Jump to content

Da li danasnji muskarci cijene djevice ...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ајде полако. Ово сада већ прелази у онај ружни део.

Od starta je ružno, ja sam nevina dajte mi orden. Jel Bogoridica išla po selu i svima naturala svoje devičanstvo?

Gde god postoji neki interes, traženje vrednovanja, to jeste ružno i nekulturno.

I sad, pravoslavna vera koja se bavi unutrašnjim bićem čoveka, a ne spoljašnjim manifestacijama, je okarakterisana kao farma ili veliki brat.

Ovde nikom ne dajemo ordenje za odredjena dela.

Ja znam da su mnogi učesnici na ovoj temi pojam devičanstva, dobrote i prostdušnosti i najbolji primer toga, ali niko od njih nikada, za sve ove godine, nije to nikom naturo na nos, tražio neke pohvale, već ljudi sa smirenjem žive svoj život onakko kako oni smatraju da treba.

Celokupna dobrota se ne sprovodi zato što će neko da te nagradi, već si dobar zato što to tako treba i to je normalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Cenjenje" devojaka po tome da li su device i "cenjenje" devojaka po tome koliko su privlačni i podatni objekti za seks su dve strane istog ženomrzačkog i telomrzačkog novčića. Mešavina mizoginije i manihejstva. Cenjenje ženskog tela po tome da li, kako, i koliko biva objekat žudnje muškog tela.

 

Obično ne pratim celebrity gossip, ali mi je u nekog trenutku došla do očiju izjava Paris Hilton da ne uživa posebno u seksu. Da voli da bude privlačna muškarcima, ali da joj sam seksualni čin ne donosi zadovoljstvo, možda zato što sve vreme brine o tome kako izgleda muškarcu dok je u toku.

 

Mene je to nekako rastužilo i pokazalo mi koliko žene mogu da budu žrtve tog pritiska da se dopadnu i budu poželjne i "cenjene" - na jedan ili drugi način, šta je već kom muškarcu po ukusu.

 

Nikako ničim ne pokušavam da kažem bilo šta protiv devičanstva kod devojaka - naprotiv. Devojka koja je devica može, čak bez obzira na veru, ali sasvim u skladu sa njom, voleti i ceniti integritet i autonomiju sopstvenog tela. Ne osetiti pritisak da se upusti u seksualne odnose zbog toga što to drugi rade ili zato što on to očekuje ili zato da njemu učini.

 

Što važi i za muškarce. Stvarna ljubav i poštovanje prema telu druge osobe - što je hrišćanski ideal, zaista, a u suprotnosti i sa manihejskom mržnjom prema telu i manihejskim razvratom, jer je telo nebitno - dovodi do onoga što nazivamo "celomudrenošću". Muškarac koji zaista voli telo svoje drage neće bezumno ulaziti u odnose sa njom ako nije siguran da ona to želi i u tome uživa, i ako nije spreman da za 9 meseci u 3 ujutro ljulja bebu koja može nastati - i pored eventualne kontracepcije - kao posledica toga. A to već na jednom nivou jeste brak, ako ne i formalno. Pa ako nije zvanično, što ne ozvaničiti... itd.  :)))

 

Ukratko, zaista ima smisla čekati brak, i to može biti odraz i naše zdrave ljubavi prema sebi i svojim telima.

 

Ali bih ja, relativno matora feministkinja, molila mlade devojke da ne žive svoje živote razmišljajući o tome šta muškarci cene. I da muvaju stidljive dečake koji im se sviđaju. Ja sam svog (nevinog) muža smuvala i nikad nisam zažalila.  :)))

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od starta je ružno, ja sam nevina dajte mi orden. Jel Bogoridica išla po selu i svima naturala svoje devičanstvo?

Gde god postoji neki interes, traženje vrednovanja, to jeste ružno i nekulturno.

I sad, pravoslavna vera koja se bavi unutrašnjim bićem čoveka, a ne spoljašnjim manifestacijama, je okarakterisana kao farma ili veliki brat.

Ovde nikom ne dajemo ordenje za odredjena dela.

Ja znam da su mnogi učesnici na ovoj temi pojam devičanstva, dobrote i prostdušnosti i najbolji primer toga, ali niko od njih nikada, za sve ove godine, nije to nikom naturo na nos, tražio neke pohvale, već ljudi sa smirenjem žive svoj život onakko kako oni smatraju da treba.

Celokupna dobrota se ne sprovodi zato što će neko da te nagradi, već si dobar zato što to tako treba i to je normalno.

Код нас у школи је био неки лик који је често ујутро улазио у разред уз крик "ЈА САМ НЕВИН",а онда каже лагано

"нисам још никог убио".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaista mi nije bio cilj da sebe uzdizem.Procitajte moje prvo pitanje i vidjecete da tu nema nikakve gordsti,uostalom niko me ne poznaje a od samog starta sam posla od pretpostavke da ce mnogi ismijavati moju temu i da ce se mozda naci neka djevojka sa slicnim problemom .Priznajem da ruzno zvuci primjer sa dijamantom.Ne smatram sebe boljom jer sam I'mala srecu da otkrijem smisao djevicanstva, nije kriv onaj ko zbog neznanja grijesi.Dakle. ovo nije javno iznosenje privatnnosti jer me niko ne poznaje.

 

Пази кад ни словце нисам написала о гордости и дијамантима.  :D 

И имам сличних проблема - ни мене нико не цени, ал' ме баш брига.  :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od starta je ružno, ja sam nevina dajte mi orden. Jel Bogoridica išla po selu i svima naturala svoje devičanstvo?

Gde god postoji neki interes, traženje vrednovanja, to jeste ružno i nekulturno.

I sad, pravoslavna vera koja se bavi unutrašnjim bićem čoveka, a ne spoljašnjim manifestacijama, je okarakterisana kao farma ili veliki brat.

Ovde nikom ne dajemo ordenje za odredjena dela.

Ja znam da su mnogi učesnici na ovoj temi pojam devičanstva, dobrote i prostdušnosti i najbolji primer toga, ali niko od njih nikada, za sve ove godine, nije to nikom naturo na nos, tražio neke pohvale, već ljudi sa smirenjem žive svoj život onakko kako oni smatraju da treba.

Celokupna dobrota se ne sprovodi zato što će neko da te nagradi, već si dobar zato što to tako treba i to je normalno.

Da si dobro procitao moje prvo pitanje. shvatio bi. da sam to napisala iz zelje da bi mi se mozda obratila neka djevojka sa slicnim problemom.Procitaj svoje pocetne komentare .

Ne boj  se ...VJERUJ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da si dobro procitao moje prvo pitanje. shvatio bi. da sam to napisala iz zelje da bi mi se mozda obratila neka djevojka sa slicnim problemom.Procitaj svoje pocetne komentare .

Kao što vidiš, ovde ima mnogih koji imaju isti "problem", koji u stvari nije problem.

Dakle, ako si čitala šta su mnogi napisali i razjasnili na ovoj temi, sve bi ti bilo jasno, već 20 stranica o tome govorimo.

Sad ti opet pišem , nadam se da ćeš shvatiti, na tvoj "problem" i odgovor na isti, a evidentno je da smo želiš da čuješ ono što ti prija uhu, ćeš naći recimo na Islam Bosni ili nekom ženskom sajtu. Sve odgovore si dobila a to što ti ne odgovaraju nije naš problem.

Druga stvar, ovde se niko ne bavi konkretno tobom, već životnim situacijama koje tumačimo na pravoslavan način, ti si samo dala inspiraciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako neko gaji devičnastvo i smatra da sredina za to treba da zna i da ceni, savetujem da se preseli u Mrkonjić Grad i okolinu, blizu je i Šipovo pa će Zmaj od Šipova to znati da ceni, kao i radnici sa gradjevine, koji sezonski dolaze iz Njemačke i glavna im je tema čiji BMW ima više kubika i konja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako neko gaji devičnastvo i smatra da sredina za to treba da zna i da ceni, savetujem da se preseli u Mrkonjić Grad i okolinu, blizu je i Šipovo pa će Zmaj od Šipova to znati da ceni, kao i radnici sa gradjevine, koji sezonski dolaze iz Njemačke i glavna im je tema čiji BMW ima više kubika i konja.

Palicu svjecu za tebe kad god se nadjem u crkvi 

Ne boj  se ...VJERUJ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Palicu svjecu za tebe kad god se nadjem u crkvi 

 

Ахахаха! Чиме је то човек заслужио? Запали једну и за моје здравље. Хаха.

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...