Jump to content

Sto na umu to na ZRU drumu :)


Препоручена порука

'Esi li upoznao neku Eskimku, pijanu ili treznu? :)

Ne. Eskimi su kod njih stvarno posebna prica. Uglavnom zive u zasebnim grupicama i stvarno su u jako losem stanju. Ima ih i civilizovanih i normalnih naravno ali, na primer, imao sam kolegu kome je prethodni posao bio da njima pomaze da se socijalisu Tako je imao eskime u vec nekim tinejdeerskim godinama koji nisu znali normalno da hodaju i slicno.

Sa druge strane, ne znam da li sam sreo i jednu da mogu reci da je lepa, realno :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли си имао прилику да упознаш неке православце а да нису са Балкана него су рецимо локално становништво?

 

Како се тамо стиже до најближег православног попа и на колико је то најближе километара?

 

Ако се стиже, каква је литургија тамо?

 

А сад мало обичних питања:

 

Да ли си имао слободног времена рецимо да идеш на пецање?

 

Колико раја тамо проводи времена по кафићима?

 

Како им изгледа омладина( ако имаш неку фотку) ?

 

Да ли си се дружио са неким од тих радио секташа, и шта они зборе?

 

Јел ти био напоран посао?

 

И где си тренутно сад?

 

Ako mi verujes, nisam upoznao nijednog pravoslavca tamo. Cuo sam za jednu crkvu u neposrednoj okolini grada u sumi, ali mi se nekako nije dalo nijednom da odem do nje. Cak nisam ni siguran da li i kada uopste i radi. Ima na Aljasci ostrvo Kodiak cini mi se, svojevrsna "Sveta Gora" i to je centar pravoslavnog sveta tamo ali je ono bilo veoma udaljeno od mene (rekao bih preko 1000km).

 

Sa slobodnim vremenom sam bio bas tanak, kao i svi nasi koji odu tamo. Radio sam 2 posla, u principu zanimljiva i dinamicna, tako da se izdrazavalo. Isao sam na neke aktivnosti po prirodi ovako, nisam ti ja neki pecaros. :)

 

Omladina im je ono, drugacija od nase. Ne sede oni puno po kaficima, drugaciji je to fazon. Rigorozni su im zakoni po pitanju alkohola, do te mere da su me ponekad i izludjivali. Tako da ono, imao sam kolege od po 20 godina koji nikada nisu bili u klubu. To je samo na Aljasci u ostatku Amerike je to dosta blaze.

Sto se tice religioznih ljudi, pricao sam najvise sa mormonima i ostalima. Kazem ostalima posto ja stvarno nisam skapirao razliku izmedju tih njihovih crkvi. Znas ono jedna se zove "crkva Hristovog spasa" druga "crkva Nove nade" treca "Jos jedna sansa" i te fore... Meni je to iskreno bilo bezveze. Zbog toga su oni i po pitanju religije dosta liberalniji. Pricao sam sa jednom zenom koja mi je doslovno rekla "Jos nisam nasla svoju crkvu". Hocu reci ima religioznih ljudi koji ceo zivot tragaju za svojom pricom. Na kraju to neretko bude i neka cudna mesavina. 

Sada sam u Beogradu, :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш лепо, Деки. :) Имам једно питање. Пошто рече да имају проблем са депресијом због ових временских услова, интересује ме како се то одражава на посао и ту неку радну атмосферу тамо?

 

--

 

Модератори, знам да имате много посла, ал' ако може, мислим да би било корисно да се Декијеви постови и остали везани за то пребаце у ову Срђанову тему са искуствима форумаша о животу у разним деловима света.

 

https://www.pouke.org/forum/topic/17601-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82-%D1%83-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%99%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81/

Pa gle, nije to nesto sto se primecuje na svakom koraku. Plus, ja sam tamo bio leti i leti ljudi zivnu, zivahniji su. Jos jedna jako bitna stvar, oni se puno drogiraju. Kod njih je marihuana legalna i gotovo da svi duvaju. Ja sam poznavao momke studente, uspesne i zaposlene koji na primer vikendom "zableje" sa drustvom i gutaju LSD. Tako da ono.... ali sve u svemu, njima je trava kao nama pivo ovde, verujem da im to mnogo pomaze u "opustanju". 

 

Него, како и ми обични смртници да одемо да радимо тамо? :р

Ako si na redovnim studijama, mozes kao student i mogu ti reci kako to ide. Ali, posto vidim da si do doktorata dogurao, kapiram da bi ti ova Juanova opcija jos i bolje dosla. U svakom slucaju, ako te zanima nesto blize posalji mi pp :)

Kako to, ne razumem? Kako hodaju? Kako zive?

Pa oni su jako dobro beneficirani od drzave tamo. Potpisali su neki sporazum pre 40,50 godina, da drustvo mora brinuti o njima, posto su nativci i to je ipak njihova zemlja. Mnogo kuca u samom gradu su njihove, dobijali su besplatne stanove i dobijaju dividende.

Tako da ono, mnogi se radjaju kao zavisnici od alkohola. Ujutru kada sam isao na posao, vidjao sam samo njih po ulici kako lutaju, idu pijani i slicno. Uglavnom su onako bangavi, gegaju kad hodaju, ne znam kako to da opisem a da bude sto realnije i da ne izgleda uvredljivo. 

Nisu kao oni slatki eskimcici koje mi zamisljamo odavde. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли имаш неку фотку из АФБ Ајелсон? Неког КејСи Стратотанкера и Фајтин` Фалкона? Ф-35 ил` ""брадавичасте свиње"? Са неког "Оупен Деја" мож` бити (организују га концем липња? Или барем "преко жице"? :)))

080624-F-6244S-284.JPG

 

070718-F-4127S-043.JPG

 

Иначе, АФБ Ајелсон, са око 4500 метара дугачком полетно слетном стазом, спада у ред најдужих ПСС на свету...

Nemam Milance nista od toga. :D

Mnogo vremena sam zbog posla provodio na njihovom aerodromu, ali ovom civilnom. Kada smo stigli secam se bila je neka proba jednog dana, ceo dan obletali njihovi bombarderi ono sve po 3 u grupici. Ja gledam u nebo i mislim se, eto, napadaju Rusi, "Kurir" je bio u pravu... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11140202_10204226664683230_7571516263657

Ja sam stao u ime Srbije i sada je slika potpuna (sto se svetskih sila tice) :)

 

11050665_10204185102444200_2629568184499

Evo i ova dva medjeda, levo je njihov polarni a desno je sumadijska verzija :P

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како им изгледа омладина( ако имаш неку фотку) ?

 

11998902_10204905086803359_8552104943496 

Ovako bi izgledalo jedno opusteno mesto. Neki kafe/pab, nema klasicnog fenseraja kao kod nas. Zurke su im totalno drugacije, slusa se dosta Kantri muzika a zatim hip-hop. Bukvalno se mogu videti momci obuceni kao da su upravo dosli sa farme, kako prilaze devojkama i zovu ih da plesu. Uvek ima par "frajera" koji djuskaju na podijumu dok svi ostali gledaju oko njih. A igraju stvarno odlicno, tu nema sta da se kaze.
Haus muziku i ovako brze varijante gotovo i da nemaju uopste. Sve u svemu, u klub se moze izaci i sa dzakom na glavi, niko se ne bi cudio tome. Po oblacenju sam mogao da prepoznam da je neko sa Balkana. Ili je gej sa Aljaske... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po oblacenju sam mogao da prepoznam da je neko sa Balkana. Ili je gej sa Aljaske... :D

 

Не мора са Балкана, може и са Апенина. ;)

 

У Тексасу има баш таквих кантри клубова и (одличних) пабова као што описао, али захваљујући крајње мешовитом саставу становништва, то није све. Има гомила латино места (где се пуштају салса, баћата и остале смешне речи), у којима су цице скоцкане отприлике као ове наше, а изгледају барем подједнако добро. Ту сви играју. Нема као код нас да неко седи, пије и ћаска. Сви плешу и то обично свако са сваким. За разлику од српских латино клубова, у које излазе махом професионалци, у тексашке (америчке) долазе аметерски љубитељи латино ритмова. Ако не знаш да играш, још боље, барем њих три ће се понудити да те науче.

 

Онда сам био доста пута у једном клубу који се зове ”Европа”, а чудан је микс балкана, блиског истока, Русије и Латинске Америке, у смислу програма и етничког састава гостију. Ту већ блуд и разврат губе границе. :) Једна мала Босанка (”муслиманка”) се убила ко мајка, није знала где је. Кад се ујутру пробудила, зезале је ове наше барабе да су морали да зову попа Срђана да је крсти, како би се опоравила.  :))  :))  :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У Тексасу има баш таквих кантри клубова и (одличних) пабова као што описао, али захваљујући крајње мешовитом саставу становништва, то није све. Има гомила латино места (где се пуштају салса, баћата и остале смешне речи), у којима су цице скоцкане отприлике као ове наше, а изгледају барем подједнако добро. Ту сви играју. Нема као код нас да неко седи, пије и ћаска. Сви плешу и то обично свако са сваким. За разлику од српских латино клубова, у које излазе махом професионалци, у тексашке (америчке) долазе аметерски љубитељи латино ритмова. Ако не знаш да играш, још боље, барем њих три ће се понудити да те науче.

 

Zato i gledam da naglasim da je rec o Aljasci koja je stvarno drugacija od ostatka Amerike (ako se secas pre mog polaska, to si mi i ti nagovestio :) )

Ovo je bio ipak mali grad, tako da je izbor bio poprilicno suzen. Izlazio sam ja i po latino klubovima, ali u Majamiju... Karnevalska atmosfera, nema sta :)

 

A sto kazes o tom sedenju i slicno, to si zaista u pravu. Kod nas se ljudi opuste tek kad se napiju, njima je djuskanje sasvim normalna stvar. Cak sam se druzio sa nekim djevojkama sa Jamajke, sta one rade pa ono nije realno. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11140202_10204226664683230_7571516263657

Ja sam stao u ime Srbije i sada je slika potpuna (sto se svetskih sila tice) :)

Да! Славни дани заједничког рокања по Швабама. Споменик совјетским и америчким пилотима из прогарама "Ленд лиз", када је преко Аљаске и Чукотске области, у СССР допремљено, између осталог око 5000 ловаца П-39 Еркобра, који су допремани директно из америчких фабрика у совјетске авио базе у Сибиру, где су "малане" у боје совјетских ловаца и аутоматски слане на Источни фронт на рокање по Швабама! Дужност зове!

 

Слава Савезничким пилотима који животе положише у борби против фашистичке гамади!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...