Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 15 минута, Плаво Небо рече

Не одговори ми ко је убио Мурата и за оне изворе који помињу Милоша?

О убиству Мурата , који није био султан, имаш извештај српског краља Твртка Котроманића, наћи па прочитај, прича је врло лепа, јуначка, на нивоу, за разлику од Турских извора који српског витеза описују као преваранта не би ли некако оправдали срамоту што им је вођа погинуо на бојном пољу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nedeljko рече

Шта је Сибињанин Јанко : Немац ? Влах ? Римљанин ? Сикул ? Србин ? Бугарин ?

Ја  не знам ко је господин, зову га админ. Прилично се дрско понаша и са висине али без аргумената. Случајно стадох код Милоша Обилића. Кад имам шта и видети, званична историја на факултету, линкује ми РТС, ваше право да знате све а телевизија потпуно цензурисана, мењају свест народу. Ко је Дејан?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, nedeljko рече

Милица је Лазару родила више синова и више кћери.   а.) Прва кћи кнеза Лазара Мара дана је за жену Вуку сину Севастократора Бранка а унуку Младена војводе.  б.) Византијски и Дубровачки писци слажу се у том да је једна кћи Лазарева дана Бајазиту, цару турском, али се разилазе у имену : Дукас је зове Маријом, Мавроурбин и Лукарић Милевом, Летописи Деспином а Константин Оливером. Последњи је најбоље могао знати име сестри свога добротвора и мецената.   в.) Лаоник, летописци, Мавроурбин и Лукарић кажу, да је једна кћи Лазарева била за Шишманом царем Бугарским.   г.)Једна од Лазаревих кћери била је за Николом Гаревићем, мачванским баном а потоњим палатином угарским, сином палатина Николе Горјанског. Летописе и Дубровчане који то кажу, потврђује листина краља Жигмунда где се вели, да је Никола Гаревић ,, Lazarum dominum Rassiae socerum suum - solitae obedientiae reduxit in gremium. Ову кћер Лазареву зове Мавроурбин Јеленом, а Лукарић ,, Јеленом Деспином " и последњи додаје, да се она по смрти мужа удала за Сандеља Хранића, хумског војводу.                                                                                                                            Мавроурбин и Лукарић спомињу и кћер Лазареву Вукосаву, љубу Обилића Милоша. - Иларион Руварац         Ето, и ти нешто да научиш и подучиш те твоје историчаре. 

Нећу ја братац да подучавам историчаре јер то није одржавање традиције. А традиција је да је медицинска сестра паметнија од доктора, калуђер од владике, чувар од директора, тако да има довољно средњошколаца да подучавају историчаре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Frenkii рече

 Ко је Дејан?

Мој брат у Христу који ми се нашао када ми је било најтеже ( неофитска фаза ). Додуше, скоро дупло сам старији али некад треба и млађе послушати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Frenkii рече

Ја  не знам ко је господин, зову га админ. Прилично се дрско понаша и са висине али без аргумената. Случајно стадох код Милоша Обилића. Кад имам шта и видети, званична историја на факултету, линкује ми РТС, ваше право да знате све а телевизија потпуно цензурисана, мењају свест народу. Ко је Дејан?

Стичем утисак да се негде осећаш угрожено пред историјским истинама, као да ти се цео свет руши. Не видим разлога за то, Српска историја је пребогата, самим тим је препуна митова. И то су лепе ствари које сваки нормалан народ негује и истражује.

Постојање митова је својствено народима са историјом која иде далеко у прошлост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, nedeljko рече

Шта је Сибињанин Јанко : Немац ? Влах ? Римљанин ? Сикул ? Србин ? Бугарин ?

Мађар- Јањош Хуњади.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Стичем утисак да се негде осећаш угрожено пред историјским истинама, као да ти се цео свет руши. Не видим разлога за то, Српска историја је пребогата, самим тим је препуна митова. И то су лепе ствари које сваки нормалан народ негује и истражује.

Постојање митова је својствено народима са историјом која иде далеко у прошлост.

Админе утисак је да манипулишеш, вероватно си зато и админ. Само настави по плану. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Frenkii рече

Админе утисак је да манипулишеш, вероватно си зато и админ. Само настави по плану. 

Сад смо у домену теорије завере. Просто не можемо тако. Да ли је Милош Обилић постојао, контра питање је да ли је академик у праву за Косово.

Постави се линк серијала, бероватно нисте ни погледали, научни радници су дискредитовани зато што су на РТС.

Ево ти још један серијал са РТС- јел и ово не ваља зато што је РТС ?  https://youtube.com/playlist?list=PLWMPB8DDL0U1FfdIjNe6Li0PH78-0L_6W

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Дејан рече

Нећу ја братац да подучавам историчаре јер има довољно средњошколаца да подучавају историчаре.

Архимандрит Иларион Руварац није средњошколац већ академик.                                                                                                                                                                                                                                                                            Од 1867, па током четири деценије, проучавао је готово сва раздобља српске историје. Бавио се критичком оценом историјске грађе и радова који су објављивали његови савременици, сређивањем грађе и објављивањем историјских докумената.  Своје радове, који су обично били краћи, објављивао је у „Летопису“ Матице српске, „Гласнику“ Српског ученог друштва, касније „Гласу“ Српске краљевске академије, „Гласнику“ Земаљског музеја у Босни и Херцеговини, „Седмици“, „Стражилову“, „Бранковом колу“.  Неки од њих су касније објављивани у засебним књигама, а неки превођени на немачки језик. 

Сматрао је да без критичке грађе нема ни историје и захваљујући својим истомишљеницима поставио је темеље за нову критичку научну историографију, која је на прелазу између 19. и 20. века овладала српском историјском науком. За предмете својих расправа најрадије је узимао још увек неразјашњена питања из области историјске географије, хронологије, родословља, црквене повеснице, али и политичке историје.  Био је велики противник мешања свештеника и политичара у историјска питања, и њихових покушаја прекрајања историје, што му је посебно отежавало положај.

Његова највећа дела: „О кнезу Лазару“, „О цетињској штампарији“, „Одломци о Ђурђу Бранковићу и Арсенију Чарнојевићу патријарху“, „Монтенегирина“, настала су у време великих прослава, за петстогодишњицу од Косовске битке, четиристогодишњицу од прве српске штампане књиге, двестогодишњицу од Велике сеобе,  двестогодишњицу династије Петровић у Црној Гори.  Мада је он у тим делима покушавао да открије истину и разреши митове, који су постојали у народним предањима, припадници тадашње романтичарске историографије, називали су га „рушитељем народне традиције“ и „порицатељем националних мотива“. С обзиром на велику укорењеност народних предања, такви Руварчеви ставови изазивали су велики отпор и негодовање у јавности. Осим тога, његов начин расправе са неистомишљеницима, својим темпераментом, заједљивошћу, неумереним тоном и иронијом, изазивао је још јаче нападе својих противника на себе. Посебно је водио оштру, беспоштедну и жучну расправу са Пантом Срећковићем, професором националне историје на Великој школи и та полемика је трајала током читавог његовог научног рада.

Његовом заслугом утврђена је тачна хронологија мањих и већих историјских догађаја, па и читавих периода, тачно је оцењен рад појединих историјских личности из разних периода и „покрајина“. Остала му је као неостварена жеља да напише комплетну историју Српске православне цркве.                                                                                

      

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Дејан рече

О убиству Мурата , који није био султан, имаш извештај српског краља Твртка Котроманића, наћи па прочитај, прича је врло лепа, јуначка, на нивоу, за разлику од Турских извора који српског витеза описују као преваранта не би ли некако оправдали срамоту што им је вођа погинуо на бојном пољу.

Има и других извора.. навео сам ти. И ако Мурат није био султан не знам ко јесте..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Дејан рече

Сад смо у домену теорије завере. Просто не можемо тако. Да ли је Милош Обилић постојао, контра питање је да ли је академик у праву за Косово.

Постави се линк серијала, бероватно нисте ни погледали, научни радници су дискредитовани зато што су на РТС.

Ево ти још један серијал са РТС- јел и ово не ваља зато што је РТС ?  https://youtube.com/playlist?list=PLWMPB8DDL0U1FfdIjNe6Li0PH78-0L_6W

 

Немој више да се трудиш. Ниси искрен до краја и то је ок. Имаш на то право да не кажеш на ком факултету су те учили да Милош Обилић није постојао.

Нема теорије завере никакве. Који факултет је у питању? И нема даље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, nedeljko рече

Архимандрит Иларион Руварац није средњошколац већ академик.                                                                                                                                                                                                                                                                            Од 1867, па током четири деценије, проучавао је готово сва раздобља српске историје. Бавио се критичком оценом историјске грађе и радова који су објављивали његови савременици, сређивањем грађе и објављивањем историјских докумената.  Своје радове, који су обично били краћи, објављивао је у „Летопису“ Матице српске, „Гласнику“ Српског ученог друштва, касније „Гласу“ Српске краљевске академије, „Гласнику“ Земаљског музеја у Босни и Херцеговини, „Седмици“, „Стражилову“, „Бранковом колу“.  Неки од њих су касније објављивани у засебним књигама, а неки превођени на немачки језик. 

Сматрао је да без критичке грађе нема ни историје и захваљујући својим истомишљеницима поставио је темеље за нову критичку научну историографију, која је на прелазу између 19. и 20. века овладала српском историјском науком. За предмете својих расправа најрадије је узимао још увек неразјашњена питања из области историјске географије, хронологије, родословља, црквене повеснице, али и политичке историје.  Био је велики противник мешања свештеника и политичара у историјска питања, и њихових покушаја прекрајања историје, што му је посебно отежавало положај.

Његова највећа дела: „О кнезу Лазару“, „О цетињској штампарији“, „Одломци о Ђурђу Бранковићу и Арсенију Чарнојевићу патријарху“, „Монтенегирина“, настала су у време великих прослава, за петстогодишњицу од Косовске битке, четиристогодишњицу од прве српске штампане књиге, двестогодишњицу од Велике сеобе,  двестогодишњицу династије Петровић у Црној Гори.  Мада је он у тим делима покушавао да открије истину и разреши митове, који су постојали у народним предањима, припадници тадашње романтичарске историографије, називали су га „рушитељем народне традиције“ и „порицатељем националних мотива“. С обзиром на велику укорењеност народних предања, такви Руварчеви ставови изазивали су велики отпор и негодовање у јавности. Осим тога, његов начин расправе са неистомишљеницима, својим темпераментом, заједљивошћу, неумереним тоном и иронијом, изазивао је још јаче нападе својих противника на себе. Посебно је водио оштру, беспоштедну и жучну расправу са Пантом Срећковићем, професором националне историје на Великој школи и та полемика је трајала током читавог његовог научног рада.

Његовом заслугом утврђена је тачна хронологија мањих и већих историјских догађаја, па и читавих периода, тачно је оцењен рад појединих историјских личности из разних периода и „покрајина“. Остала му је као неостварена жеља да напише комплетну историју Српске православне цркве.                                                                                

      

Добро, дакле рекао Иларион Руварац и то без филтера наших историских института је одмах тачно?

И отац Јустин и владика Николај су тврдили да је Стефан Немања два пута крунисан, нема историјских извора који то потврђују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    У време студија, деведесетих година прошлог века, најважнија литература на Филозофском факултету у Новом Саду, а везана за средњовековну српску историју је била Историја српског народа у издању Српске књижевне задруге. У другом тому наведене књиге, на странама 36 до 46 је обрађен Косовски бој. Тај део је написао Раде Михаљчић. Нигде се по имену, још мање по презимену, не помиње Обилић; једино у извештају Константина Философа у загради стоји име Милош. Превод је Лазара Мирковића; не знам да ли и у оригиналу на српскословенском стоји Милош. 

   Што се тиче горе наведених извора у вези са Милошем Обилићем, а видим да су узети са сајта 15/28. јуна, ко чита да разуме, поштења ради треба додати и следеће:

Што се тиче презимена Кобилић постоје разне приче. Он се најпре јавља као безимени јунак, а старији записи говоре само о атрибутима који су везани за овог великог јунака: „неки каурин“, „неко веома благородан“, „један проклети неверник“, „неки младић, храбар и лукав“, да би затим настале бројне варијанте његовог имена и презимена, које су се на крају искристалисале као Милош Кобилић или Милош Обилић.

  И још:

Да ли се звао Милош Обилић, Кобилић или Копилиц (тур. онај који зада ударац), у крајњем случају није толико важно. (Узето са истог сајта)

  Иначе, текст је написан као негодовање на арбанашко својатање српске историје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Плаво Небо рече

Има и других извора.. навео сам ти. И ако Мурат није био султан не знам ко јесте..

Први султан је био његов син Бајазит.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Frenkii рече

Немој више да се трудиш. Ниси искрен до краја и то је ок. Имаш на то право да не кажеш на ком факултету су те учили да Милош Обилић није постојао.

Нема теорије завере никакве. Који факултет је у питању? И нема даље.

Написао сам факултети, на којима се учи и изучава историја. Дакле сви.

Који си ти факултет завршио?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...