Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 34 минута, Zoran Đurović рече

 Такође, у научним студијама које публикујем не пишем глупости, јер си ту на изволте и ту нема милости. 

" Суда нема ја вам гарантујем." - зато свугде другде све што кажете обилује глупостима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Родољуб Лазић рече

А нелогичност да се ради само о прељуби, следи из једноставне паралеле. Наиме, из текста следи да Господ говори да ономе ко са жељом гледа на жену, рачуна се да је учинио прељубу, тј. полни акт сједињења са њом. На исти начин и онима који нису ожењени, то гледање са жељом, или ако ћемо да "преведемо" - са похотом, илити прихваћеном помишљу за телесно сједињење са оном коју гледају, дакле онима који нису ожењени такво гледање се рачуна на који начин? Па такође као телесно сједињење, исто као и ожењенима. Што би се онда могло звати блудом, ако узмемо да је термин прељуба резервисан за ожењене. И онда би, тумачењем да се ово односи само на прељубу, тј. на ожењене, имали ситуацију да Христос блуд, одн. телесно сједињење ван брака, не сматра грехом. 

Po tebi ispada da svi treba da budu prepodobni. Ovo samo dokazuje da ako bi se shvatilo da čovek ne sme ženu da pogleda sa željom, znači da je data zapovest koju je nemoguće ispuniti. To može da je ispuni neki prozorljivi starac od 80 godina. A to onda opet znači da su protestanti jednim dobrim delom u pravu kada kažu da niko ne može da se spase kroz zakon nego verom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Zoran Đurović рече

Такође, у научним студијама које публикујем не пишем глупости, јер си ту на изволте и ту нема милости.

(malo mora..... cekaj, znaci ovde na forumu pises glu.... :D... sto ne rece odma....:stadaradim:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Bokisd рече

Ne razumem te sta mi zameras,..... pricamo o tome, sa zeljom u srcu....

Лепо ти је Снежана рекла. Одговорио сам ти први пут и опет ћу:

Другарица не треба ожењеном човеку, то му је већ жена. Свака другарица у том случај може довести човека у ситуацију да направи прељубу. Друго су заједнички пријатељи а то није оно што си рекао, другарица којој се отвара итд. Ту се увек неко жели нешто осим ако једно од њих није хомисексуалан или тежак манихејац.Мада су манихејци богумили и те како волели дас наскачу без брака. Ајде нек постоји редак изузетак. Исто и за неожењене, ако нико ту ништа неће него да се тако носе у срцу онда ту неко није у внклу тј обоје.

Нема платонских љубави и манихејства. Православље улључује тело 100% и каналише страсти 100%.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Zoran Đurović рече

Ја вас, талибане, стављам у исти кош. Када вас убацим у корпу не цитирам вас појединачно. Твоји су ставови свакако јеретички и дубоко перверзни, али ниси мислилац да бих се бавио озбиљно твојом мишљу, а поготово то не заслужујеш као анонимус. Зато сам навео глобално против чега пишем, а не схватам да си толико сујетна па да иако нико овде не зна ко си, вређа ти се его? 

Ја овде пишем под својим именом, а свако ко иоле познаје како ствари функционишу у Цркви, на каквом се ризику излажем. А онда ће интелигентна особа схватити да не пишем ништа где би ме могли навући на танак лед. Само Рођени и слични могу да блеје и призивају моје рашчињење. Покојни Амфилохије би ме за минут рашчинио само да је могао. Такође, у научним студијама које публикујем не пишем глупости, јер си ту на изволте и ту нема милости. Ти нити јавно пишеш нити имаш научне студије, него си само Црвенперка из племена Навајо и тражиш од мене да те третирам озбиљно? Када нешто сувисло напишеш, онда ћу те третирати као особу. 

Ја немам јеретичке ставове, бесрамни попе! А нисам ни талибан. Не знаш ни ко сам. Има ко ме познаје на форуму. Твоју титулу можеш да окачиш о реп, јер си клеветник и охол човек. Држи се патристике, јер си само у томе добар. Остали текстови за потпалу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Родољуб Лазић рече

Нисам ништа измислио. То је логично из онога што ти тврдиш. Јер ти си ово везао само за прељубу и ожењене. Што значи да нежењени који се на исти начин понашају (имају похотне жеље према супротном полу) не чине грех. Ја  сматрам да се односи и на ожењене и на неожењене. И у томе је читава ствар. Јер који су Христови распеше себе са похотама и жељама (Гал. 5,24), а исто и код ап. Јована "телесна похота, похота очију и гордост живота  није од Бога (1Јн. 2,16).

 

Добро, познато ми је да кад је човек немоћан, остаје му да дисквалификује. Био сам јеретик, секташ, сад сам без смирења, горд...нема проблема, само гурај. То су ти отприлике најјачи аргументи

 

То си ти превео да се односи на поглед, и са тим помереним значењем ништа ниси доказао. Христос не говори о томе. Али ако сматраш, као што кажеш да

Блуд јесте грех - и у помисли (у жељи) и у делу 

Прељуба јесте грех, исто тако 

онда немамо о чему да се расправљамо, јер и ја то мислим. 

Нити ја мислим да је привлачност момка и девојке грешна сама по себи, то си ми ти импутирао. Привлачност је једно, а похота, односно, као што си горе написао, блуд у помисли и жељи, јесте нешто друго. Ствар је у томе да ја не мислим да овде Христос говори о негрешној привлачности, него о страсној жељи, похоти, и да се то односи и на брачне и на безбрачне.

Jel bi mogao onda da objasniš šta je to normalna privlačnost a šta blud i tzv. pohotne želje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Mirjam рече

Ја немам јеретичке ставове, бесрамни попе! А нисам ни талибан. Не знаш ни ко сам. Има ко ме познаје на форуму. Твоју титулу можеш да окачиш о реп, јер си клеветник и охол човек. Држи се патристике, јер си само у томе добар. Остали текстови за потпалу. 

И идеш на игнор јер ме не занимаш у животу. Настави да уживаш у самом себи (да не кажем да се самозадовољаваш) на форуму и на твом клеветничком фб налогу и твоји фанови који немају свој став и мишљење. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Лепо ти је Снежана рекла. Одговорио сам ти први пут и опет ћу:

Другарица не треба ожењеном човеку, то му је већ жена. Свака другарица у том случај може довести човека у ситуацију да направи прељубу. Друго су заједнички пријатељи а то није оно што си рекао, другарица којој се отвара итд. Ту се увек неко жели нешто осим ако једно од њих није хомисексуалан или тежак манихејац.Мада су манихејци богумили и те како волели дас наскачу без брака. Ајде нек постоји редак изузетак. Исто и за неожењене, ако нико ту ништа неће него да се тако носе у срцу онда ту неко није у внклу тј обоје.

Нема платонских љубави и манихејства. Православље улључује тело 100% и каналише страсти 100%.

 

Pa, ok, ja sam pricao za sebe.

Ali, eto u nekom slicnom smislu, imas recimo zajednicke i porodicne prijatelje i slicno i to je ono da ne mora bas svaka zena da se gleda sa zeljom (u srcu).

Viler brate najrodjeniji, kakva sad i platonska ljubav, imam stvarno dobru drugaricu, jednostavno smo se nasli u nekoj prici i imamo super teme, ne znam kako drugacije da objasnim. I sad sam skoro upoznao bas jednu stvarno 'kul' sestru u crkvi.

Znam da smo mi muskarci 'stoka', nisam ni ja cvecka, ali ipak mislim da zavisi od coveka kako se postavi kao i u bilo kojoj drugoj stvari.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Родољуб Лазић рече

Неће бити. Сада правиш финте и релативизујеш. Уводиш у игру нове елементе за неожењене. Али то исто би се могло применити, мутатис мутандис, и на прву премису, за ожењене. И тамо бисмо могли да лавирамо и тражимо "објашњења" и "оправдања". Међутим, ако останемо код онога како реално јесте - имаш исту похотну жељу која је у Христовим очима већ учињено дело. Код ожењених је то прељуба, код неожењених је то блуд. Ти сматраш да Христос само прво види као грех, а да друго за њега није грех. Ја сматрам да је и једно и друго грех. 

Ovo su neke tipično kaluđerske floskule o bestrasnom gledanju devojke i bestrasnom seksu. Što to nema veze sa realnošću druga je stvar. Ovakve priče se uvek završavaju preporukom da treba da se ugledamo na mnoštvo svetih koji su živeli celomudreno sa svojim ženama. To mnoštvo se svodi na jedan primer Sv Jovana Kronštatskog. Plus to što je on tako živeo nije obavezujuće i za druge hrišćane. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Zoran Đurović рече

 Покојни Амфилохије би ме за минут рашчинио само да је могао. 

Вера је дивна ствар и сва та ревност (труд) верујућег човека за Бога је дивна. Али ревност за Бога која није по расуђивању (по разуму) (Рим. 10, 2) не само да није дивна вера, већ озбиљна духовна прелест и психичка патологија.  - Александар Милојков            

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

 Покојни Амфилохије би ме за минут рашчинио само да је могао. 

Сигурно је да Вас блаженопочивши митрополит Амфилохије не би без ваљаног разлога - рашчинио. Сада што то није учинио он не значи да неће неко други.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Родољуб Лазић рече

Ајмо још један круг, можда ти се нешто упали.

1.Гледање са жељом (похотом) брачника је прељуба тј. грех. Јер се таква жеља по речима Христовим поистовећује са чином.

2. Гледање са жељом (похотом) неожењеног (неудате) је блуд и то, кажеш ти, није грех? Јер и код неожењеног се таква похотна жеља изједначава са чином, као и код брачног, и такав чин је блуд.

Ти хоћеш да кажеш да је за Господа само прељуба грех, а да блуд није грех?

Gledanje žene sa željom je apsolutno prirodna stvar. Pozivanje na svete oce koji su živeli u 4 veku je van svake pameti. Razlog je taj što oni nisu bili upućeni u naučna otkrića a mi danas jesmo. A naučna okrića kažu da je preko 90% ljudskog mozga reptilski mozak, a samo nekoliko procenata čeonog režnja nas čini ljudima. Zaključak da se želja prema suprotnom polu javlja kao posledica biohemije mozga i hormona u telu i zato nije nikakav blud. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...