Jump to content

9. март 1991. - да ли је био шанса?

Оцени ову тему


RYLAH

Препоручена порука

Да ли је пао и код нас, или су вештачки покушавали да га одрже, у једном полухибридном облику где се само љуштура променила?

Да ли је комунизам код нас, ако је уопште и пао, пао тек много касније?

Ma komunuzma nije bilo vec deceniju pre Milosevica, postojao je neki sistem koji nije funkcionisao i koji se sam od sebe urusio i to je isti sistem koji si imao i u hrvatskoj ili sloveniji i niko osim srba ga nije rusio jer nije bilo ni potrebe a bilo je puno vaznijih stvari da se urade. Ljudi su tamo izabrali pravi problem i resavali ga a srbima je potureno kukavicihe jaje inekakva borba sa komunistima ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam...sad, sigurno cete reci da je lako meni da pricam jer zivim preko...ali, nekako, ne znam da li su ljudi ocekivali da ce posle rusenja Milosevica odjednom poteci med i mleko... To je bio sistem koji je decenijama zaduzivao narod, koji ga je pokopavao... Logicno je da je potrebno bar toliko vremena da se dodje na nulu...i to u slucaju da narod vode mudri i rodoljubivi ljudi...medjutim, znamo vec kakvo je stanje. Da bi se od loseg stanja doslo do dobrog, mora se proci kroz odredjeni period sizofrenije... A da li je bilo neophodno rusiti ga-apsolutno. Nema scenarija po kom bi Srbiji i Srbima bilo bolje pod Milosevicem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Девети март је заправо био репресија над опозицијом. Шансе за променама биле су мале јер је Милошевић био неприкосновен. Он је тада и победио, а касније смо сви изгубили.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma komunuzma nije bilo vec deceniju pre Milosevica, postojao je neki sistem koji nije funkcionisao i koji se sam od sebe urusio i to je isti sistem koji si imao i u hrvatskoj ili sloveniji i niko osim srba ga nije rusio jer nije bilo ni potrebe a bilo je puno vaznijih stvari da se urade. Ljudi su tamo izabrali pravi problem i resavali ga a srbima je potureno kukavicihe jaje inekakva borba sa komunistima ...

 

Postojala, ostala je obludno velika komunistička lešina impozantnih dimenzija koju je trebalo nekako svu pokopat pod zemlju, inače nemaš kud proći od nje, od nje nije bilo mjesta ni za šta. U Češkoj to pokapanje još nije završeno, viri tu i tamo koješta što zauzima prostor i svi koji hodaju zapinju preko toga ili moraju obilazit i preskakat sve to što je još ostalo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9. март 1991. је урадио то што је требало да уради. Не мислим да је пропуштена прилика.

 

Ради се о томе да ми нисмо у том историјском периоду имали политичку, државотворну елиту достојну својих предака. Као што је и сада немамо.

 

Нама треба изградња институција, и јачање институција, а не револуција, и рушење. Када год смо рушили институције, и властиту државу, показало се да нисмо знали ништа боље да направимо, него само горе.

 

Elita se rađa iz "elitnog" naroda. Od "ništa" samo Bog može da napravi nešto. Sa trnja se ne beru smokve. Naši političari su sumarna (i sumorna) slika nas svih zajedno - što reče patrijarh Pavle na jednom mestu, parafraziram: kakav narod, takvi i političari. I ja mislim da nije propuštena šansa, na prvom mestu, jer nije ni bilo šanse - Kurta smenjivao Murtu na talasu narodne volje kojoj je glavna deviza - nek komšiji crkne krava, ali i kome je državni posao idealan jer može da se kraducka. Bahatost nam je osnovna karakterna crta - te stoga - to je mnogo puta umnožena klarakteristika naših vođa. Nažalost.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У нашем народу никада није постојала анти-комунистичка свест као, на пример, код Пољака. Тако да тај сукоб код нас није био толико идеолошки, више бунт против једног лудака и манијака - што у контексту 90-тих и јесте једино битно.

 

Свакако је 9. март био прилика (мада веома мала) да се скине Милошевић и тиме вероватно промени ток историје, избегну све оне његове лудости и страдања. У том смислу је грандиозна трагедија... За плакање.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam savršeno siguran u jednu stvar, još malo vremena će proći pa ćemo se svi uveriti u ono što već i onako znamo. Smenjivanje Miloševića je bilo smenjivanje krvožednog komunizma (maskiranog u brižni socijalizam) od strane krvožednog kapitalizma (maskiranog u tv reklame koje su nam govorile kako ćemo svi da imamo jahte posle ovoga i svi ćemo imati bogate firme....hmm...da li neko zna čime se večinski bave vođe tadašnje opozicije a nakon što su došli na vlast, vladari ;) ... pomoć prijatelja: Šaper, Đilas, McCan ?). U stvari, to već znamo, samo ćemo se uveriti da su učesnici i sa jedne i sa druge strane mutni tipovi koji su isplivali na površinu, a mi im pomogli da se ne udave tako što smo im dopustili da stanu na naša ramena i gurnu nas što dublje u vodu - mi smo podavljeni, naša deca žive u beznađu, a njihova u Nju Jorku, Londonu, Parizu... Eeee...uh. Ko nam je kriv. Tako nam i treba.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљиво да је В. Д. још увек у политици и да је тренутно у коалицији са овима на власти, тј и он је у власти. Коме је интерес њега да држи? Да ли је некоме потребно његових 20 гласова? Сетимо се и избора 2000-те и његових услова.

Почевши од 9. марта, 90-те су биле нешто најгоре што је могло да се деси Србији и Србима. Прво, све остале републике су знале шта хоће и изјашњавали су се као народи тих република, док су у Србији највише били Југословени. Нису реално гледали на ствари, него су по сваку цену хтели Југославију, а били су тотално неприпремљени и нису знали шта хоће, нису имали циљ. Онда су на врат на нос склепали неке ликове и пустили у народ. Тотални промашај свега.

Када се погледа са ове дистанце, Вук био тај потребан фактор да се народ "посрби" да им се усади тај српски патриотизам, да се југословенство избаци из главе, јер је требало имати народ који хоће да иде да се бори и да има неки "циљ". Па је тако он почео да користи 3 прста, везивање за четнике и остале националне ствари. Тиме је добијен неки идентитет, сви су почели да користе 3 прста (и дан данас користе), имали су као неку представу за шта се боре.

9. март није био уопште против власти, није ни имао помисао да сруши власт.

Мени се чини да је Вук управо био инструисан да облати све национално међу Србима.

Од спреге са краљевином и династијом па до циљева које смо требали имати онако као су их и други имали.

И он и Милошевић и Шешељ- сви су продукти удб-е. Сви су били црвени. И ни један није схватао шта је српски национални интерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени се чини да је Вук управо био инструисан да облати све национално међу Србима.

Од спреге са краљевином и династијом па до циљева које смо требали имати онако као су их и други имали.

И он и Милошевић и Шешељ- сви су продукти удб-е. Сви су били црвени. И ни један није схватао шта је српски национални интерес.

Milosevic i Seselj su odlicno shvatili sta je srpski nacionalni interes ali su na zalost imali i klipove u tockovima koje im je zapad ubacio ... Djindjica, Draskovica i drustvo ..

Da nije bilo njih i da su Srbi bili jedinstveni , kao hrvati sto su bili ili albanci ili muslimani danas bi drugu pricu pricali ...

Ali kao i obicno sto biva u srbalja kupili su nekoliko prodanih dusa i sasekli srpske nacionalne interese u korist hrvatskih, albanskih itd ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је био тај српски национални интерес, како су га то дефинисали Слоба и Шеки?

Ocuvanje srpskog nacionalnog jedinstva u sto vecem obimu u okviru bilo kakve drzave.

Jugoslavije, Velike Srbije , Japana ... Svejedno ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је био тај српски национални интерес, како су га то дефинисали Слоба и Шеки? 

 

Па да униште Србију, очигледно... :(

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да би се нешто очувало Броне то прво мора да постоји, а тога није било, дакле то је тек требало направити. Осим тога, тако дефинисан национални интерес је пропао у Лондону 1915. Затим, тако дефинисан национални интерес захтевао је разговор и договор трезвених и у будућност загледаних политичара на Балкану, морао је да у обзир узме интересе Хрвата, Муслимана, итд. Такође, морао се имати и савезник у виду неке од моћних земаља са тежином у међународним односима...Па онда на основу постављеног циља видети шта је и колико од тога могуће реално остварити у датој ситуацији и историјском контексту, а онда касније, корак по корак "освајати" део по део постављеног циља (не мислим на територије). Не остварује се национални циљ инстант варијантом решења, за мали народ као што смо ми то је процес.

А поред тога крајње је дискутабилно да ли је баш то био наш национални интерес...мислим да тога у суштини није ни било, већ да је тако дефиниссан НИ био само средство да Слоба што дуже влада а поједини као Шеки очешу о тај "систем" власти.

Pa sada svako moze tumaciti kako hoce sta je srpski nacionalni interes i kada je moguce ostvariti ga ili ne ali ono sto su pokusavaki Milosevic i ostali je bilo ocuvanje nacionalnog jedinstva ostvarenog u Jugoslaviji u sto vecem obimu.

  • Волим 1

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znala je DB koja je jednim velikim ogrankom sve vreme saradjivala sa CIA itd. kome ce dati zeleno svetlo da moze osnovati jaku stranku, a ko ne.

V. D. je bio njihov covek od pocetka, i nikada se nije menjao. Nije naprosto on postao drugi covek devedesetih, razlicit od osamdesetih, a posle opet kad je sve proslo i zadatak zavrsen, posle dvehiljadite postao jako slican onom iz osamdesetih.

A znate li kakav je anticrkvenjak i bukvalno a n t i s r b i n bio pre devedesetih? Potrudite se.

 

Ако сазна да се о њему отворила тема на Поуке, a није искључено да протуви даје на значај пар његових трулих крушака, улепшали су му дан. Није ни вредан спомена, још мало и завршиће на сметлишту историје.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam savršeno siguran u jednu stvar, još malo vremena će proći pa ćemo se svi uveriti u ono što već i onako znamo. Smenjivanje Miloševića je bilo smenjivanje krvožednog komunizma (maskiranog u brižni socijalizam) od strane krvožednog kapitalizma (maskiranog u tv reklame koje su nam govorile kako ćemo svi da imamo jahte posle ovoga i svi ćemo imati bogate firme....hmm...da li neko zna čime se večinski bave vođe tadašnje opozicije a nakon što su došli na vlast, vladari ;) ... pomoć prijatelja: Šaper, Đilas, McCan ?). U stvari, to već znamo, samo ćemo se uveriti da su učesnici i sa jedne i sa druge strane mutni tipovi koji su isplivali na površinu, a mi im pomogli da se ne udave tako što smo im dopustili da stanu na naša ramena i gurnu nas što dublje u vodu - mi smo podavljeni, naša deca žive u beznađu, a njihova u Nju Jorku, Londonu, Parizu... Eeee...uh. Ko nam je kriv. Tako nam i treba.

 

Мислим да би било горе, да је успео пуч, ако је то и био покушај пуча. Било би као Мајдан, 5.октобар. Само би то био много лош временски тајминг. Рат би свеједно почео, и резултат би био сличан, само не би било Републике Српске, него би то била празна и пуста територија, како и даље изгледа залеђе Далмације, где су некада живели Срби, а сада нема никог.

 

Мислим да би и тада, а сигурно и сада Србија горе, и страшније изгледала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...