Jump to content

Кец који памтим

Оцени ову тему


Препоручена порука

1979 iz istorije. Bio kontrolni sa temom Bitka na Sutjesci. A meni mozak blokirao, nisam mogla da se setim ničeg drugog osim da smo jeli semenke u pauzi filma kada su premotavali kolut u seoskom Domu Kultre. I tako sam predala prazan papir, ispisan samo naslov i potpis na dnu.

Jah, nije se završilo na kecu, jer sam se tek doselila iz nemačke, te su me sumnjičavi profesori nakon toga proglasili za "narodnog neprijatelja" a prazan papir za sabotažu. Dada, verovali ili ne.

Ne znam koliko je viskija i maraka moj jadni otac potrošio da ne završim ko zna kako, ipak je još uvek bio komunistički režim jak... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1979 iz istorije. Bio kontrolni sa temom Bitka na Sutjesci. A meni mozak blokirao, nisam mogla da se setim ničeg drugog osim da smo jeli semenke u pauzi filma kada su premotavali kolut u seoskom Domu Kultre. I tako sam predala prazan papir, ispisan samo naslov i potpis na dnu.

Jah, nije se završilo na kecu, jer sam se tek doselila iz nemačke, te su me sumnjičavi profesori nakon toga proglasili za "narodnog neprijatelja" a prazan papir za sabotažu. Dada, verovali ili ne.

Ne znam koliko je viskija i maraka moj jadni otac potrošio da ne završim ko zna kako, ipak je još uvek bio komunistički režim jak... 

У то име...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ОК, али да ли је ”којег” боље од ”кога” у овом случају? И у чему је разлика? ”Он је човек кога ћу да тужим.” ”Он је човек којег ћу да тужим.”

 

У случају кец исправно је који (који се користи у акузативу ако се ради о неживом). Што се тиче твојих примера, у праву си у оба случаја, нема разлике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова тема ме баш лепо подсети и насмеја на моје прве школске дане основне школе. Наиме када смо у Буквару стигли до слова М. Можда се старији сећају нашег старог доброг буквара bukvar1999koriceprednjedv2.jpg . Читамо ми тако, цео први разред са учитељицом, сричемо МИ-ТА И ТО-МА су ово; МИ-ТА И ТО-МА су оно... Учитељица узме креду и написа МИТА И ТОМА на табли, и пита цео разред шта је написала. Један друг из задње клупе без размишљања одговори: ТОМА И МИТА 7896634 . Учитељица сачека малко па онда подиже друга до њега - овај, пратећи свог предходника одговори ТОМА И МИТА :fmqmtx: . Подиже клупу испред, они омамљени дивним одговором рекоше исто. Подиже мене и друга из моје клупе - ТОМА И МИТА sHa_sarcasticlol . Цео разред ТОМА И МИТА :choir: . И цео разред доби од учитељице ЈЕДИНИЦЕ ко врата, и то управо у Буквару на лекцији слова М. Тражила је и да нам се родитељи подпишу. Тата прсо од смеха кад је видео.  :)

А вјера је основ свега чему се надамо, потврда ствари невидљивих.

Посланица Јеврејима 11, 1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А најгоре ми је кад ове лудачке ствари типа ”којег”, ”кога”, ”којему”, ”коме” и ”на којој” треба жени да објашњавам...

 

Кад те пита тако нешто, кажи јој да је лепа итд. Мислим, снађи се мало. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

Ne pamtim keca,ali pamtim kad nas je profesor izbacio sa casa srpskog jezika ...Mene i drugaricu iz klupe...Radili smo neku epsku narodnu pesmu i umesto da je procita on je pustio snimak te pesme koja se peva uz gusle...Svi sedimo mirno i slusamo ...Meni je to toliko bilo smesno da nisam mogla da se kontrolisem...plakala sam...drugarica isto..Smejale smo se kao lude...Izbacio nas je napolje...Ni u hodniku nismo mogle da se smirimo... Nije nam dao jedinice...a mogao je...

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Iz vladanja dobila jednom od razrednog. Posle ga obrisao,sam.

I ne samo to,izbacio me sa časa i rekao da prošetam do robne kuće i razgledam. Ustala bez pogovora,a dok sam bila na vratima,dobacio mi da ne zaboravim cigarete,za svaki slučaj da se ne bih vratila. Nisam pušač i znao je to nego čisto da me zeza.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2. разред, основна. Нађем ону танку 3H, 4H оловку, па да урадим са њом контролни у књизи из математике.. 

Видјело се онако... слабашно, али кец :D.

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Првог кеца сам добио у четвртом основне и то зато што нисам хтио научити пјесмицу, до тад имао скоро све петице

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bila ja na nekoj zameni i pitam đake ko su bili Votson i Krik, Robert Huk...nema osobe koja mi nije navela da su V&K 1953. otkrili strukturu DNK i da je R.H. u 17. veku posmatrao ćelije plute bla bla bla...aman, bukvalisti.

Predajem ćelijske organele prirodnom smeru, dođem do Goldžijevog aparata i oni me 'ladno pitaju kako se Goldži zvao. Najbitnija stvar u vezi sa G.a je to što ga je otkrio naučnik Goldži.

Očekivala sam malo više od gimnazijalaca, ovo je ponašanje tipično za mlađe razrede osnovne.

Nije vezano za temu, ali kad već pričamo o školi imala sam potrebu da podelim utiske :smeh1:, kako je stanje na terenu :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pff brate ko da pamtim jednog... imo ih na izvoz...svi su mi dragi, kao deca. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...