Jump to content

Вести са Косова и Метохије

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

Ово са ЗСО је од почетка велика превара и продавање магле. Он се као идеја предвиђа  у Атхисаријевом плану за Косово где је Србима дата нека мала аутономија.

ЗСО је онда формулисан у Бриселском споразуму  да би се уклониле српске институције и директно је против Устава Србије. Смишљен је  2013 са релативно већом самоуправом да би се протерале све постојеће српске институције и замењене са шиптарским. Што је више тај процес одмицао, тј Срби све више предавали и поклањали Шиптарима, значи граница, царина, таблице, Газиводе, све мање је била потреба за ЗСО. Зато и није примењен.:) Ове приче како је то страшно и неодгворно од Шиптара су наравно спин.

Има чланак на НСПМ од Енглеза, професора са Кембриџа који саветује Шиптаре још од Рамбујеа. Ту све у принципу пише у вези ЗСО како и зашто и како даље.

http://www.nspm.rs/hronika/profesor-sa-kembridza-i-clan-delegacije-pristine-mark-veler-objavio-svoj-predlog-dokumenta-o-zso-i-sporazumu-srbija-ne-moze-da-postane-clanica-eu-sve-dok-kosovo-drzi-u-ustavu.-sveobuhvatna-normalizacija-zahtevace-priznanje-kosova.html

Испирање мозга да је то довело Запад у велике проблеме су у циљу даљег предвања Косова Шиптарима.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је ЗСО прихватљив шиптарима, што га онда не примене? Можемо да се ћерамо овако вековима. И Кина има преко двадесет споразума са неким од својих територија , као ,,две стране", па од независности тих територија нема ништа.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 15. 3. 2023. at 12:02, Milan Nikolic рече

1868797_marina-lopicic-zoran-milivojevic-licni-stav_share.jpg.3fe1729073056924296b8c911b8b1c86.jpg

Зоран Миливојевић

- Са Заједницом Српских општина се значајно мења преговарачка позиција везано за ,,нормализацију''. Зато што Заједница Српских општина мења политички систем, тренутно на КиМ, овакав какав је, и смањује суверенитет власти приштинске на простору КиМ; обезбеђује Србима значајну позицију. Због тога је то за нас важно и због тога они то неће. Ви у Заједници Српских општина, прво, имате две ствари које су изузетно важне, 1) она треба да буде везана за централну власт као један део извршне власти - то је велики проблем (за приштинску власт), - 2) која има законодавна права, дакле да доноси прописе који су у функцији интереса српске заједнице. Друго, има право вета, на све прописе који доводе у питање положај српског народа. И треће, потпуно је везана на Београд, око надлежности које има директно је вазана на Београд, и то преко буџета. Србија има потпуно право да финансира здравство, образовање, све оно што је у надлежности. И то је зашто они (у Приштини) то неће. Пазите, са Заједницом Српских општина која је уграђена у систем - она мора бити уграђена у систем, значи морају Устав да промене, о томе се ради, и да уграде Заједницу, - у том делу, у том сегменту је утолико власт Приштине на КиМ смањена, и то јесте проблем. И сад нам они нуде, видели сте сад Лајчак говори о моделима ,,у Европи''. У чему је разлика, зашто је то важно? О свему о чему они говоре, када је реч о Заједници, подразумевају ,,мањинска права'' у оквиру ,,државе Косово'', а ми говоримо о Заједници Српских општина на КиМ у саставу Републике Србије. То није исто. И због тога та веза са Србијом и могућност деловања Србије потпуно доводи у питање тај политички систем тамо (у Приштини). А они желе да наметну политички систем ,,независне државе'', где је ово питање ,,мањина'' које се решава по неким стандардима који су присутни у свим тим моделима које помињу. И у томе је суштинска разлика. Због тога ми на томе инсистирамо. Ми инсистирамо, прво, принципијелно је нешто договорено, потписано, мора да се уради, и друго, из суштинских разлога, јер са те позиције, кад ми уђемо у преговоре о нормализацији са Приштином, то је потпуно друга ситуација. И због тога, одмах да вам кажем, оно што ја знам, ово што каже Председник, треба га буквално схватити: нема разговора док се то не реши. Што се Србије тиче, у Охриду неће бити никаквог напретка ако то не буде на днавном реду и нема шансе да Србија уђе у било коју врсту дијалога, обавезујућег карактера, о било чему док се то не реши.

https://youtu.be/ERii2q00DVI?t=173

 

По коме извору овај дежурни снс пропагандиста прича, онај Лајчак који је главни за преговоре и сигурно меродавнији прича потпуно друго да то није још на дневном реду и да се још не зна тачан модус те наше ЗСО значи тек да се изабере један од 15 модела, али овај Зоки већ све зна љуби га мајка....:smeh2:

https://stanjestvari.com/2023/03/13/zso-ce-biti-formirana-na-osnovu-nekog-od-15-postojecih-evropskih-modela/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bokisd

Што се информишеш о политици са тих уврнутих сајтова? Клевећеш једног Зорана Миливојевића као да си попио сву памет света.

14. март: Лајчак: ЗСО мора да буде по моделу договореном 2013. и 2015. године

Лајчак за РТС: Нормализација, а не капитулација – ЗСО мора да буде по моделу договореном пре 10 година

16. март: Ескобар одржао конференцију у Београду - "Ближи смо имплементирању ЗСО"

Дакле, Миливојевић лепо каже да ће да нас завлаче са тих 15 модела, али наше је да се не дамо. Ако неће применити онако како је уговорено и потписано, разговараће се до даљњег.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Milan Nikolic рече

@Bokisd

Што се информишеш о политици са тих уврнутих сајтова? Клевећеш једног Зорана Миливојевића као да си попио сву памет света.

14. март: Лајчак: ЗСО мора да буде по моделу договореном 2013. и 2015. године

Лајчак за РТС: Нормализација, а не капитулација – ЗСО мора да буде по моделу договореном пре 10 година

16. март: Ескобар одржао конференцију у Београду - "Ближи смо имплементирању ЗСО"

Дакле, Миливојевић лепо каже да ће да нас завлаче са тих 15 модела, али наше је да се не дамо. Ако неће применити онако како је уговорено и потписано, разговараће се до даљњег.

 

Пa јел сам поставио да овај Лајчак оће неке нове моделе, па на овим линковима што си поставио овај Лајчак каже да тек треба да се договоримо око Статута, који Статут се помиње у Бриселском споразуму, значи Вучко се као договорио око наше Заједнице али испада да је то и по Бриселу још на танком штапу јер је та цела прича око Статута који регулише све те моделе те наше Заједнице, и још тек треба да се дође кроз договор до тог истог Статута.

Баш лепо, Вучко све дао Албанцима кроз Бриселски споразум да би добио практично ништа, мртво слово на папиру око те наше Заједнице, и овај твој Миливојевић још нешто фантазира о тој Заједници као да је већ све готово и да је чак и та Заједница као модел у оквиру и саставу Србије а овамо чак и Статут који регулише модел још није донешен и тек треба да се преговара са Албанцима и Европом и Западом, е свашта човек прича напамет тек тако да прича, и ти Миланче мислиш да ћемо да преговарамо и да нећемо да прихватимо ако нам не одговара.

Ко да ниси свестан шта смо све прошли и колико нас је Запад досад уцењивао и све радио на на нашу штету. Ја разумем у којој је позицији Вучко и да ја претешко за Србију и да могу да дођу још гори либерали или онај преварант Ђилас или ова патриотска мекана опозиција, али немој да се то представља ко да побеђујемо 5 :0 и да је Вучко неки супермен са планете криптонит и да нас лажу и манипулишу као да нећемо да прихватимо ништа што нам не одговара када смо досад све прихватали што иде на нашу штету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Еј, не могу више да те читам. Споразум из Брисела може да се сруши, као што смо повукли Србе из косовских институција и да све вратимо назад као што је било.

Лепо упозоравају и Вучић и Миливојевић, и остали, да ће ови што преговарају са нама млатити празну сламу, али и ми ћемо терати по одређеним правилима да нам не могу ништа.

А ти што прижељкујеш пораз Србије, јер би био пораз да Србија призна отцепљење Косова, као што упозорава Миливојевић кога ниподаштаваш, бедниче морам ти рећи, шта онда друго да ти кажем.

Тачно је Бокан за такве рекао, били бисте срећни, осетили бисте радост, када би Вучић признао Косово, јер бисте рекли, ето како смо у праву, баш је било како смо причали. Болесници. Не обраћај ми се више поводом овога.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Еј, не могу више да те читам. Споразум из Брисела може да се сруши, као што смо повукли Срби из косовских институција и да све вратимо назад као што је било.

Лепо упозоравају и Вучић и Миливојевић, и остали, да ће ови што преговарају са нама млатитити празну сламу, али и ми ћемо терати по одређеним правилима да нам не могу ништа.

А ти што прижељкујеш пораз Србије, јер би био пораз да Србија призна отцепљење Косова, као што упозорава Миливојевић кога ниподаштаваш, бедниче морам ти рећи, шта онда друго да ти кажем.

Тачно је Бокан за такве рекао, били бисте срећни, осетили бисте радост, када би Вучић признао Косово, јер бисте рекли, ето како смо у праву, баш је било како смо причали. Болесници. Не обраћај ми се више поводом овога.

Ма није ваљда, овде извређаш као неки уличар и онда се дуриш ко нека увређена млада. 

Ти ко да си пао са марса, јел ти уопште читаш шта пишем, пројектујеш нешто што ја не пишем и уоште не желим, баш пишеш безвезе, ма нећу даље да се препуцавам, терај своју причу, време ће ти показати, нажалост мислим да ћемо да изгубимо све на крају небитно ко је на власти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако је бедниче, мисли да ће све бити изгубљено и живи тако до краја цео живот, као бедник. Уместо да кажеш, не може тако. Ову Државу основали су светитељи који су стално ту са нама и Божјом помоћу опстаћемо, без предавања било чега. Да имаш многобројну породицу, најмање троје деце, да једно дете обавезно буде у служби одбране земље. А не да тастатуром ратујеш и слутиш к'о да ти не кажем шта.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Milan Nikolic рече

Тако је бедниче, мисли да ће све бити изгубљено и живи тако до краја цео живот, као бедник. Уместо да кажеш, не може тако. Ову Државу основали су светитељи који су стално ту са нама и Божјом помоћу опстаћемо, без предавања било чега. Да имаш многобројну породицу, најмање троје деце, да једно дете обавезно буде у служби одбране земље. А не да тастатуром ратујеш и слутиш к'о да ти не кажем шта.

Ако ме стварно наљутиш :1314_womens:нећу благо да ти одговарам, имам утисак да си на све спреман само да одбраниш снс и Вучка, шта ће ти то у животу мани се политике превише лично то доживљаваш, имаш среће што си на православном форуму па су људи мало снисходљиви према теби, на неком другом форуму рецимо Крстарица провео би се ко бос по трњу, нека си ти нама жив и здрав и твоја породица.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ваљда се треба борити жешће за Србију, а не као ти, већ си отписао све. Зато не треба ни да се расправљаш.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.nspm.rs/hronika/albanijan-post-u-ohridu-18.-marta-ce-biti-ponudjen-sporazum-prema-kome-ce-pristina-odustati-od-priznanja-nezavisnosti-kao-preduslova-dok-se-beograd-obavezuje-na-potpune-prakticne-odnose-sa-kosovom.html

Дакле шта имамо на јеловнику.  Следи  фаза у којој држава Србија треба да призна шиптарске пасоше, да се не противи уласку Косова у ''неке'' међународне институције (читај НАТО, Интерпол, Унеско) и да прихвати ЗСО као заједницу мањинског народа засновану на уставу Косова без звездице и са ингеренцијама ловачког друштва али без пушке што би рекла Милица Лажљивица:navijanje:. Ако ово није признање сецесије, онда ми стварно не треба ни да имамо државу. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.ZAVETNICI.RS

Позивамо све грађане на велико национално окупљање како бисмо свима послали поруку да Србија није одустала од Косова и Метохије”, поручила је председница Српске...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александар Вучић

- Ми смо претходних дана разговарали о томе шта је неопходно да би се стигло до ,,нормализације односа'' са Приштином. Намерно кажем ,,нормализације'', и када кажем нормализација то за мене није еуфемизам за признање Косова, дефакто или дејуре. Нормализација зе мене - и коју сматрам потребном и пожељном - јесте да имамо боље односе са Албанцима него што их имамо данас, да решимо безброј проблема које имамо и да покушамо да живимо колико је могуће заједно, колико не једни поред других, као једни који поштују оне друге, и традицију и веру, и као неко ко може да развија и посао, и бизнис, да радимо заједно и да гледамо заједнички у будућност.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Александар Вучић

- Не мислим да је Лајчак то на такав начин рекао - о разматрању 15 предлога које је донео - јер сам га питао за то. Али како год окренете, то што они проучавају, ја не мислим да он то жели стварно да испуни или желе да у потпуности обесмисле. Заједница Српских општина иде у складу са оним што је потписано. Потписана су четири документа, дакле, и документ о управљачком, односно менанџмент тиму, и документ о принципима, и документ, такозвани имплементациони споразум и основни, односно први споразум. Дакле, та четири документа. Сва четири су потписана и та документа, односно садржај тих докумената мора да буде испуњен. А њихове фантазмогорије о данским, шветским, не знам ни ја каквим моделима или било чему, нисам нарочито заинтересован. Заинтересован сам за оно што је потписано да буде испуњено.

https://www.youtube.com/live/BooDgl9Hm60?feature=share&t=9389

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...