Jump to content

Mолитвословља Пресветој Богородици

Оцени ову тему


Препоручена порука

ЧАС ДВАДЕСЕТДРУГИ:
Пресвета Владичице Богородице, услиши ову тужну молбу моју и испуни је по мери уздања мог у јаду свих крајева земаљских.

Угаси жар у телу мом; укроти буру гнева; истреби потпуно надменост сујетне младости. Умањи у срцу мом зла сањарења, сејана ноћу злим духом; ослаби свакодневну навалу нечистих помисли. Научи језик мој да говори само о корисном, а оци моје да виде красоту врлине. Очисти уста моја, да бих смело могао Свевишњег Бога називати Оцем. Отвори уши моје, да бих се могао хранити слађим од меда речима Светога Писма и испуњавати их уз помоћ Твоју. Дај ми време за покајање и избави ме од изненадне смрти.

Дођи к мени при разлучењу смирене душе моје од бедног тела мог; умањи тада неподношљиве муке, олакшај неисказану тугу, утеши у безнадежном положају, избави од гледања лица ђавола, избави од немилосрднх мучења на ваздушним митарствима, одбиј пламене мачеве грехова мојих, удостој да на Страшном суду станем с десне стране Сина Твог, спаси од бесконачних мука и даруј да наследим вечно блаженство.

Теби, Владичице Богородице, светлости помрачених очију мојих, утехо душе моје, надо моја и спасење моје, приносим ову исповест! Очисти ме од сваке нечистоте тела и духа, удостојивши ме у овоме животу неосуђено се причесћивати пречистом Крвљу и Телом Сина и Бога Твог, а у будућем животу удостојити се причесца сладости небеске вечере, рајских наслада, царства Божијег.

Удостојен тих блага, ја ћу вечно славити Сина и Бога Твог, са беспочетним Оцем Његовим и животворним Духом, сада, свагда и кроз све векове. Амин!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЧАС ДВАДЕСЕТ ТРЕЋИ:
Свехвалана Владичице, изворе милосрђа, бездано човекољубља, водо жива, Заступнице грешних, истинска лозо виноградна, небеско блаженство, опсте прибежисте свију, животе целога света, - одан метежном и прељуботворном свету, ја сам безбрижан у мислима и поступцима и празно проводим живот свој. Но Ти, састрадална Мати Божија, немој се згадити на мене грешног.

Прими мољење моје које Ти приносим оскрнављеним устима својим, и благопријатним молитвама Својим умилостиви Судију према мени. Умилости Сина Твог да превиди грехове моје; упути на покајање мисли моје; не допусти да постанем својина сатане. Молитвеним заузимањем Својим обнови ме и исправи живот мој, да бих могао без страха предстати Судији и избећи страшно мучење. Учини ме наследником славе, умољавајуци о томе Творца мог, коме прилици слава, цаст и поклоњење кроз све векове. Амин!

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ЧАС ДВАДЕСЕТ ЧЕТВРТИ:
Благодарим Ти, Владичице Богородице, и славим Те што си ми дала могућност да доживим крај дана, ово ноћно време кад ја измољавам Твоје молитве. Опрости ми Свебеспрекорна лењост и нехат, и испуни ме ревношћу, да бих могао непрестано приносити песмопоје Теби и човекољубивом Сину и Богу Твоме зато што сам се ја бедни избављао и избављам се од болести, напасти и невоља душевних и телесних.

Припадајући к Теби, са срчаним заром и усхићењем кличем и громко изговарам благодарну песму Теби ја, слуга Твој, кога си помиловала Ти, Преблагословена, Мајко Човекољупца Бога:

Радуј се, Свебеспрекорна, благословена! Радуј се, Дјево, славо људи! Радуј се, испуњење свих пророштава! Радуј се, печату завета Господња! Радуј се, објашњење Господњих тајни! Радуј се, саборе неправедно лишаваних части! Радуј се, уједињење давно раздељених! Радуј се, ослонче смирених! Радуј се, обасјање оних у мраку! Радуј се, обновљење овешталих! Радуј се, жртво умилостивљења за заблуделе! Радуј се, путоказни светиониче онима који лутају! Радуј се, пристаниште онима који плове! Радуј се, помоћнице у невољама! Радуј се, спасење верних! Радуј се, нови божански даре! Радуј се, Владатељко свих земнородних! Радуј се, радости и славо анђела! Радуј се, узвишенија од свих створења! Радуј се, слушкињо Божија! Радуј се, Благословена на вечите векове! Радуј се, Маријо, Невјесто-Мајко! Радуј се, прекрасна кћери Давидова! Радуј се, трпезо тајанствених дарова! Радуј се, победо Цара и Бога мог! Радуј се, похвало патријараха! Радуј се, тврђаво оних који Те призивају! Радуј се, чврста одбрано и заклоне! Радуј се, престоле самога Бога! Радуј се, Мати Божија! Радуј се, разрешење грехова мојих! Радуј се, обилна помоћи беднима! Радуј се, чуварко непресушног милосрђа! Радуј се, Пречиста Мати и Дјево! Радуј се, Владарко Адамова рода! Радуј се, мачу против злих бесова! Радуј се, преиздашно давање мудрости! Радуј се, утехо невољних! Радуј се, узроче свега прекрасног у животу!...
 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моли се Царици Небеској

 

Мати Божија!Утешитељице тужних,Радости оних који су клонули,Надо ожалошћених,ободрење малодушних!Утеши моју напаћену душу која Ти са вером прибегава,разагнај олујне облаке туге који су помрачили моју душу ,објасјај ме светлошћу Твоје спасоносне благодати,даруј ми да те увек проналазим као сигурну Помоћницу,слатку утеху ,мир и спокојство.Свакој жалосној души која те као силну Помоћницу призива увек ћеш помоћи да се утеши и умири,јер уз Твоје заступништво ништа није немогуће,Неневесна Мати.Изабрана Војвоткињо,Заступнице и Уточиште читавог света,помози мени који се и због најситнијих искушења пометем и постанем малодушан,јер ти увек прибегавам са вером,љубављу и надом.

 

Текст из Валаамског Отачника

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молитве Мајци Божјој за сваки дан у недељи (преузми pdf)

 

icons-theotokos.09.jpg

http://oca.org/saints/icons-mother-of-god/september

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ПЕТ МОЛИТАВА ПРЕСВЕТОЈ БОГОРОДИЦИ

(саставио свети Димитрије Ростовски)

 

 

 

Слава Теби Боже наш, слава Теби!

 

Царе небесни, Утешитељу, Душе истине, Који си свуда и све испуњаваш, Ризницо добара и даваоче живота, дођи и усели се у нас и очисти нас од сваке нечистоте и спаси Благи, душе наше.

 

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу и сада и увек и у све векове. Амин.

Оче наш …

 

Слава Теби Христу Богу мојему, који ме грешнога ниси погубио са безакоњима мојим, но чак до сада си трпео грехе моје.

(Начини метанију - клекнувши челом додирни земљу).

 

Удостој нас Господе, у овај дан да се сачувамо од греха! Даруј нам Господе, да ни речју, ни делом, ни помишљу не прогневимо Тебе Саздатеља мога, но сва дела моја, помисли и љубав да буду у славу Пресветог Имена Твога.
(метанија)

 

Боже, милостив буди мени грешноме у све дане живота мога, у исходу моме и по кончини мојој не остави мене.
(метанија)

 

Господе Исусе Христе, Сине Божији, прими ме умрлог душом и умом; прими ме грешног блудника, нечистог душом и телом! Одузми злобу моју и не одврати лица Твога од мене! Не реци, Владико:”Не познајем те, ко си”. Но чуј глас мољења мојега; спаси ме, јер имаш мноштво доброте и нећеш смрти грешника. Не остављам Тебе Саздатеља мога и не одступам од Тебе, док ме не услишиш и не даш ми свим гресима опроштај, ради молитава Пречисте Матере Твоје, и заступништва часних Бестелесних Сила, Анђела хранитеља мога, Светог славног Пророка, Претечу и Крститеља Твога Јована, Богоречених Апостола, светлих и добропобедних Мученика и Богоносних Отаца и свих Твојих угодника. Амин.

 

 

Молитва прва

Оче наш… Богородице Дјево…

 

О, Милосрдна Мати Дјево Марија! Ја грешни и непотребни слуга твој опомињем се Твога бола; када си Ти чула од Симеона Пророка о немилостивом убијању Сина Твога, Господа нашег Исуса Христа, и приносим Теби ову молитву у част и спомен твога бола. Умоли Сина Твога, Господа нашега Исуса Христа да ми дарује познање грехова мојих, покајање и жаљење због њих.
(метанија)

 

 

Молитва друга

Оче наш… Богородице Дјево…

 

О, Богоблажена и Пренепорочцна Мати и Дјево! Прими од мене грешног и непотребног слуге Твога ову молитву и Архангелски поздрав, у част и спомен Твога бола: када си заборавила у храму Сина Твога, Господа нашега Исуса Христа, И тражећи Га, три дана Га ниси видела; Њега умоли и од Њега ми испроси опроштење и остављење свих грехова мојих. Једина Благословена.
(метанија)

 

 

Молитва трећа

Оче наш… Богородице Дјево…

 

О, Пресвета Мати Светлости, Преблагословена Дјево Богородице! Прими од мене грешног и непотребног слуге Твог ову молитву и Архангелски поздрав, у част и спомен Твога бола: када си чула за Сина Твога и Господа нашега Исуса Христа да је ухваћен и свезан од Јевреја. Њега умоли да ми врати добродетељ, које сам ја грешник кроз грехе изгубио, да Те славим Пречиста у векове.
(метанија)

 

 

Молитва четврта

Оче наш… Богородице Дјево...

 

О, изворе милосрђа, Пресвета Дјево Богородице! Прими од мене грешног и непотребног слуге Твог ову молитву и Архангелски поздрав, у част и спомен Твога бола: када си видела на Крсту, међу разбојницима, распетога Сина Твога и Господа нашега Исуса Христа. Њега умоли Владичице да ми да дар Свога милосрђа у часу моје смрти и да ме нахрани Телом и Крвљу Својом Божанственом, да Те славим Заступницу нашу вечно.
(метанија)

 

 

Молитва пета

Оче наш… Богородице Дјево...

 

О, Надо моја, Пречиста Дјево Богородице! Прими од мене грешног и непотребног слуге Твог ову молитву и Архангелски поздрав, у част и спомен Твога бола: када си видела Сина Твога и Господа нашега Исуса Христа у гробу положеног. Њега умоли Владичице: да ми се јави у часу смрти моје, ако је Његова воља, и да прими душу моју у живот вечни. Амин
(метанија)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
Друго бдење - Похвала Пресветој Богородици (беседа св. Јустина Ћелијског на акатист Благовештења)

 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Опевајући Твоја чудеса и милости које су нашем роду показане, ми умилно пречистом лику Твоме, Владичице, припадамо и искрено Те са страхом и љубављу молимо: управи нас на пут спасења, да Твоје милостиве заштите вечно будемо достојни и увек буди Заштитница и Заступница нас, који Ти кличемо:

Радуј се, утврдо и заштито верних!

Радуј се, уразумљење и просвећење неверних!

Радуј се, надо очајних!

Радуј се, спасење грешних!

Радуј се, утехо тужних!

Радуј се, исцелење болесних!

Радуј се, покрове удовица и сирочади!

Радуј се, прибежиште повређених!

Радуј се, утврђење царева!

Радуј се, облагодаћење светитеља!

Радуј се, похвало свих девствујућих!

Радуј се, радости свих благочестивих!

Радуј се, Владичице, милостива за нас пред Богом Заступнице!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:pop:                                           :pop::pop::pop:                                                      :pop:

Αγνή ΠΑρθένε

Αγνή ΠΑρθένε ΔέσποινΑ, ΆχρΑντε θεοτόκε,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
ΠΑρθένε Μήτηρ ΆνΑσσΑ, ΠΑνένΔροσέ τε πόκε.
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
υψηλοτέρΑ ουρΑνών, Ακτίνων λΑμπροτέρΑ
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
χΑρά πΑρθενικών χορών, Αγγέλων υπερτέρΑ,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
εκλΑμπροτέρΑ ουρΑνών φωτός κΑθΑροτέρΑ,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
των ουρΑνίων στρΑτιών πΑσών ΑγιωτέρΑ
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
ΜΑρίΑ Αειπάρθενε κόσμου πΑντός κυρίΑ
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
ΆχρΑντε Νύμφη ΠάνΑγνε ΔέσποινΑ ΠΑνΑγίΑ,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
ΜΑρίΑ Νύμφη ΆνΑσσΑ, χΑράς ημών ΑιτίΑ.
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
κορή σεμνή ΒΑσίλισσΑ, Μήτηρ υπερΑγίΑ,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
τιμιώτερΑ χερουΒείμ υπερενΔοξοτέρΑ
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
των Ασωμάτων σερΑφείμ των θρόνων υπερτέρΑ,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
χΑίρε το άσμΑ χερουΒείμ χΑίρε ύμνος Αγγέλων
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
χΑίρε ωΔή των σερΑφείμ χΑρά των ΑρχΑγγέλων
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
χΑίρε ειρήνη κΑι χΑρά λιμήν της σωτηρίΑς
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
ΠΑστάς του λόγου ιερά άνθος της ΑφθΑρσίΑς
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
χΑίρε ΠΑράΔεισε τρυφής, ζωής τε ΑιωνίΑς,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
χΑίρε το ξύλον της ζωής, πηγή ΑθΑνΑσίΑς,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
σε ικετεύω ΔέσποινΑ, σε, νυν, επικΑλούμΑι,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
σε Δυσωπώ ΠΑντάνΑσσΑ, σην χάριν εξΑιτούμΑι.
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
κορή σεμνή κΑι άσπιλε, ΔεσποίνΑ ΠΑνΑγίΑ
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
θερμώς επικΑλούμΑι σε, ΝΑέ ηγιΑσμένε,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.
:pop:
ΑντιλΑΒού μου, ρύσΑι με, Από τού πολεμίου,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:
κΑι κλήρονομον Δείξον με, ζωής της Αιωνίου,
χΑίρε Νύμφη Ανύμφευτε.

:pop:                                               :pop::pop::pop:                                                  :pop:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Ajd, ovde da postavim, ne znam gde drugde, jednu svoju pricu sa Svete Gore.

Posto izgleda Pouke polako dolaze svome kraju i samim time i neko moje bitisanje na forumu, pa, reko ajd za kraj kao neku svoju oprostajnu poruku, podelim sa svima koji ovo mozda citaju, jedno svoje specificno iskustvo koje sam doziveo na Svetoj Gori koje mi je preneo i ispricao i podelio sa mnom jedan monah sa kojim sam se sprijateljio jer sam cesto i puno puta raznim povodima odlazio i boravio i bio na Gori, kada sam i upoznao dosta raznih ljudi i mnogo monaha i tokom tih svojih putesestvija video sam jednim malim delom kako izgleda taj duhovni i molitveni i crkveni zivot o kome toliko citamo po knjigama i raznim tekstovima.

I, tako, ne znam tacno kada i kako, jedne lepe letnje veceri taj nas prijatelj monah, valjda potaknut nekom svojom unutrasnjom potrebom i prijateljstvom i ljubavlju prema nama, otkrio nam je jedno svoje duhovno iskustvo koje je imao i dobio od Boga, da je video slavu i pojavu Presvete Bogorodice. Koja je po njegovoj prici,...... u koju licno i intiuitivno i prijateljski verujem da se zaista i desilo,....pojavila na nebu iznad njegovog manastira i svojim rukama i sirinom kako je ikonopisemo u crkvi,.....Sira od nebesa,..... prekrila nebo iznad manastira i cele Svete Gore,..... i, kako nam je dalje kroz pricu monah objasnio,...... kroz to vidjenje otkrilo mu se, da bez tog pokrova Presvete Bogorodice nad Svetom Gorom  i njegovim manastirom oni ne bi opstali kroz sve ove vekove, ali i za buduce vekove i godine.

Ali, ono sto je tom monahu ostalo urezano u srce i dusu u ovom vidjenju, koje nam je kroz suze ispricao, jeste da je osetio toliku blagost i ljubav koju poseduje i koju mu je pokazala,  Presveta Bogorodica prema ljudskom rodu, da je to jednostavno nemoguce bilo kakvim recima ljudima objasniti i preneti, i da svaki put kada se seti te ljubavi kojom zraci celo bice i pojava same Bogorodice, oseti u srcu takvu neku u isto vreme i tugu i radost i srecu i duhovno ushicenje, da bi voleo ponovo da vidi to lice i pojavu Bogorodice koje mu se tada ukazalo. Slicno, kao sto je recimo sv. Dionisije Areopagit rekao i pricao za zemaljsku pojavu Presvete Bogorodice, koju je jednom prilikom upoznao - da je po svojoj slavi i cestitosti i lepoti svoje duse i bica i tela kojim je zracila svim ljudim, jos dok je zivela u telu na zemlji, bila slicna Bogu -  i, sada je na nebu casnija od Heruvima i slavnija neuporedivo od Serafima....

Draga braco, i ja sam veceras ponovo osetio iskustvo te jedne divne veceri u pustinji Svete Gore, kada sam zaista cuo i stvarno zaista doziveo kao da sam i sam prisustvovao tom vidjenju Presvete Bogorodice,..... jednu predivnu pricu i vidjenje nekog prostog monaha o necemu o cemu mi verujemo, o Isusu Hristu i Njegovoj Majci Presvetoj Bogorodici...... slava Bogu na svemu, zaista.....:slavaaa:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

 

image.jpeg.8bf9aab6395b8103cd463a3a5ca3fcfa.jpeg

Царице мати Цара Христа, који се кроз тебе јави да нас учини царским синовима и кћерима, теби узносимо хвалу за премнога добра и за покров и заштиту од видљивих и невидљивих непријатеља наших од памтивека до часа овога.
Блага мати Господња, узнеси молитве и молбе наше Његовом вечном и бесмртном величанству, Богу и Цару Христу, кога си ти родила и на својим девичким грудима одхранила. Страх од Њега као праведног Судије, раслабио нам је све снаге, те не смемо Њему да говоримо и молитве му узносимо. Погазисмо Његов закон љубави, презре смо Његову крваву муку за вас, одлутасмо у земљу туђу где се људи не разликују од свиња или храна људска од свињске; увредисмо Га, огорчисмо Га, па се бојимо и од Њега скривамо као Адам кад згреши у Рају. Но сада ви димо, како смо безумно мислили и безумно ходили. Али као што кривац не сме да моли судију него тражи сродни ке судијине и њих моли да они посредују код судије, тако и ми ево као кривци и то превелики, и као грешници и то црни; и као безаконици и то разуздани, и као безумници и то невиђени, не смемо пред Њега праведнога Судију, него ево преда те, блага Мати праведнога Судије Христа. А ти му изнеси покајање наше и молитве наше да би те и ми прославили, као и оци наши српски, који се теби молише и од тебе радост примише, и то посведочише и потврдише као печатима многим храмовима које у твоју част подигоше.
Молимо ти се, Царице Мати Цара Христа, изнеси пред Сина твога и Бога и Спаса нашег овакве молитве:
Ево нас, Господе, свих Твојих грешних Срба, ево нас у духу и у истини на поклоњењу светињама Твојим.
Ево нас у светом граду Јерусалиму, где су Давид и пророци прорицали ваплоћење Твоје. Клањамо се на светом Ти Сиону и молимо Ти се, прости нас и спаси нас. Амин.
Ево нас у светом Назарету, где је пресвета мати Твоја примила благовест од великог арханђела Гаврила да ће Тебе зачети Духом Божијим и родити као Цара, чијем царству неће бити краја. И ту клањамо Ти се и молимо Те: прости нас грешне и спаси нас.
Ево нас у пештери Витлејемској, где је Давид некада затварао бесловесне овце и јагањце своје, а где си се Ти родио, Слово Божије, коме се поклонише пастири и звездари. Ту где је звезда сијала и на Тебе указивала, и где су анђели певали песму: Слава во вишњих Богу и на земљи мир међу људима добре воље, – ево и нас грешних Срба да Ти се поклонимо и да Те замолимо: сагрешисмо, Господе Исусе, прости нас и спаси нас.
Ево нас у стопу за Тобом, по свим градовима и селима, где си Ти ходио, Радосну вест о вечном животу говорио и чудеса творио па целивамо сваку стопу Твоју, славимо Божанство Твоје и молимо Те: прости нас грешне Србе и спаси нас!
Ево нас на светој реци Јордану где си се крстио, и на језеру где си рибаре за апостоле изабрао, и на Тавору где си се преобразио, и на Сиону где си установио на тајној вечери причешће Твојим телом и крвљу за спасење, и у Витанији где си Лазара васкрсао, и у храму Соломонову где си се злотворима противио. На свим тим местима ми Ти се клањамо и Теби молимо: прости нас, Исусе Сине Божији, прости, прости и спаси.
Ево нас на Голготи страшној где си распет био и мука ма посведочио откровење Твоје, ево нас и на гробу из кога си васкрснуо, и на Јелеону одакле си се вазнео. Свуда се кајемо за грехе наше, свуда покајнички плачемо, Теби славопој певамо и молимо Ти се: Господе, опрости, помилуј и спаси нас – Твоје грешне Србе.
Гле нико нам не може опростити ако нам Ти не опростиш, јер Теби сагрешисмо. Нико нас на небу и на земљи не може спасти од зла видимог и невидимог, осим Тебе, Господе, коме се даде свака власт на небу и на земљи. Сагрешисмо, опрости, по молитви пречисте мајке Твоје приснодјеве Марије. Теби слава и славопој, и сила и власт, и господство и поклоњење од свих родова и народа, небесних и земних, у све векове и у сву вечност, са Оцем и Духом Светим. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...