Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Mislila sam da smajli :D dovoljno indikuje šalu.

 

 I jeste ali ovo citaju i oni koji ili to ne kapiraju ili samo gledaju gde sam pogresi pa posle "Aaaaa na to nisi imao odogovor!".



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Citao sam skoro negde kao, kako melju dosta graska valjda u ove kafe sto prave, da bi ustedeli, tako da ono, za grasak nam ne treba kapitalizam. ;):D

Ја мислим да је ипак реч о јечму, тачније читао сам о томе, чак сам и цитирао негде овде на форуму, али је, нажалост, Малђони по обичају деловао нешто упућено, неке  "efiksnе" тегобе "baziranе na KBT"... а ни ја нисам имао разлога да му не верујем па је тако и цела прича добила други ток.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево рецимо једне озбиљније студије

Global Health Philanthropy and Institutional Relationships: How Should Conflicts of Interest Be Addressed?

http://www.plosmedicine.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pmed.1001020

 

Дискусија на ту тему прелази оквире ове теме. А и требало би ми време да све препричам и објасним, које на жалост тренутно немам.

 

Otvori temu o gatesovoj filanotropiji nemam problema da prihvatim objektivne dokaze, ali spekulacije i slichno normalno da necu prihvatiti.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otvori temu o gatesovoj filanotropiji nemam problema da prihvatim objektivne dokaze, ali spekulacije i slichno normalno da necu prihvatiti.

 

Ако будем нашао времена да преведем неке странице, врло радо ћу отворити тему. Има доста интересантних ствари за дискусију.

 

Мање више се ту ради о сукобу интереса, нпр. Гејтс Фондација има значајан удео рецимо у Кока Коли и има могућност да кроз олакшице и подстицаје омогућава земљама у развоју да постану део Кока Кола бизниса, кроз отварање фабрика, откуп воћа, итд. Кока Кола са друге стране у значајној мери утиче на гојазност и дијабетес. Е сад интеренсатно је то што Г фондација има значајан удео и у фармацеутским компанијама, нпр. производња инсулина. Да не спомињем могућност лобирања, типа паузирајте закон да Кока Кола не сме да се продаје у школама. Или утицај кроз УН и ММФ о финансирању и избору лекова.

  • Волим 1

"You wear a mask for so long, you forget who you were beneath it."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А знаш ли зашто кока-кола у САД утиче на гојазност и дијабетес, а у Европи не?

То што ћеш рећи почели су да стављају и у Србији, тако да нису у питању само владине регулације шећера. А у ЕУ је забрањено, ако се не варам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако будем нашао времена да преведем неке странице, врло радо ћу отворити тему. Има доста интересантних ствари за дискусију.

 

Мање више се ту ради о сукобу интереса, нпр. Гејтс Фондација има значајан удео рецимо у Кока Коли и има могућност да кроз олакшице и подстицаје омогућава земљама у развоју да постану део Кока Кола бизниса, кроз отварање фабрика, откуп воћа, итд. Кока Кола са друге стране у значајној мери утиче на гојазност и дијабетес. Е сад интеренсатно је то што Г фондација има значајан удео и у фармацеутским компанијама, нпр. производња инсулина. Да не спомињем могућност лобирања, типа паузирајте закон да Кока Кола не сме да се продаје у школама. Или утицај кроз УН и ММФ о финансирању и избору лекова.

 

Otvori temu, ne mogu ovde da ispravljam polu informacije......

 

previse serviras informacije na nacin na koji se tebi svidja, to se zove cherrypicking.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, je l su stvarno ti Ameri toliko debeli kao nacija, mislim njihova deca i to?

Ja sam mislio da je to neki "urbani mit"...

Или имају 250 кила или су перфектно затегнути. Нигде нисам видео толики култ спорта и физичког вежбања као тамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ljudi, je l su stvarno ti Ameri toliko debeli kao nacija, mislim njihova deca i to?

Ja sam mislio da je to neki "urbani mit"...

 

jeste... mit je.... po njihovim standardima ti si debeo....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да није, шта причаш?

 

naravno da jeste.

Oni tamo gledaju BMI i tako racunaju gojazne, nebitno da li je taj bmi produkt misica ili sala... a dexa je nabildovan poprilicno

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...