Jump to content

Некрштени и Црква


Препоручена порука

Pa meni se nekako ovo cinilo dosta jasno, ovaj njegov stav iz ove price, sta znam.

Vidis da mu je rekao, ako budes zeleo kada porastes. Ne deluje mi ovo kao neka "uteha" :)

Ипак је то била само утеха за дете.

Замисли, на пример, када родитељи не би васпитавали своје дете од почетка, него га пусте да одрасте, па нека само одлучи. :-) 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замисли, на пример, када родитељи не би васпитавали своје дете од почетка, него га пусте да одрасте, па нека само одлучи.

 

Šta bi se desilo?

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam, al opet, ne znam ni koliko je dobro krstiti se pa posle postati ateista npr....

To mu dodje kao ono-nemoj da se zaljubis, mozda ce te povrediti :) Moze i coveku koje se krsti kao odrastao da u nekom trenutku bude poljuljana vera, nije mi to bas neki argument za nekrstenje dece... Kontam da i ti samo naglas razmisljas, ne raspravljam se s tobom :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Todor je mislio verovatno na vaspitanje u hriscanskom smislu.

Ali, 95 dece u Srbiji nema ni osnove tog vaspitanja, pa opet nisu svi na ulici. Tako da mu je to netacna konstantacija. :)

Не Деки, направио сам поређење између крштења деце и васпитања у било ком смислу.

Аргумент да родитељи не крсте децу, него да сачекају да сама одлуче има смисла исто као и аргумент да их не васпитавају, већ да чекају, па ће касније, кад одрасту, сама да се васпитају. х)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To mu dodje kao ono-nemoj da se zaljubis, mozda ce te povrediti :) Moze i coveku koje se krsti kao odrastao da u nekom trenutku bude poljuljana vera, nije mi to bas neki argument za nekrstenje dece... Kontam da i ti samo naglas razmisljas, ne raspravljam se s tobom :)

Ma ok, ja samo nisam siguran da li se treba "igrati" sa tim stvarima. Ali onda u redu, logicnije je to tvoje razmisljanje.

Todore, ok je iz tog ugla.

E sad, covek se i vaspitava u tom ranom uzrastu, ako se tad ne vaspita posle ce imati problema u zivotu velikih.

Da li je tako i sa krstenjem i da li je to dobro poredjenje, nisam siguran...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ћемо са људима који нису крштени , а по свим критеријумима живе хришћанским животом?

Krsticemo ih :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne kontam bas pitanje...ko njih izopstava...pa valjda sami sebe...ako nemaju poverenja u Crkvu...ako ne smatraju da ona njih predstavlja...pitanje je sta je tome uzrok i ko sve na njemu treba da poradi...ali dok se ne krste, prosto nisu deo Crkve, bar koliko ja shvatam...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање поверења људи у цркву, поставља ли се? И кога она представља?

 

Aj razmisli jos jednom sta si htela da pitas pa postavi smislenije pitanje, pogotovo ovo drugo :.mislise.  

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...