Jump to content

Богословски приступ лечењу и болест као изазов за хришћанина

Оцени ову тему


Препоручена порука

БОГ СЕ САМО СЛУЖИ БОЛЕШЋУ

ЛЕКАР СЕ САМО СЛУЖИ ЛЕКОВИМА

БОЛЕСТ НАМ ЈЕ ОД КОРИСТИ

БОЛЕСТИМА ПРЉАВИХ РУКУ ДО СПАСЕЊА

РАЗМИШЉАЊА 0 БОЛЕСТИ

БУЛШИТИНГ 0 БОЛЕСТИ

 

 

Ovakve tekstove niti razumem niti tolerisem. Zasto je potrebno lupetati kojesta da bi se ljudima pruzila uteha?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онај који трпи болест са достојанством, храброшћу и стрпљењем, са радошћу и без роптања, највећи је сведок Божанског спасења. Ништа се не може упоредити са таквом личношћу, јер је слављење Бога у невољи и болести највећа жртва коју човек може да учини у свом животу на земљи.

 

 

Ни речи о болести деце! Децо, молим без роптања.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

болест настаје када се баланс биохемијски у организму наруши...

све остало је само држи воду до мајстори оду...

правилна исхрана...без ових глупости са мастима засићеним незасићеним...

све умерено...у складу са Хришћанством...

 

од када то примењујем..слава Богу...све добро...

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

болест настаје када се баланс биохемијски у организму наруши...

све остало је само држи воду до мајстори оду...

правилна исхрана...без ових глупости са мастима засићеним незасићеним...

све умерено...у складу са Хришћанством...

 A sta kada se neko rodi bolestan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 A sta kada se neko rodi bolestan?

...приликом ћелијске репродукције дошло догрешке..

чиста генетика..

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I zato ce neko da pati celog zivota....Hvala ti Boze sto si me stvorio!

Шта Бог има са тим?

Бог је са Адамом и Евом завршио причу...

Генетска информација коју родитељи преносе, је део наслеђа...

мутације и грешке могу да прескоче по неколико генерација...па да се појаве...

 

зато је било битно код старих да се жена довлачи преко планина и река...

могућност да су се гени већ срели је мања..самим тим и моућност појаве мутација...

 

ја сам имао среће...

моји родитељи...нису имали теоретске шансе да генетески буду блиски...а ни моја супруга и ја...

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ја контам да многи кривећи Бога дају севму већи смисао...и да мислећи да се ради о казни..искајавају некакав наводни супер грех (тада би сви без глава ходали)...

али је једноставо то е генетика...нема већег смисла...

„Многи од нас себе зову „либералима“. И тачно је да је реч „либерал“ некада означавала особе које су поштовале појединца и зазирале од служења масовним принудама. Али левичари су сада загадили тај некада поносан назив означавујћи њиме себе и свој програм већег владиног власништва над имовином и контроле над појединцима. И сада, као резултат, они од нас који верују у слободу морамо објашњавати како, када називамо себе либералима, заправо мислимо на либерале у класичном незагађеном смислу. Ово је у најбољем случају мучно и подложно неразумевању. Ево предлога: хајде да ми, који волимо слободу, заштитимо и за своје коришћење задржимо добру и часну реч „либертаријанац“.“

(Дин Расел)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

Свети Оци нас уче да је болест опомена и посјета Божија. Занима ме тај однос Православља и савремене медицине. Ако је болест посјета Божија, зашто сви идемо љекарима када оболимо?Што се не ослонимо само на Божију милост и молитве?Исто што сам се много пута запитала, како то ако је свака болест опомена Божија да је могуће да их је човјек побједио савременом медицином?Вакцине су најбољи доказ томе, гдје су неке болести скоро потуно нестале захваљујући науци и медицини. 

 

Дакле какав став имате о односу Православља и медицине?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче, не вјерујем у медицину (поготово не савремену). 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти-Си-Сав-Мој-Бол, ти си сав мој бол,ти си сав мој бол ,Ти-Си-Сав-Мој -Бол... 1306_womens

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...