Jump to content

Maltretiranje u virtuelnom svetu - Cyberbullying


Препоручена порука

Не знам да ли је вређање, али је мањак саосећања. А онај ко не зна да саосећа са другим људским бићем има далеко већи проблем од вишка килограма.

Evo sada ti vršiš verbalno nasilje nad svima koji se ne saosećaju sa drugima jer si rekao da ti ljudi imaju problem...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde evo ako hoćeš možemo da napravimo redovne sesija na skype ako hoćeš,

 

 

Ne , ne bato nikakav skajp ...

Pred tvojim prijateljima, kolegama, komsijama bih ja to verbalno nenasilje izvodio ...Jer deca javno trpe nasilje na FB, ne vredjaju njih anonimusi kao anonimne vec drugovi iz razreda  pred drugovima iz razreda ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne , ne bato nikakav skajp ...

Pred tvojim prijateljima, kolegama, komsijama bih ja to verbalno nenasilje izvodio ...Jer deca javno trpe nasilje na FB, ne vredjaju njih anonimusi kao anonimne vec drugovi iz razreda  pred drugovima iz razreda ..

Aj poslaću ti FB nalog pa piši šta hoćeš? Ako hoćeš i adresu ću da ti pošaljem, nije problem. Kada sam rekao da  bi svi iz mog doljenja trebalo da budu mrtvi da smo i približno bili kao ovi stvarno sam to mislio, bilo je koliko hoćeš toga što vi zovete "verbalno nasilje" onako da prostite nije se znalo ko koga, jedino smo imali pređutno pravilo da članove porodice ne pominjemo, sve ostalo je bilo dozvoljeno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aj poslaću ti FB nalog pa piši šta hoćeš? Ako hoćeš i adresu ću da ti pošaljem, nije problem. Kada sam rekao da  bi svi iz mog doljenja trebalo da budu mrtvi da smo i približno bili kao ovi stvarno sam to mislio, bilo je koliko hoćeš toga što vi zovete "verbalno nasilje" onako da prostite nije se znalo ko koga, jedino smo imali pređutno pravilo da članove porodice ne pominjemo, sve ostalo je bilo dozvoljeno. 

Pod tvojim imenom i prezimenom? Sa svpjim licnim prijateljima na njemu i ridjacima? Kojima cu ja moci da pisem sta zalim? Naravno, ni njih necu moci da vredjam verbalno jer takvo sto ne postoji ,,,

 

Hajde, daj mi tvoj FB ...

 

Ja cu im reci da si me ti naucio kako im se trrebam obracati ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nasilnik može biti svako

Zabluda je da su nasilnici samo bolesne osobe ili oni koji imaju sklonosti ka zloupotrebi drugih, ukazuje Dušica Radović, psiholog iz Gradskog centra za socijalni rad u Beogradu.

- Nasilnici možemo biti svi. Nasilno ponašanje ima za cilj kontrolu druge osobe pomoću sredstava sile, manipulacije i raznih zloupotreba. Najčešće govorimo o fizičkom nasilju, jer ga je veoma lako prepoznati, i društvena reakcija je vrlo jasna u smislu neprihvatanja – kaže ona.

Dussica-Radovich1.jpg

Foto: YouTube/KCMedia Produkcija

- Međutim, kod psihološkog ili verbalnog nasilja, situacija je složenija, što problem čini dodatno ozbiljnijim i težim za prepoznati. Verbalno nasilje može biti očigledno, odnosno vidljivo, u smislu pretnji, zastrašivanja, vređanja, i tada nemamo veliki problem da to označimo kao neprihvatljivo i da reagujemo u funkciji prekidanja i zaštite žrtve nasilja. Međutim, postoje mnogo suptilniji načini kako se verbalno nasilje ispoljava. Neka od njih su ignorisanje druge osobe, zatim njeno ponižavanje, omalovažavanje, ismevanje, negiranje njenih potreba – objašnjava Dušica Radović.

Kako da prepoznamo verbalno nasilje

Imajući u vidu podmuklu prirodu verbalnog zlostavljanja, najveća poteškoća potencijalne žrtve jeste kako da prepozna da trpi ovaj vid nasilja.

- Prvi signal da smo moguća žrtva psihološkog nasilja jeste da se osećamo loše, da se osećamo obeshrabreno, da nemamo poverenja u sebe, iako ne vidimo neke očevidne razloge za to. U toj situaciji kada i pomislimo da smo žrtve psihološkog odnosno verbalnog nasilja, susrećemo se sa drugom teškoćom, a to je da dodamo na našu poziciju bespomoćnosti i ulogu žrtve – kaže Dušica Radović.

 

http://www.telegraf.rs/vesti/605319-rec-fatalnija-od-udarca-verbalno-nasilje-glavni-oblik-zlostavljanja-u-porodici-foto-video

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne može PP da se pošalje A inače sad kada sam ti bio na profilu juče ti je i RYLAH napisao da uključiš PP

 

 

hapisi ovde sve jedno...

 

o daj mi kpji su ti prijatelji i rodjaci i kolege,,,

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А за селфије у купатилу ништа? Зар нису скоро то прогласили поремећајем?

Селфи можда и није поремећај али ово пућење устима је :

selfi-fejsbuk-slikanje-usne-1390168353-4

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hapisi ovde sve jedno...

 

o daj mi kpji su ti prijatelji i rodjaci i kolege,,,

A nije sve jedno jer još jedna stvar koja mi se sviđa kod interneta je anonimnost, što bi ipak ovde voleo da zadržim, a ono tebi ću ako hoćeš poslati ono čisto da bi ti pokasazao da to verbalno nasilje kod mene nepali, ako hoćeš. A inače evo napisah gore ako ti nešto toliko smeta na svim društvenim mrežama imaš ignore/block opciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A nije sve jedno jer još jedna stvar koja mi se sviđa kod interneta je anonimnost, što bi ipak ovde voleo da zadržim, 

 A jel? Doslo ti iz dupeta u glavu koliko bi moglo biti neprijatno?

 

E vidis klinci nemaju anonimnost vec ih  maltretiraju oni koji ih poznaju pred onima koji ih poznaju ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 A jel? Doslo ti iz dupeta u glavu koliko bi moglo biti neprijatno?

 

E vidis klinci nemaju anonimnost vec ih  maltretiraju oni koji ih poznaju pred onima koji ih poznaju ...

Maltretirali i mene, maltretirao i ja, uglavnom uzvraćao kad prvi krenu. Pošto ti na ostalu decu nećeš moći da utičeš bitno je da naučiš decu da se nose sa tim. nego ovaj neprijatno može da bude, ali to što je neprijatno ne znači da treba da bude zabranjeno, naravno da ću da izbegavam koliko mogu, kao i svako normalan, ali ja i dalje stojim pri tome da ću da ti na PP pošljen link ka nalogu FBa ako hoćeš, što iz prvog dela rečenice sledi da nisam baš normalan. Jer meni to što nazivaš verbalno nasilje ne predstalja problem, vizičko već predstavlja, ali ono imao sam društvo, a i odprile sam brži od većine koji su jači od mene (što nije baš mali broj ljudi), tako da me ni to ne brine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Maltretirali i mene, maltretirao i ja, uglavnom uzvraćao kad prvi krenu. Pošto ti na ostalu decu nećeš moći da utičeš bitno je da naučiš decu da se nose sa tim. nego ovaj neprijatno može da bude, ali to što je neprijatno ne znači da treba da bude zabranjeno, naravno da ću da izbegavam koliko mogu, kao i svako normalan, ali ja i dalje stojim pri tome da ću da ti na PP pošljen link ka nalogu FBa ako hoćeš, što iz prvog dela rečenice sledi da nisam baš normalan. Jer meni to što nazivaš verbalno nasilje ne predstalja problem, vizičko već predstavlja, ali ono imao sam društvo, a i odprile sam brži od većine koji su jači od mene (što nije baš mali broj ljudi), tako da me ni to ne brine.

 

 

Pa kakve veze ima stio ces da posaljers na PP , ja to mogu lepo da podelim kome hocu ..

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...