Jump to content

Авва Зоран: Деценија прође ал' постдипломски никад...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Nisam vulgarna,iskrena sam,ali ti to ne mozes da primis,zao mi je.

 

Neko što ne vjerujete u proroke, nego ni u Bogorodicu, sem za vrijeme spavanja.

Svačega se nakupilo na ovoj temi protiv vladike. Znao sam da ne miriše na dobro.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

E, pa sto ne kazes da se to gleda... sa` cu ja da prikupim postove sto su mi lajkovali teolozi, da vi`s sta ima toga...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, pa sto ne kazes da se to gleda... sa cu ja da prikupim postove sto su mi lajkovali teolozi, da vi`s sta ima toga...

 

:))  Иди бре!!!  :))

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E, pa sto ne kazes da se to gleda... sa cu ja da prikupim postove sto su mi lajkovali teolozi, da vi`s sta ima toga...

 

što bi mišljnje, teologa, sveštenika i veroučitelja koji više od pola života dadoše Crkvi , bilo važno..i što bi se gledalo...celivam logiku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Neko što ne vjerujete u proroke, nego ni u Bogorodicu, sem za vrijeme spavanja.

Svačega se nakupilo na ovoj temi protiv vladike. Znao sam da ne miriše na dobro.

 

Dragi Oglo,nisi me razumeo brate,verujem u proroke,i u svete,molim im se zivim u crkvi vec dugo.Nisi me razumeo.Kada sam rekla ,taj trip je poznat i hriscanima pocetnicima,a kamol i svestenicima,mislila sam na trip kada neko  sam za sebe istrpuje da je svet ili kao prorok.Oprosti,bila sam zaista grublja u objasnjavanju u toj poruci.Odatle sve ovo.Zao mi je.Ne zameri.I iskreno ti zelim sto ti napisah.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj 'trip', tj. prelest i/ili hipertrofirana gordost zbog Bozjih darova, znaci apsolutno bez osnova za napuhavanje svog JA, uvijek ide uz nesvjesnost toga. Cim se osvijesti, moze da se rijesi. Naravno, suprotnim, skrusavanjem. Apsolutno nema veze sa inteligencijom ili kolicinom znanja koju covjek posjeduje. Kao sto psiholog moze da pati od neuroze, jer ne moze sebe da vidi objektivno, a sa strane se snimi.

(da se razumijemo, pricam uopsteno)

 

Da Dijana,u pravu si,moze da se desi bilo kome,ali ipak teze ljudima sa nekim duhovnim iskustvom.Dobro,ti govoris uopsteno,ja sam samo htela da kazem kako ja vidim delo i dvig oca Zorana,i da mislim da u njegovm slucaju nema takve opasnosti.Covek treba da bude i smeo,i veryjem da je otac smeo u Gospodu,da ga Bog iznutra hrabri,jer zaista iznosi istinu,ali bez potcenjivaja,gneva,na jedan plemenit nacin,to nam je potrebno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

što bi mišljnje, teologa, sveštenika i veroučitelja koji više od pola života dadoše Crkvi , bilo važno..i što bi se gledalo...celivam logiku

 

A to neki nov standard - jednih teologa se zivot i iskustvo vazi, a drugih se ne vazi? O tempora, o mores...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

moze da se desi bilo kome,ali ipak teze ljudima sa nekim duhovnim iskustvom

 

Teze se desava samo onima koji imaju smirenja, koji su 'nisci duhom', koji imaju strah Gospodnji i slovesnost kao dar. Duhovno iskustvo nista tu ne pomaze, niti znanje bogoslovske nauke. Procitaj malo o prelesti i napadima 's desne strane' 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...