Jump to content

Да ли је абортус гријех ако се њиме спречава рођење детета са тешким поремећајем

Оцени ову тему


  

84 члановâ је гласало

  1. 1. дали је абортус гријех ако се утврди тежак поремећај код дјетете



Препоручена порука

читајући тему ''Саветовање поводом забране абортуса. Москвa, Храм Христа Спаситеља'' дођох до идеје да покренем тему на питање дали је абортус гријех. Оно што ме буни је то да је абортусом могуће спријечити тешке поремећаје код новорођенчета као нпр. да дијете има двије главе, или нешто слично. Од многих људи чујем мишљење не само за дијете са тако фаталним поремећајем већ и за дијете са неким мањим инвалидитетом треба абортират.

        Да ли би ово могло бити оправдано?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 656
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Не могу да пронађем оправдање за чедоморство ни у том случају. Зар живот болесном човеку није подједнако драг као и здравом? А ако дете нарушава комфор родитељима нека га дају некоме на одгајање - некој породици или институцији.

На форуму постоји неколико тема о чедоморству које се баве свим питањима, па и питањем које је постављено. Ево доброг документарчића који качи и ту тематику:

 

 

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čitao sam negde mitropolita Antonija Bluma, kaže on da ako je teška degeneracija  po njemu u redu, ali to je njegovo mišljenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу да пронађем оправдање за чедоморство ни у том случају. Зар живот болесном човеку није подједнако драг као и здравом? А ако дете нарушава комфор родитељима нека га дају некоме на одгајање - некој породици или институцији.

 

... budući da pobornici zabrane abortusa čekaju u redovima ispred sirotišta da usvoje decu a naročito onu sa poremećajima...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... budući da pobornici zabrane abortusa čekaju u redovima ispred sirotišta da usvoje decu a naročito onu sa poremećajima.

 

У праву си - треба човека раскомадати у мајчиној утроби, само да то одради неко стручан - да не остане нека рука или нога тог мученика у мајчиној утроби (што се дешава), да не направи додатне компликације женици (ко да нема већ довољно мука). Или да се саструже материца темељно како касапин не би имао додатног посла или компликација.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Glasah za ne znam.. ..

 

 

 

 

У праву си - треба човека раскомадати у мајчиној утроби, само да то одради неко стручан - да не остане нека рука или нога тог мученика у мајчиној утроби (што се дешава), да не направи додатне компликације женици (ко да нема већ довољно мука). Или да се саструже материца темељно како касапин не би имао додатног посла или компликација.

 

 

Ah ti emotivni argumenti kad prosipas moral "komadte coveka u majcinoj utrobi" itd...

 

... budući da pobornici zabrane abortusa čekaju u redovima ispred sirotišta da usvoje decu a naročito onu sa poremećajima...

 

To je meni zanimljivo, pobornici abortusa nista ne rade da bi sprecili abortuse .... jedino hoce da prebce teret sprecavanja abortus sa njih naa drzavne organe....

Drugim reecima, smatraju abortus nemoralnim, pa prebacaju morlnu odgovornost na drzavu....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Glasah za ne znam.. ..

 

 

 

 

Ah ti emotivni argumenti kad prosipas moral "komadte coveka u majcinoj utrobi" itd...

 

 

To je meni zanimljivo, pobornici abortusa nista ne rade da bi sprecili abortuse .... jedino hoce da prebce teret sprecavanja abortus sa njih naa drzavne organe....

Drugim reecima, smatraju abortus nemoralnim, pa prebacaju morlnu odgovornost na drzavu....

 

А шта треба да чине, да врше терористичке нападе по болницама као протестанстки фундаменталисти? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта треба да чине, да врше терористичке нападе по болницама као протестанстки фундаменталисти? 

 

Ajde sad ja malo da prosipam moral.

Stem celije mogu da spasu hiljade zivota, da pomognu da ljudi koji ne mogu vise da hodaju - prohodaju itd.

 

Zagovornici zabrane abortusa, su isto i tako protiv tog istrazivanja jer smtraju da je 100 stem celija zivo bice.

Ajde sad..

 

Da li je moralno spreciti nekog da prohoda, jer ti eto mislis da je 100 stem celija "novi ljudski zivot" ....

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ajde sad ja malo da prosipam moral.

Stem celije mogu da spasu hiljade zivota, da pomognu da ljudi koji ne mogu vise da hodaju - prohodaju itd.

 

Zagovornici zabrane abortusa, su isto i tako protiv tog istrazivanja jer smtraju da je 100 stem celija zivo bice.

Ajde sad..

 

Da li je moralno spreciti nekog da prohoda, jer ti eto mislis da je 100 stem celija "novi ljudski zivot" ....

 

 Питање ти звучи исто као: Да ли је морално убити једног човека да бисмо спасили другог човека (али не од тога човека)? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Питање ти звучи исто као: Да ли је морално убити једног човека да бисмо спасили другог човека (али не од тога човека)? 

 

Pa zvuci ali nije.... objasni ti ocu, recimo ocu mle Tijane.. da mu lekar kaze "mozemo napraviti srce za vasu tijanu, trebaju nam stem celije"

E sad ti uzmi objasni mu da je napraviti ovo u laboratoriji:

 

Embryo%2C_8_cells.jpg

 

I to rzviti  u novo srce za malu tijanu, koje ce moze da joj obezbedi normalan i dug zivot.. - zapravo ubistvo drugog coveka da bi se spasao zivot njegove cerke.

Ili jos bolje.. stavi se u njegovu poziciju.. zamisli da je to tvoja cerka...

Emotivan argument... li ja jednostavno ne mogu 100 stem celija da izjednacim sa "novim covekom, lisnoscu u razvoju.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

У праву си - треба човека раскомадати у мајчиној утроби, само да то одради неко стручан - да не остане нека рука или нога тог мученика у мајчиној утроби (што се дешава), да не направи додатне компликације женици (ко да нема већ довољно мука). Или да се саструже материца темељно како касапин не би имао додатног посла или компликација.

 

 

Pomešala si me sa nekim ko želi da određuje drugima šta treba i šta ne treba da rade sa svojom utrobom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zvuci ali nije.... objasni ti ocu, recimo ocu mle Tijane.. da mu lekar kaze "mozemo napraviti srce za vasu tijanu, trebaju nam stem celije"

E sad ti uzmi objasni mu da je napraviti ovo u laboratoriji:

 

Embryo%2C_8_cells.jpg

 

I to rzviti  u novo srce za malu tijanu, koje ce moze da joj obezbedi normalan i dug zivot.. - zapravo ubistvo drugog coveka da bi se spasao zivot njegove cerke.

Ili jos bolje.. stavi se u njegovu poziciju.. zamisli da je to tvoja cerka...

Emotivan argument... li ja jednostavno ne mogu 100 stem celija da izjednacim sa "novim covekom, lisnoscu u razvoju.

 

А замисли да нико никад није чуо за стем ћелије и доктор каже да не може да спаси девојчицу јер вађење срца из здравог човека како би се пресадило болесном човеку представља убиство. Да ли је морално убити здравог човека на улици, извадити му срце и ставити болесном човеку? 

 

И чему ти емотивни аргументи, а овамо опомињеш Дуњу за исте? Е Млађо, Млађо  :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... budući da pobornici zabrane abortusa čekaju u redovima ispred sirotišta da usvoje decu a naročito onu sa poremećajima...

Pa, ima podosta i takvih slučajeva. U najbližoj okolini poznajem dva bračna para koji već više od 8, odnosno 10 godina čekaju da im se odobri usvajanje, ali socijalni radnici uvek nadju još po koju zamerku.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pomešala si me sa nekim ko želi da određuje drugima šta treba i šta ne treba da rade sa svojom utrobom...

 

Извини, исхитрено сам одреаговала.

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...