Jump to content

Како штампани и интернет медији зарад популарности промовишу врачање и гатање

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

alen-azaric-i-novinarka-kurira-marina-lo

Demonstrira svoj dar... Alen Azarić i novinarka Kurira

 

 

Набасах негде на нету на један текст са сајта Курир. 

 

Не бих да причам о мојим импресијама при читању текста, већ бих да се осврнем на начин како је написан и како се промовише надрилекарство, врачарије и гатање преко медија који се хвали како има највише читалаца.

 

 

http://www.kurir.rs/iscelitelj-alen-azaric-uz-pomoc-boga-i-svetaca-izlecio-sam-skoro-celu-estradu-clanak-1195891

 

 

Дакле, реч је о неком типу који се зове Ален Азарић. Сам текст је написан тако да читаоца заинтересује и да код нашег црквено неписменог народа створи илузију да се ради о Божијем човеку. Такође, у старту се свима даје на знање да је он "исцелио" многе естрадне личности, што би читаоцима требало да буде јасно да се ради о истинитом "свецу".

 

Како је текст заокупио пажњу полуписмене, нецрквене масе, а уз то са милион проблема на која не могу да нађу решења (здравље, посао...), прича се развија у правцу "исповести" дотичног Алена:

 

 

 

- Kad mi se prvi put javila Majka Božja, i sam sam se uplašio. Nisam znao šta me je snašlo, naročito što sam do tada bio bezbožnik. Međutim, ispostavilo se da sam baš ja dobio Božji dar i od tada verujem u Boga, molim se i živim prema njegovim zapovestima. Bog mi je tada podario da vidim i osetim tuđe bolesti, da prepoznam ljudske slabosti i da molitvom, krstom i ikonama pomognem. Zato ne kažem da ljude lečim ja, nego Bog, on sve radi, a ja sam samo njegov sluga - naglašava Alen.

 

Класична прича: Јавио се Бог, Богородица, светитељ и хоп: Ето њему дара. Нема удубљивања у ова питања, како се то јавио Бог (верујем да знате да сваки надрилекар и врачар каже да му се јавио Бог, никако неко други- на пример сатана). А пре тога је био безбожник. Дакле, неофит (а и тако га не можемо назвати) креће да "мисионари", да шири своју "науку" спасења без муке, све на готово- баш онако како ово време и жели да нам каже.

 

Наравно, сада овакви "носиоци духа" су ту да нам отварају очи, да нас просвећују и дарују "здравље". Да, да... не он него Бог. Класика.

 

 

Наравно, пошто видимо да су ту разне звезде, а следећа асоцијација многих јесте да ове звезде имају пара, поставља се питање: Да ли се ове услуге наплаћују.

 

Ево и одговора:

 

 

 

On dodaje da mu dolaze na desetine ljudi dnevno, ali da nikome ne traži ni dinar. Onaj ko traži novac, taj je prevarant, objašnjava on.

- Nikad nikome nisam rekao čak ni: Ostavi koliko imaš. Pa i to je traženje para! Ja svima odmah kažem da radim besplatno i da ne tražim ništa za uzvrat. Ne tarifiram dar koji mi je Bog dao. Pojedini ljudi ostave prilog na ikoni, i to je u redu, ali sam ništa ne tražim. Zato savetujem ljudima da sveštenicima ne plaćaju krštenja, venčanja, opela i svećenje vodice - objašnjava Azarić, demonstrirajući nam kako pogledom i dodirom može da ustanovi bolest i slabost svake osobe.

 

Ово је нешто што је у многим случајевима пресудно. Човек бре не наплаћује- једино што се "остави на икону" (као у Цркви).

 

Наравно, користи се и прилика да се свештенство дикредитује јер, замислите, свештеници наплаћују- а то никако не би смели (по овом Алену). вероватно Ален мисли да свештеници, вероучитељи и њихове породице треба да изађу на испашу, па да мало попасу траву на ливаду. Логика му је "јача страна".

 

 

На крају као шлаг на торти је посебно уоквирена вест:

 

 

 

Oživeo gotovo mrtve ljude
IZLEČIO RAK I CEREBRALNU PARALIZU

Iscelitelj Alen Azarić u jedna od svojih najneverovatnijih postignuća ubraja dečaka koji je imao težak oblik cerebralne paralize i kome je pomogao da stane na noge i prohoda.

- Taj momak je bio veoma bolestan. Lekari su rekli da mu nema spasa i da nikad više neće moći da stane na noge. Bog je napravio čudo. Izlečili smo ga i sada on hoda i normalno živi. On nije jedini slučaj, spasao sam i čoveka koji je imao metastaze raka i niko nije verovao da će se izlečiti.

 

До малочас је Бог спасавао, одједном спасава Ален ("спасао сам човека..."). 

 

И сад, како да једна полуписмена, нецрквена, анти-клирикално расположена маса да оваквом човеку не верује? Све се добија брзо, инстант, ништа не кошта, попови-лопови, мртве подиже...

 

кад прочитате коментаре испод ове "вести" на овоме што се продаје на трафици а нису новине, све ће вам бити јасно. 

 

Кад дође време онога ко се зове Антихрист, мислим да неће морати баш ни мало да се потруди. Све му је већ умешено и обешено. 

 

А ви драга браћо и сестре памет у главу. Не дозволите да вас ђаво превари.

 

 

 

На крају бих навео пример ове скорашње трагедије да је она морончина и будала "деда који воли јорговане" убио млађану девојку од 18 година због "неузвраћене љубави". Верујем да вам није промакло то да је све време ишао код врачаре, код људи сличних Алену и екипи, и која га је упућивала, тако да се све завршило баш онако како то животомрзац-ђаво и жели- смрћу.

 

Имате пример и онога што је решетао људи у Јабуковцу. Иста прича...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na zalost, toga je uvek bilo, a u kriznim vremenima je takvih sve vise i vise...a ljudi se u ocaju hvataju i za slamku. Svi bi hteli neko instant resenje svoga problema, pa im treba  " zastupnik kod onoga gore"  a pri tom pojma nemaju o Bogu niti o tome ko je taj koji ih zastupa i kod koga...a ako se pojavi u medijima, mora da je dobar  ;) pogadja, pomaze, sidu leci... 7896634

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Очај и незнање је плодно тле за овакве ствари . Људи у очају покушавају све и не треба их увек кривити због тога .

Има и кривице и у нама који верујемо у Бога , јер се нисмо довољно потрудили да неке људе одвратимо од тога и у место да иду код врачара , дођу у цркву или код лекара и тамо реше свој проблем.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije sto ga mediji promovisu, nego sto pravoslavni veruju u isto... ne bi imali mediji kome da ga prodaju da nema naroda koji veruje...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

a ljudi se u ocaju hvataju i za slamku.


Људи у очају покушавају све и не треба их увек кривити због тога .

 

Има и случајева када су се људи "хватали и за сламку", све живо покушавали, само никако да оду у цркву... Одлазили по врачарама/гатарама/саи бабама, мехер бабама, али бабама/мати боркама/итд итд, а да нису ниједном отишли код Василија Острошког, Петра Цетињског... Тако да, дављеник се "хвата за сламку", само никако да се уместо сламчице ухвати за "стуб и тврђаву Истине".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

 

Има и случајева када су се људи "хватали и за сламку", све живо покушавали, само никако да оду у цркву... Одлазили по врачарама/гатарама/саи бабама, мехер бабама, али бабама/мати боркама/итд итд, а да нису ниједном отишли код Василија Острошког, Петра Цетињског... Тако да, дављеник се "хвата за сламку", само никако да се уместо сламчице ухвати за "стуб и тврђаву Истине".

 

 

E to si potpuno u pravu, nazalost je tako. Sta znam...valjda od nevere ne mogu da odu u crkvu. Ne vide tamo na licu mesta kako im se drese konci, muti/bistri voda, cvrci olovo....

Covek samo srcem dobro vidi, sustina se ocima ne moze sagledati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako sarađuje sa demonima, traženo isceljenje ili rešenje će dobiti odmah, po ceni Pakla, a u Crkvi ga možda ne dobije nikada, jer Bogu to nije ugodno.


Каква су твоја искуства сарадње са демонима? :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

realno za crkvene ljude trebalo bi neki koji su naucni a pri crkvi da pisu o sujeverju sa naucne strane.. tipa Milan Cirkovic itd..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pristustvovao sam prizivanju Hekate, ali ništa se nije desilo. Kasnije se ukazala drugarici koja je vodila ritual, u snu i dok je džogirala. Kao ateista, takve tvrdnje bih morao da prihvatim sa rezervom i verujem da je samu sebe istripovala.


Добро све то. Ти лично значи ниси изводио ритуале. Из које се литературе информишеш о окултизму генерално?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро све то. Ти лично значи ниси изводио ритуале. Из које се литературе информишеш о окултизму генерално?

 

ja sam licno izvodio milion rituala, informisao se iz gomilu literature, nikad se nista nije desilo to su sve price za malu decu...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...