Jump to content

Аутомобили: Жеље, препоруке, занимљивости, проблеми, искуства...

Оцени ову тему


Богдан_

Препоручена порука

Да, Опелов 1.0 турбо има 116. То је то... Исте ствари. Више није ни занимљиво утркивање.

 

Ja bih uvek pre benzinca sa turbinom nego turbo dizelasa..

 

samo da nije kriza..

 

jer zna se..

 

na dizel se ore

na plin se kuva

na benzin se vozi :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo koja, nema loše tojote :)

auto ima najbolji motor na svetu, meni je to dovoljno.

Који мотор и чиме поткрепљујеш овакву тврдњу? 

Ја мислим да не постоји нешто као "најбољи мотор на свету". И ово што се бира као мотор године, врло је дискутабилно. :) Има сјајних, али...

Мазда данас даје 1000000 (словима: Милион) километара гаранцију, па опет не бих могао да се усудим да кажем да праве најбољи мотор на свету.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који мотор и чиме поткрепљујеш овакву тврдњу? 

Ја мислим да не постоји нешто као "најбољи мотор на свету". И ово што се бира као мотор године, врло је дискутабилно. :) Има сјајних, али...

Мазда данас даје 1000000 (словима: Милион) километара гаранцију, па опет не бих могао да се усудим да кажем да праве најбољи мотор на свету.

 

 

Pa dobro, tojote generalno imaju najmanje kvarova na motoru po svim statistikama...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све је то ок. Али хонда не заостаје. :) Код тојоте је само већи проценат (највећи проценат) купљених нових аутомобила. Ново је ипак ново.

Дођите да видите какве муке задаје Д4Д из Рава, вози га мој пословођа (идајник). :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све је то ок. Али хонда не заостаје. :) Код тојоте је само већи проценат (највећи проценат) купљених нових аутомобила. Ново је ипак ново.

Дођите да видите какве муке задаје Д4Д из Рава, вози га мој пословођа (идајник). :)

 

haha vozi raw? I onda dodje neko, ocu kupim opela, kog ti vozish.. i on mu pokaze gde je na mapi distrubiter tojote... :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који мотор и чиме поткрепљујеш овакву тврдњу? 

Ја мислим да не постоји нешто као "најбољи мотор на свету". И ово што се бира као мотор године, врло је дискутабилно. :) Има сјајних, али...

Мазда данас даје 1000000 (словима: Милион) километара гаранцију, па опет не бих могао да се усудим да кажем да праве најбољи мотор на свету.

Koliko znam mazda daje na 1.6 dizel garanciju, jel daje na ostale motore?

moj drug pre neki mesec uzeo novu rav 4 , razlog je taj što daju garanciju na 5 godina bez obzira na kilometražu, svi ostali daju 2 ili 3 godine ili 100 000. Za Tojotu ne treba nikakv dokaz do nje same, ima najbolje motore od kad postoji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна занимљивост:

Модерни дизел мотори су специфични по много чему. Када су се појавили ТДИ, ТДДИ, ХДИ, ДТИ и остали, средином '90-их, дизне су им радиле на страховитим притисцима. 1500 - 1700 бара. За разлику од старих дизела који су радили на 135, рецимо. :)

 

Када се кренуло са common rail технологијом, то је отишло на око 1800 бара. А данашњи нови common rail мотори раде на 2000 бара. :)

 

Он ми је пословођа, није менаџер срећом. :) Возио је Корсицу, Рава је добио/наследио од жениног оца. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko znam mazda daje na 1.6 dizel garanciju, jel daje na ostale motore?

moj drug pre neki mesec uzeo novu rav 4 , razlog je taj što daju garanciju na 5 godina bez obzira na kilometražu, svi ostali daju 2 ili 3 godine ili 100 000. Za Tojotu ne treba nikakv dokaz do nje same, ima najbolje motore od kad postoji.

1.6 дизел је најновије што је изашло. Самим тим то вам је познато. Откуд знаш да неће давати ту гаранцију и на остале моделе? Ја на семинару чуо да хоће и да ће самим тим нама и свим европљанима помутити рачуне. :)

 

За болдовани део не могу да се сложим без конкретних примера. Нарочито то "откад постоји".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За болдовани део не могу да се сложим без конкретних примера. Нарочито то "откад постоји".
prvi lend kruzeri koji su napravljeni i danas se voze, izgubili se svi papiri al motor ne prestaje da radi :)

Možda tojoti neko i pomuti račune i preuzme mesto al još uvek je najkvalitetnija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бацићу некад неку слику и снимак тих Ленд крузера са офроуда зезанција не које идем. И уопште осталих машинчина.

Ааааааа, дао бих задњи литар горива за те ствари... Ленд крузери, Ленд ровери, Фронтере, Ладе...

Светски ратови, али без политика и санкција и страдања...

 

Еј, Деки... На једном офроуду, сви џипови пали на испиту на једном задатку. Знаш шта је једино прошло? Кратка Опел Фронтера, спорт. Чак смо и ми са дугачком остали...  sHa_sarcasticlol

 

Фронтера најбоља!  :)))

Шалим се...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да Киа даје 7 година гаранцију, кад смо код тога.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А данас, Опелов бензинац из рецимо Корсе E, 1.4 бензин има 90 коња, а дизел из истог аута, из 1.3 мотора даје 95 коња. :)

 

He, he... :ladan:

 

Дакле, времена се мењају. У дизел се много више улаже, истражује се, испитује се, и то се види. И нормално је да су сада можда чак и бољи.

 

Citao sam neki clancic pre neku godinu da je u stvari ideja da se benzinski motori sasvim potisnu i na kraju izbace iz proizvodnje, a da se sve svede na te nove izuzetne dizele, a verovatno je da ce oni da budu jos i bolji ubuduce. Stedljivi maximalno, dobra snaga vec sad, dug radni vek zbog manjeg habanja/obrtaja. Mene ti sadasnji dizeli odusevljavaju.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

фин троцилиндраш

 

Cetvorotaktni trocilindras... kakva egzibicija... :)))

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja bih uvek pre benzinca sa turbinom nego turbo dizelasa.. samo da nije kriza..

 

:trtmilo:

 

Pa ovde pricamo o realnim zeljama, pusti taj sci-fi. Da sam tako nesto postavio, sad bi ovde bio neki bugatti, ili tako nesto...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace, vrlo rado bi` provozao jednog ovakvog... :)

 

http://1000fotos.ru/foto_avtomobili_retro.htm

 

img182.jpg

 

foto_r1.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...