Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 1 минут, Александар Милојков рече

А што ти Ави упућујеш моје рећи? Ја када сам ово писао нисам имао њега на уму.

Па видиш да ме човек лечи тобом, а молим те да ми пошаљеш тај уџбеник катихетике за први разред!:))12:smeha: Људи нису свесни своје несвести... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Снежана рече

- Шта имате од школе?

- Буквар :smeh1:

У школу ишао када му лопта упадне у школско двориште. ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Па видиш да ме човек лечи тобом, а молим те да ми пошаљеш тај уџбеник катихетике за први разред!:))12:smeha: Људи нису свесни своје несвести... 

Има и твоја икона Свете Тројице у њему. Сад дефинитивно треба да се упуца. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Има и твоја икона Свете Тројице у њему. Сад дефинитивно треба да се упуца. :)

Е, али си ти од мене свејеретика латинског тражио да ти пошаљем ту фотку иконе! :D Ово је као кад ми кажу да се позивам на латинске јеретике, а ја цитирам Марка Ефеског! 

Ово све подсећа на кориду... или ону сточну фарму (ваљда има неки програм на РТС са ликовима које ставе заједно у неку спаваоницу па их онда снимају шта лупетају). Тај програм се у Ит зове Велики брат. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Александар Милојков рече

Има и твоја икона Свете Тројице у њему. Сад дефинитивно треба да се упуца. :)

Има о Ђуровића свуда. На пример, видовдану

Живописан је текст несумњиво живописне особе, извесног Зорана Ђуровића, који се представља као „свештеник и доктор теологије и патристичких наука“, а себе из милоште зове „римски доктор“.

Текст аутора који у највећој мери пише о самом себи. Па тако „римски доктор“ и почиње – о себи: „Особа сам која се бавила канонским правом цркве, а докторирао сам на самим изворима истог…“. Потом читалац сазнаје тужну персоналну историју „римског доктора“. На пример, какве су му све неправде, бар он тако мисли, нанели Атанасије Јефтић и Амфилохије Радовић, а никако, занимљиво, Иринеј Буловић.

Па затим аутор ламентира над тиме што није био примљен на Православни богословски факултет Универзитета у Београду, а члан комисије која је изабрала неког другог, као од њега бољег, био је, баш изненађујуће, управо Максим Васиљевић, владика Максим – управо онај кога Свети архијерејски синод, уз образложење Иринеја Буловића, избацује са тог факултета, што је и био предмет моје реакције на владикин интервју на коју „римски доктор“ реагује.

Очекивано, „римски доктор“ сматра да је тај други кога су примили „без школе“, док је и сам владика Максим, по мишљењу аутора „без квалификација предавао патрологију, јер није доктор из те области, а ја јесам“. Уз то је тексту приложен и линк на есеј који је „римски доктор“ на некаквом сумњивом сајту објавио о „Херцеговачком клану“, масовној завери против њега самог.                                                                                                                               

Укратко, „римски доктор“ се у овом тексту показао као човек изузетне врлине. Скроман је, увиђаван према другима, разборит, упитан о свету који га окружује, његово мишљење о самом себи веома је уравнотежено и, никако најмање важно за хришћанина и свештеника, смртни грех гордости није га ни дотакао. Kада се на то додају и реченице попут „Аргумент да данас неке од владика предају на БФ не може да важи, јер је то као рећи да Хусеин Болт узме да трчи на 10.000 метара. (sic!)“, достојне дадаистичког перформанса с почетка прошлог века, онда се читалац запита због чега уопште треба одговарати на ово реаговање из Рима.

Треба, из два разлога. Прво, „римски доктор“ тврди да ме је ухватио у „подметању, односно лагању“ – баш леп, академски и хришћански речник – због тога што сам при тврдњи да је блок-настава експлицитно дозвољена Статутом Универзитета, члан 105, став 8, пропустио да тај став цитирам. Потом „римски доктор“ наводи цео тај став, који почиње са „Изузетно, настава се може организовати…“, па на основу тога закључује да је блок-настава допуштена само у изузетним ситуацијама. Следи његов налаз да је код „Максима то редовна пракса која траје годинама“, па се стога, по мишљењу „римског доктора“, крши Статут. И тако даље и тако ближе.

 

     

VIDOVDAN.ORG

Живописан је текст несумњиво живописне особе, извесног Зорана Ђуровића, који се представља као „свештеник и доктор теологије и патристичких наука“, а себе

                                                                                                                              

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, nedeljko рече

а члан комисије која је изабрала неког другог, као од њега бољег, био је, баш изненађујуће, управо Максим Васиљевић, владика Максим – управо онај кога Свети архијерејски синод, уз образложење Иринеја Буловића, избацује са тог факултета

Никоме се није просрећило ко је ударио на Аву. Латио се мача, од мача је и погинуо. Синод му је дао књигу распусну. наравно да ови разбојници и даље раде против мене, а кад се ускоро ствари окончају, направићу им пригодан клип. 

Написали су у реферату да немају доказе да сам завршио основну школу. Само задња битанга може да измисли такав аргумент. Неко ко нема образа, али то показује колико су били очајни. 

За Амфилохија сам написао овде пророштво 16.5.2019: “Јер Амфилохије гледа своју гласачку машину, иако не зна да неће живети ни 2 године (Ава каза) Хтео би да има белу пану по сваку цену, али је неће носити”.

Чудне су тајне Господње. Ти свакако ниси неко ко има било какве везе са њима. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе, овом Беговићу сам написао да припази на кичму. Ускоро су му је потом оперисали... - Нико га није пребио, да неко не помисли погрешно. Више се није окуражио 1 реч да напише против Аве. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Иначе, овом Беговићу сам написао да припази на кичму. Ускоро су му је потом оперисали... - Нико га није пребио, да неко не помисли погрешно. Више се није окуражио 1 реч да напише против Аве. 

Прочитао сам и Ваш одговор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Само задња битанга може да измисли такав аргумент. Неко ко нема образа, али то показује колико су били очајни. 

Шалу на страну - због чега толике уроте против Вас ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, nedeljko рече

За ово нисам знао..........:smeh1:

То ни у Кафке не можеш да нађеш...

пре 4 минута, nedeljko рече

Прочитао сам и Ваш одговор.

Прошла га је жеља да се зајебава са мном. А Бог му помутио памет, па уместо Перишићу, мејл послао мени!12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nedeljko рече

Шалу на страну - због чега толике уроте против Вас ? 

Јер хоћу да уведем ред у Цркву. Да се зна шта је шта. Ово је "дезорганизовани" хаос. Зато је и народ слуђен. И што бих ја просвећивао народ, кад треба исти да само даје вуну? 

Испљували су ме што сам устао против политике Источног папе, код кога сам био, и писао о расколима који нам прете. Тиме се замераш људима. Сигурно неће да ми простру црвени тепих. Сада већ знам који су лекс специјалис на ПБФ донели против мене, али ћу их почистити. 

Шта се све дешавало и каква је ово епска борба била са злотворима из разних Цркава, знаће се по мом одласку Христу. До тада само пилуле.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran Đurović рече

Сексуалност и страст су створени са човеком

Ево поновићу ти. Јесмо створени као страсна бића, али су се те страсти у Рају разликовале од ових наших у грехопаду. А што се сексуалности тиче, превиђаш једну "ситницу". Тек са падом су се Адам и Ева "обукли" у кожне хаљине, којима је заправо означен све и један орган какве их отад познајемо, па и ти регенеративни, али то није само ствар начина познања, већ и фукционисања тих органа и читавог организма, због саме промјене начина постојања. Једно је био начин постојања у благодати (у Рају), а друго, у грехопаду.

Да "ремизирамо", значи. С падом, природа није остала иста. А пошто су страсти елемент природе, ни страсти нису остале исте. Међутим, не знамо нити можемо знати, како је у Рају била изражена сама тјелесност, али једно је ту сигурно. Адам није млатарао никаквом батином по Рају, нити је ту уопште познавао голотињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Јер хоћу да уведем ред у Цркву. Да се зна шта је шта. Ово је "дезорганизовани" хаос. Зато је и народ слуђен. И што бих ја просвећивао народ, кад треба исти да само даје вуну? 

Испљували су ме што сам устао против политике Источног папе, код кога сам био, и писао о расколима који нам прете. Тиме се замераш људима. Сигурно неће да ми простру црвени тепих. Сада већ знам који су лекс специјалис на ПБФ донели против мене, али ћу их почистити. 

Шта се све дешавало и каква је ово епска борба била са злотворима из разних Цркава, знаће се по мом одласку Христу. До тада само пилуле.   

Искрено, волео бих да је све ово што Ви пишете плод ваше маште - шта год и како год - ја се од сада искључујем из " хајке ". Праштајте !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, slovoA рече

Ево поновићу ти. Јесмо створени као страсна бића, али су се те страсти у Рају разликовале од ових наших у грехопаду. А што се сексуалности тиче, превиђаш једну "ситницу". Тек са падом су се Адам и Ева "обукли" у кожне хаљине, којима је заправо означен све и један орган какве их отад познајемо, па и ти регенеративни, али то није само ствар начина познања, већ и фукционисања тих органа и читавог организма, због саме промјене начина постојања. Једно је био начин постојања у благодати (у Рају), а друго, у грехопаду.

Да "ремизирамо", значи. С падом, природа није остала иста. А пошто су страсти елемент природе, ни страсти нису остале исте. Међутим, не знамо нити можемо знати, како је у Рају била изражена сама тјелесност, али једно је ту сигурно. Адам није млатарао никаквом батином по Рају, нити је ту уопште познавао голотињу.

Naravno da ima razlike pre i posle pada, inace zasto pad i izgnanje iz Raja, pre u Raju i posle van nije isto, ..... ne bi valjalo nista da je isto... :!:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...