Jump to content

Nece biti poskupljenja struje

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, haveaniceday рече

О томе и причам, констатно једна те иста трабуњања. 

Марчело исту песму избаци сваких пар година. Пре тога је имао оно пегла, где лапрда о неком хулигану који млати хомосексуалце, сада опет пуцају по десници и кроз ову песму.

Грађанској опозицији највише смета српска десница. Више и од вучића и од свих и они српску десницу криве за све. 

 

Ево конкретно, овај Југословен, сам каже да јесте, хоће нешто да помогне Србима. То је лудило 1/1. Немогуће! 

Исти тај Југословен је у споту Кућа на промаји имао графит бесплатно образовање а онда се по мом сећању, наступао на предизборном митингу Демократске странке 2003. или 2004. године. Сад га хвале на сарајевском НДХ1. Одушевљени како Ђуричко на крају песме цитира Киша када пише о национализму. Наравно то неће приметити на бошњачки национализам.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, haveaniceday рече

"ко се стиди порекла гино и мој деда"

АХАХХАХАХ
А после пар стихова 

"рођен ко југословен" 

Па шта би му деда Србин рекао на то, нек се запита.

Онда патетика како не воли Цркву али му се срце цепа кад је неко руши. Ја му не верујем.

Ма песма је пуна грађанистичког штребераја.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Ево конкретно, овај Југословен, сам каже да јесте, хоће нешто да помогне Србима. То је лудило 1/1. Немогуће! 

Исти тај Југословен је у споту Кућа на промаји имао графит бесплатно образовање а онда се по мом сећању, наступао на предизборном митингу Демократске странке 2003. или 2004. године. Сад га хвале на сарајевском НДХ1. Одушевљени како Ђуричко на крају песме цитира Киша када пише о национализму. Наравно то неће приметити на бошњачки национализам.

 

 

Мени ништа од тога није проблем, ни што су Југословени ни што су наступали на митинзима.
Проблем ми је што и дан данас, после 20 година, живе у 1990 и просипања пљувања по национализму а у исто време су им пуна уста Ђинђића који је све време био националиста.

Једноставно су неискрени, лицемерни и не може им се веровати. Ништа друго ми не смета, ја сам свестан да један број људи мора да има аверзију према национализму, али онда не причај да ти је стало до порекла и слично већ види како можеш да сарађујеш са националистима. Они гледају како да нас мењају..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, haveaniceday рече

Мени ништа од тога није проблем, ни што су Југословени ни што су наступали на митинзима.
Проблем ми је што и дан данас, после 20 година, живе у 1990 и просипања пљувања по национализму а у исто време су им пуна уста Ђинђића који је све време био националиста.

Једноставно су неискрени, лицемерни и не може им се веровати. Ништа друго ми не смета, ја сам свестан да један број људи мора да има аверзију према национализму, али онда не причај да ти је стало до порекла и слично већ види како можеш да сарађујеш са националистима. Они гледају како да нас мењају..

Мени је проблем. Југославија је створила услове за усташки геноцид над Србима у НДХ. Да смо направили српску државу, не би геноцида било, вероватно.

Митинг је проблем јер је подржао странку која је унаказила идеју бесплатног образовања које он промовише. Друго то је лоповска странка као и снс. Шупаљ ко сир.

Слажем се са другим делом и овим за Ђинђића.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, haveaniceday рече

Они гледају како да нас мењају..

Право у мету. Не сећам се да су се бунили грађанисти када је Вучић говорио да Србима треба да се.мења свест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vesti

Inflatorni udar u Srbiji: Rast cena i pad standarda 1

Čak i državna statistika potvrđuje što je već svako primetio: Sve je poskupelo, a tek će da poskupi

Foto: Marija Janković

 

22. 12. 2021. / 0.03

Inflatorni udar u Srbiji: Rast cena i pad standarda

Država će od 1. januara povećati penzije za 5,5 odsto što po trenutnoj stopi inflacije znači da se penzionerima primanja realano smanjuju za 2 odsto. A to je samo početak, baš kao što drastična poskupljenja tek predstoje

Čak i državna statistika pokazuje ono što svako primećuje – sve je poskupelo. Mesečna inflacija prema Republičkom zavodu za statistiku već četvrti mesec zaredom iznosi 0.9 odsto, što je na godišnjem nivou već preko 11 odsto.

Nema sumnje da bi mesečna stopa inflacije bila veća da država nije zamrzla cene brašna, ulja, narodnog hleba, svinjskog buta i još nekoliko ključnih proizvoda.

Druga mera kojom Vlada pokušava da smiri inflaciju je veštačko održavanje niske cene energije za stanovništvo, ali i za privredu. Već dva meseca Vlada "nalaže“ EPS-u da mimo zakona privredi produžava prošlogodišnju cenu struje, iako je sada EPS prinuđen da uvozi skoro 20 odsto potrošnje po cenama koje su 5 do 6 puta skuplje.

Izvesno je da će EPS uskoro morati da bar za 3 do 4 puta poveća cenu struje za privredu. Takav udar preduzeća će morati da prebace na krajnje potrošače, što će drastično povećati već postojeću inflaciju. Neće to pogoditi samo industriju, nego i ceo uslužni sektor, a posebno objekte koji troše puno struje kao što su pekare i restorani.

Pored struje, uskoro sledi poskupljenje prirodnog gasa. Čak i ako se ispostavi da ćemo narednih 6 moći da kupujemo ruski gas po staroj ceni od 270 dolara,  od jula će cena biti više nego duplirana. Poskupljenje gasa za potrošače neće moći da se odlaže, osim ako država ne želi da iz budžeta plati bar pola milijarde evra za pokriće gubitaka Srbijagasa.

Cene azotnih đubriva, koje moramo da uvozimo, direktno zavise od cene gasa, a to će drastično povećati troškove proletnje setve. Na proleće nas čeka novi rast cena osnovnih prehrambenih proizvoda.

Država će od 1. januara povećati penzije za 5,5 odsto što po trenutnoj stopi inflacije znači da se penzionerima primanja relano smanjuju za 2 odsto.

Uz sadašnji trend rasta, realno je očekivati da će inflacija biti preko 11 odsto na godišnjem nivou. To znači da će penzioneri tokom 2022. imati realan pad prihoda za više od 5,5 odsto, a zaposleni u državnoj upravi od 4,5 odsto. U slučaju da godišnja inflacija bude veća od 11 odsto, pad standarda će biti još izraženiji.

Posle nekoliko godina u kojima su realna primanja stanovništva rasla, 2022. godinu će obeležiti primetan pad standarda svih kategorija stanovništva čija primanja zavise od budžeta. A veliko je pitanje da li će i privatni sektor moći da poveća primanja zaposlenima tako da budu iznad stope inflacije.

 

Čitajte dnevne vesti, analize, komentare i intervjue na www.vreme.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Јанко рече

Only in your wet dreams...dobardecko

Od vremena Pere kojota nisam gledao zanimljiviji crtać. Bil'...bi' ja...

Vučić nas uvodi u EU preko Tirane, Integrišući naše Kosovo sa Albanijom. Vrlo lukavo, kažem, pravi Pera kojot super genije.:aplauz:

 

Pa naravno, i Albanija je u Evropi i nista manje nije vredna od Srbije ni kao drzava ni kao narod. Imaju svoj jezik barem za razliku od hrvata ili muslimana koje je srpska opizicija branila uvek a i danas to radi i vek na stetu Srba. Mnogo veca zla smo diziveli od hrvata a opet su srpskim izdajnicima drzi od Srba u hrvatskoj ili Republici Srpskoj. Svaki onaj koji napadne Dodika na primer je od te fele ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
WWW.NOVOSTI.RS

ZAPALIO se veliki bager koji odlaže zemlju u okviru Rudarskog basena Kolubara na površinskom kopu "Tamnava Zapadno polje", večeras oko 22.30 sati.

Ово се неко озбиљно зеза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Две одвојене вести које сам повезао.. Уз то када у држави имаш профитере којима је само свој џеп битан..

WWW.NOVOSTI.RS

AMERIČKI privatno-javni fond Brejktru Enerdži Katalist (BEC), iza kojeg stoji milijarder i suosnivač Majkrosofta Bil Gejts, navodno planira da investira 15 milijardi dolara u projekte...
WWW.NOVOSTI.RS

MINISTARSTVO rudarstva i energetike nameće priključivanje vetroelektrana na mrežu u obimu koji bi dramatično ugrozio naš elektroenergetski sistem, i to ne samo finansijski, već bi ga...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...