Jump to content

Religija ateizma - U šta sve veruju nevernici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sta znaci "usvojiti zivotnim opitom hristov um", jel moze malo detaljnije? Sta to predstavlja kako se manifestuje i generalno sta znaci ta recenica? 

Ценим труд ок је али опет мора неко да ти објашњава по хиљадити пут.... дакле немаш никакву основу, напомињем да је Лествица сјајан пројекат и помоћ (тада монасима) свима који јој прибегну.

 

Научио си три корака, отприлике имаш снаге једну до две степенице али не и ти... ти си после основе збрда здола скочио на 13*ту и стрмоглавио си се чак и низ оне степенице које су колико толико биле сигурне и савладане твојим сазнањима , жељом,трудом....

 

Пре Оваплоћења Логоса, Сина Божјег важила су једна сасвим друга правила, није било Хростовог ума у тако једноставној светлости какав је и сам Богочовек.

 

Мислим да се ради о посланици апостола Павла, где он сведочи својим животним опитом ( врло је важно говорити о животном опиту јер ту се дефинитивно Бог налази и као потврда Његовог постојања у нашем унутрашњем микро космосу) Дакле Павле сведочи: Не свој, него Христов ум имамо. И надаље читајући апостоле и свете људе,нико не тражи да им слепо верујемо, но да животним опитом сазнамо и суживимо усиновљење, као Царство Божје које се у нама налази.Христовим делима и речимо живимо и ништа није исто као пре Њега.

 

Погледајмо разне вере у Бога, видећемо како је Православље остала и даље Тајна, јер се открива Бог у нама самима.

 

Говориш ми о материји... хм.. знам и ја је волим и волим све процесе које нам је Христос оставио да се играмо и владамо њоме. (Православље не бежи од материјалног нити од телесног, зато је грех ако украдеш или убијеш или се понашаш као да тело и материја не постоје и нису Творевина) (( међутим материја сама по себи није циљ, веч је циљ Створитељ, Он је тај који покреће све)

 

Врло битан предуслов сваке науке или играрије са материјом, јесте тај да верујеш како ти је дато да владаш њоме. Или можемо доћи до оне сиве материје,која постоји независно од нас и која је отровна и смртна за човека самим својим постојањем)

 

Чињеница јесте да смо вам хиљаду пута рекли да постоји раскрсница и право избора али ви то заборавите, па ми говорите што Бог не уништи зло... Па уништио га је јер си имао право да бираш, да ли ћеш користити зло или нећеш.! Или ти више одговара да Бог то склони од тебе силом а знајући какав си онда ћеш га оптужити за насиље јер ниси има слободу избора)

 

Бог је сво зло склонио, лепо ти је речено да не мораш узимати зло иако постоји. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стаљин ти је чист доказ!

 

Стаљин је доказ шта све може да уради незадовољан или разочаран богослов.

 

Ипак је бежање од хвалисања и гордости оставила трага. Љути се кад му много аплаудирају. Задржао неку скромност из тог периода.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти...   у ствари.... сви верују у Бога, само што не желе да признају. Ево и овде на форум долазе, само да би нама доказали не да Бог не постоји, већ да је њихово веровање у Бога моралније од нашег веровања.                              [ Zeljko  i Rylah    mnogo vole ovo,  l  ]

E svašta  se može pročitati ovde.      :)       Eto još jednog razloga da nevernici dolaze na ovaj forum:   humor i glupost u logici vernika.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što pre naučiš lepše ćeš provoditi vreme na poukama, Crveni Baron se ignoriše.

 

:ani_biggrin:

 

[oftopik]

 

Za slučaj da sve ovo ipak čitaju oni koji ne poznaju Barona:

 

Niko nikada nije prebrojao atome u svemiru, niti je to moguće. Isto važi i za zvezde. Ono što su ljudi uradili je da su odredili približan (akcenat na "približan") broj atoma tako što su uzeli prosečnu gustinu materije u svemiru. A prosečnu gustinu znamo jer je merenjem utvrđena geometrija prostora svemira (ravan je), pa iz jednačina OTR proizilazi kolika je gustina potrebna da bi prostor bio ravan. I onda je dobijen vrlo grub rezultat, 1080 čestica u vidljivom svemiru, čini mi se. Taj broj je možda u stvarnosti milionima ili milijardama puta veći ili manji od ove dobijene cifre, to ne menja mnogo stvari jer je reč o neverovatno velikom broju.

 

Isto i za zvezde. Niko nije blesav da sedi noću i prebrojava zvezde na nebu. Nego se uzme broj zvezda u jednom delu neba, pa se to ekstrapolira na celu galaksiju (jedan od načina, ima ih više). A takva računica je moguća zato što je svemir izotropan - isti u svim pravcima - na velikim razdaljinama, pa je onda moguće da se neka vrednost utvrđena za jedan deo neke celine projektuje na čitavu celinu koju hoćemo da izmerimo. I onda kada izračunamo približan broj zvezda u našoj galaksiji, tada pretpostavimo da sve galaksije sadrže neki isti približan broj zvezda (Što sigurno nije tačno, ali bolji metod nemamo. A približan broj galaksija nalazimo na isti način kao i broj zvezda u našoj: posmatranjem dela neba i onda se nađeni broj projektuje na ceo vidljivi svemir), pa onda dobijamo vrlo, vrlo grubu procenu broja zvezda u vidljivom svemiru. Koja, opet, sigurno nije tačna, ali pošto se radi o nekih 10000000000000000000000 zvezda, onda čak i veća odstupanja ne menjaju  i ne utiču na računice koje se rade sa tim brojevima.

 

[/oftopik]

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стаљин је доказ шта све може да уради незадовољан или разочаран богослов.

 

Онда смо ми награбусили, да не кажем ону вулгарнију реч...  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E svašta  se može pročitati ovde.      :)       Eto još jednog razloga da nevernici dolaze na ovaj forum:   humor i glupost u logici vernika.

Рече ми један лик: "Ђавоиман човек не зна да је опседнут. У некога уђе један демон а у неке сома комада. Ђавоиман човек може да буде верник као и неверујући а опет и обоје да нису свесни тога. Где год има свађа, психичког и физичког злостављања има и ђавола који може у принципу да једног свог демона упосли убацивши га у ум атеисте а другог у ум верујућег човека. Наравно да се два запоседнута човека понашају неконвенционално..."

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече ми један лик: "Ђавоиман човек не зна да је опседнут. У некога уђе један демон а у неке сома комада. Ђавоиман човек може да буде верник као и неверујући а опет и обоје да нису свесни тога. Где год има свађа, психичког и физичког злостављања има и ђавола који може у принципу да једног свог демона упосли убацивши га у ум атеисте а другог у ум верујућег човека. Наравно да се два запоседнута човека понашају неконвенционално..."

      kako taj tvoj lik zna ove stvari ?     ili samo predpostavlja?           ili to piše u knjizi u koju ima beskonačno poverenje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти не би требало да верују ни у шта када је реч о религиозном контексту глагола веровати, нити би то требало да их дотиче.

Могу да верују као Авокадо што верује да га девојка воли и сл. и то је лепо, али није разлог да се неком припишу елементи религиозности.

 

Е, сад... Постоји организовани атеизам, попут удружења АС. Таква удружења имају строго религијска обележја.

Прво, сама потреба да се оснује удружење утемељено на негативном позиционирању према било чему је бесмислена.

Удружење атеиста, удружење нериболоваца, удружење нефудбалера итд. Ето, они се тако окупе и не верују у Бога, не пецају и не играју фудбал.

Џабе Пеђа „пише“ „књиге“ (морам оба посебно под наводнике) о логици, кад о њој нема појма. Нашо човек десетак чланака на интернету, нашо папир... Штета што Српско филозофско друштво није умело да препозна његов потенцијал. Него, да наставим.

 

Религиозни елементи код АС: буквално све што можете наћи код класичних протестаната. Навешћу један пример који једнако карактерише протестанте и чланове удружења АС.

 

Знамо за оне сведоке што иду и од врата до врата спопадају и деле неке књиге, кажу Бог написо. Исто тако су ономад АС делили летке о еволуцији у некој средњој школи. Јасно је да су се и једни и други давно разишли са разумом. Еволуција нема никакве везе са човековим опредељењем да верује или не верује у Божије постојање. На страну што уџбеници биологије већ обрађују ТЕ и у тим уџбеницима наравно нема креационизма. Реч је о класичном идолизовању науке, као да наука може да се потчини таквим поделама - вера/невера.

Поред ових, присутан је и елемент „послаништва“ што више вуче на ислам. Они долазе и деле те летке као да је њима откривено нешто „одозго“ и онда ти они тако „одозго“ говоре о нечему што имаш у свим уџбеницима, академским базама и сл.

 

Ето, има само у том примеру још елемената релиозности мада је ово сасвим довољно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ето, има само у том примеру још елемената релиозности мада је ово сасвим довољно.

Slabi su ti primeri "religioznosti"   ateista.                 A ako su stvarno delili letke o evoluciji, ...  to je vrlo smešno,  i za svaku kritiku.    Evo ja prosto ne mogu da verujem da si ti tačno preneo informaciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, сад... Постоји организовани атеизам, попут удружења АС. Таква удружења имају строго религијска обележја. Прво, сама потреба да се оснује удружење утемељено на негативном позиционирању према било чему је бесмислена. Удружење атеиста, удружење нериболоваца, удружење нефудбалера итд. Ето, они се тако окупе и не верују у Бога, не пецају и не играју фудбал.

 

Pogledah njihov sajt i po onome što sam do sada video ovo ne stoji.

  • Волим 1
пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pogledah njihov sajt i po onome što sam do sada video ovo ne stoji.

 

Стоји. Баве се проповедањем атеизма и све њихове активности су везане за то. Да сам атеиста, било би ме срамота да се учланим у АС.

Са промоцијом науке и секуларношћу немају везе. Како може науку да промовише неко ко се њом у животу није бавио? Компетентни су да говоре о науци колико је и Мића Мегатренд компетентан да вреднује Нешин докторат.

Најсимпатичније је када организују трибину па онда представљају редом: др Милан Ћирковић - астрофизичар, филозоф, Александар Милојков - теолог и вероучитељ, Предраг Стојадиновић - потпредседник удружења АС.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slabi su ti primeri "religioznosti"   ateista.                 A ako su stvarno delili letke o evoluciji, ...  to je vrlo smešno,  i za svaku kritiku.    Evo ja prosto ne mogu da verujem da si ti tačno preneo informaciju.

 

Ако су слаби, претпостављам да не би било тешко да ме оповргнеш.

У српској научној јавности има цењених богослова. Такође има верника и атеиста који су социолози, филозофи итд., а који су цењени у свету науке и бивају позивани на међународне научне скупове или гостују као предавачи нпр. на немачким или америчким универзитетима.

Наравно, атеисти међу њима нису чланови АС јер их наметање атеизма другом не занима.

То што АС „својатају“ науку (наравно, безуспешно) је само доказ колико са њом везе немају.

Да не буде да сам оклеветао удружење, ево једног од летака (URL слике води ка Вордпрес архиви са њиховог сајта).

 

B-1024x729.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...