Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 3 часа, Ćiriličar рече

Александар не дискутуује са мнм, али провоцирађу дискусију са грубих поимања на финија, аскетска, подвижничка, она која су нам потребна сваки дан...не по Лествици.

 

Овде напомена: ПОмисао и/или мисао и жеља нису исто! Наше мисли са или без демонских убацивања, нису жеља саме по себи. Жеља је, грубо речео, стање срца, изграђеног става, и она је резултат када су мисли/помисли прошле фазу борбе или не, саггласја, прошле су поље нање слободе коју нам је Господ дао. Жеља је ПРЕДакт, ПРЕДдејство. Међутим и пре стварања жеље, и после стварања жеље, мили су ту. Имамо, дакле, ПРЕжељне мисли/помисли и послежељне. Мисаони процес не престаје, док се жеље рађају и нестају.

 

Ок разуме шта је хтео рећи, коментар на Рођино грубо, јуридичко поимање проблематике. Чак ако погледамо жену и сматрамо је лепом, и кроз мисли/помисли због искусттва са рецимо нашом женом или женама од пре, "скинемо је", замислимо је голу (то је тај мисаони рат, борба, која се одвија "блиц") ни тада не мора да значи да имамо жељу за њом.

Ово побија и Дејанову тезу да одмах ради нагон (ерос). Он ради, он је ту, али није, сам по себи, јачи од нас, и ми га контролишемо на мисаоном пољу. И што више "попуштамо", дакле прихватамо помисли, он расте, и тако стварамо жељу.

Господње речи не поистовећују мисао и жељу. Мисли жеља су узрочно-последично везане, али нису исто!

 

U principu se slazem, i zato se valjda i kaze,..... sa zeljom.... u srcu.... znaci kljucno je u srcu,..... seksualni nagon i zelja su prirodni i deluju nezavisno od nas prema suprotnom polu, ali je problem ako to prihvatimo srcem (verovatno i umom) i ako to dalje razradjujemo kako i na delu da spovedemo i onda moze da nastane preljuba i blud.

Sta znaci to u srcu, pa licno mislim da moze da zavisi od mnogih faktora. Just_Cuz_19

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Ćiriličar рече

Селе, ја гледам тему целокупну, нема шансе да читам све коментаре, ни твоје нисам читао, први да и видео тенденциозност да "растуриш" падреа...после нисам читао...цитирао сам ти тешку квалификацију и јавно исповедио лични однос ка томе.

Сад, ако то ниј еупучено свима нама, сматрам да треба да се оградиш, у најмању руку. Има и других "пореза" у православљу...да их не сугеришем сад, јер некима је то "јака храна" за сујете.

Дакле, не знам шта си мислила, знам шта сам прочитао...да си то рекла и за пар њих са којим си полемисала, опет је грубо. Ако је шала ок. Небитно....него, добро дошла на форум....форум је ненормалан начин комуникације у сваком погледу...зато не пренагљуј одма...Ђуровића ако на митарствоима не укроте, овде неће сигурно...

Ја сам на форуму од 2010. Немам намеру никог да кротим, али уличарски начин комуникације не прихватам нити ћу да прећутим. Свиђају ми се његови патролошки текстови, прецизани су и научно поткрепљени. Радо сам их читала. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Mirjam рече

Ништа чудно за њега. Што је најгоре, мени приписује оно што нисам ни рекла. Још помиње неку прву брачну ноћ. Ниво хумора Радоша Бајића, а фанови у трансу. 

vau,...  al me ocrnise na fejsabuku Zoki i VSB,.... :w9k3k6: ... prava forumska kolegijalna prica... .:stidljiv:  

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Bokisd рече

Ma, ja ne znam da li to moze da bude nejasno, obuhvaceni su svi muskarci, .... (nema vrdanja....:smeh1:)

И према коме ти чиниш прељубу ако погледаш у неку слободну жену?! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

И према коме ти чиниш прељубу ако погледаш у неку слободну жену?! 

Onda pricamo o potencijalnom bludu,.... ako je sa zeljom u srcu.... (znaci .... potencijalnom,....)

(inace bre Viler,.... odkud znamo da je slobodna, .... pise na celu....:D)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Александар Милојков рече

Ја то нисам рекао за тебе. Слажемо се по овом питању.

Ниси се оградио код њега на зиду, него си се још надовезао. Значи подржаваш ону сплачину од објаве, где се мени приписује нешто нисам рекла уз исмевање, плус називање јеретиком. Свака част! Мислила сам да си ти барем фер човек. Групни булинг. Ма прави сте хришћани и теолози. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Bokisd рече

Onda pricamo o potencijalnom bludu,.... ako je sa zeljom u srcu.... (znaci .... potencijalnom,....)

(inace bre Viler,.... odkud znamo da je slobodna, .... pise na celu....:D)

Према коме Боки, кога вараш?

Ако приступаш са жељом да блудничиш то је твој проблем.

Не пише на челу али може то да се схвати провали па се оканеш ћорава посла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Bokisd рече

vau,...  al me ocrnise na fejsabuku Zoki i VSB,.... :w9k3k6: ... prava forumska kolegijalna prica... .:stidljiv:  

 

 

 

Što? Pa znaš već da je meni tvoja teologija mračna.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Не пише на челу али може то да се схвати провали па се оканеш ћорава посла.

Ne može kasno je, moraš da se bičuješ po leđima.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Вилер Текс рече

Према коме Боки, кога вараш?

Ако приступаш са жељом да блудничиш то је твој проблем.

Не пише на челу али може то да се схвати провали па се оканеш ћорава посла.

Ne razumem te sta mi zameras,..... pricamo o tome, sa zeljom u srcu....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Što? Pa znaš već da je meni tvoja teologija mračna.

Pisem onako kako procitam u raznim tumecenjima. (eto ne samo svetitelji, naveo sam i Jerotica i slicno sto mislim da je odgovarajuce)

Mracna ? Moze nesto konkretnije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Ne razumem te sta mi zameras,..... pricamo o tome, sa zeljom u srcu....

Замера ти што се беспотребноажно и лицемерно самокастрираш. Ништа што прво није било у оку не може да дође до срца. Значи прво ти нешто привче пажњу, то није блуд, блуд је ако даље развијаш ту пажњу у интересовање па даље.....а жена није примерена теби, удата је, у вези ...

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Mirjam рече

Значи подржаваш ону сплачину од објаве, где се мени приписује нешто нисам рекла уз исмевање

Ја вас, талибане, стављам у исти кош. Када вас убацим у корпу не цитирам вас појединачно. Твоји су ставови свакако јеретички и дубоко перверзни, али ниси мислилац да бих се бавио озбиљно твојом мишљу, а поготово то не заслужујеш као анонимус. Зато сам навео глобално против чега пишем, а не схватам да си толико сујетна па да иако нико овде не зна ко си, вређа ти се его? 

Ја овде пишем под својим именом, а свако ко иоле познаје како ствари функционишу у Цркви, на каквом се ризику излажем. А онда ће интелигентна особа схватити да не пишем ништа где би ме могли навући на танак лед. Само Рођени и слични могу да блеје и призивају моје рашчињење. Покојни Амфилохије би ме за минут рашчинио само да је могао. Такође, у научним студијама које публикујем не пишем глупости, јер си ту на изволте и ту нема милости. Ти нити јавно пишеш нити имаш научне студије, него си само Црвенперка из племена Навајо и тражиш од мене да те третирам озбиљно? Када нешто сувисло напишеш, онда ћу те третирати као особу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Снежана рече

Замера ти што се беспотребноажно и лицемерно самокастрираш. Ништа што прво није било у оку не може да дође до срца. Значи прво ти нешто привче пажњу, то није блуд, блуд је ако даље развијаш ту пажњу у интересовање па даље.....а жена није примерена теби, удата је, у вези ...

Браво. Ис је био Јеврејин - што сигурно тешко пада некима овде, јер испаде да се моле Јеврејину! - и он говори из свог миљеа, а то је да је грех када се спава са удатом. Ја сам им још навео да није грех био за Јевреје ако спаваш са курвом, али џаба сам причао. Још само да ми кажу како је блуд и када мокриш па осећаш олакшање! confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Снежана рече

Замера ти што се беспотребноажно и лицемерно самокастрираш. Ништа што прво није било у оку не може да дође до срца. Значи прво ти нешто привче пажњу, то није блуд, блуд је ако даље развијаш ту пажњу у интересовање па даље.....а жена није примерена теби, удата је, у вези ...

 

Jel' ? 

Pa, ajd nadji gde sam napisao da je odmah do srca ?

Nego ovo drugo sam navodio, ako razvijas taj pogled i interesovanje. itd....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...