Jump to content

Religija ateizma - U šta sve veruju nevernici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Имам и ја колегу који је атеиста, тачније не вјерује да постоји Бог и да је све Бог створио, итд.......не вјерује у оно у шта вијерници вјерују. Оно у шта вјерује је наука и да је то све човјек својим интелектом постигао итд. Не вјерује у ванземаљце, али не искључује могућност да тамо негдје у некој галаксији можда и постоје неки облици живота...."када их будем видио, тада ћу и вјеровати да постоје". :)

Поштујем ја његово "невјеровање" јер је изузетно добар човјек. Како он рече: " ти имаш своје ставове, ја имам своје, а ко је од нас у праву, можда некад и сазнамо.............а можда никад и нећемо сазнати :) "

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Promašaj je jer...

 

Ма јок, само примењујем ваше методе на вас( извињавам се на генерализацији, али и мени то атеисти стално раде...)

 

 

П.С. Зар ти не верујеш у прогрес и теорију еволуције и то да нема Бога?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је основа атеистичког веровања,вера у сопствене индивидуалне снаге појединца, без било каквог ослонца ближњег или заједнице,а о неком духовном идеалном божанству, паметнијем од њих,нема ни говора...

Отуда и њихово заклињање у науку,која би требало да им омогући један леп хедонистички живот, а после шта буде,можда им изузетан напредак медицине и других научних дисциплина,омогући 20-30 година дужег пландовања на овоме свету,али ништа више од тога...

Где си био,шта си радио...ништа :stadaradim:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao,што рекох на другој теми ја верујем да створени човек осећа свог Творца,самим тим му и верује,осим ако неће.

Поставио сам и питање нашем оцу игуману високих Дечана, да ли човек по природи осећа свог Творца. Ја мислим да, да!

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako to da ne osecaju svi istog tvorca, nego osecaju razlicito od vere do vere??

I apostoli ponekad nisu iz prve prepoznali Gospoda.

 

Inače naravno da svi veruju u Onoga koji ih je stvorio i koji je u svim religijama vanvremenski i svemoćni.

 

To bi bila neka crtica,kako je u suštini čovek religozno biće,što i pokazuje.

 

Dokaz koji tražiš da li Bog postoji ili ne,je fantastično premudro u nama samima i u tebi. (da ti ne pričam kako je to velika sloboda i nezavisnost od drugih stvorenja) *

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po toj logici, ako si zauzela stav da vampiri ne postoje, ti ih potvrdjujes.

Ipak, postojanje i nepostojanje nekoga ili necega je potpuno nezavisno od nasih stavova.

Ја се не декларишем као авампириста. То није моја суштина. А када бих цео свој живот градила на ставу да ли постоје или не постоје вампири, онда бих својим животним ставом потврђивала њихово постојање, јер обликујем свој живот на основу свог односа према њима.

Ту је разлика. Без Бога не можеш бити атеиста, јасно је.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako to da ne osecaju svi istog tvorca, nego osecaju razlicito od vere do vere??

Осећају, али различито тумаче. Православни не тумаче, они верују у оно што им је сам творац рекао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се не декларишем као авампириста. То није моја суштина. А када бих цео свој живот градила на ставу да ли постоје или не постоје вампири, онда бих својим животним ставом потврђивала њихово постојање, јер обликујем свој живот на основу свог односа према њима.

Ту је разлика. Без Бога не можеш бити атеиста, јасно је.

Vampiri postoje ali nisu večni, tako ,da ne uklapaju nam se u temu. Inače teško je na pravoslavnom sajtu očekivati razgovore koji nemaju u se®bi večnost. (malo smo tolerantni,pa praštamo, ali da se ja pitam...udri milicijo :)) )

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A vi biste to plandovanje da produzite u vecnost, tako da vecno budete nigde i ne radite nista.

Тако да вечно живимо у заједници са својим Творцем. Оно " ништа" је нешто у шта верују атеисти а не верници.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тако да вечно живимо у заједници са својим Творцем. Оно " ништа" је нешто у шта верују атеисти а не верници.

Inače muramasa,ne znam da li si primetila,vrlo hrabro prihvata svoju ličnost,potpuno nezavisno i ne podredjeno,ropski da kažem prema bilo kome pa i samom Bogu. Doduše,kasnije dodaje,kako mu je cilj, da tu svoju nadasve hrabru ličnost potpuno slobodnu,odvede u nepostojanje odnosno nebiće....

 

A mi kukavice bi da svoju ljubljenu ličnost učinimo po blagodati dobijenoj od Tvorca besmrtnu. Mi male kukavice i pored iskušenja našu ličnost i postojanje ne želimo da odmorimo u odlazak u nebiće i nepostojanje :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеиста је заузео став према Богу, самим тим га потврђује.

 

Kakav je tvoj stav prema Pokemonima? Postoje li? 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To sve vere kazu.

Потпуно сам убеђен, да ће стићи и та човечанством очекивана СвеИстина,биће ту правих изненађења,ко је све време био наш ближњи и делатни Богоугодник. Могуће и неки агностик Бог сами зна.....

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...