијача Партизана и када су ови елиминисани сада су тако слично постали и навијачи Звезде, опште позната ствар међу навијачима и на улици и јавна је тајна да Звездине ултра групе са Севера директно сарађују са полицијом и да им се несметано дозвољава да нападају навијаче Партизана по Београду било током утакмица или без обзира по граду и улицама, тако да имамо случајева и са смртним исходом рецимо пре пар година где се тачно на улици и међу навијачима зна ко је од Звездиних навијача учествовао у убиству једног навијача али полиција и судство не реагују и не врше судске поступке и хапшења, имамо сада пре неки напад нови напад где је један навијач у животној опасности и нема никакве хитне реакције полиције на терену, Звездини навијачи прошли дерби се сатима шетају улицама по Новом Београду у фантовкама и са палицама и слике се деле на нету и милиција пропала у земљу нема да регује превентивно иако постоји директна опасност напада, инсајдерске полицијске информације о кретањима Партизановим навијачима, има још десетине сличних случајева али на крају вероватно је кулминација свега да Вучко лично учествује у неким прославама Звездиног ултра копа по ресторанима где се певају злосутне навијачке песме ко на дербијима, практично је неформално дозвољено Звездиним навијачима да се понашају као на вестерн Западу док су навијачи Партизана постали скоро незаштићени на стадиону и по улицама.

Једноставно суштина свега јесте као што је овде горе режим и Вучко лагао, медијски манипулисао, претио, вршио насиље како би испунио своје неке разне циљеве тако слично и раде и по питању КиМ и радиће поводом било којих других ствари и радиће и према Цркви.

......и само да додам јер ће вероватно неки скочити ко опарени, неки други који би дошли били би слични Вучку можда и гори, али то не значи да не требамо да критикујемо оно што сада не ваља, или да лаконски кажемо па и они Жути пре тога су исто радили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, dilic рече

Када је убијен Ђинђић напио се, a када се упокојио митрополит само шампањ

 

 

Да је Вучић стварно издајник, усташе би га хвалиле на сав глас. 

Овако пумпају лаковерне преко србиндезинфа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26. 3. 2023. at 17:41, Bokisd рече

Нема више спортска тема али има везе са причом како се врши медијска манипулација слично као са КиМ и нашим победама од 5:0, врло кратко, наиме од самог доласка Вучка на власт се од стране режима врши такав терор од стране режима и државе над Партизаном да је можда скоро незабележено у историји спорта можда мислим да је скоро боље стање у Северној Кореји него код нас, буквално су скоро сви клубови Партизана пред гашењем, рецимо један класичан пример докле се иде у репресалијама да када се преносе утакмице Партизана чим се почне скандирање Вучко шећеру :))) одмах се то прекрива са студијским звуком неког другог навијања или се једноставно смањује тон са утакмице док су сада одскора почели да смањују тон са утакмица КК Партизана и без икаквог оправданог разлога једноставно смање тон из неког болесног разлога, али ајд све то, ок, Вучко бивши Звездин набеђени хулиган са шипке па да кажемо лечи неке младалачке комплексе, него се нешто друго много опасније догађа испод жита директно упућено према свим навијачима Партизана, и зато сам и морао овде да напишем, укратко, када је Вучко дошао на власт инсталирао је на Југу једну нову навијачку групу Јаничари (Принципи) са екипом Салетом мутавим и Беливуком које то није прошло без великог насиља и на стадиону и хали и на улицама БГ са смртним случајевима, где је затим та група постала ударна песница Вучка и режима у насилном гушењу било каквог протеста међу навијачима Партизана против Вучка или грађанског на улици, и када су постали мафијаши и прејаки и опасност за режим и Вучка уклоњени су  тако да је организована класична трибина на Југу скоро престала да постоји,  са друге стране Звездини навијачи и Север су купљени тиме прво што се протежира Звезда у спорту у односу на Партизан и друго тако што је Север постао практично неформално грађевинско предузеће које учествује у тендерима и бави се грађевином по Србији кажу да пола оних кранова Београд на води могу слободно да се окаче црвено беле заставе на њима.

Али ајд и то све да некако прогутамо што се на спортском плану уништава Партизан, али главни проблем јесте био што је Беливук и екипа био ударна песница режима за васпитање осталих навијача Партизана и када су ови елиминисани сада су тако слично постали и навијачи Звезде, опште позната ствар међу навијачима и на улици и јавна је тајна да Звездине ултра групе са Севера директно сарађују са полицијом и да им се несметано дозвољава да нападају навијаче Партизана по Београду било током утакмица или без обзира по граду и улицама, тако да имамо случајева и са смртним исходом рецимо пре пар година где се тачно на улици и међу навијачима зна ко је од Звездиних навијача учествовао у убиству једног навијача али полиција и судство не реагују и не врше судске поступке и хапшења, имамо сада пре неки напад нови напад где је један навијач у животној опасности и нема никакве хитне реакције полиције на терену, Звездини навијачи прошли дерби се сатима шетају улицама по Новом Београду у фантовкама и са палицама и слике се деле на нету и милиција пропала у земљу нема да регује превентивно иако постоји директна опасност напада, инсајдерске полицијске информације о кретањима Партизановим навијачима, има још десетине сличних случајева али на крају вероватно је кулминација свега да Вучко лично учествује у неким прославама Звездиног ултра копа по ресторанима где се певају злосутне навијачке песме ко на дербијима, практично је неформално дозвољено Звездиним навијачима да се понашају као на вестерн Западу док су навијачи Партизана постали скоро незаштићени на стадиону и по улицама.

Једноставно суштина свега јесте као што је овде горе режим и Вучко лагао, медијски манипулисао, претио, вршио насиље како би испунио своје неке разне циљеве тако слично и раде и по питању КиМ и радиће поводом било којих других ствари и радиће и према Цркви.

......и само да додам јер ће вероватно неки скочити ко опарени, неки други који би дошли били би слични Вучку можда и гори, али то не значи да не требамо да критикујемо оно што сада не ваља, или да лаконски кажемо па и они Жути пре тога су исто радили.

:).

Каже Председник пре неки дан: Звезда дугује само 3 милиона, а Партизан десет пута више, да не верујеш чиме се бави. А председник те успешне Звезде, превејани криминалац Терзић, је волшебно  избегао дугогодишњу робију након што је побегао од потернице у братску ЦГ. Можемо само да нагађамо ко је утицао на судство појео вук магарца и да је сад на слободи, а и да Џаја и бивши министар пољопривреде сада воде ФСЈ уместо СНС члана Кокезе.

Ово је снимак неке емисије где је Председник по стоти пут у две недеље обраћа народу. Са водитељком која виче не може да отоври уста од ботокса, спинују неке глупости како се порфесор са шумарског факултета богати јер не производимо литијум, узима 3000 евра :unbelieveble:од народа, буди Бог с нама, као да смо у лудници.

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна од аутоматских последица антиуставне ЗСО која подразумева да ми тражимо аутономију на нашој територији, што је ван сваке памети,  је и та што сада сви могу да траже аутономију и тако имамо ово у Санџаку.

.


.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од аутономије Санџака нема ништа због многобројних српских општина у БиХ које могу да одговоре на ту провокацију. Иначе, Санџак прима четири пута више новца од Државе Србије него што те општине уплаћују Држави. Све што чујете од ових дрекаваца, само су потпуне бесмислице. А Заједница Српских општина је нешто сасвим друго, јер то подразумева оквир Државе Србије, и много тога важног о чему је објаснио Зоран Миливојевић.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да се Држава Србија спрема на одговор шиптарима затварањем прелаза за њихова возила, па чак и проглашењем окупације на КиМ.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Nikolic

Види Мишуре, пошто си фан Вучића, пар ствари желим ти рећи (а самтрам да си јако ОК чова):

-Кад је пукла СРС и настала СНС сматрао сам да је Вучић једини политичар кадар да западњаке преведе "жедне преко воде".

-Наравно, ми не знамо шта се тачно говори и дешава иза кулиса у великој светској политици, тиме не знамо ни снагу окупације.

-Ово са Украјином показало је да је окупација огромна и да су спремни на елика зла - рецимо Немачку, велику земљу и јаку су ставили ко мало куче на ланац, шта би тек могли Србији да ураде: финасијски да нас разбију, да покрену локалне сукобе кад хоће и сл.

-Дакле, свестан сам да је ситуација лоша. У последње време Бокан говори све оно што сам мислио.

-Међутим - сада, након свега, сам више скептичан према Вучићевој политици.

Ево зашто:

-Хтео је поделу КиМ, дакле да је ту нешто климаво.

-Успоставио је буквално државну границу.

-Дао им је поивни број.

-Дао им је Газиводе.

-Укинуо је СВЕ елементе државности на КиМ.

-СВЕ то уопште није "одобровољило" Албанце, напротив, постали су више ратоборни и више нападају наш народ.

-Укинуо је цивилну заштиту.

-До Вучића РОСУ није могао на север и бар горе је народ био како-тако заштићен.

 

Не улазећи у мотиве, не оспоравајући тежину ситуације - убеђен сам да је ту било катастрофалних грешака и попуштања. Иако окупатори крше све споразуме, можемо и ми прекршити једаред те неке бриселкске и сл....АЛИ, ПРЕмного је дато, и то што је дато само је ПОГОРШАЛО живот нашем народу доле! Не улазећи у то колико то има последице за саму држаност Србије!

 

Дакле, ако би се сложио са Боканом, да Вучић "преводи жедне преко воде" наше окупаторе и купује време...мислим да је премного дато, да да је тај проце "куповања времена", уствари, погоршао много живот народу на КиМ, а и да уопште није требало бити толико попустљив, напротив, тврђи став би био много кориснији народу, и умањио би притиске!

 

Оно што је СТРАШНО, да Вучић не користи бруталне, трагичне и прејаке аргументе:

-Када ће се омогућити повратак народа на КиМ, око 150 000? Зашто се не звони са тим на сва звона?

-Да држава Србија не инистира на СВАКОМ појединачном случају: рецимо Св. Харитону и свим убијеним? На сва звона!

 

Итд.

Дарко Танаксковић понајвише је спречио улазак КосовА у УНЕСКО захваљујући снимку где онај Албанац руши крст....има трагичних случајева на које окупатори не би могли да ћуте. Знају они све, али би притискали Албанце да држава Србија тражи...рецимо повратак. Не, само слушамо кукумакање сваки дан на Танјугу...предњдник се свака 2 дана обраћа својим монолозима.

Та утакмица гд еми сваки дан више губимо, а на семафору нам пише резултат сваки дан 3:0, 4:0, 5:0 итд. Не иде то ка добру...тако да, иако је Бокан енциколопоедија....иако сада говори оно чему сам се надао некада и сам мислио....не верујем дубоко у то. Верујем да Вучић ради што може, али сматрам да то ради јако лоше и попустљиво.

Да није баш много мудар показује када је био у Сребреници. И показује да је пусто СВЕ што се могло пустити на КиМ а Срби нису добили НИШТА! Добили су 100 пута гору гетоизацију.

Ето...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lekar Nikola Todorović priveden večeras na Jarinju

WWW.NOVOSTI.RS

DOKTORU kliničko bolničkog centra Kosovska Mitrovica Nikoli Todoroviću, koji je uhapšen na administrstivnom prelazu Jarinje, u ovim trenucima počinje saslušanje, potvrdio...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Немам шта да ти кажем јер свако је огорчен, али људи са Космета најбоље знају шта им је чинити, а то није нимало једноставно јер је готово увек поента у бирању мањег зла. Уметност је то натезање са лукавима са запада, то мора да буде буквално дар од Бога у свему. Шта ми да чинимо? Али пази, чак је и Кина направила споразуме са својим територијама као између ,,две стране'', али никада неће признати отцепљење тих територија и њихову независност. Не треба очајавати него радити свако на својим да кажем дужностима, да се држимо, множимо, развијамо све што може Бог да нам подари и борити се до краја. 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Nikolic

Пази, у данашњем свету билокакав потпис је шарена лажа....ми живимо у силеџијству и безакоњу....тако да је мени глупо то што фура Златановић и екипа, потписо-непотписо, бла, бла....поента је да тај народ доле жестоко страда.

Ја не знам, да сам рожен доле, да сам се "ковао" или "кувао ко жаба" можда би остао...али са ове тачке, знајући себе, вероватно би отишао заувек....и то је вероватно...шта знам, грех или шта већ...али тај народ страда много...па тако не живе ни неке мањине тамо по Саудији или где већ...о томе причам....није се смело избити том народу све из руку да с емогу штити....но добро, да не тупим.

Бојим се да зло не зна за друго него да му се стане на црту...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milan Nikolic

Косовска Митровица – Судија Основног суда у северној Косовској Митровици Бенита Бериша одредила је вечерас Николи Тодоровићу (42), доктору, специјалисти радиологије из Београда, који је ухапшен у петак око 17 часова на административном прелазу Јариње, притвор у трајању до 30 дана.

Како за „Политику” каже адвокат Милош Делевић, који заступа ухапшеног Србина, одбрана је нудила јемство за Тодоровића, али је после више сати заседања судија донела одлуку о судском притвору. Тодоровић се терети за „напад на службено лице”.

 

WWW.POLITIKA.RS

Судија Основног суда у северној Косовској Митровици Бенита Бериша одредила је вечерас Николи Тодоровићу (42), доктору, специјалисти радиологије из Београда, који...

Ово је директна последина - једна од небројних - Вучићеве предаје свих институција државе Србије тзв. Косову! Да су српске институције на северу ово се не би дшавало.

Ако је ово цена кредита које Србија узима и Вучић се хвали како смо економски тигар, онда џаба му путеви!

Осим тога Кина и Русија могу дати 10 пута више пара по 10 пута повољнијим условима...питање је сме ли их Вучић узети?

А Србија лечи Албанце по Београду и другде, док ови хапсе наше лекаре...па предесник кука...чекај, валда државу треба неко да води ко неће да кука народу, него да заступа народ и брани га што чвршће свим средствима, или?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar

Али како и шта радити по питању силе? Видео си у Јеванђељу када Господ објашњава шта се ради када наступа вишеструко јача непријатељска војска, тражи се примирје, разговор итд. Ми сада купујемо време и трпимо зло најмање могуће, а не распадамо се као што је био случај до сада под Титом и сличнима, него се освешћујемо, уједињујемо, духом пре свега, као Народ. На сваком појединцу је да се позабави својим дужностима, да се супротстави својим демонима, својој лењошћу, свом нераду итсл. Не треба само кукати и тражити кривца за сваки живи неуспех, лични и државни, него треба порадити на себи па онда би се могли и питати за нешто.

Знам да окрутно звучим, али ја не бих дозволио човеку да уста отвори док не испуни одређене дужности свог живота, а то је да има барем троје деце и да макар једно се школује за безбедносне службе Државе Србије. Једноставно, а не говорим сада теби, мени је мука од разних анти ових и анти оних, којима је смисао долазак несреће а не среће, који запостављају свој живот, своје дужности у сваком погледу. Тачно кажу да су то добровољни даваоци туђе крви. Ја једноставно не могу то више да слушам.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам какво је то питање. Зашто би се стално потенцирало на управљању људима, зар није важније заједништво, зар није слога пораз врагу.

Не знам шта је ушло у вас појединце. Зато не желим да се више препирем. Ко не ради на себи, на стварању много деце и стварању снаге наше Државе, тог не желим да чујем о политици.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...