Jump to content

"Добро сам прошао, узми!"


Препоручена порука

Не би се сложио са тобом Млађони . Наравно , има богати који одвоје нешто за сиромашне , али мали број . Далеко ће пре дати човек који нема много пара и који може више да разуме те јаднике који преврћу по контејнерима .Чак има и таквих који заврше и више школе , па чак и факултете , али због сплета догађаја који преживе у животу заврше на улици.

 

pa mali broj ovih lopuz u Srbiji....

 

drugacija je prica tamo gde su se bogati obogatili time sto su pruzili bolji proizvod korisnicim od konkurencije..tako sto su bili na usluzi drugima.. ceo zivot...

 

ovde ljudi obozavju da uzmu moc od obicnog coveka, da ga daju politicaru koji vrlo rado tu moc prodaje bogatunu.. tako se bogati u srbiji...

 

Ne vole ljudi taj zli individualisticki neolibelarizm pa to ti je...

 

ni ne mozes u srbiji da imas bogatase koji daruju siromasne... kad su u srbiji bogatasi djubrad od ljudi... jer uglavnom moras biti djubre da bi u srbiji bio bogat...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немој никада да заборавиш, да сиромашни одвајају oд своје сиротиње, а богати од оног што им претекне, разлика је драстична.

 

Kazem opet, previse razmisljate mentalitetom Srbina.. nisu svi bogatsi isti.. kod ns su bogatasi lopuze...

 

A nije tako svud u svetu...

 

Bil gejts i Waren Buffet, Elon Musk i ostla ekpa su mnogo drugaciji ljudi od Miskovica, Koleta, Peconija i ekipe...

 

pazi sad, ja trenutno zaradjujem jako malo..

 

Sta je humanije od mene.. da od tog malo dam pola siromasnima... ili da akumuliram malo vise, obrnem, napravim bogastvo zaposlim ljude i dam mnogo vise siromasnima?

Zasto je bitno koliko imam kada dajem, valjda je bitno kada napravim vise koristi za druge ljude...

 

To je moje glediste.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta je humanije od mene.. da od tog malo dam pola siromasnima... ili da akumuliram malo vise, obrnem, napravim bogastvo zaposlim ljude i dam mnogo vise siromasnima?

daleko je humanije i ljudskije kad odvojis od svojih usta  pa das to drugome, gejtsove milijarde nisu ni priblizne vrijednosti tome 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

daleko je humanije i ljudskije kad odvojis od svojih usta malo pa das to drugome, gejtsove milijarde nisu ni priblizne vrijednosti tome 

 

Ne bih se slozio... jedan bil gates mnogo vise ugrozenih pomogne nego 1000 tih "humanih i ljudskijih" j mislim da su obojica veliki humanisti...

 

Ako ims pltu 200 evra, odvoji 10 evra za pomoc drugima,  nemoj 100 evra. Jer ti skodi.

Ako vec predjes na 1000 evra odvoji sto evra.

Ako zaradis 10 000 evra odvoj hiljadu evra.

 

Treb biti pametna i human.. da skapiras kda si od najvece koristi drugima. A ne smo da sipas, da dajes.. i da budes poguban i za sebe i za njih...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По овој теми коју прати лепа прича,можемо познати ко је ближњи наш.

 

Мало је другачија од новозаветне приче о ближњем свом али само технички,поуке су исте.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По овој теми коју прати лепа прича,можемо познати ко је ближњи наш.

 

Мало је другачија од новозаветне приче о ближњем свом али само технички,поуке су исте.

 

Pa da ali zaista sam odusevljen ovim covekom koji prima pomoc. Jer je hrteo da vrati i jer se vidi da se trudi da zaradi, a ne prosi samo, vec i radi nesto, skuplja flase pa prodaje. Ima covek casti!

 

Zao mi je sto je ovo zemlja u kojoj se taj trud ne vazi, u nekoj drugom sistemu  on bi imao posoa i radio i imao normalan zivot.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kazem opet, previse razmisljate mentalitetom Srbina.. nisu svi bogatsi isti.. kod ns su bogatasi lopuze...

 

A nije tako svud u svetu...

 

Bil gejts i Waren Buffet, Elon Musk i ostla ekpa su mnogo drugaciji ljudi od Miskovica, Koleta, Peconija i ekipe...

 

pazi sad, ja trenutno zaradjujem jako malo..

 

Sta je humanije od mene.. da od tog malo dam pola siromasnima... ili da akumuliram malo vise, obrnem, napravim bogastvo zaposlim ljude i dam mnogo vise siromasnima?

Zasto je bitno koliko imam kada dajem, valjda je bitno kada napravim vise koristi za druge ljude...

 

To je moje glediste.

Не, не причамо о менталитету Србина, него о менталитету човека и хришћанина.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, не причамо о менталитету Србина, него о менталитету човека и хришћанина.

 

Kao sto rekoh, onaj ko izdvaj od 200 evra 100 evra i da siromasnom manje dorba ucini nego onaj koji izdvaj po 10 evra a ostlaih 90 evra ulze u posao koji rzvija, pa posle izdvoji 100 evra a 800 evra ulozi u posao, p onda izdvoji 1000 evra a 8000 evra ulozi.

 

Ako je po tebi on manje human od onog koji izdvaja po 100 evra... i nikad ne dodje do nivoa gde moze da izdvoji 1000 ili 10 000 evra... dobro... ja se sa tim ne slazem.

 

Ja mislim da je to u sustini mentalitet Srba... jer Srbi imaju cvrsto uverenje da se bogatis tako sto se neko drugi osiromsi.. sto nije tacno..

 

Tako da mislim da i te kako razmisljas iz mentaliteta Srbina a ne coveka ili hriscanina..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, не причамо о менталитету Србина, него о менталитету човека и хришћанина.

Tj. o udovici i njene dve lepte.

 

 

 

41 И седавши Исус према Божјој хазни гледаше како народ меће новце у Божју хазну. И многи богати метаху много.

42 И дошавши једна сиромашна удовица метну две лепте, које чине један кодрант.

43 И дозвавши ученике своје рече им: Заиста вам кажем: ова сиромашна удовица метну више од свих који мећу у Божју хазну.

44 Јер сви метнуше од сувишка свог; а она од сиротиње своје метну све што имаше, сву храну своју.

http://www.eparhijavranjska.org/Biblija/Biblija.asp?Knjiga=41&Glava=12

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bih se slozio...

 

Procitaj u Jevandjelju sta kaze Hristos o zeni koja je prilozila jerusalimskom hramu 2 lepte (onda je to bila sica).

 

Edit: @mladjoni - evo vec je postavio feeble iznad, samo pogledaj... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Procitaj u Jevandjelju sta kaze Hristos o zeni koja je prilozila jerusalimskom hramu 2 lepte (onda je to bila sica).

 

Edit: @mladjoni - evo vec je postavio feeble iznad, samo pogledaj... :)

 

A ja se ne slazem sa tom vasom intepretacijom..Jer kao sto rekoh, to je drugo vreme, drugi sistem, drugi ljudi...

 

Svaki put kada bogatg coveka iz jevandjelja poredite sa bogatim covekom danas pravite kardinalnu gresku...oni nemaju veze, nije isto dusevno stanje, nije isti mentalitet, nitje isto bogastvo.

 

Hristosov komentar se odnosi n te ljude iz tog perioda.

 

bukvlno ovim tvrdite - uzmi nemoj da jedes, podaj sve siromasnima i crkni od gladi.. umesto ulzi u sebe zaradi vise i pomogni vise siromasnima..

Nesto ne verujem da Hristos salje tu poruku...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

drugacija je prica tamo gde su se bogati obogatili time sto su pruzili bolji proizvod korisnicim od konkurencije..tako sto su bili na usluzi drugima.. ceo zivot...  

 

To je samo jedan od uglova iz kojih se moze posmatrati ovakav primer.
Moze se gledati i ovako: Koliko je hiljada zivota doslovno unisteno da bi se pruzio taj "bolji proizvod" trzistu?
 

 

Ali tema nije u tome, na koji nacin su se ljudi bogatili vec o tome kakav je odnos bogatasa i siromaha prema novcu. 
Ja cisto sumnjam da je primarna ideja nekog milijardera ta da bude na usluzi drugima, ceo zivot.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je samo jedan od uglova iz kojih se moze posmatrati ovakav primer.

Moze se gledati i ovako: Koliko je hiljada zivota doslovno unisteno da bi se pruzio taj "bolji proizvod" trzistu?

 

Pa ne znam, reci mi koliko je hiljda zivota unistio bil gates, elon musk, ford, bmw, mercedes, philips, nike?

 

Ali tema nije u tome, na koji nacin su se ljudi bogatili vec o tome kakav je odnos bogatasa i siromaha prema novcu. 

Ja cisto sumnjam da je primarna ideja nekog milijardera ta da bude na usluzi drugima, ceo zivot.

 

 

Zpravo na slobodnom trzistu, jedini nacin da postanes milijarder jeste da budes na usluzi drugima u zamenu za novac. Sto si im vise na usluzi i sto je tvoja usluga trazenija, to ces vise zaraditi.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa ne znam, reci mi koliko je hiljda zivota unistio bil gates, elon musk, ford, bmw, mercedes, philips, nike?

 

Pa pogledaj na primer u Kini u kakvim uslovima rade njihovi zaposleni, za koje plate i slicno pa proceni sam. 

Ako neko dete sklapa patiku za ciniju pirinca dnevno ceo dan, to je za mene unisten zivot.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A ja se ne slazem sa tom vasom intepretacijom..Jer kao sto rekoh, to je drugo vreme, drugi sistem, drugi ljudi...

 

Svaki put kada bogatg coveka iz jevandjelja poredite sa bogatim covekom danas pravite kardinalnu gresku...oni nemaju veze, nije isto dusevno stanje, nije isti mentalitet, nitje isto bogastvo.

 

Hristosov komentar se odnosi n te ljude iz tog perioda.

Млађо, добар си дечко, али стварно, размисли мало пре него што ишта напишеш.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...