Jump to content

Вести са Косова и Метохије

Оцени ову тему


Guest Оливера

Препоручена порука

Била емисија мало пре на Трезор како је ЈБТ предао Трст 1954, све као и данас, договорено још 1952 на Бледу са Идном и онда само имплементација анекса.

1954 Тито покреће демонстрације по Југославији, Трст је наш, а да би подигао улог и добио луку у Копру за предају Трста. У јесен западна војска улази у Зону А и онда следи споразум и предаја Трста.

Овде су кренуле неке таблице, па барикаде, хапшења Срба, предаја захтева да војска Србије дође на Косово па се одбија, не може:smeh1:. А све је догворено још у време Тадића који је поставио границу, кренуо да демонтира српске институције па је онда доведен Тома да растури опзицију, окрене је ка ЕУ, а Вучић да крене преговоре и крене предају.

 

WWW.JSTOR.ORG

John Young, Talking to Tito: The Eden Visit to Yugoslavia, September 1952, Review of International Studies, Vol. 12, No. 1 (Jan., 1986), pp. 31-41

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта друго него да се надамо бољем. Најгоре је убијати морал и заборавити српство. А светитељи сви живи, могу увек помоћи и помажу, наши светитељи који су владали овом земљом, основали је. Кад човек добро размисли, схвата да је одговорност појединца да прво заснива јаку многобројну породицу, васпитава децу о Цркви и Држави Србији и да макар једно дете буде у служби одбране.

Мени је јако мучно слушати критике од оних који не раде на себи и не заснивају многобројне породице, а радо би били добровољни даваоци туђе крви. Видим тај поремећај у самом приступу, из ког ништа не иде добро.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ескобар: Договор у Охриду правно обавезујући, иако није потписан

 

WWW.IN4S.NET

Специјални изасланик Стејт департмента за Западни Балкан Габријел Ескобар изјавио је да је договор постигнут...

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма не, није обавезујући, нити је признање Шиптара, него ће да нам поклоне паре за пензије и да не вадимо литијум што смо их надмудрили и што смо економски тигар. 

Растурили нас на саставне делове, понизили, а председник прича како зна шта ради, има тактику против њих, а Дачић који је вукао кључне потезе у предајама под различитим властима каже да је генијални политичар и од њега.

Пре неки дан је Тадић рекао да је следеће на реду Војводина, прошли пут се Владика Иринеј тамо извукао, али изгледа за кратко време.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

РИА Новости: Вучићу "црни појас" за седење на две столице

 

RT.RS

"Акробата више и не седи на две столице, већ буквално њима жонглира у рингу с мноштвом хистеричних веверица које чекају када ће изгубити равнотежу. Можда и хоће...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хау јес ноу.

Пре ће бити овако:

STANJESTVARI.COM

Слободан Антонић: Охридски рачун без крчмара - Стање ствари

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Родољуб Лазић рече

Хау јес ноу.

Пре ће бити овако:

STANJESTVARI.COM

Слободан Антонић: Охридски рачун без крчмара - Стање ствари

 

Mа све је то јасно само ако се мало прати situacion, али мени су интересантне и брину ме brrr две ствари, прво, пажљиво сам пратио Вучка када је давао прву изјаву после Охрида у вези ЗСО где је рекао то да треба да се и имплементира на основу досадашњих договора и докумената (ок, али којих када су договарали и шта тачно пише у тим документима то нисам досад видео да је неко објавио), али је нешто и друго још и додао што је прошло скоро незапажено (можда је то и био и циљ), да је то тако по предходним договорима али у будућности може доћи до неких промена и да је питање које су то промене и да ћемо о томе да размишљамо када то дође на ред (парафраза) и то је у ствари оно што прича Лајчак о неких 15 модела заједница у ЕУ које могу да буду пример и за нашу ЗСО, што све укупно значи да још се није коначно одредио тачан модел наше ЗСО и да ћемо вероватно да будемо под притиском и уценом да прихватимо неки нови модел ЗСО који ће још више одговарати Албанцима него нама, у суштини вероватно ћемо на крају добити нешто аутономно на нивоу месне заједница, мало карикирам али нажалост мислим да ће бити тако на крају јер ми у суштини немамо наклоност Запада за разлику од Албанаца, све ће да нам узму нешто ће мало да нам дају кроз тај ЗСО као неку шангарепу да се закитимо баш као магарци. :1321_womens:

Друга ствар је ово :

https://srbin.info/pocetna/aktuelno/totalna-rasprodaja-americki-investicioni-fond-blekrok-postaje-vlasnik-srbije/

Ово делује врло застрашујуће, може врло лако да се деси да ово што се гради у Србији као Беград на води, путеви, фабрике и слично буде све као тигар на папиру јер нам је дуг земље од како је Вучко на власти драстично скочио колико се сећам само на камате и одплату неких старих дугова ми морамо да враћамо око 2,3 милиљарде евра годишње одакле нама та лова и то ће још да расте годинама, то нам је омча око главе, видећемо али ова Вучкова играрија са државом може врло лако на крају да испадне катастрофална за све нас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Bokisd рече

Mа све је то јасно само ако се мало прати situacion, али мени су интересантне и брину ме brrr две ствари, прво, пажљиво сам пратио Вучка када је давао прву изјаву после Охрида у вези ЗСО где је рекао то да треба да се и имплементира на основу досадашњих договора и докумената (ок, али којих када су договарали и шта тачно пише у тим документима то нисам досад видео да је неко објавио), али је нешто и друго још и додао што је прошло скоро незапажено (можда је то и био и циљ), да је то тако по предходним договорима али у будућности може доћи до неких промена и да је питање које су то промене и да ћемо о томе да размишљамо када то дође на ред (парафраза) и то је у ствари оно што прича Лајчак о неких 15 модела заједница у ЕУ које могу да буду пример и за нашу ЗСО, што све укупно значи да још се није коначно одредио тачан модел наше ЗСО и да ћемо вероватно да будемо под притиском и уценом да прихватимо неки нови модел ЗСО који ће још више одговарати Албанцима него нама, у суштини вероватно ћемо на крају добити нешто аутономно на нивоу месне заједница, мало карикирам али нажалост мислим да ће бити тако на крају јер ми у суштини немамо наклоност Запада за разлику од Албанаца, све ће да нам узму нешто ће мало да нам дају кроз тај ЗСО као неку шангарепу да се закитимо баш као магарци. :1321_womens:

Друга ствар је ово :

https://srbin.info/pocetna/aktuelno/totalna-rasprodaja-americki-investicioni-fond-blekrok-postaje-vlasnik-srbije/

Ово делује врло застрашујуће, може врло лако да се деси да ово што се гради у Србији као Беград на води, путеви, фабрике и слично буде све као тигар на папиру јер нам је дуг земље од како је Вучко на власти драстично скочио колико се сећам само на камате и одплату неких старих дугова ми морамо да враћамо око 2,3 милиљарде евра годишње одакле нама та лова и то ће још да расте годинама, то нам је омча око главе, видећемо али ова Вучкова играрија са државом може врло лако на крају да испадне катастрофална за све нас.

Па он је доведен да уништи опозицију и прода Косово, то је као 2+2 је 4. Ево данас, није прошло ни два дана како признаје да нас је слагао. Раније је требало месец или два или да прођу избори, значи ствар је дотерана до дувара. Нас може да лаже, али Бореља, Солану и екипу тешко, јер је аматер за њих. Мислим да су му сада и наредили да изађе и прекине агонију, зато је и плакао пре недељу дана у Бриселу.

Председник Вучић: Србија ће да испуни и ради на имплементацији свега што је рекла да ће радити, упркос томе што не мислим да ће Приштина да формира ЗСО. За Србију је правно-обавезујуће када стави потпис или печат на нешто или се са тим усмено сагласи.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лајчек Рекао је да не може да потпише због Устава, али смо му средили:aplauz:. Па где има ово.

http://www.nspm.rs/hronika/miroslav-lajcak-obe-strane-sada-treba-da-primene-sve-clanove-iz-dogovora.-to-ukljucuje-i-clan-cetiri-u-kojem-je-navedeno-da-se-srbija-nece-protiviti-clanstvu-kosova-ni-u-jednoj-medjunarodnoj-organizaciji.html

Сада када боље размислимо и Црква има велики део кривице јер су стално говорили како нема Црква ништа против да идемо у ЕУ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@dilic

Па Таса је терао свештенике да мрсе усред поста да се не погорде. Е мој фарисеју.

Него Космет никада неће бити предат, ко год да признаје, потписује, било шта. Једноставно. Црква и Народ али и Држава то неће прихватити.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...