Jump to content

Afirmacija ateizma ili negacija religije

Оцени ову тему


Препоручена порука

:))  :))   :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))  :))

nego sta je, prva i glavna stvar ateizma je negiranje boga, inace ateiozam uopste nije nekakva nevjera, naprotiv, radi se o teskom lakovjerju u cuda nad cudima, ako mogu tako kratko da napisem, valjda je razumljivo ,sa druge strane je karakteristicna duhovna zakrzljalost, duhovna inteligencija na niskom nivou...

 

12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:  12:smeha:

 

Hval ti na ovom komentaru, slatko se ismeja.

Posle onoliko tema, komentara, toiko objašnjenja napisati ovako.......

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hriscani su samo cetnici, koji podrzvaju veliku Srbiju, mrze nato, i ne veruju u evoluciju?

 

Па ја сам мислио да си ти образован момак, и да знаш ко су били Четници, кад оно :( 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Korduna sam baš zbog toga preskočio jer znam da njemu nešto objašnjavati samo gubljenje vremena. Ali što se Nenada tiče za sad nisam stekao utisak pa rekoh da probam.

to i ja mogu reci za tebe jer ti nisi u stanju razluciti sta je zivo bice, sta je zivot, ti si od onih ljudi koji tvrde da ljudski gamet nije ljudski zivot nego hrpica bezveznih molekula, ali ako ti nisam bio jasan, kad sam konkretno rekao da je prva i glavna odlika ateizma negiranje boga mislio sam na vas licni odnos prema bogu, vi ga sami za sebe negirate, jos se nadovezujem u tom istom kontekstu tvrdim da nije u pitanju uopste nevjerovanje, nepravilno je za ateiste reci da su nevjernici, oni su mahom teski lakovjernici u logicke zavrzlame, ako si ti pomislio da sam ja na nesto drugo ciljao onda ti imas predrasude ko ovaj google milosavljevic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Pa  kad vec sijes glupe optuzbe, nemoj da pokusvas da ispadnes duhovit, nego budi musko, pa reci... lepo koj istavovi....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem da ćeš se lako poistovetiti sa ateistom ako prihvatiš da si i ti ateista u pogledu (ne)postojanja boga Zevsa

 

Иако нисам директно укључен само да дошапнем (да се надовежем) да и није тако тешко одбацити тзв бога Зевса коме су посвећивани обреди са оргијама, иначе врховни бог идолопоклоника. Древни песници су му приписали многе прељубе, преваре, силовања... па даље по митологији Дионис који је рођен из прељубе Зевса и Семеле, који је био бог вина, опијања и блудничења... Иначе је био најнеморалнији и изопачен.

Много је тих тзв богова и из других митологија Индијске, Египатске и тд. који немају ништа божанско, већ напротив ни оно људско у најбољем руху али ајд' кад већ бркамо бабе и жабе.

Него и римски сенатори су неке цареве проглашавали боговима, прописујући закон по коме се они славе. Као да су имали неку власт да стварају богове. Парадоксално, овај идолопоклонички обичај је налагао да се као по неком аутоматизму неко прогласи светим или богом ако је на високој лествици владалачке хијерархије. Тако су римске императоре за живота називали "господ" у смислу у којем се то односи на Бога што хришћани нису прихватили и били су прогањани и убијани због тога.

Тако су они који су заповести издали умирали а они за које је заповеђено слављени су као богови, класично безумље.

Само да споменемо још и дела људске уметности као што је Артемида којој се гле поклонио и Платон.

 

"Измишљање идола је почетак блуда, а њихов проналазак - трулеж живота"

 

Толико о боговима са малим б.

 

 

pokušavaju da podignu nivo kritičkog mišljenja u društvu (pa time smanje uticaj raznih vračara, gatara, Miroljuba P., esoteričnih lečenja, laičkih napada na zvaničnu medicinu, prodavaca šećernih vodica, ...i ostalih profesionalnih obmanjivača).

 

Овде се мислим и не разликује много став у односу на православни по том питању

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem da ćeš se lako poistovetiti sa ateistom ako prihvatiš da si i ti ateista u pogledu (ne)postojanja boga Zevsa  niti veruješ u svenebeski autoritet Ahure Mazde.

ne moze to tako, ne moze neko biti ateista ako ne vjeruje u boga zevsa, ateista je onaj ko ne vijeruje u nikakvo bozanstvo, makar i neko najsitnije, ne samo bozanstvo nego bilo sta natprirodno osim ako nije veliki prasak ili neka slicna ludorija, mada im i te natprirodne teorije iz moderne nauke zapravo zagadjuju definiciiju, ali nisu ni ateisti sto su nekad bili

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to i ja mogu reci za tebe jer ti nisi u stanju razluciti sta je zivo bice, sta je zivot, ti si od onih ljudi koji tvrde da ljudski gamet nije ljudski zivot nego hrpica bezveznih molekula, ali ako ti nisam bio jasan, kad sam konkretno rekao da je prva i glavna odlika ateizma negiranje boga mislio sam na vas licni odnos prema bogu, vi ga sami za sebe negirate, jos se nadovezujem u tom istom kontekstu tvrdim da nije u pitanju uopste nevjerovanje, nepravilno je za ateiste reci da su nevjernici, oni su mahom teski lakovjernici u logicke zavrzlame, ako si ti pomislio da sam ja na nesto drugo ciljao onda ti imas predrasude ko ovaj google milosavljevic

Jel ti sebe smatras pripadnikom ljudi koji negiraju postojanje Deda Mraza?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne moze to tako, ne moze neko biti ateista ako ne vjeruje u boga zevsa, ateista je onaj ko ne vijeruje u nikakvo bozanstvo, makar i neko najsitnije, ne samo bozanstvo nego bilo sta natprirodno osim ako nije veliki prasak ili neka slicna ludorija, mada im i te natprirodne teorije iz moderne nauke zapravo zagadjuju definiciiju, ali nisu ni ateisti sto su nekad bili

Pa pusti nas malo na miru... Sto ti smeta da postoje ljudi koji veruju u bajke kao sto je gravitacija, evolucija ili veliki prasak.

Ne mogu svi da veruju u naucne cinjenice da je isus hodao po vodi ili da je mojsije razgovarao sa gorecim zbunom koji govori... Neko mora i da se zamajava s bajkama... Pusti nas.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..... није тако тешко одбацити тзв бога Зевса коме су посвећивани обреди....

 

Толико о боговима са малим б.

Igore,  ime boga kojeg sam pomenula uopšte nije bitno.  Umesto Zevs možeš da upišeš bilo kog boga i nazoveš ga "bog sa malim b".  I taj tvoj "sa velikim B"  je za nekog drugog nebitan.     Ono što je bitno za ovaj dijalog ... je da si i ti ateista u odnosu na Svemogućeg IksIpsilona,  ako to nije onaj u koga ti veruješ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Igore,  ime boga kojeg sam pomenula uopšte nije bitno.  Umesto Zevs možeš da upišeš bilo kog boga i nazoveš ga "bog sa malim b".  I taj tvoj "sa velikim B"  je za nekog drugog nebitan.     Ono što je bitno za ovaj dijalog ... je da si i ti ateista u odnosu na Svemogućeg IksIpsilona,  ako to nije onaj u koga ti veruješ.

 

Може Га бити само један и са Њим у односу нисам (као атеиста) и не могу да се поистоветим са атеистом :bendoff:

А свакако је слобода одбацити такав однос, разумем твој став.

 

Ако их је више, тих IksIpsilona, нису значи довољни једно без другог, треба ли да се надопуњују и томе слично... ? У томе нема ни б од Бога. У том контексту сам оставио коментар. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иако нисам директно укључен само да дошапнем (да се надовежем) да и није тако тешко одбацити тзв бога Зевса коме су посвећивани обреди са оргијама, иначе врховни бог идолопоклоника. Древни песници су му приписали многе прељубе, преваре, силовања... па даље по митологији Дионис који је рођен из прељубе Зевса и Семеле, који је био бог вина, опијања и блудничења... Иначе је био најнеморалнији и изопачен.

Много је тих тзв богова и из других митологија Индијске, Египатске и тд. који немају ништа божанско, већ напротив ни оно људско у најбољем руху али ајд' кад већ бркамо бабе и жабе.

Него и римски сенатори су неке цареве проглашавали боговима, прописујући закон по коме се они славе. Као да су имали неку власт да стварају богове. Парадоксално, овај идолопоклонички обичај је налагао да се као по неком аутоматизму неко прогласи светим или богом ако је на високој лествици владалачке хијерархије. Тако су римске императоре за живота називали "господ" у смислу у којем се то односи на Бога што хришћани нису прихватили и били су прогањани и убијани због тога.

Тако су они који су заповести издали умирали а они за које је заповеђено слављени су као богови, класично безумље.

Само да споменемо још и дела људске уметности као што је Артемида којој се гле поклонио и Платон.

 

"Измишљање идола је почетак блуда, а њихов проналазак - трулеж живота"

 

Толико о боговима са малим б.

 

 

 

Овде се мислим и не разликује много став у односу на православни по том питању

 

 Samo sto nista od ovoga sto si napisao nema veze sa aktivnom verom u Zevsa tog vremana, sa aktivnim praktikovanjem vere u kultu posvecenom Zevsu. Taman kao sto one price "Isao sveti Sava putem sreo nekog coveka prekrstio stapom desilo se nesto" nemaju veze ni sa tadsnjim a ni sa aktuelnim hriscanstvom. Ovo je delom mitologija, masta pesnika i naroda, a delom rezlutat visevekovnih gluvih telefona koja istinitom stanjem stvari nemaju nikakve veze. Najveca greska je ta, a tu gresku prave i ateisti kad kazu "ni ti ne veruje u Zevsa", je da ne postoji neka homogena i uniformna vera antickog sveta "paganstvo,mnogobostvo, idolopoklonstvo" koja je je li naspram hriscanstva. Sma Zevs je imao mnostvo kultova koji su bili potpuno razlicit medjusobno i za zajednicko imali samo ime tog boga. Neki su bili potpuno asketski neki su bili vise ratnicki neki su bili slobodni sa raznim raskalasnostima koje si spomenuo ali neka homogena zajednicka vera u Zevsa tipicna za Grke nije postojala. To vazi i za sve druge bogove i njihove kultove. Tako da je bezvezno kad neko, bilo ko, pocne da prica nesto na temu "mnogobozacka" vera vs hriscnastvo kao da je to PC vs Mac.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ateista nije boziji termin, ne moze neko za boga biti ateista, to je ljudska umotvorina a kako bog to kategorizuje to samo on zna, ne znam kakve ovo veze ima sa zevsom, ateista je neko ko negira i boga i natprirodno to je povezano, ja mislim da niko medju ljudima nema da vjeruje u nesto natprirodno a da ne dozvoljava postojanje boga, ajde neka me neko ispravi ako gresim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...