Jump to content

Zabranjuje li hriscanska vera ,slusanje nekih vrsta i zanrova muzike?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Људи, али ја управо о томе и говорим, нигде нисам написао да је метал сам по себи сатанистички! Већ сам одмах конкретно споменуо сатанисте. Дакле, нисам говорио о металу (иако ми је и даље ово дискутабилно) већ о онима који се отворено клањају сатани. А притом су металци, рокери итд.. Данас је и сам мтв пун некаквих глупости, али то не мења став да неке ствари не иду заједно. 

 

Па не иде слушање Мансона и клањање Сатани са активношћу у Цркви, али не видим зашто не би ишло активност у Цркви и слушање нпр. Nickelback-a. 

 

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 445
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Па мислим, зашто ме ово питаш... Да ли је уопште битно шта мислим ја о њима... Лош покушај да се споји, по мени неспојиво, али хајде, нек наставе да покушавају... и нек уклоне ове мртвачке главе... опет се мешају бабе и жабе. Не разумем, зар једини ја овде видим да се у металу и дарк року итд велича и уздиже смрт? Па људи моји чија је смрт? (не говорим за горе поменуте, нисам ни стигао да чујем речи)

 

smiling+monk+with+skulls.jpg

 

Tooooooooooooooooooooo SMRT!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не иде слушање Мансона и клањање Сатани са активношћу у Цркви, али не видим зашто не би ишло активност у Цркви и слушање нпр. Nickelback-a.

Slazem se, ova pesma prosto odise crkvenim etosom :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo za Nikolu i za sve skeptike koji misle da je metal nespojiv sa hriscanstvom i pravoslavljem.

 

 

Despot - Tamo (Gde Samuju Vukovi)

Tamo gde zima je surova
Tamo gde jesen je sumorna
Tamo gde čudni su vetrovi
Tamo su orlovi leteli

Tamo gde carstva su padala
Tamo gde nada se rađala
Tamo gde stari su zaspali
slobodno nebo sanjali

Kao molitva širi se glas
čekamo spas, slavimo Carstvo Nebesko
Kao Božji dar nosimo krst
slavimo mir, čekamo Carstvo Nebesko


Tamo gde samuju vukovi
Tamo gde bistri su izvori
Tamo gde vatra je iskonska
Tamo gde pravda je Božija

Tamo gde drveće šapuće 
vekova prošlih legende
vapaj o kamen se odbija
Nebeska vrata otvara

Kao molitva širi se glas
čekamo spas, slavimo Carstvo Nebesko
Kao Božji dar nosimo krst
slavimo mir, čekamo Carstvo Nebesko


Tamo gde gase se ognjišta
Tamo gde prazna je kolevka
Tamo gde suvi su kondiri
Tamo gde cvetaju božuri



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зависи од појединца. Зависи шта појединац у све то учитава и шта од музике и живота очекује. Пошто је то музика коју углавном омладина слуша, треба бити опрезан да "не добију погрешне идеје".

Сећа се баба Интегра свирке Меј Ризалта 2004. после пожара у Хиландару. Неки клиња је тражио од певача да песму посвети спаљивању манастира. Реакција је била: бјеж', дјете, шта се ложиш.

 

Дакле, није безазлена ствар - ништа није. Да ли је прописани део спасења? Није. Да ли нужно води у пропаст? Не.

"Драги мој господине, није битно да ли Бог постоји или не, већ да ли бисте Ви своје понашање променили ако бисте открили да Он постоји? Ако је одговор: да, онда значи да је Вама Бог потребан."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Slazem se, ova pesma prosto odise crkvenim etosom :D

 

Песма је сатирична спрдња са животом какав многи замишљају као прави живот, дакле у складу је са црквеним етосом :1319_womens:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne pravi muzika coveka satanistom nego covek pravi muziku satanistickom , kad se to razluci onda moz' da sulsas sta 'oces. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када неко слуша овакву врсту буке да би се опустио, то је у најмању руку за разговор са психологом. Али када неко овакву врсту буке назива уметношћу, то је већ за психијатра.

И константно ми иду на живце теме на форуму где се утркује ко ће бити толерантнији према свакој изопачености овог света.

 

- Да ли је уопште потребно познавање ове буке (која себе назива музичким жанром), да нормалном човеку већ на прве тактове буде јасно да се ради о некој врсти поремећености?

 

- Да ли је уопште потребно познавање ове буке, да нормалном човеку већ на прве тактове буде јасно да се ради о анти-уметности?

 

Па људи су смислили антифоне да би се заштитили од буке на радним местима,јер бука нарушава здравље и антифони спадају у заштитну опрему на раду, а овде се за буку која звучи иритантније од пнеуматске бургије за бетон каже да је музика и уметност.

 

Данас је изгледа све популарнија анти-уметност ( на свим пољима, од књижевности преко сликарства па до музике), анти-естетика, анти-етика, анти-добро итд.

Све анти, анти и анти. Колико год не желим да будем апокалиптичан, али толико је анти-вредности прирасло људима за срце да је врло могуће да ће човечанство врло брзо прихватити анти-христа као круну свих анти-вредности које је до сада већ увелико прихватило.

 

Првенствено питање за нас и за Цркву јесте зашто је то тако? Мислим да је Црква на ово дала одговор и без да сачињава спискове забрањених ствари. Црква на ово каже да срце човечије не може да буде празно. У њему пребивају или Бог или сатана што би значило и то да ко у срцу нема уметности отворио је простор за анти-уметност. И срце човечије није нешто што кад једанпут "поспремиш" остаје заувек чисто. Око тога треба труда као и око било које стври на овом свету. Тако да онима који се труде да ову анти-уметност и анти-музику оправдају на овај или онај начин, било би боље да што више упражњавају истинску уметност па ће им се ова бука врло брзо огадити. Онда им више неће бити нејасно да ли је то у складу са Хришћанством или не јер такво питање себи неће ни постављати као што се не поставља у подне по летњем сунчаном  дану питање да ли је дан или је ноћ.

Забрањена ПОРУКА и забрањена ТЕМА далеко се чује. Живела слобода говора!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Музикy (вокално-инструментално извођење па и уметност уопште) бих упоредио са алкохолом. "Вино весели срце човека" (Пс. 104,15), "и не опијајте се вином, у чему је разврат, него се испуњавајте Духом" (Еф. 5,18)...

Ако се неко већ и "навукао" на одређену врсту музике нека покуша да сагледа којим је духом надахнута, шта тачно изазива у њему/њој. Свакако да постоје различити темпераменти и не треба уопштавати и категорички прихватати нити одбацивати било шта али се бар можемо потрудити да испитамо да ли нам је нешто и у којој мери корисно (спасоносно). Негде сам прочитао следећу изјаву (парафразирам): "Не знам да ли је џез добар или не али знам да после слушања те музике не могу (лако) да се молим." Мислим да је свети Силуан Атонски саветовао нешто слично: "Ако пре неког посла не можеш да се (чисто) помолиш значи да он није добар за тебе". Можда нисам упамтио дословно али поента је јасна - кроз молитву ћемо разликовати духове.

Дошао сам једаред до неких снимака В. Димитријевића (уздржите се молим :) ) у којима говори о утицају музике на човека. Ако неког занима нека баци поглед, мислим да није лоше.

 

било би боље да што више упражњавају истинску уметност па ће им се ова бука врло брзо огадити. Онда им више неће бити нејасно да ли је то у складу са Хришћанством или не јер такво питање себи неће ни постављати као што се не поставља у подне по летњем сунчаном дану питање да ли је дан или је ноћ.

Ово поздрављам!   8086.gif

"Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско." (1.Кор. 13,11)

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Монах Арсеније (Јовановић): "О љубави и љубавима"

 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Када неко слуша овакву врсту буке да би се опустио, то је у најмању руку за разговор са психологом. Али када неко овакву врсту буке назива уметношћу, то је већ за психијатра.

И константно ми иду на живце теме на форуму где се утркује ко ће бити толерантнији према свакој изопачености овог света.

 

- Да ли је уопште потребно познавање ове буке (која себе назива музичким жанром), да нормалном човеку већ на прве тактове буде јасно да се ради о некој врсти поремећености?

 

- Да ли је уопште потребно познавање ове буке, да нормалном човеку већ на прве тактове буде јасно да се ради о анти-уметности?

 

Па људи су смислили антифоне да би се заштитили од буке на радним местима,јер бука нарушава здравље и антифони спадају у заштитну опрему на раду, а овде се за буку која звучи иритантније од пнеуматске бургије за бетон каже да је музика и уметност.

 

Данас је изгледа све популарнија анти-уметност ( на свим пољима, од књижевности преко сликарства па до музике), анти-естетика, анти-етика, анти-добро итд.

Све анти, анти и анти. Колико год не желим да будем апокалиптичан, али толико је анти-вредности прирасло људима за срце да је врло могуће да ће човечанство врло брзо прихватити анти-христа као круну свих анти-вредности које је до сада већ увелико прихватило.

 

Првенствено питање за нас и за Цркву јесте зашто је то тако? Мислим да је Црква на ово дала одговор и без да сачињава спискове забрањених ствари. Црква на ово каже да срце човечије не може да буде празно. У њему пребивају или Бог или сатана што би значило и то да ко у срцу нема уметности отворио је простор за анти-уметност. И срце човечије није нешто што кад једанпут "поспремиш" остаје заувек чисто. Око тога треба труда као и око било које стври на овом свету. Тако да онима који се труде да ову анти-уметност и анти-музику оправдају на овај или онај начин, било би боље да што више упражњавају истинску уметност па ће им се ова бука врло брзо огадити. Онда им више неће бити нејасно да ли је то у складу са Хришћанством или не јер такво питање себи неће ни постављати као што се не поставља у подне по летњем сунчаном  дану питање да ли је дан или је ноћ.

 

Da li je potrebno da neko lovi kopljem i spava i zivi u kolibi bez struje i racunara da bi  bio varvarina?! Naravno da nije. Dovoljno je da nadrobi jednu ovakvu anticivilizacijsku i  antiumetnicku mustru pa da svakome sa iole malo zdravog filozofskog rabora i sposobnosti estetkse konemplacije bude jasno da se radi o cistom izvornom varvarinu u odelu savremenog coveka i sa raznim uredjajima koji su mu razvojem civilizacije dopali saka.

 

Hevi metal je uz klasicnu muziku najblizi vrhunskoj umetnosti ali to nije logika da moze da se objasni zato treba imati sluha, ne toliko fizickog koliko umnog, sluha koji zadire u svet ideja  i onaj iznad njega. 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Више пута сам дошао до следећег закључка: "Овај метал је турбо фолк"... girl_smiley

 

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Морао сам да се укључим у дискусију поводом теме музика и хришћанство. Преслушавајући тоне музике за радио налазио сам сатанистичке стихове у лаганим стварима, финим за слух а с друге стране имамо жестоке ствари са хришћанским порукама.Наравно сатанистики бендови су посебна прича а имаш их у свакој музици рок,поп,хаус,техно. Ја лично цео цео живот слушам техно музику,бавим се њоме и тренутно радим на радију и замисли идем скоро сваке недеље на Свету Литургију. Генерално свака музика мења свест без изузетка и свако може да протумачи неке стихове на свој начин.Зато немам намеру а и немам право да наметнем шта ће неко слушати а и дати савет шта неко треба да слуша јер свакако не могу неком да ускраћујем слободу избора нити било ко од нас који су коментарисали има право на то

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...