Jump to content

Kako biste reagovali na brak deteta sa vernikom druge konfesije?

Оцени ову тему


Guest nikolastojanoviccuprija

Препоручена порука

Па треба Сању  поучити да се неправилно изражава, у супротности са правописом српског језика....

http://sr.wikipedia.org/wiki/Једначење_сугласника_по_звучности

0110_hahaha  Мислим да је излишно да сада ултракул Србима објашњаваш гласовне промене,људи видели да на сајту "Образ"-а да се тако пише,па ко вели да и ми будемо "толико много православни" да се граматички погрешно изражавамо.

Да се вратимо на тему,ви бисте сви најнормалније реаговали да вам се ћерка уда за муслимана,промени име у Џевада/Сенада? Мислим,идем из крајности у крајност,Балканци исламске конфесије се не придржавају строго појединих прописа,али мислим да би мени срце препукло да видим ћерку са фереџом,или у бурки...

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 123
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Stefan

ви бисте сви најнормалније реаговали да вам се ћерка уда за муслимана,промени име у Џевада/Сенада?

Mali mnogo si kuražan,nadam se da si takav i u privatnom životu u šta sumnjam.Meri svoje reči ,nauči se tome

Kad porasteš i nadješ devojku pa se potrudiš da dobiješ žensko dete razmišljaj o tome, do tada ne sudi i ne prelamaj, jer nemaš nikakvo pravo na to

Знате, само су две могућности: или Бог постоји или не постоји. А то, другим речима, значи: или постоји смисао нашег постојања или он не постоји.

Патријарх Павле

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се вратимо на тему,ви бисте сви најнормалније реаговали да вам се ћерка уда за муслимана,промени име у Џевада/Сенада?

Дефинитивно јој не бих окренуо леђа,не бих је се одрекао , прекинуо контакт с њом(и њеном новом породицом,уосталом), и сл.... нити бих сматрао да имам првао за то- њен избор који се мора поштовати...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам из тако мјешовите фамилије да горе мјешавине нема нити може бити  0104_cheesy

Али, није било "одрицања" али није било ни "правилних односа". Доста свађе, боли.. свега.

А кад дођу празници.. ми најмлађи не знамо ни ко смо ни шта славимо...

Ја сам се ипак држала најстарије у свом ужем кругу, која је иоле била нормална. И којој се дан данас дивим

има стварно лијепих мјешовитих бракова, кажем да сама потичем из једног.

Али, оне које познајем, на крају...су се свели на расуло.

Осјети се то.

Ухвати се моменат.

Да моје дијете то одлучи?

Три пута бих га питала.

Не бих се одрекла.

Мада, мислим, да велики удио у томе има васпитање дјетета.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што се муслимана из Босне тиче... СВАКА која се удала за Србина ( оне које знам, а знам много) Преко прага више није ишла. Као и Српкиња која је пошла за муслимана.. "Боље да се родила није, сви јој се у гробу врте и кости расипају" (ријечи једног старог деде)

Ипак је босна имала своју игру.

И не зна онај ко доле био није.

Србија се доста разликује, без љутње молим.

Али доле.. ипак.. колико год времена прошло, неке теме се не додирују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се вратимо на тему,ви бисте сви најнормалније реаговали да вам се ћерка уда за муслимана,промени име у Џевада/Сенада?

Дефинитивно јој не бих окренуо лођа,не бих је се одрекао , прекинуо контакт с њом(и њеном новом породицом,уосталом), и сл.... нити бих сматрао да имам прао за то- њен избор који се мора поштовати...

dada Свако од нас има своју слободу од Бога дату и ако су већ ушли у брак не треба ићи против тога.Али оно што треба је православно образовање дјетета и да од малих ногу зна ко је и коме припада и кога тржити за удају/женидбу. Немам ја ништа против људи који су друге вјероисповјести али није исто дружити се са неким који није православац, разговарати или сл. и бити са њим/њом у браку. Ја ћу засигурно своје дијете тако одгајати, да поштује друге али да у сваком тренутку зна ко је и коме припада.

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак је босна имала своју игру.

И не зна онај ко доле био није.

Србија се доста разликује, без љутње молим.

Али доле.. ипак.. колико год времена прошло, неке теме се не додирују.

dada :cheesy2: dada

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што се муслимана из Босне тиче... СВАКА која се удала за Србина ( оне које знам, а знам много) Преко прага више није ишла.

Штета што је то тако....  dada Ипак, овај живот траје доста кратко, и жалосно је да се породице на овакав начин(и из ових разлога) растурају...  Мислим да није вриједно.. јер, не могу да схватим: ако су родитељи вољели кћерку(а свакако да се своје дијете итекако воли!), како сад могу да живе без ње и још да је проклињу? Да је потпуно одбаце, јер воли неког човјека, који нема исту културолошку позадину као она? Свакако да је боље да се православни вјенчавају са православнима- ради заједничког одгајања дјетета у духу Цркве, учешћа у Евхаристији и сл... али.. .Боже мој,шта да се ради- немају сви такву срећу...

Овдје у Боки знам велики број мјешовитих бракова између православних и римокатолика, чак их имам и у /широј/ породици...то је код нас тако нормална ствар, да се ријетко ко и ''бави'' тиме... Дјеца се обично(бар ја знам само такве случајеве) васпитавају у очевој вјери и тд...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ипак је босна имала своју игру.

И не зна онај ко доле био није.

Србија се доста разликује, без љутње молим.

Али доле.. ипак.. колико год времена прошло, неке теме се не додирују.

dada :cheesy2: dada

Ако је неко читао књигу Јелена "92 зна о чему говорим.

(ко није, препоручујем)

Живјела сам у Сарајеву, имам и ја своју причу.

Оно што је сигурно.

Сваки ће муслиман радо потрчати за Српкињом.

Због једне ствари.

И Српкиња је доле највећи трофеј.

.

Имам и ја свој неки период у тој причи. Није ни битно.

Оно што сам хтјела рећи, једном сам се ја заљубила у једног Нермина Ахмедхоџића, све бајно и красно. Дођем ја до његове мајке, он ме позвао, и жена према мени љубазна, оде она до кухиње ја поњела тањире, није ни видјела и каже Нермину

"Сине не треба ти прљава Влахиња, лијепа ти је сине али сјеме јој се затрло,из очију јој видиш да је четникуша, хоћеш да ти се дедо у гробу преврће"

а он јој каже

"Пусти мајко. Ништа љепше од потурчене Српкиње. Та ће алаху клицати. Не брини се ти мајко, мало ми још треба, неће се наши у гробу преврати, него њени"

тако је некако ишао разговор. и било је још тога. Мени је тад сва фамилија преко лица прелетјела. Само преко врата. и никад више!

Остаде Нермин на Ченгић вили а ја се не потурчих :)

А и још много сам непријатних ситуација доле доживјела.

Ето најбоља ми другарица, Сабина Делибашић, ал кад се рат помене.. "Твоји су клали" "Не него твоји"

па станемо .. "Сабина бона, који твоји ? који моји?"

Сабереш два и два и видиш.

Вазда ће бити они и ми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалосно што су млади затровани тим проклетим ратом... Иначе, ово си добро рекла: какви моји,какви твоји..Људи су исти, и свака жртва је иста... невиних је страдало на свим странама, из сви ''народа'' и ''нација''... проклети национал-шовинизам и мржња...и онда ми неко помиње хероје рата-какав само парадокс...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А Нермин ме толико завлачио да се удам за њега, са причом, ја ћу у свему да се сложим са тобом, крстићемо дјецу није проблем.... ма немој!!! лисице, лисице!!

Да крстим дјецу..

чији сте,

"од бабе, Нермина Ахмедхоџића.." ма да dada

Моја се родица у Сарајеву на пофалићима удала, три године била у вези са тим човјеком, рекао да ће у свему да се сложе, и да ће дијете кад порасте само бирати. прође три мјесеца, мали Алдин, сунет!! опа!! толико о слагању!

Нема тога људи моји.

Доле нема.

Кад тад те стегне око врата, 42 или 92... па кад стане пребацивање...

Свака би Српкиња оцу своме зајаукала!! али џаба!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалосно што су млади затровани тим проклетим ратом... Иначе, ово си добро рекла: какви моји,какви твоји..Људи су исти, и свака жртва је иста... невиних је страдало на свим странама, из сви ''народа'' и ''нација''... проклети национал-шовинизам и мржња...и онда ми неко помиње хероје рата-какав само парадокс...

Знам брате, знам.

Ми смо имали полицију на слављу задњег дана школе.

Славимо ми, Српска гимназија у Лукавици, и муслиманска на Добрињи.

Двије заставе.

А тек пјесме кад крену....

ја се онда запитам човјече каква младост, шта је ово?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зато што не могу да повежем појам хероја са: растуреним породицама,прогнаним људима, бомбардованим градовима и избушеним и срушеним зградама, рањеним, избезумљеним људима, са мртвима.... бар је то мој појам.(Конкретно говорим о рату у БиХ)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја се онда запитам човјече каква младост, шта је ово?

Боље да се више баве собом, учењем,моралним поправљањем и уздизањем, својом породицом-да виде како да помогну родитељима, брату,сестри, баби и дједу- него да машу са заставама и пјевају ''патриотске''(мало сјутра су патриотске!) пјесме....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...