Jump to content

''Ако неко неће да ради, нека и не једе.''


Препоручена порука

Човек је ритмично биће, а ми смо сви већ дуго у стању аритмије, поремећеног природног ритма живота. Срчана и мождана аритмија вуку корен од поремећаја основног, природног ритма живљења човека. Дан мора бити испуњен; молитва, физички рад, промене искуства. Треба савладати деструктивно у себи и стално подстицати конструктивно. (Др Владета Јеротић)

 

Ко има праву веру у Живога Бога, тај радије ћути. И ко дела право дело Божије, тај радије ћути. А ко својим умом склапа своју веру, тај се радо препире о вери. И ко ради своје дело а не Божије, тај се радо хвали делима. У човека од вере дубока је тишина у души. Јер, мудрост Божија рађа се и обитава у дубокој тишини. У делатеља дела Божијег дубока је тишина на језику. (Св. Владика Николај)

 

На нама је да одлучимо да ли ћемо отићи или остати на пољу и делати! (О. Серафим Роуз)

 

У наше доба су се умножиле речи и књиге, а смањило делање јер је човечанство потпало под утицај овога света који избегава тешкоће и иде лакшим путем. Многи се, дакле, од нас занимају читањем, а мало, или нимало, применом онога што су прочитали. (Старац Пајсије Светогорац)

 

timski-rad.jpg

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

какав је ваш поглед на рад.....? колико је по вама он битан за наш живот...? шта мислите о људима који не воле да раде....? а шта са друге стране мислите о онима којима је рад све у животу.....?

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da je rad jako bitan za coveka.
Bitan je ljudsku psihu i za fiziku.
E sad, problem je u tome sto mladi ljudi danas sve manje rade. Nisu naviknuti na rad, odrastaju u lenjosti i onda imaju previse slobodnog vremena koje trose na neke neproduktivne stvari.
Zbog toga propadaju i telom i duhom. Odlicno je kada covek nadje nesto da radi, da proizvodi... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rad je bitan u svakom mogucem smislu. Psihicki, fizicki, materijalno.

 

Moja politicka ideologija se okrece oko toga da se stimulise rad na svaki nacin.

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa i volim ga i ne volim, mada moram priznati da mi prija. Mislim na fizicki rad. Neka vrsta meditacije. 

Zapravo ne volim kad mi se krse planovi, pa onda moram da radim nesto sto nisam hteo. 

 

Voleo bih da sam marljiviji, da nesto stvorim i napravim. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jeste rad jako bitan. Prije svega psihicki. 

Ja i kad sudje operem osjecam se korisno, a ne sta drugo.  :)))

 

"Da ljudi znaju koliko sam radio da bih postao majstor, moja djela ne bi izgledala tako cudesno." - ovo je malo prepricano i mislim da je od Mikelandjela

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Veoma zanimljiva tema. :)

 

Kroz istoriju rad se identifikovao sa fizickim naporom, jer je 99% ljudskih aktivnosti bilo vezano za puko prezivljavanje - poljoprivreda itd. Mi smo rodjeni u srecnije vreme gde tehnologija omogucava da za elementarne potreba prakticno ne moramo da brinemo (a i puno vise) pa "rad" polako postaje nesto drugo. Sve vise se identifikuje sa pojmom "kreativnost". Sto je zanimljivo ako odemo u Stari Zavet i jevrejsko tumacenje Postanja kao "kreativnog rada". Sto znaci da mi danas imamo vise prilike da osetimo tu radost stvaranja, oblikovanja sveta u nesto novo, mada naravno ne mozemo da stvaramo "ni iz cega". To je u nekom smislu uzvisen osecaj.

 

Mada je naravno i velika odgovornost. Jer covek je dobio delic slobode, uzdigao se iznad prasine za jedan neprimetan milimetar, ako se pogordi i ne prihvati to kao dar, ne upotrebi ga iz ljubavi i za dobro, onda moze da ucini i puno vece zlo. Sto ne znaci da je samo po sebi lose, samo da moramo da "strazimo", tj. budemo oprezni i mudri.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Физички рад је лек за психу, а умни је опасан за (поготову нестабилну) психу

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Физички рад је лек за психу, а умни је опасан за (поготову нестабилну) психу

 

tumblr_n8c8u19wJj1tv12pbo1_500.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Увек сам за рад у смислу стваралаштва. Колико умног рада толико практичног (физичког). Јако ми се допала подела на коју сам некада давно наишао. По њој се подразумева да је најздравије распоредити дневне активности тако да у току дана буде 8 сати одмора, 8 сати молитве и 8 сати рада. Такође из искуства могу потврдити речи проф Јеротића да је човек ритмично биће и све што с тим иде.

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...