Jump to content

Afirmacija ateizma ili negacija religije

Оцени ову тему


Препоручена порука

Igore,  ime boga kojeg sam pomenula uopšte nije bitno.  Umesto Zevs možeš da upišeš bilo kog boga i nazoveš ga "bog sa malim b".  I taj tvoj "sa velikim B"  je za nekog drugog nebitan.     Ono što je bitno za ovaj dijalog ... je da si i ti ateista u odnosu na Svemogućeg IksIpsilona,  ako to nije onaj u koga ti veruješ.

 

To nema smisla.

Ako postoji kategorija X (Teizam) koja obihvata nesto A,B,C i D (Vrste teizama) ja verujem u nesto A (Monoteizam) , sto iskljucuje B,C i D (Politeizam na primer), onda ja i dalje pripadam kategoriji X (Teizam).

Sto dalje znaci da ja ne verujem B,C i D (Politeizam), bas zbog toga sto sam X (Teista) na drugi nacin.

Ja nikad nisam prestao da budem teista i samim tim ne mogu da budem ateista.

 

To sto ti pricas mi smrdi na Dokinsa i kompaniju i ona parodija "absence of belief" gde su i bebe i kamenja i atomi ateisti jer nisu teisti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Може Га бити само један и са Њим у односу нисам (као атеиста) и не могу да се поистоветим са атеистом :bendoff:

А свакако је слобода одбацити такав однос, разумем твој став.

 

Ако их је више, тих IksIpsilona, нису значи довољни једно без другог, треба ли да се надопуњују и томе слично... ? У томе нема ни б од Бога. У том контексту сам оставио коментар. 

 

Ikspilion. U odnosu na Ikspiliona. Akuzativ zar ne?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ikspilion. U odnosu na Ikspiliona. Akuzativ zar ne?

 

У ово доба ради ми само цопи пасте из коментара... 

Кога, шта? Ако се добро сећам. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam jedno pitanje. Šta mislite da li hrišćanski Bog veruje u nadnadprirodno biće koje je njega stvorilo i koje je iznad njegove moći shvatanja. Iako je on potpuno svemoguć u njegovoj ravni postojanja i u ravnima nižim od njegove ipak to nadnadprirodno biće živi u višoj ravni koju ni biće koje je u svojoj ravniu svemoguće ne može da razume?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imam jedno pitanje. Šta mislite da li hrišćanski Bog veruje u nadnadprirodno biće koje je njega stvorilo i koje je iznad njegove moći shvatanja. Iako je on potpuno svemoguć u njegovoj ravni postojanja i u ravnima nižim od njegove ipak to nadnadprirodno biće živi u višoj ravni koju ni biće koje je u svojoj ravniu svemoguće ne može da razume?

 

 Ne, zato sto On u svojoj svesti nema "traku" kao mi koja se deli na juce, danas, sutra nego je kodnjega jedno stalo SADA. On tako vidi vreme a takvo opazanje vremena se zove vecnost!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne mogu se porediti posto je mac serverska tehnologija dok je pc obicni desktop racunar, izuzetak je iMack, ali to nije klasicni mac to je kategorija sama za sebe

 

pa ti i za pc moz kupiti serverske komponente.... msm samo kazem... :) mada se slazem sa tobom da je mac kvalitetniji..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ne, zato sto On u svojoj svesti nema "traku" kao mi koja se deli na juce, danas, sutra nego je kodnjega jedno stalo SADA. On tako vidi vreme a takvo opazanje vremena se zove vecnost!

Da ali to u ovoj našoj ravni i njegovoj ravni. Dok ovu višu nije us stanju da razume i shvati jer je veoma inferioran u odnosu na svog stvaraoca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nema smisla.

Ako postoji kategorija X (Teizam) koja obihvata nesto A,B,C i D (Vrste teizama) ja verujem u nesto A (Monoteizam) , sto iskljucuje B,C i D (Politeizam na primer), onda ja i dalje pripadam kategoriji X (Teizam).

Sto dalje znaci da ja ne verujem B,C i D (Politeizam), bas zbog toga sto sam X (Teista) na drugi nacin.

Ja nikad nisam prestao da budem teista i samim tim ne mogu da budem ateista.

 

To sto ti pricas mi smrdi na Dokinsa i kompaniju i ona parodija "absence of belief" gde su i bebe i kamenja i atomi ateisti jer nisu teisti...

 

Kako se lako uhvatite za Poli. vs.  Mono.    Opet kažem da nije bitno kakve pod-kategorije teizma kreiraš, ... poenta onog što sam pre par sati napisala je da si ti "A"teista u odnosu na izvesnu varijantu teizma.  I to je sve.   Ne znam što vam to toliko smeta.   Mnogo je bleda ta vrsta racionalizacije ... koja se upusti u objašnjavanje kako su Abrahamske religije nešto posebno pa samim tim se ne mogu porediti sa ostalim teizmima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da ali to u ovoj našoj ravni i njegovoj ravni. Dok ovu višu nije us stanju da razume i shvati jer je veoma inferioran u odnosu na svog stvaraoca.

 

Ne, zato sto su ravni visem, nize , jos nize, jos nize nase apstrakcije koje koristimo pri ovakvom opazanju vremena napred-nazad. Kad izadjemo iz toga vidimo da su sve te projektovane ravni vise ili nize vazece samo

dok se krecemo u linarnom vremenu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=K1ztQMr7VqA

  • Волим 1



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@@CecaV,

 

Udahni duboko i razmisli.

Ja nisam jedan tip teiste, jer sam teista drugog tipa. To sto ja nisam teista tog nekog tipa jer bas zbog toga sto sam teista nekog drugog tipa. Nema tu mesta za ateizam.

 

Ovde je ocigledan problem kako ti definises ateizam i zasto ti tako definises ateizam i da li to uopste ima smisla.

Jel su kamenja ateisti? Ocigledno ne veuju u bogove, pa onda mora da budu ateisti, zar ne?

Jel mozes da mi pojasnis kako ja mogu da budem ateista i teista u isto vreme? Na osnovu kog standarda?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....a gresku prave i ateisti kad kazu "ni ti ne veruje u Zevsa", je da ne postoji neka homogena i uniformna vera antickog sveta "paganstvo,mnogobostvo, idolopoklonstvo" koja je je li naspram hriscanstva.

Aq.Cratus,       ja sam totalno slučajnim odabirom navela ime "Zevs".    Za poentu onog što sam rekla uopšte nije bitno da li je to mono/poli božanstvo i iz kog je veka kult, niti da li se danas praktikuje.    Bitan je odnos pojedinca prema postojanju nekog konkretnog Svemogućeg.   Taj odnos je "A"teističan ako pojedinac ne veruje da taj-i-taj Svemogući ne postoji.                        

 

ne treba dalje da navodim da mi nije ni na kraj pameti palo da upoređujem Hrišćanstvo sa grčkim mitovima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...