Jump to content

Пажња! Секташка литература у православном декору у поштанском сандучету! (ФОТО)

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

Inače ovo ti priča ateista koga je baš briga da li ćeš poljuljati Pravoslavnu veru ili ne, ustvari i ja to radim mislim pokušavam da poljuljam Pravoslavnu veru samo što se prilikom toga ne služim obmanama i lažima, ali dobro.

 

I ako može jedno pitanje zbog čega na svim sajtovima i koricama knjiga i na papirima koristite sve parovslavno od običaja do ikona (i to ne u negativnom kontekstu nego suprotno) a kasnije iste te stvari pljujete? Mislim da knjiga u kojoj se govori kako je Božić paganska glupsot ne treba da se deli uz papire na kojima piše "Srećan božić", sa svim božićnim motivima.

 

То је то. Поштена и отворена дискусија је увек добродошла.

 

А овакве преваранте и Библија осуђује:

 

"Ко не улази на врата у тор овчији него прелази на другом мјесту, он је лопов и разбојник." Јн 10:1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

sta mislis da se ja predstavljam kao ti ljudima koji te poznaju i da tako u tudje ime radim sta mi padne na pamet, sta mislis?

upravo to vi radite, lazno se predstavljate kao pravoslavci i obmanjujete narod, ne radi se tu o nikakvim strahovima, onaj ko ima cvrstu vjeru ne treba vas

 

To je sasvim normalan način, to imamo u NZ kada Pavle kaže da je Jevrejima bio Jevrejin da ih pridobije, paganima paganin da ih pridobije. I to nije lažno predstavljanje nego način kojim se ljudi zadobijaju za Jevanđelje. A Ivica Stamenković se dobro pozabavio vašim učenjima (dogmama) i našao sve same rupe. Skoro sva su vam učenja nebiblijska. Tako da vi i ne morate čitati njegovu knjigu, on je vaše glavne pročitao. Vama je Biblija sporedna knjiga.

 

Evo i dokaza iz te knjige. „Bogorodicom se ulazi u spasenje” (Justin, Dogmatika)

 

Jovan 10,9  Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.

 

A kad je nebitna literatura što ste se onda uspaničili? Izgleda da vas ima dosta sa slabom vjerom. A u Rusiji sve više kukaju kako je sve manje mladih u crkvama jer ne nalaze Isusa, i to ovi vaši sami kažu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево баш смо се успаничили, не можемо да спавамо.

 

Који сте ви паћеници... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odahviing mi polako postaje jedan od omiljenijih likova na forumu :)
 

 

Inače ovo ti priča ateista koga je baš briga da li ćeš poljuljati Pravoslavnu veru ili ne, ustvari i ja to radim mislim pokušavam da poljuljam Pravoslavnu veru samo što se prilikom toga ne služim obmanama i lažima, ali dobro.

 

 

I ako može jedno pitanje zbog čega na svim sajtovima i koricama knjiga i na papirima koristite sve parovslavno od običaja do ikona (i to ne u negativnom kontekstu nego suprotno) a kasnije iste te stvari pljujete? Mislim da knjiga u kojoj se govori kako je Božić paganska glupsot ne treba da se deli uz papire na kojima piše "Srećan božić", sa svim božićnim motivima.

:aplauz:

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A Ivica Stamenković se dobro pozabavio vašim učenjima (dogmama) i našao sve same rupe. Skoro sva su vam učenja nebiblijska.

 

A kad je nebitna literatura što ste se onda uspaničili?

:))

 

Који су ово шокови.

 

Нико се није успаничио, него само упозоравамо људе на:

"Чувајте се лажних пророка, који вам долазе у одијелу овчијем, а изнутра су вуци грабљиви." Мт. 7, 15.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Посетили су и моје поштанско сандуче :)

 

 

Meni od mojih kerova ni struju ne smeju da seku.. a kamoli da mi ostavljaju kojekakve bozicne cestitke :D

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И знам да вас сврби то што вам се на Поукама квари игранка. Имате право да се буните, то вам је такође Уставом загарантовано право, кад се већ на њега позивате. Тако је и моје као православног робота да вам мало запржим чорбицу.

 

Kad pouke zacine corbicu, ima celo selo da kusa :D i da pita "ima li jos?"

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je sasvim normalan način, to imamo u NZ kada Pavle kaže da je Jevrejima bio Jevrejin da ih pridobije, paganima paganin da ih pridobije. I to nije lažno predstavljanje nego način kojim se ljudi zadobijaju za Jevanđelje. A Ivica Stamenković se dobro pozabavio vašim učenjima (dogmama) i našao sve same rupe. Skoro sva su vam učenja nebiblijska. Tako da vi i ne morate čitati njegovu knjigu, on je vaše glavne pročitao. Vama je Biblija sporedna knjiga.

 

Evo i dokaza iz te knjige. „Bogorodicom se ulazi u spasenje” (Justin, Dogmatika)

 

Jovan 10,9  Ja sam vrata; ko uđe kroza me spašće se, i ući će i izići će, i pašu će naći.

 

A kad je nebitna literatura što ste se onda uspaničili? Izgleda da vas ima dosta sa slabom vjerom. A u Rusiji sve više kukaju kako je sve manje mladih u crkvama jer ne nalaze Isusa, i to ovi vaši sami kažu.

 

Imas ti prijatelju pravo da tumacis bibliju kako ti je volja, da biras svoju religiju i ucenje. Medjutim, ako hoces da diskutujemo o teoloskim razlikama postoju medjureligijski razgovor, gde se razgovara i sa ateistima i sa muslimanima, i sa ostalim jereticima(po pravoslavlju) i svi te jeretike gledamo kao nasu bracum sto u hristu, sto ovako...  pa nije problem ni sa vama...

Niko vas ovde ne mrzi niti sta.... samo informisemo pravoslavne vernike, da niste pravoslavni hriscani....

 

Ne vidim zasto imas nesto protiv toga?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Сазнао сам пар ствари око Ивице Стаменковића и ове читаве причице.

 

Дакле, ово су припадници баптистичке цркве и Ивица је перјаница ове организације, мада је мозак екипе породица Релевић из Аранђеловца (Симо Релевић). Симо је иначе избеглица из Пећи, дошао је одавно у Аранђеловац где у својој кући има ту богомољу и долазе му људи, не пуно. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kad je nebitna literatura što ste se onda uspaničili? Izgleda da vas ima dosta sa slabom vjerom. A u Rusiji sve više kukaju kako je sve manje mladih u crkvama jer ne nalaze Isusa, i to ovi vaši sami kažu.

Није тачно да све мање младих иде у цркву , моје је запажање такво и то се односи на цркву у мом месту . Без обзира на све , све више младих људи препознаје праву беру и иде у цркву .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

У ишчекивању рачуна за грејање, струју и ТВ претплату, које ми пензионери најредовније плаћамо, јел` те :))), у поштанском сандучету пронађох Ивичину васкршњу честитку... 

img010.jpg

img008.jpg

img007.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Милан Ракић said:

У ишчекивању рачуна за грејање, струју и ТВ претплату, које ми пензионери најредовније плаћамо, јел` те :))), у поштанском сандучету пронађох Ивичину васкршњу честитку... 

img010.jpg

img008.jpg

img007.jpg

I ja sam upravo našao identičnu brošuru u sandučetu. 

Koji su ovi?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...