Jump to content

Зоран Ђуровић - Онан - Онанија


Дејан

Препоручена порука

Управо сада, Александар Милојков рече

Ма није то синоним за прељубу, човече. Није сваки поглед са жељом у срцу прељуба - већ када такву жељу има ожењен мушкарац или удата жена и усмерава је ка некоме другоме (ко му није жена, или није јој муж). Ти, Рођа и слични сте овде помешали бабе и жабе. Не говори Христос против "жеље у срцу" као такве - већ против прељубе. Правити од овога причу о сексуалној жељи која је сама по себи грешна је болесно тумачење.

A, ko pravi od seksualne zelje da je gresna ? Gde ? Ne razumem kako to vidis ?ne_shvata

Ah, pa, ako je Milojkov ..... preljuba u srcu.... to je vec preljuba, pa sta moze da bude drugo, to je definicija. Ako covek nema pogled sa zeljom u srcu, pa sta je to Milojkov, pa nemamo preljubu u srcu.

Dao sam neka objasnjena od Jerotica o razlicitim pogledima muskarca prema zeni, ako nije sa zeljom u srcu, onda moze da bude recimo, .... nezan, zazaljiv, poslovan, drugarski i slicno....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Ah, pa, ako je Milojkov ..... preljuba u srcu.... to je vec preljuba, pa sta moze da bude drugo, to je definicija. Ako covek nema pogled sa zeljom u srcu, pa sta je to Milojkov, pa nemamo preljubu u srcu.

Ако ту жељу у срцу не усмераваш према некоме ко није твоја жена, онда нема прељубе. Поента је - не чини прељубу, остано веран оној са којом си у браку. Ако си момак, па са жељом у срцу погледаш девојку, ту греха нема - ако оно што после следи не буде грешно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Александар Милојков рече

Ја не знам да ли можда причам кинески? Да ли ти можеш да разлучиш две ствари: "жељу у срцу" као такву и њену конкретну усмереност? "Жеља" као таква није грех - то је део наше природе. Грех је ако ту жељу усмеравамо у погрешном правцу, то јест ако чинимо прељубу. Није крива жеља као жеља када чиниш блуд или прељубу, већ твоја воља и пристанак да учиниш оно што не ваља. Човек не треба ножем да исеца саставни део своје природе (жељу), већ да је исправно артикулише. У тој артикулацији жеља бива или врлина или грех.

Pa, ako je zelja u srcu =preljuba, onda treba da se cuvamo da nam se ta telesna zelja prema zeni kao deo nase prirode pogresno ne usmeri u srce i onda ide i preljuba i blud.

Ne ide preljuba i blud od telesne zelje koja je nasa priroda, nego sto prihvatamo u srce i um i onda ide to pogresno usmerenje. To je uzrocno – posledicno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ćiriličar рече

Ima raznih pozuda Boki...inace mislim da je Pesma i bukvalna i alegorijska...stvar je u tome da se ovde prica ili o nekom perverznom nagonu koji se pogresno kanalise, ili nije to pa nista, ili je to kontrolisati kao da je fićo....kako god, malo o qubavi, erosu.....od 7.555....

 

Sigurno ima, zasto ne bi imao na primer zelju u srcu da imas drugarski i prijateljski odnos sa zenom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Александар Милојков рече

Стих из Јеванђеља уопште није  забрана страсне жеље као такве - већ забрана ПРЕЉУБЕ. Рођо, пишеш бесмислице. Ако мислиш да је сексуална привлачност између мушког и женског сама по себи грех, онда исповедаш јерес и страшно мрачњаштво. Због таквих лупача глупости, многи млади су побегли из Цркве главом без обзира. Ја сам лично слушао младе људе који су напустили Цркву и постали атеисти - након што им је Влада Димитријевић предавао веронауку у школи. Причате овде о саблазнима - ово што лупетате о сексуалности је огромна саблазан.

А утемељено је на светим оцима 19 века, нажалост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Sigurno ima, zasto ne bi imao na primer zelju u srcu da imas drugarski i prijateljski odnos sa zenom.

Жељу нећеш имати ако жена није физички атрактивна

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Александар Милојков рече

Ако ту жељу у срцу не усмераваш према некоме ко није твоја жена, онда нема прељубе. Поента је - не чини прељубу, остано веран оној са којом си у браку. Ако си момак, па са жељом у срцу погледаш девојку, ту греха нема - ако оно што после следи не буде грешно.

Pa, vidi, mislim da o tome i pricam sve vreme, .... muskarac gleda u srcu prema svojoj zeni i okey,......  muskarac koji gleda prema drugim zenama u srcu, pa sta moze da bude to nego preljuba i blud....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Pa, vidi, mislim da o tome i pricam sve vreme, .... muskarac gleda u srcu prema svojoj zeni i okey,......  muskarac koji gleda prema drugim zenama, pa sta moze da bude to nego preljuba i blud....

Наравно. Али онда не треба прекоревати жељу као жељу - па да испада као да је жеља сама по себи грех, када било ко кога погледа. Акценат треба ставити на оно против чега говори Христос - на прељубу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Sigurno ima, zasto ne bi imao na primer zelju u srcu da imas drugarski i prijateljski odnos sa zenom.

Boki, tu nema erosa,to ide u drugom smeru....poslusaj, pliz, Jelisavcica od 7.55 o stvaranju Eve....tu ti je mislim odgovor da je Pesma i bukvalna i alegorijska....samo minut ti traje, i odmah posle sta govori o erosu....kroz dva mita....fenomenalno....sve ti traje 3-4 min....treba pametne ljude poslusati....kad pricamo o tome, to vec ide na GUSENJE erosa....to je druga krajnost....o zelji pricamo....polako dolazimo do onog sto sam rekao Rodji da to treba rasclaniti od vizualne slike i kako dalje ide proces misaoni ili pomisaoni....zatim kakva je zelja, n akoga, sa kojim drugim pobudama, pozudama...mnogo se grubo ovde valja krajnostima....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Александар Милојков рече

Наравно. Али онда не треба прекоревати жељу као жељу - па да испада као да је жеља сама по себи грех, када било ко кога погледа. Акценат треба ставити на оно против чега говори Христос - на прељубу.

Pa, niko ni ne prica da je seksualna zelja greh i zlo (manihejstvo), ali pricamo da trebamo da pazimo gde usmeravamo zelju.

Ili, postavio bi pitanje, kako se stvara ta zelja u srcu, tj. meni deluje da mozda trebamo i da pazimo na te zelje u srcu, jer ipak se striktno kaze da ta zelja ako ne vodimo racuna moze da nas odvede u preljubu i blud.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ćiriličar рече

Boki, tu nema erosa,to ide u drugom smeru....poslusaj, pliz, Jelisavcica od 7.55 o stvaranju Eve....tu ti je mislim odgovor da je Pesma i bukvalna i alegorijska....samo minut ti traje, i odmah posle sta govori o erosu....kroz dva mita....fenomenalno....sve ti traje 3-4 min....treba pametne ljude poslusati....kad pricamo o tome, to vec ide na GUSENJE erosa....to je druga krajnost....o zelji pricamo....polako dolazimo do onog sto sam rekao Rodji da to treba rasclaniti od vizualne slike i kako dalje ide proces misaoni ili pomisaoni....zatim kakva je zelja, n akoga, sa kojim drugim pobudama, pozudama...mnogo se grubo ovde valja krajnostima....

Ajd sutra, ustajem rano.

U sustini licno shvatam Pesmu alegorijski.

Ovo oko vizualnih slika i rasclanjivanje misaonog i pomisaonog procesa i zelja i volje,..... joj, to su vec duhovne dubine i visine,.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.1.2021. at 16:37, grigorije22 рече

Aha, na svaku ženu, a pri tome je kao tvorac dao jak nagon ljudima da bi trpeli strast. :0212_rolleyes:

Да на сваку, уколико се ради о прељуби, односно ако је та жена туђа или ако је мушкарац који је жели у браку. Можете да се смејете колико желите и правите блесави, али се односи и на вас ако погледате другу жену са жељом, а у браку сте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Александар Милојков рече

То није нормално. Може да буде нормално само за монахе, не и за људе који треба да буду у браку. Нема греха у томе када лепа девојка привуче лепог момка и обрнуто, забога. Па Бог је човека таквог устројио. Треба ли поново да цитирам библијску Песму над песмама:

Како си лијепа и како си љупка, о љубави у милинама!

Узраст ти је као палма, и дојке као гроздови.

Рекох: попећу се на палму, дохватићу гране њезине;

и биће дојке твоје као гроздови на виновој лози,

и мирис носа твојега као јабуке

 

Није привлачност сама по себи грех, забога. Јесте, ако се неко определи да буде монах. Такав треба да се клони таквих ситуација. Али за момке и девојке, не за прељубнике, овде нема никаквог греха - наравно, ако човек ту привлачност не изопачи у блудну завршницу. Али да сама привлачност буде грех - то је јеретичко, манихејско трабуњање.

Ја ово у цитату иопште нисам рекла, тако да не знам откзд моје име тамо. Сексуална жеља и привлалност је дата од Бога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...