Jump to content

Шта после завршетка студија на богословском факултету?

Оцени ову тему


Препоручена порука

...realno ako si bogoslovlju posvetio 10 i kusur godina najlepse mladosti a da se u zivotu ne mozes baviti time je zalosno...

Шта спречава дипломираног богослова да се својим послом бави приватно?   Да ли је народ спреман да плати часове?   Колико би требало да кошта један час веронауке да би био исплатив за наставника  (трошкови =  закуп учионице у некој установи (рецимо школи),  пут до локације,  итд) ?

 

----------------

можда су моје предпоставке нетачне, али ми проста рачуница каже да би учитељ веронауке приватно могао да зарађује око 50-100 Евра недељно,  на простору на којем живи око 150-300 деце у једној генерацији.     ту не убрајам држање часова одраслима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта спречава дипломираног богослова да се својим послом бави приватно?   Да ли је народ спреман да плати часове?   Колико би требало да кошта један час веронауке да би био исплатив за наставника  (трошкови =  закуп учионице у некој установи (рецимо школи),  пут до локације,  итд) ?

 

----------------

можда су моје предпоставке нетачне, али ми проста рачуница каже да би учитељ веронауке приватно могао да зарађује око 50-100 Евра недељно,  на простору на којем живи око 150-300 деце у једној генерацији.     ту не убрајам држање часова одраслима.

Једино ако мислиш да предаје деци која не иду у школу (којих нема), пошто деца имају веронауку у школама.

Има толико занимања од чијих приватних часова не би могло да се живи, али сви знамо због чега ти говориш за веронауку.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neka je sila sa tobom :D.Niko ovde ne kuka vec govori o trenutnom stanju

 

Pa to ti je to, u stvari. "Trenutno" stanje u svemu ovde kod nas, koliko bese traje vec? 20-30 godina?

 

Sve smo mi to znali i kad god je ko upisivao nesto (pa i PBF) u ovoj drzavi, i trebalo je odma` da nam bude jasno u sta ulazimo, i da je jedino sasvim izvesno da nas ocekuje samo cekanje.

 

Ali ne, nas stari partizanski mentalitet je odradio svoje - mi smo ipak resili da zavrsavamo "nesto", s nadom da cemo negde  da se ubacimo ili uguramo i da nam onda "kaplje" odatle. Ovo, na zalost, vidjamo neprestano i u sferi Crkve, a jos vise i mimo nje.

 

Nemoj da se nesto ljutis ili nadjes prozvanim u ovom sto kazem, ja prvo i pre svega ovde mislim na samog sebe, i kritikujem i grdim samog sebe, pa onda sve ostale.

 

Jer prosto je neverovatno kako mi ljudi ovde razmisljamo, ono sto bi rekli - da te u`vati jeza. Znaci, znamo i vidimo da su mesta popunjena, da je tesno vec odavno, i onda i pored toga mi i dalje idemo na to isto, da bi na kraju lamentovali nad "trenutnim" stanjem, i kako se tu nista ne radi ni po kojem pitanju.

 

Opet kazem, ne govorim ovo samo tebi, niti prvo tebi, ovo je jedna malo sira prica sa ovog foruma, koja se pricala na vise tema vise godina unazad, pa ja samo koristim ovu sad priliku da malo dodam jos ponesto, sto onda nisam ni umeo da kazem.

 

Znaci, dobro je sto si uzeo da o ovom pokrenes temu, samo smatram da je nisi okrenuo na pravu stranu.

 

Aj` da si ziv i zdrav, i uzbrdo brz... :pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта спречава дипломираног богослова да се својим послом бави приватно?   Да ли је народ спреман да плати часове?   Колико би требало да кошта један час веронауке да би био исплатив за наставника  (трошкови =  закуп учионице у некој установи (рецимо школи),  пут до локације,  итд) ?

 

----------------

можда су моје предпоставке нетачне, али ми проста рачуница каже да би учитељ веронауке приватно могао да зарађује око 50-100 Евра недељно,  на простору на којем живи око 150-300 деце у једној генерацији.     ту не убрајам држање часова одраслима.

 

Hahaha,ljudi nemaju pare da plate cas iz matematike za dete koji sa tim predmetom kuburi,ali bi imao veroucitelj 100eura nedeljno za privatno predavanje veronauke (cas je inace 5 do 10 eura) Dakle nedeljno bi trebalo da ima svaki dan po jedan ili dva casa.

 

Zlonamerno.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Simonija, korupcija, rodjacke kumovske i prijateljske veze kome bre treba teolog sa diplomom bez igde ikoga.

 

Jadno i tuzno stanje u SPC.

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hahaha,ljudi nemaju pare da plate cas iz matematike za dete koji sa tim predmetom kuburi,ali bi imao veroucitelj 100eura nedeljno za privatno predavanje veronauke (cas je inace 5 do 10 eura) Dakle nedeljno bi trebalo da ima svaki dan po jedan ili dva casa.

 

Zlonamerno.

Zasto zlonamerno?  ni na kraj pameti mi nije bila zla namera.           Zar ne bi čas veronauke za jednog đaka mogao da košta 1 evro?   Mnogo li je  za srbina koji hoće da mu se dete edukuje,  a i on bi mogao ponekad na večenju nastavu?        U geogr.području gde ima 150-300 dece po generaciji,  predpostavljam da bi 15-60 dece htelo na veronauku.    Recimo:  4 generacije,  to je 60-240 dece.     To mu dođe oko 3-12 časova nedeljno.       Učitelj plati školi stotinak evra za iznajmljivanje prostorije.   Njemu ostaje  stotinak evra  (nedeljno). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tačno,   ja sam za  veronauku privatno  (sa blagoslovom odakle treba).   ne za veronauku u državnim školama.

И ја сам за веронауку у школама, па се не хвалим.

Те немој се једити у вези веронауке, а и не разумем уопште поенту, није ваљда да те она толико сврби. Држава је донела да се веронаука предаје у школама и то је то. Колико деце иде на веронауку мени говори да је она и те како потребна у школама.

Наравно твоја је слобода да мислиш и говориш шта желиш, али не видим поенту на Православном форуму. Можеш ти да се противиш њој, али ако желиш нешто да урадиш по том питању, мислим да је ово погрешно место.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја сам за веронауку у школама, па се не хвалим.

Те немој се једити у вези веронауке, а и не разумем уопште поенту, није ваљда да те она толико сврби. Држава је донела да се веронаука предаје у школама и то је то. Колико деце иде на веронауку мени говори да је она и те како потребна у школама.

Наравно твоја је слобода да мислиш и говориш шта желиш, али не видим поенту на Православном форуму. Можеш ти да се противиш њој, али ако желиш нешто да урадиш по том питању, мислим да је ово погрешно место.

tvoj savet primljen, iskreno.              ja zapravo mislim da je baš ovaj forum mesto gde se ovakve stvari mogu povremeno izreći, i prodiskutovati.  Pošto je do sada bilo bar 7 tema koje su  (in)direktno protresle temu veronauka u drž.školama,   ja na ovoj temi više neću o tome.     

Samo da naglasim dve stvari:

   (-)   glavna tema ove diskusije  (šta da rade ljudi koje završe bogosloviju) je vrlo povezana sa (za mene naopakom) praksom da se od države očekuje da zaposli  one koje predaju veronauku.

   (-)  da organizovana religija ne bi trebalo da ima pomoć države u organizovanju i plaćanju nastave veronauke.  Privatni biznis bi to vrlo bolje  (efikasnije,  kvalitetnije)  rešio.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изнад Црне Горе крст и на њему распет свети Сава. Крајње би било вријеме да држава свим могућим средствима уведе вјеронауку јер је морал њених људи на очајном нивоу и све је гори

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Могло би се погледати како је статус веронауке решен у земљама ЕУ,пошто је интеграција Србије у ЕУ врло актуелно питање.Верујући људи плаћају порезе држави и имају право да очекују да им деца добију и неки вид верског образовања,не знам у чему је ту проблем.Питање концепта верске наставе је незаобилазна тема.Да ли је тежња да то буде обавезан предмет или изборни.У Русији је то питање решено тако што је уведена хришћанска култура као редован предмет.

Неке студенткиње када су завршиле Богословски факултет у Београду отишле су из Србије,у неке од европских земаља,тамо предају нашој деци веронауку на српском и плаћа их држава.И тамо нико не поставља питања те врсте.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Spakujes diplomu u fiJoku, i odes da radis nesto drugo. Posla uvek ima, treba samo malo taktike u razmisljanju, i spremnost da se mrdne sa mesta i da se radi nesto sto je zaista potrebno i trazeno. I naravno, spremnost da se nauci nesto novo.

 

Ne trazite i ne cekajte "stalni posao", lepota je bas u mogucnosti da se nesto ponekad i promeni.

 

A od kukanja i zapomaganja svakako nema vajde, em je gre`ota, ako cemo posteno.

facenew22222222

Од сталне жалбе вајде нема , али има ако се засучу рукави и крене на посао.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...