Jump to content

Religija ateizma - U šta sve veruju nevernici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Потпуно сам убеђен, да ће стићи и та човечанством очекивана СвеИстина,биће ту правих изненађења,ко је све време био наш ближњи и делатни Богоугодник. Могуће и неки агностик Бог сами зна.....

 

Meni je genijalno sta su uradili kreatori South Parka u jednoj epizodi... lik u paklu stoji sa nekim spiskom i rasporedjuje ko ce gde i onda pogleda ogrooooomnu skupinu zbunjenih hriscana i kaze" sta da vam radim, Mormoni su bili u pravu" :D

 

Umro sam od smeha... zato sto je mozda tacno :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Потпуно сам убеђен, да ће стићи и та човечанством очекивана СвеИстина,биће ту правих изненађења,ко је све време био наш ближњи и делатни Богоугодник. Могуће и неки агностик Бог сами зна.....

 

Ja uvek kazem nadam se da ste za bogom u pravu, samo moj mozak ne moze da vidi nigde dokaz da on postoji. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Основне религије атеизма су абиогенеза(настанак живота из неживе материје), и вечност материје(енергије) у универзуму. Нису научно доказане, а свака друга теорија би срушила атеизам. Без веровања у вечност материје и абиогенезе које, понављам нису научно и експериментално доказане, атеизам не би могао да постоји.

 

Састване религије атеизма скоро свих атеиста су потпуна еволуција од амебе до човека, наука као једини метод спознаје истина и Истине, чак и нечег што по теорији није материјално(Бог, прана, астрални свет...), наука као једини спас људског рода и света уопште(иако га је заправо доста дегенерисала и уништила сразмерно самој брзини њеног напретка), Веровање у човека као јединог и најбољег ослонца самих људи. Веровање да не постоје апсолутне моралне вредности, већ да су морал, као питање добра и зла променљиве категорије, оно што је данас зло и неморално сутра може бити добро и прихватљиво, и обрнуто. Верују да ће наука у будућности омогућити вечни живот људима на разне начине, и нужно напуштање планете Земље, пресељавање људи на друге планете и месеце...

 

Погледи на религију и вернике су различити. Од поптпуне незаинтересованости за религију и верско опредељење људи, преко веровања да је религија позитивна(негативна) појава али не претерано битна и утицајна на човечанство и личност појединаца, до потпуне заинтересованости за религије и вернике. До става да је религија једно од највећих зла, ако не и највеће зло на свету, убеђења да је она вирус мозга, а верници заражене јединке које шире ту заразу, док су једно атеисти имуни на ту заразу и једини здравог мозга. Они верују да је верник психички болесна или нестабилна особа, неко ко има "неки проблем", и "није баш чист". Религија је за њих главна препрека људском напретку и претња цивилизацији. Зло против којег се мора борити и које се мора искоренити, неки то желе и раде милом(кроз едукацију, критику религије, "доказивање" да је она обмана и измишљотина...), док други силом(попут комуниста путем забрана верских активности, рушења верских објеката, физичког и психичког притиска и кажњавања верујућих, дискриминација верника...). Такође веровање да су религија и наука неспојиве, у непомирљивом и нужном сукобу.

То би у најкраћем било моје мишљење на ову тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja uvek kazem nadam se da ste za bogom u pravu, samo moj mozak ne moze da vidi nigde dokaz da on postoji. 

Ја Бога по овим твојим речима у теби видим,па... у том смислу размисли о апсолутној слободи која се види у премудрости да је Бог тј. Царство Божје у човеку а не ван њега.Размисли о томе како таква премудрост не познаје никакво робовласничко понашање јер дозвољава и избор а где дозвољава први избор? Управо у теби самоме где си ти господар,где ти одређујеш правила игре и где си ти потпуно и апсолутно независтан од остатка света тј. човечанства.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po toj logici...

Е, да, сад ме подсети, атеисти се често позивају на ''логику'', а са истом прилично кубуре.  :)

Ево им од браће Јевреја једна лекција о логичком размишљању:

 

''И'тс лоџикл!'' ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onda klasicno uverenje nekih ateista jeste da je razum kljuc svega

 

Јесте , човек је најразумније биће , али да ли треба баш толико да се ослањамо на свој разум атеисти , када смо дозволили себи да толико уништимо природу и све око себе да не знамо какве последице ће  већ сутра да нас снађу?

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

gde su nam bogovi

 

 

Абиогенеза, вечна материја(енергија), еволуција, наука која ће дати вечни живот.

 

 

svestenici

 

 

darvin.jpgrichard-dawkins460_1432580c.jpg220px-Christopher_Hitchens_crop_2.jpgStephen-Hawking-7.jpg

 

 

hramovi

cerngenevetourisme_gregmartin-1.jpg

 

 

Harvard-University.jpg

 

06-atomium-brisel-belgija.jpg

 

DSC01367.jpg

 

 

relikvije, smesne odore..

 

 

Разни фосили, технички апарати, направе... "Смешне одоре".... Не знам баш због чега "смешне", али разна радна радна одела и мантили научника, професора, доктора... "господска" гардероба са актовком уопштено. Мада се то проширило и на остале.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni je genijalno sta su uradili kreatori South Parka u jednoj epizodi... lik u paklu stoji sa nekim spiskom i rasporedjuje ko ce gde i onda pogleda ogrooooomnu skupinu zbunjenih hriscana i kaze" sta da vam radim, Mormoni su bili u pravu" :D

 

Umro sam od smeha... zato sto je mozda tacno :D

Знам одавно да у теби постоји страх,да не будеш у праву. Само мало храбрости па да не причамо о козметичким третманима допадљивости у разговору.

Тешко је стајати у вери знам да је још увек то претешко за тебе.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Predugo si bio kod Miroljuba. Dobro je povemeno svratiti, ali stetno je kad se pretera.

Ovo bi bio primer jedne smesne odore:

http://bigportal.ba/wp-content/uploads/2014/08/kiril_patrijarh.jpg

Можемо ми то и голи,но не желимо да вас саблажњавамо.

 

Потпуно сам наг пред Богом,драги витеже :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Основне религије атеизма су абиогенеза(настанак живота из неживе материје), и вечност материје(енергије) у универзуму. Нису научно доказане, а свака друга теорија би срушила атеизам. Без веровања у вечност материје и абиогенезе које, понављам нису научно и експериментално доказане, атеизам не би могао да постоји.
Jedino ono što bi uništilo ateizam je jedna jedina stvar, a to je materijalni dokaz postojanja božanstva. E sada oboje znamo da se to neće desiti ukoliko je vaš bog onaj pravi. 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Абиогенеза, вечна материја(енергија), еволуција, наука која ће дати вечни живот.

 

Sve ovo sto pominjes nema veze sa ateizmom.

 

Sve ove stvari su podjednako vazece i za tebe i za mene, samo sto ti biras da ih ignorises i da  u njih "ne verujes" a sto rece Nil DeGras "kod nauke je najbolje to sto je tacna bez obzira dal neko u nju veruje ili ne"

 

;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...