Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Пре сат времена, Вилер Текс рече

Од онаније до званичне/незваничне историје дугачак је пут али га ми превалисмо без по муке.:D

Ја се извињавам свима али мислим да,ми сви форумаши ову песму требамо преслушати сваких пар дана.

 

... мој @Голубе бели!:))12:smeha::))

Кад би мање... у овим стиховима би се препознао! - Одмах се сетих Рођеног и компаније! 

Фала ти на песмици, нисам је био чуо. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дејан рече

Добро, дакле рекао Иларион Руварац и то без филтера наших историских института је одмах тачно?

Ниси обратио пажњу - Иларион је у тим делима покушавао да открије истину и разреши митове, који су постојали у народним предањима, припадници тадашње романтичарске историографије, називали су га „рушитељем народне традиције“ и „порицатељем националних мотива“.   Да није пронашао изворе први би објавио да је Милош Обилић измишљена личност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дејан рече

Написао сам факултети, на којима се учи и изучава историја. Дакле сви.

Који си ти факултет завршио?

Написао си на нашем факултету. Ја нисам упитан. Небитан лик који је случајно овде. Ти си Админ.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Zlatan рече

Ali oče, Maksim već u sledećoj Aporiji 42, pokazuje da je zakon postanka po prirodi (posle pada) Bogom dat, čak i Manesa pominje, ne znam koliko bi bilo ispravno njega optužiti za manihejski stav...

Написао сам крипто. Јер Максим неће учити о 2 начела, а стари су пазили да не користе познате формуле. То не значи да ће Максим тврдити да су сексуални органи створени независно од греха, а ако су последица греха, онда је то крајње песимистичко гледање на сексуалну диференцијацију. Као да је Бог био присиљен да је измисли касније, а знамо из Пост да је прва заповест била размножавање. И кад неко почне да ми мрси о алтернативним путевима размножавања, то је мени облик манихејства. Но, ово ти је добра тема за истраживање, ако се будеш бавио тиме. Или да сачекаш да ја дођем на ПБФ па да упишеш код мене. :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Плаво Небо рече

Није био султан већ емир.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Написао сам крипто. Јер Максим неће учити о 2 начела, а стари су пазили да не користе познате формуле. То не значи да ће Максим тврдити да су сексуални органи створени независно од греха, а ако су последица греха, онда је то крајње песимистичко гледање на сексуалну диференцијацију. Као да је Бог био присиљен да је измисли касније, а знамо из Пост да је прва заповест била размножавање. И кад неко почне да ми мрси о алтернативним путевима размножавања, то је мени облик манихејства. Но, ово ти је добра тема за истраживање, ако се будеш бавио тиме. Или да сачекаш да ја дођем на ПБФ па да упишеш код мене. :D 

:dobro::smeh1:

Ја рекох: "Сваки дан окушам смрт", а он ће на то: "Бог је рекао да те љуби. Зато буди спокојан."

Св. Исак Сирин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Frenkii рече

Написао си на нашем факултету. Ја нисам упитан. Небитан лик који је случајно овде. Ти си Админ.?

И Бранковић није издао на Косову

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, nedeljko рече

Мој брат у Христу који ми се нашао када ми је било најтеже ( неофитска фаза ). Додуше, скоро дупло сам старији али некад треба и млађе послушати.

Јао, што ти не каза да Аву још не читаш? Још си ти за кашице... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, nedeljko рече

С обзиром на велику укорењеност народних предања, такви Руварчеви ставови изазивали су велики отпор и негодовање у јавности. Осим тога, његов начин расправе са неистомишљеницима, својим темпераментом, заједљивошћу, неумереним тоном и иронијом, изазивао је још јаче нападе својих противника на себе.

Испаде да је Ава ваш Руварац!:))12:smeha:12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Дејан рече

Први султан је био његов син Бајазит.

Не, Мурат је био први. Бајазит је био 4. управитељ и други сулан.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Дејан рече

Мађар- Јањош Хуњади.

Да оставимо, дакле, тога српскога приказивача, који тако мало зна, на страну, па да пређем на Јована Бошковића, односно на поменуту белешку његову о " србинству " Сибињанин Јанка. У тој белешци каже покојни Бошковић, да је Сибињанин Јанко по новијим истраживањима мађарске научне Академије био пореклом Србин. - Е па сад тражи и нађи, ако можеш ону свески или свешчицу, ону историјску расправу, или студију, у којој се порекло Сибињанин Јанка истражује и доказује, да је Сибињанин Јанко био пореклом Србин ! И зар целокупна мађарска Академија корпоративно истражује и доказује и зар се тако може истраживати и доказивати што ? И зар и само историјски разред те Академије истражује, а не поједини чланови и учени људи: Пиште и Мишке и Јаноши, Паулери, Фракноји, Венцлови или Марцали ? Па кад је све то знао покојни Бошковић, што нам не каза по имену онога научника и јунака међу Мађарима и члановима мађарске  научне Академије, који је доказао, да је највећи мађарски јунак, Сибињанин Јанко, пореклом био Србин и где је и на којој страни, или у којој глави он то доказао ? - Иларион Руварац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Не, Мурат је био први. Бајазит је био 4. управитељ и други сулан.  

и то тек када се "ослободио" брата

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...