Jump to content

Crkva i pravoslavlje online

Оцени ову тему


Препоручена порука

Disclaimer: ovo pitam jer učestvujem u jednom naučnom istraživanju o medijima. Nije komercijalna anketa, već naučno-istraživački projekat, ali ipak imam "zadnju nameru". Biram svoj uzorak - ono što bi SPC i njene stavove zaista predstavljalo na internetu, osim zvaničnog sajta SPC. Ako nekome to moje koristoljublje smeta, nemojte odgovarati.  :)

 

Koje sajtove sa Crkvenom/pravoslavnom tematikom pratite?

 

Koje sajtove smatrate najreprezentativnijim za stavove Crkve i pravoslavlja uopšte? Koji su vam kriterijumi?

 

Koji su sajtovi najčitaniji? Koji najvernije prenose iskonsku poruku Crkve (i kako vi tu poruku doživljavate)? Koji najvernije prenose ono što većina vernika odobrava?

 

Hvala unapred.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sajt eparhije krusevacke, pouke.org i razne facebook grupe.

 

Mislim da najverniju poruku prenose sajtovi eparhija, pa zatim pouke.org i na kraju svetosavlje,org

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Borba za veru" je solidan izvor informacija,

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje sajtove sa Crkvenom/pravoslavnom tematikom pratite?

 

 

Поуке и понекад Пријатељ Божји и Светосавље. 

 

 

 

Koje sajtove smatrate najreprezentativnijim za stavove Crkve i pravoslavlja uopšte? Koji su vam kriterijumi?

 

 

Немам ставове о томе који су најрепрезантивнији сајтови. Постоје сајтови који су мало либералнији, постоје сајтови који су конзервативнији. И једни и други представљају различита мишљења унутар Цркве. 

 

 

 

Koji su sajtovi najčitaniji? Koji najvernije prenose iskonsku poruku Crkve (i kako vi tu poruku doživljavate)? Koji najvernije prenose ono što većina vernika odobrava?

 

- Вероватно су Поуке међу најчитанијима, али нисам сигуран који је тачно.

- Мислим да су Поуке те које верније од других преносе поруке Цркве.  Досадашња искуства на овом форуму ми се свиђају, због контакта са великим бројем теолога захваљујући којима сам сазнао нешто ново о Цркви и хришћанству.  Зато износим овакав став.

- Не знам који најверније преносе што већина мисли, сматрам да то Поуке нису. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Svetosavlje. Kada god mi treba dovoljno sablazni, odem tamo i čitam monašku literaturu.

 

...рече један трол-атеиста и остаде без бана на Поукама. 

 

 

 

Што се тиче Православља на интеренету, сигурно да Поуке немају конкуренцију по питању комуникације и размене информација јер је, како видим, концепција сајта отвореност према другоме. Видите да овде може чак и атеиста који се завитлава да напише поруку. То има своје предности- а некада и мане. О томе не бих сада.

 

 

Званичан сајт СПЦ је за мене најдосаднији сајт. Непотребне или полу-потребне информације, концепција затвореног сајта без икаквог умрежавања. Мртва прича.

 

Ништа бољи нису ни званични сајтови Епархија.

 

Мало се одвајају из тог мртвила по неки сајт црквених медија- радија. Веома добар, по мени најбољи, је Светигора. Такође је добар и Слово љубве али доста је некако незаинтересовано урађен. Беседа је за нијасну боља од Слова љубве. Остале не пратим.

 

 

То је неки мој став.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Kada sam rekao sablazni, mislio sam na ekstremne stavove Karelina, Danila Sisojeva i još nekih autora.

 

Pokušali su da naprave vernika od mene kada sam bio dete, ali sa 18 godina sam odbacio religiju. Ipak, neki ostaci indoktrinacije još uvek postoje i potrebna mi je dovoljna doza sablazni da bih i njih ugušio do kraja.

Хах...

 

не гради се и не растура вера тако, али ајд... не бих да расправљам о томе, нарочито не на овој теми која је занимљива.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sajtovi koji prenose  informacije, taj i taj vladika služio tu i tu, pa još takve vesti budu dominantne, zaista ne doprinose misiji Crkve.

Sajtovi koji postavljau gotove tekstove bez mogućnosti komentarisanja su ok al nepotpuni, živa diskusija je nezamenjljiva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...