Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 11 часа, Родољуб Лазић рече

А нелогичност да се ради само о прељуби, следи из једноставне паралеле. Наиме, из текста следи да Господ говори да ономе ко са жељом гледа на жену, рачуна се да је учинио прељубу, тј. полни акт сједињења са њом. На исти начин и онима који нису ожењени, то гледање са жељом, или ако ћемо да "преведемо" - са похотом, илити прихваћеном помишљу за телесно сједињење са оном коју гледају, дакле онима који нису ожењени такво гледање се рачуна на који начин? Па такође као телесно сједињење, исто као и ожењенима. Што би се онда могло звати блудом, ако узмемо да је термин прељуба резервисан за ожењене. И онда би, тумачењем да се ово односи само на прељубу, тј. на ожењене, имали ситуацију да Христос блуд, одн. телесно сједињење ван брака, не сматра грехом. 

Ma, ja ne znam da li to moze da bude nejasno, obuhvaceni su svi muskarci, .... (nema vrdanja....:smeh1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Дејан рече

Nedeljkova teologija me se najviše svidja

Ја сам могао да гарантујем да ти се најбоље допада Неђељко Стари Богослов!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Дејан рече

А ја сам тај који је непријатан ?

Налоге не бришемо, слободни сте да не пишете и не читате више на сајту.

Не, ти си само лош администратор и обичан фанбој. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa kad imaju diplomu osnovne škole.

Јесте, а ја сада да се пријавим да завршим ОШ! Или је барем купим, само да ме Стефановић препоручи где треба!12:smeha: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Ја сам могао да гарантујем да ти се најбоље допада Неђељко Стари Богослов!:))

Како си Неђељко?

- Добро, све по старом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Александар Милојков рече

Апостолски канон:

 

Ако се ко… удаљава од брака… не ради подвига уздржавања него услед гнушања, заборавивши… да Бог, стварајући човека, мушко и женско створи их. И тако хулећи клевета творевину – такав човек или да се поправи или да буде избачен из свештеног чина и одлучен од Цркве.

 

Канони Гангрског сабора:

 

-Ако ко куди брак и гнуша се или укорева жену која с мужем својим спава, а верна је и побожна, као да у браку не може ући у Царство Божије, нека је анатема.
-
-Ако ко живи у девичанству или уздржању, клонећи се брака зато што се гнуша истог, а не ради самог девичанства као доброг и светог по себи, нека је анатема.
-
-Ако се ко од девствујућих ради Господа преузноси над онима који су у браку, нека   је анатема.

I, ko to radi bre Milojkov ? 

Da li si ti svestan da recimo Rodja zivi u braku ili ima vezu ili planira brak ? Ili, Bokisd ? Ili, neko treci ?

Kako mozes tako pausalno da izrices takve stvari ? Mislio sam da si malo trpeljiviji u suocavanju stavova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Јесте, а ја сада да се пријавим да завршим ОШ! Или је барем купим, само да ме Стефановић препоручи где треба!12:smeha: 

Lako je sada tebi, ti radiš za sinod.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Mirjam рече

Не, ти си само лош администратор и обичан фанбој. 

Ако желиш да поправиш овај форум за 1милиметар, поправи себе за тај један милиметар, јер форумаши имају Администратора по својим заслугама.

Удри сестро по посту и молитви

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Mirjam рече

Послали су ми скрин шта је о. Зоран Ђуровић написао на фб-у, јер ми је на блоку.  Бестидна лаж! Апсолутно нигде нисам рекла да је привлачност и жеља између мушкарца и жене грех, већ сам причала о прељуби!
Одакле Вам уопште тако нешто и кога Ви називате Манихејцем?!!! Срамотна објава од једног свештеника који и не зна са ким разговара. 

Sad sam video da je jednu poruku na ovoj temi u kojoj mene specificno pominje postavio i na svoj fejsabuk..... bre Zoki da se sad ganjamo i po fejsabuku.... :0201wink:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ćiriličar рече

@Mirjam Питање за тебе селе:

Ориген се ушкопио, да ли је успео да ушкопи мисли/помисли и жељу?

Или замисли лепу, младу султанију у великој османској кади, пена, кожа се цакли на њој, а поред ње млад, мишићав црни евнух, ушкопљен, джи јој сапун. Перверзан сам?

Послушај Црњанског: "Држим свој мали живот сав потресен и уплашен у рукама, чудећи му се, као што држи црни евнух прстен султаније у рукама, док се она купа. Он је мојим рукаама а није мој"

То је, селе, најдубља теологија...а и живот. Треба мозак користити. А треба се и борити....подвиг је сваки дан, на сваком кораку, сваког сејунда. У том контексту, ако неко тамо мало се трља, да би олакшао себи, трпати то у убиства или свако самозадовољавање трпати у "прељубу" је лудило. Није сито кад то ради педофил на дете, или млад дечко кад га "стегне" на девојку која ће му можда бити жена. Па иако неће...колико је то дубоко. Од слике, мисаоне борбе, рађања жеље, кава је жеља, према коме је жеља, ко жели и кога жели...до дејства, то су тренуци, али је ту сручена цела једна теологија, цело једно аскетско богословље. Па ако оћеш има посла и за антропологију, и за психологију, и за психијатрију...не: на колац и ајмо даље. Иди бре....ти си жена, невероватно како грубо посматраш ствари.

То све стоји и слажем се, треба подвиг. Понављам стоти пут, пошто ме је сам Ђуровић бестидно оклеветао, нисам нигде рекла да је сексуална привлачност између мушкарца и жене грех. Може Александар Милојков да потврди, јер смо се сложили. А Ви се надовезујете на нешто што ја нисам рекла. Нисам груба уопште. Односи се на прељубу, дакле ожењен мушкарац- неудата или удата жена, удата жена- ожењен/ неожењен мушкарац. Дакле, престаните сви да ми убацујете оно што нисам рекла. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Sad sam video da je jednu poruku na ovoj temi u kojoj mene specificno pominje postavio i na svoj fejsabuk..... bre Zoki da se sad ganjamo i po fejsabuku.... :0201wink:

 

Ништа чудно за њега. Што је најгоре, мени приписује оно што нисам ни рекла. Још помиње неку прву брачну ноћ. Ниво хумора Радоша Бајића, а фанови у трансу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Mirjam рече

Дакле, престаните сви да ми убацујете оно што нисам рекла. 

Селе, ја гледам тему целокупну, нема шансе да читам све коментаре, ни твоје нисам читао, први да и видео тенденциозност да "растуриш" падреа...после нисам читао...цитирао сам ти тешку квалификацију и јавно исповедио лични однос ка томе.

Сад, ако то ниј еупучено свима нама, сматрам да треба да се оградиш, у најмању руку. Има и других "пореза" у православљу...да их не сугеришем сад, јер некима је то "јака храна" за сујете.

Дакле, не знам шта си мислила, знам шта сам прочитао...да си то рекла и за пар њих са којим си полемисала, опет је грубо. Ако је шала ок. Небитно....него, добро дошла на форум....форум је ненормалан начин комуникације у сваком погледу...зато не пренагљуј одма...Ђуровића ако на митарствоима не укроте, овде неће сигурно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Zoran Đurović рече

 

Вама мржња према мени одузима вид и разбор. 

Не видим да неко Вас на овоме форуму мрзи. Православни хришћани мрзе лажња учења слепих вођа јер неминовно слијепи су вође слијепима ; а слијепи слијепога ако води, оба ће у јаму пасти ( Мт. 15, 14).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...