Jump to content

Religija ateizma - U šta sve veruju nevernici

Оцени ову тему


Препоручена порука

Прогрес  - Вера у прогрес је једна потпуно ирационална вера савремених атеиста. Већина их верује у прогрес и то не било какав него неминован пре свега технолошки и научни а затим и социјални па и психолошки, економски итд. Почевши још од Маркса који је ову веру позајмио и модификовао из јудаизма па преко марксиста до савремених атеиста.

 

Код неких атеиста сам пронашао и веру у изабраност  - доживљај атеизма као изабраности , изабраног народа ( ту пре свега по веровању атеиста спадају научници и други ревносни рационалисти) који свету треба да донесе светлост просвешченија и разума ( вероватно насупрот религији) .Али и обичан мали атеиста који није научник сматра да је изабран по разуму, по образовању и по свом погледу на свет, те се вазноси својим "изабрањем" над верницима или агностицима или просто масом. Овај елитизам је својствен свакој религији и идеологији која има тај елеменат "изабраности" ( рецимо нацизам - виша раса, комунизам - радничка класа, итд) .

 

Pa dobro i  mi verujemo u progres valjda, progres i rast prema Bogu i idealnom modelu licnosti u liku Isusa Hrista. Da sam mi ideju za temu u vezi ovog progresa. 

 

Sto se tice izabranosti, kod Jevreja postoji isti element. Pa i hriscani su na neki nacin izabrani, mada ja to shvatam kao izabrani svojom voljom tj. izabran sam zato sto sam izabrao da budem takav, a ne zato sto je mene Bog izabrao. Mislim zasto bi, to bi bila diskriminacija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно, ово је све на нивоу чисте размене искуства и размишљања. Неки од њих су моји блиски рођаци и пријатељи, тако да се често заврши уз пиво два мало кокица...  Али ми је драго што већина њих и даље слави славу, мада традиционално.

 

Imam takvog kolegu sa kojim se pocestu druzim, a nismo razgovarali o religiji puno, jednom samo ukratko kada je objasnio sto je ateista. Kaze ne veruje u raj, da ako budemo dobri dobijamo krila i uzivamo u raju, a ako budemo losi przi nas djavo i tome slicno. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa dobro i  mi verujemo u progres valjda, progres i rast prema Bogu i idealnom modelu licnosti u liku Isusa Hrista. Da sam mi ideju za temu u vezi ovog progresa. 

 

Sto se tice izabranosti, kod Jevreja postoji isti element. Pa i hriscani su na neki nacin izabrani, mada ja to shvatam kao izabrani svojom voljom tj. izabran sam zato sto sam izabrao da budem takav, a ne zato sto je mene Bog izabrao. Mislim zasto bi, to bi bila diskriminacija.

 

 

Не спорим ја то, мада бих могао да спорим твој поглед на та два елемента религиозности.

Поента ове теме јесте да се укаже на то да атеисти саврешно религијски приступају свом атеизму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam takvog kolegu sa kojim se pocestu druzim, a nismo razgovarali o religiji puno, jednom samo ukratko kada je objasnio sto je ateista. Kaze ne veruje u raj, da ako budemo dobri dobijamo krila i uzivamo u raju, a ako budemo losi przi nas djavo i tome slicno. :D

 

На нашу жалост многи тако доживљавају веру :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam takvog kolegu sa kojim se pocestu druzim, a nismo razgovarali o religiji puno, jednom samo ukratko kada je objasnio sto je ateista. Kaze ne veruje u raj, da ako budemo dobri dobijamo krila i uzivamo u raju, a ako budemo losi przi nas djavo i tome slicno. :D

 

По тој дефиницији сам и ја атеиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko sam ja iz ovoga razumela ateisti se mole Bogu u koga ne veruju, da ih spasi... Da li je rečenica kontradiktorna ili je ja pak nisam baš najbolje shvatila..

 

Šala naravno.

  • Волим 1
пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поента ове теме јесте да се укаже на то да атеисти саврешно религијски приступају свом атеизму.

 

Da i ja upotrebim ovaj izraz koji se ovde često rabi:

Kolosalni promašaj.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih rekao da vernici naucno pristupaju religiji pa onda imaju tendencije da izmisle teologiju npr :-D

Ne ozbiljno, poprilican brpj vernika u bibliju gleda ko u naucni udzbenik (Sto mene kao ateistu raduje jer mi olaksavaju antiteisticki poso ;-) )

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не верују ниушта,повремено врачаре,вуду магија и остало онако успут.Ничему се не надају(осим новцу).Живе у безнађу и без икакве смернице.Заглупљујући се атеистичким идеологијама,у циљу тренутне утехе за своју психу.Подсвесно верују да постоји нешто (Бог) али не знају да опису шта је то,наравно то неће да признају,или врло мали број поштених то призна.Цео живот живе као нуле и заврше као нуле.Без религије су као тело без костура,као човек без ослонца.Опет разликујемо атеисте као људе без вере и "атеисте" попут Јелене Карлеуше,Предрага Аздејковића и других чији "атеизам" се заснива на пљувању религије.Сад не знам на које сте мислили?

 

Odličan opis većine vern....ups, ateista, pardon.

 

 

:0205_whistling:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da i ja upotrebim ovaj izraz koji se ovde često rabi:

Kolosalni promašaj.

 

Не бих рекао. Довољно је само загребати по површини историјских факата атеистичког Совјетског Савеза.

Безброј је религијских елемената у савременом атеизму.

Друга је то ствар што то сад погађа вашу сујету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Robert:

That is a really good question. It is actually extremely complicated
and lots of astronomers and even mathematicians spend their entire
careers trying to answer it. I will tell you what we do know, sort of.
The number of atoms in the Universe is a relatively finite number.
That is to say, it does not really change by any appreciable amount. So,
if there are 100 atoms in the Universe, there will always be 100 atoms in
the Universe.
There is a small problem though. According to Albert Einstein,
matter and energy are the same, and under certain circumstances they can
be made to interchange (this happens in nuclear reactions that take
place in nuclear bombs and at the center of the Sun). So, it is
probably more accurate to say that the total energy of the Universe is
constant, it doesn't change.
Counting all of these atoms is the difficult part. In astronomy, we
use a lot of math to make guesses about how much matter (atoms) we should
have by looking at how stars and galaxies respond to each other
(gravity). Then we look at how much stuff (atoms) we can actually count
and we always come up short. This is called the dark matter.
A lot of work is being done to find this dark matter since we
know it is there but we cannot see it. For example some of this might be
locked up in black holes, or in black holes in the middle of galaxies to
name a few possible places.
I apologize for such a long answer, but it was a very difficult
question you asked. Just to give you some perspective on how many atoms
it might be, the number of atoms alone in the graphite in your pencil is
about 25000000000000000000000 atoms... In just the pencil lead! WOW!
But, we should probably give you a number to use, just in case you
are interested. This won't include dark matter, brown dwarf stars, dwarf
galaxies and such, but we will count the atoms in a star and multiply this
by the number of stars in the Universe, since that is mostly what we
can see when we look out.
A typical star weighs about 2x10^33 Grams, which is about 1x10^57 atoms of
hydrogen per star... That is a 1 followed by 57 zeros.
a typical galaxy has about 400 billion stars so that means each galaxy has
1x10^57 X 400,000,000,000 = 5x10^68 hydrogen atoms in a galaxy
There are possibly 80 billion galaxies in the Universe, so that means that
there are about:
5x10^68 X 80,000,000,000 = 4x10^79 hydrogen atoms in the Universe. But
this is definately a lower limit calculation, and ignores many possible
atom sources. That number Bob, is a 4 followed by 79 zeros.

I hope This helps, for some more astronomy questions, check out:
http://astrosun.tn.cornell.edu/students/lazio/sci.astro.html

 
 
 
 
:))  :))  :))  :))  :))  :))

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих рекао. Довољно је само загребати по површини историјских факата атеистичког Совјетског Савеза.

Hajmo po 1.564.238 put: ateizam nije komunizam (pogotovo ne vulgarni).

 

Безброј је религијских елемената у савременом атеизму.

U redu ajmo da čujemo par njih.....

 

Друга је то ствар што то сад погађа вашу сујету.

Sujeta? Zbog čega?

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих рекао. Довољно је само загребати по површини историјских факата атеистичког Совјетског Савеза.

Безброј је религијских елемената у савременом атеизму.

Друга је то ствар што то сад погађа вашу сујету.

 

Promašaj je jer mešaš ateizam i komunizam.

 

Promašaj je jer mešaš verovanje i stavove, mišljenja i slično koji ni nemaju karakter verovanja.

 

Promašaj je jer mešaš verovanje (u bilo šta) i religiju. Religija je verovanje u postojanje Boga/bogova i ne obuhvata sve ono u šta čovek može da veruje. Ja verujem da si ti dobar čovek ali to svakako nije religija.

 

Promašaj je jer posmatraš ateiste kao jedinstvenu masu sa mnogim zajedničkim stavovima i osobinama a jedini zajednički stav za sve ateiste je odsustvo vere u bogove.

 

Ono što je zapravo zanimljivo kod ove teme je što pojedini vernici "optužuju" ateiste za verovanje, kao da je verovati u nešto loše samo po sebi. Nema ništa loše o verovanju u bilo šta (pa i u veri u Boga), problem je kada pozivajući se na svoja verovanja otežavaš život drugim ljudima. Nije kod komunista problem što su verovali u komunističku utopiju, problem je što su zbog tog verovanja pobili milione i upropastili ili bar otežali život daleko većem broju od broja pobijenih.

 

Zamerke ateista vernicima se po pravilu ne odnose na to u šta verujete, već na ono što od drugih očekujete na osnovu svoje vere, tj. pozivajući se na svoju veru.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисти потпуно зависе од Бога и од религије. Да Бога нема, они би морали да га измисле како би читава њихова животна филозофија опстала.

Постоје људи који не знају за Бога, једино њима је свеједно.

Атеиста је заузео став према Богу, самим тим га потврђује. Међутим, то атеисту не испуњава. Он мора, да би објавио свој однос са Богом, да се обрати верницима, од којих у потпуности зависи у свом остваривању као атеиста. Атеиста је атеиста тек када каже вернику да је, за разлику од њега, глуп. Отуд поплава атеистичког вређања верника, што је и главна активност атеисте, јер нема коме другом да се обрати са својим веровањем.

Тако да доживљавам атеизам као сателит религиозности, подврсту.

У разговорима са атеистима, када се договоримо да се не вређамо, увек испливају два проблема која коче атеисту да буде верник.

Атеисти на неки начин, много више поштују Бога. Сматрају да људи који су при цркви треба да буду савршени, без греха, иначе су лицемерни и недостојни да се обраћају Богу. Из тога верују, и то их иритира, да се верници сматрају бољима од других, нека врста религиозне надмености и елитизма. Из тог комплекса почињу да ниподаштавају вернике и да као пандан наглашавају своју изабраност. Углавном нису разумели концепт да је црква за грешнике. Много су им стожији критеријуми и за статус верника а поготово свештеника.

Други проблем који сам уочила је да се атеисти плаше да неће бити прихваћени од цркве или Бога због неког греха који имају или верују да имају. Нису разумели концепт да се сваки грех прашта осим хуле на Духа Светога. Ту су хомосексуалци, људи чији је брачни друг друге вере, промискуитетни итд. Углавном су проблеми везани за сексуалност, мада није правило. Три најжешћа - не атеиста, већ пљувача- богоборца која знам, који само и искључиво о томе причају и боре се против Бога и цркве а онда и Србије и Срба, су људи којима је деда усадио атеистичке и комунистичке приче као малима кроз његова као херојска дела.

Они сами су дивни људи, живе за пример и племенити су... И то их доводи у ситуацију да тако ватрено, заправо не газе Бога, већ бране деду.

Када би ми верници имали то смирење и љубав којој тежимо, када не би одговарали на увреде никако до љубављу, ниједан атеиста не би остао. Најбољи верници су из редова бивших атеиста који су се покајали. Зато мислим да Бог воли атеисте посебно, даје им искушења и приводи их себи.

Атеисти и верници су једно исто, као један новчић са лицем и наличјем, као што не можемо мрзети ако не волимо...

А за оне који живе као влати траве, не марећи за Бога, као да нема наде... Нити воле нити мрзе, као да су већ мртви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...