Jump to content

Стрмоглав монаха Артемија расколника и његове секте

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 240
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Jedno kratko pitanje bih imao.

Ako bi Artemije kojim slucajem osnovao nekakvu crkvu i promenio Simvol Vere da li bi bio jeretik i kakav odnos bi trebali da imamo prema njemu u tom slucaju i toj eventualnoj crkvi?

 

11208983_940115819366219_769230288_n.jpg

 

11208861_940115822699552_720455102_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема више куд, сад ће монах А. прећи на грађански законик и тражити  вечни догмат,...  и докаже нам предукус Царства Небеског, који га познаје (предукус) само као владику Артемија.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Еклисиологија артемитског раскола:

 1.thumb.jpg.3784225c16e19f571437030e5257b4af.jpg

Изгледа да универзална јурисдикција Артемита полако превазилази границе видљивог универзума. Ово изгледа као приказ њиховог виђења небо-земне хијерархије. 

1. Христос

2. Богородица

3. Преподобни Јустин

4. Артемије

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vedran рече

Еклисиологија артемитског раскола:

 1.thumb.jpg.3784225c16e19f571437030e5257b4af.jpg

Изгледа да универзална јурисдикција Артемита полако превазилази границе видљивог универзума. Ово изгледа као приказ њиховог виђења небо-земне хијерархије. 

1. Христос

2. Богородица

3. Преподобни Јустин

4. Артемије

12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

E pa narode ako niste znali evo da znate da smo dobili "duhovnog Mojsija". Mozda kada nas ava Zoran to shvati, mozda se i odrekne svoje unijatsko ekumenisticke jeresi i dodje pod omfor naseg svetog vladike. 12:smeha:12:smeha:12:smeha:  @Zoran Đurović    A nebi bilo lose i da se ovaj @Ведран*  оnda obrati sa svog puta . Gledajte ovo gresnici i pokajte se. Samo je jedna istina....!   12:smeha:12:smeha:12:smeha:

U potpisu stoji Нашем "духовном Мојсију" - Епископу и Ави Артемију који нас Богомудро води кроз узбуркано "житејско море" ка Царству Небеском, на многаја љета!

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Trifke рече

E pa narode ako niste znali evo da znate da smo dobili "duhovnog Mojsija". Mozda kada nas ava Zoran to shvati, mozda se i odrekne svoje unijatsko ekumenisticke jeresi i dodje pod omfor naseg svetog vladike. 12:smeha:12:smeha:12:smeha:  @Zoran Đurović    A nebi bilo lose i da se ovaj @Ведран*  оnda obrati sa svog puta . Gledajte ovo gresnici i pokajte se. Samo je jedna istina....!   12:smeha:12:smeha:12:smeha:

U potpisu stoji Нашем "духовном Мојсију" - Епископу и Ави Артемију који нас Богомудро води кроз узбуркано "житејско море" ка Царству Небеском, на многаја љета!

Већ се обратих! :))Једноставно се осећа велика благодат... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Већ се обратих! :))Једноставно се осећа велика благодат... 

Posto je on Mojsije a ja Aron neznam gde tebe sada da stavimo. Mislim ti mu dodjes kao apostol Pavle. Progonitelj postaje ono sto je progonio. Ovo je veli udar za unijatsko ekumenisticku jeres! Jedna je istina.....!     12:smeha:12:smeha:12:smeha:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда ... Можда ако би ми престали да се подсмевамо овим људима,
и уместо тога сваког дана, на 12 секунди, Богу за њих молили,
можда би се они, један по један и враћали у Цркву.
 

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Toma рече

Можда ... Можда ако би ми престали да се подсмевамо овим људима,
и уместо тога сваког дана, на 12 секунди, Богу за њих молили,
можда би се они, један по један и враћали у Цркву.
 

a ko kaze da se to ne radi?   :scratch_head: Samo ne mozes a da ne ismevas glupost idiotizam i kretenizam koji ove budale seju naokolo. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

a ko kaze da se to ne radi?   :scratch_head: Samo ne mozes a da ne ismevas glupost idiotizam i kretenizam koji ove budale seju naokolo. 

Tvoja druga rečenica negira tvoju prvu rečenicu.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Toma рече

Tvoja druga rečenica negira tvoju prvu rečenicu.

Ma nemoj a sto? Sto nazivam kretenizmom ono sto rade. Kada si vec tako duboko molitven i prepodoban kako bi bilo da mi objasnis kako to Isus naziva okrecenim , grobovima, budalama i td fariseje  i da ne pominjem koje sve epitete apostoli prilepljuju raskolnicima i jereticima, kao npr pas koji se vraca na bljuvotinu i td? 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam u veri tek nekih 30-tak godina i još nisam postao duboko molitven
niti prepodoban. Molio bih te da me sačekaš još malo, dok Gospod Bog
(Koji je ovo započeo) i ja (koji sam, eto, pristao) ne dodjemo do ovoga
što ti očekuješ od mene. Onda ću ti reći zašto Gospod i svetitelji, Njemu nalik,
govore i/ili pišu ovo što si pomenuo.
A dok čekaš, pomeni me u svojim molitvama.
Ne-bilo-ti-zapovedjeno.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Toma рече

Ja sam u veri tek nekih 30-tak godina i još nisam postao duboko molitven
niti prepodoban. Molio bih te da me sačekaš još malo, dok Gospod Bog
(Koji je ovo započeo) i ja (koji sam, eto, pristao) ne dodjemo do ovoga
što ti očekuješ od mene. Onda ću ti reći zašto Gospod i svetitelji, Njemu nalik,
govore i/ili pišu ovo što si pomenuo.
A dok čekaš, pomeni me u svojim molitvama.
Ne-bilo-ti-zapovedjeno.

Znas sta, da ne osecam u onome sto pises, kao i u cinjenici da si tek 30tak godina u veri neku vrstuprepodobnosti ili neznam kako bih to nazvao onda bih te jos pomenuo u molitvama, ovako necu. Prepodobnost o kojoj ja govorim ovde je u tom smirenom pozivanju na molitvu i neosudjivanja. Vise o tome mozes citati u mom potpisu u citatu od o Avrama. Ono sto je jerser je jeres i ono sto je raskol je raskol i o onome sto Gospod i apostoli govore sa terminima koje vec upotrebih i ja cu govoriti. To si i ti trebao da za tridesetak godina boravljenja u crkvi naucis. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Trifke рече

Znas sta, da ne osecam u onome sto pises, kao i u cinjenici da si tek 30tak godina u veri neku vrstuprepodobnosti ili neznam kako bih to nazvao onda bih te jos pomenuo u molitvama, ovako necu. Prepodobnost o kojoj ja govorim ovde je u tom smirenom pozivanju na molitvu i neosudjivanja. Vise o tome mozes citati u mom potpisu u citatu od o Avrama. Ono sto je jerser je jeres i ono sto je raskol je raskol i o onome sto Gospod i apostoli govore sa terminima koje vec upotrebih i ja cu govoriti. To si i ti trebao da za tridesetak godina boravljenja u crkvi naucis. 

A šta da ti kažem... Neke lekcije sporo učim.
Voleo bih da sam drugačiji, po mnogim parametrima.
A što se tvojih molitava Bogu tiče... ako hoćeš, pomoli se, ako nećeš - nemoj.

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...