Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

пре 2 минута, Александар Милојков рече

Ја сам их читао и о њима расуђивао

Видим како расуђујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Александар Милојков рече

Теби је телесно сједињење исто што и блуд? Да ли ти имаш капацитета да то двоје разликујеш? Сваки физички блуд јесте телесно сједињење, али свако теленсо сједињење није блуд. Капираш?

Наравно да капирам. Још да ти укапираш оно што сам ја рекао, и све ће бити у реду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Да поновим, пошто очито не капираш: ако је гледање са жељом (похотом) за Христа већ учињен телесни акт, онда по теби Христос сматра грешним само телесни акт ожењеног мушкарца, а полни акт неожењеног, по теби, у Христовим очима није грех?

Жеља са похотом ожењеног мушкарца или удате жене према некоме ко му није жена, односно муж. То је прељуба и против тога Христос говори. Теби стварно треба цртати. Христос уопште не расправља о гледању са жељом као таквом већ о прељуби. Није рекао не имајте жеље према жени, него не чините прељубу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Видим како расуђујеш.

Добро Родољубе, какве су твоје телесне жеље и како се односиш према њима, ако их имаш, кад видиш или разговараш са неком атрактивном женом?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Наравно да капирам. Још да ти укапираш оно што сам ја рекао, и све ће бити у реду.

Не капираш ти ништа, зато што си јеретик (манихејац). А они слабо капирају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Жеља са похотом ожењеног мушкарца или удате жене према некоме ко му није жена, односно муж. То је прељуба и против тога Христос говори. Теби стварно треба цртати. Христос уопште не расправља о гледању са жељом као таквом већ о прељуби. Није рекао не имајте жеље према жени, него не чините прељубу.

Ти очити ниси у стању да схватиш паралелу коју сам повукао, тачније не можеш да изађеш из кавеза у који си сам себе закључао, тако да немам више начина да ти објасним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Ти очити ниси у стању да схватиш паралелу коју сам повукао, тачније не можеш да изађеш из кавеза у који си сам себе закључао, тако да немам више начина да ти објасним.

Ма далеко ти лепа кућа. Нека Бог чува младе људе од твојих булажњења, да их не растераш из Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Не капираш ти ништа, зато што си јеретик (манихејац). А они слабо капирају.

Да, да, остаје ти само то, да арогантно вређаш. Велики си ми ти теолог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Ма далеко ти лепа кућа. Нека Бог чува младе људе од твојих булажњења, да их не растераш из Цркве.

На исти начин. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Родољуб Лазић рече

Да, да, остаје ти само то, да арогантно вређаш. Велики си ми ти теолог.

Објашњено ти је зашто си манихејац. То није вређање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Александар Милојков рече

Објашњено ти је зашто си манихејац. То није вређање.

Ти ниси у стању да прилично једноставну ствар разумеш. А ако сам ја манихејац, онда сам у друштву са мноштвом дивних светитеља чије мишљење о овој ствари сам покушао да ти приведем, но узалуд. Закључао си врата ума и решио да ништа не прихваташ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Родољуб Лазић рече

не једном него многих Отаца и види да они говоре оно што и ја, односно да ја говорим оно што и они.

Рођени, отварам прозор и скачем да се самоубијем! Па ја нисам знао да сам се цео живот бавио Рођеним  Лазићем који је сума Отаца!:))12:smeha::)) Ја сам заиста у прелести! Праштај ми што те нисам препознао! Водио сам промашену егзистенцију! Свеоче, опрости ми мој неопростиви грех!  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Родољуб Лазић рече

Ти ниси у стању да прилично једноставну ствар разумеш. А ако сам ја манихејац, онда сам у друштву са мноштвом дивних светитеља чије мишљење о овој ствари сам покушао да ти приведем, но узалуд. 

Немаш ти везе са Светитељима, већ са својим пројекцијама. Просту ствар не желиш да разумеш да гледање са жељом се осуђује у контексту прељубе. Али из тога не следи да сје сваки поглед са жељом прељуба и грех - а ти управо озводиш овакав закључак. И то јесте манихејство - ти сексуалност као такву држиш за прљаву и грешну.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Апостолски канон:

 

Ако се ко… удаљава од брака… не ради подвига уздржавања него услед гнушања, заборавивши… да Бог, стварајући човека, мушко и женско створи их. И тако хулећи клевета творевину – такав човек или да се поправи или да буде избачен из свештеног чина и одлучен од Цркве.

 

Канони Гангрског сабора:

 

-Ако ко куди брак и гнуша се или укорева жену која с мужем својим спава, а верна је и побожна, као да у браку не може ући у Царство Божије, нека је анатема.
-
-Ако ко живи у девичанству или уздржању, клонећи се брака зато што се гнуша истог, а не ради самог девичанства као доброг и светог по себи, нека је анатема.
-
-Ако се ко од девствујућих ради Господа преузноси над онима који су у браку, нека   је анатема.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Александар Милојков рече

Немаш ти везе са Светитељима, већ са својим пројекцијама. Просту ствар не желиш да разумеш да гледање са жељом се осуђује у контексту прељубе. Али из тога не следи да сје сваки поглед са жељом прељуба и грех - а ти управо озводиш овакав закључак. И то јесте манихејство - ти сексуалност као такву држиш за прљаву и грешну.

Ајмо још један круг, можда ти се нешто упали.

1.Гледање са жељом (похотом) брачника је прељуба тј. грех. Јер се таква жеља по речима Христовим поистовећује са чином.

2. Гледање са жељом (похотом) неожењеног (неудате) је блуд и то, кажеш ти, није грех? Јер и код неожењеног се таква похотна жеља изједначава са чином, као и код брачног, и такав чин је блуд.

Ти хоћеш да кажеш да је за Господа само прељуба грех, а да блуд није грех?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...