Jump to content

Авва Зоран: Деценија прође ал' постдипломски никад...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Otac Zoran je sam naglasio da sebe vidi kao neku vrstu proroka ili jurodivog i normalno da sam na to reagovao. Da li ste sada razumeli?

 

Razumela sam,ali sam napisala kako sam ja to njegovo uporedjivanje shvatila,suvise mi je naivno da je bukvalno mislio,na to bi se i trebalo odreagovati,ali to bi samo lud covek mogao tako bukvalno misliti...ugl. verujem da je mislio na nacin na koji sam ja to ovde napisala(ne morate mi persirati,nego ja nisam ovde odavno,pa ne znam kako kome da se obratim,pa nekad ti,nekad vi :))sad smo se razumeli valjda :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Razumela sam,ali sam napisala kako sam ja to njegovo uporedjivanje shvatila,suvise mi je naivno da je bukvalno mislio,na to bi se i trebalo odreagovati,ali to bi samo lud covek mogao tako bukvalno misliti...ugl. verujem da je mislio na nacin na koji sam ja to ovde napisala(ne morate mi persirati,nego ja nisam ovde odavno,pa ne znam kako kome da se obratim,pa nekad ti,nekad vi :))sad smo se razumeli valjda :)

 

Pa video sam ja sta si ti napisala ali jos jednom pogledaj sta je on napisao pa ces shvatiti. Ne mislis valjda da bih onako analizirao ulogu proroka i jurodivog  a i on mi odgovarao na isti nacin da nije bilo tako. Jos jednom citaj malo pazljivije! 

Sto se oslovljavanja tice nema problema.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa video sam ja sta si ti napisala ali jos jednom pogledaj sta je on napisao pa ces shvatiti. Ne mislis valjda da bih onako analizirao ulogu proroka i jurodivog  a i on mi odgovarao na isti nacin da nije bilo tako. Jos jednom citaj malo pazljivije! 

Sto se oslovljavanja tice nema problema.

 

da ali suludo mi je da tako i stvarno misli,ako bi zaista sam o sebi mislio da je svet,onda je u tripu,i ima problem....ali ja zaista dozivljavam to kao njegov stil,kroz koji se izrazava,zato i pise u trecem licu,ne kazem da mi je takav stil ok,ali to je samo stil,obracm paznju na sadrzaj,...a i sama sam takva da ne cutim,naravno vodeci racuna o granicama,i o suncu,da u gnevi ne zadje(pa razumem takav tip ljudi)...i dopadaju mi se takvi Svetitelji / Sumnjam stvarno da bukvalno tako misli,pa on je svestenik,a o takvom mogucem tripu znaju i hriscani pocetnici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da ali suludo mi je da tako i stvarno misli,ako bi zaista sam o sebi mislio da je svet,onda je u tripu,i ima problem....ali ja zaista dozivljavam to kao njegov stil,kroz koji se izrazava,zato i pise u trecem licu,ne kazem da mi je takav stil ok,ali to je samo stil,obracm paznju na sadrzaj,...a i sama sam takva da ne cutim,naravno vodeci racuna o granicama,i o suncu,da u gnevi ne zadje(pa razumem takav tip ljudi)...i dopadaju mi se takvi Svetitelji / Sumnjam stvarno da bukvalno tako misli,pa on je svestenik,a o takvom mogucem tripu znaju i hriscani pocetnici

 

Svi smo mi sveti sestro koji smo krsteni i na liturgiju se okupljamo. Seti se samo kako apostol Pavle pocinje svoje poslanice. Niko ne kaze da on misli da je svetitelj ali kako izgleda uzeo je na sebe ulogu jurodivog ili proroka. Jos samo nesto da znas ja se sa ocem Zoranom poznajem licno i jako ga cenim i da je ova rasprava samo razmenjivanje misljenja.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Sumnjam stvarno da bukvalno tako misli,pa on je svestenik,a o takvom mogucem tripu znaju i hriscani pocetnici

 

U tripu?

Proroci su u tripu?

Da, sumnjam da se išta od toga desilo.

Izvinite me žurim sa ove teme. Imam ozbiljnih stvari u životu koje mi se dešavaju.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U tripu?

Proroci su u tripu?

Da, sumnjam da se išta od toga desilo.

Izvinite me žurim sa ove teme. Imam ozbiljnih stvari u životu koje mi se dešavaju.

 

Svasta,kao na spanskom da pricam!  Alo,o tripu da se neko istripuje da je svet!!o tom tripu pricam ....a to se evo dovelo u pitanje na osnovu nekih reci,uporedjivanja oca Zorana sa jurodivima,...ja sam rekla kako sam shvatila

-kada bi ti sam za sebe govrio da si svet ili prorok,pomislila bi da si u tripu,kada bi govori reci istine,prozete ljubavlju mozda bi i pomislila mozda si i svet,mozda bi i bio,ali ti to sam za sebe ne bi govrio,niti bi ti padalo na pamet...

podrzavam oca Zorana i rekla sam kako sam ga razumela i dozivela

ps.slucajno sam ti lajkovala ovaj post ,ne znam kako da dislajkujem :) i citaj sl.put skoncentrisano

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da ali suludo mi je da tako i stvarno misli,ako bi zaista sam o sebi mislio da je svet,onda je u tripu,i ima problem....ali ja zaista dozivljavam to kao njegov stil,kroz koji se izrazava,zato i pise u trecem licu,ne kazem da mi je takav stil ok,ali to je samo stil,obracm paznju na sadrzaj,...a i sama sam takva da ne cutim,naravno vodeci racuna o granicama,i o suncu,da u gnevi ne zadje(pa razumem takav tip ljudi)...i dopadaju mi se takvi Svetitelji / Sumnjam stvarno da bukvalno tako misli,pa on je svestenik,a o takvom mogucem tripu znaju i hriscani pocetnici

 

Taj 'trip', tj. prelest i/ili hipertrofirana gordost zbog Bozjih darova, znaci apsolutno bez osnova za napuhavanje svog JA, uvijek ide uz nesvjesnost toga. Cim se osvijesti, moze da se rijesi. Naravno, suprotnim, skrusavanjem. Apsolutno nema veze sa inteligencijom ili kolicinom znanja koju covjek posjeduje. Kao sto psiholog moze da pati od neuroze, jer ne moze sebe da vidi objektivno, a sa strane se snimi.

(da se razumijemo, pricam uopsteno)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj talas nezadovoljstva je jak u SPC i preti poplavom.

 

 Voleo bi da nam o.Zoran kaže kako reaguju ostali sveštenici i kako oni dozivaju pravdu i istinu u ovakvim slučajevima? Imam osećaj da dolazimo do kritične tačke u ovom vremenu kad se je Srpski narod okrenuo Crkvi i tu "lažno" ušuškao i tražio da mu bude bolje, Bojim se da sveštenstvo nije bilo spremno za tu vrstu duhovne borbe gde bi Hristos trebao biti čarobnjak a Carev Lazar vaskrsnuće zajedništva.

 

Po ovome što sam malo zagrebao plašim se da će strahovit problem i cunami nezadovoljstva proliti svoju sluz na običan narod. Zaista o.Zorane ne pišete o vašem pukom nezadovoljstvu već pišete ono što i drugi sveštenici zapisuju u svoja srca a ne govore o tome tamo gde bi to bilo preko potrebno i neophodno.Po vašem pisanju a nemam razloga da vam ne verujem talas je visok. 

 

Prosto ne verujem da je sve ovo zbog sujete a pretpostavljam, da jeste zbog toga što, nezadovoljstva i primera nepravde ima previše za jedno normalno srce.

 

U principu vi ste zaokružili vaš lični problem,jasno ukazivajući da niste usamljeni. 

 

Narod nije dobio čarobnjaka Hrista kojeg je očekivao a to se odrazilo i na sveštenstvo i pogotovo na "savršenstvo teologa" kojih danas hvala Bogu imamo dovoljno,kako bi nas ispravljali.

 

Ako pričamo o čaši koja se preliva, nezadovoljstva sveštenstva,morate o.Zorane jako biti obazrivi na narod koji živi u strahovito teškom vremenu. SPC mora imati unutrašnju odgovornost za rešavanje takvih stvari. Ne mogu da se setim parafraziraću: i kad te brat ne posluša obrati se Crkvi pa ako ne posluša i Crkvu.......

 

Čovek sam ne mogu imati stranu i postavljati se u tabor u Jednom Telu. Svi smo mi SPC.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mnogo si toga napisala da bih ti na sve odgovorio ali samo jedan mali detalj, otac Zoran je sam sebe usporedio sa Sv Jovanom Krstiteljem i sa jurodivima. Citaj malo pazljivije pre nego sto pises.

 

Jedini ko u ovoj prici lici zaista na Jovana Krstitelja po karakteru, vjeri i zaru za spasenje svih,  je Mitropolit. Samo sto nije pustinjak i ima poziciju vlasti pa ne moze tako ocigledno da se vidi.

Simbolicki, i njega ubijaju.

Ne, ne idealizujem ga. Kad osine rijecju, bas ko Jovan, i mene potkaci, i to mi anti-'cesanje po usima' i ne prija bas.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svi smo mi sveti sestro koji smo krsteni i na liturgiju se okupljamo. Seti se samo kako apostol Pavle pocinje svoje poslanice. Niko ne kaze da on misli da je svetitelj ali kako izgleda uzeo je na sebe ulogu jurodivog ili proroka. Jos samo nesto da znas ja se sa ocem Zoranom poznajem licno i jako ga cenim i da je ova rasprava samo razmenjivanje misljenja.

 

Nemam ja sud o tebi na osnovu ove diskusije,niti o tvom odnos prema Zoranu,...ali ako cemo vec,takav odnos postovanja i treba da imamo svi jedni za druge,sa zdravom kriticnoscu,mogu da kazem,drago mi je da je kod vas tako...

samo smo se objasnili vezano za jurodive,kako sam ja,a kako si ti doziveo oca u vezi sa tim...a sto kazes za Svete,bome daleko smo mi od Svetih,iako jasno mi je o cemu pricas Svetinje Svetima..no ipak,najmanje je onih koji zaista svetle svetloscu,i takvi o sebi ne govore da svetle,vec se bave pokajnjem i Gopsodom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa icices da spavas vec nekad..Neka je  Presveta Bogorodica i Gospod sa tobom.Svako dobro.

 

Gđo, poenta je u tome šta osjećate, a ne šta radite.

Nemojte da budete vulgarni već.

Odlazim, dovoljno je.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gđo, poenta je u tome šta osjećate, a ne šta radite.

Nemojte da budete vulgarni već.

Odlazim, dovoljno je.

 

Nisam vulgarna,iskrena sam,ali ti to ne mozes da primis,zao mi je.

Inace moja osecanja poznaje samo Bog,a drugi mogu jedino da se isprojektuju.

Od srca ti zelim miran san i Boziju blagost da je sa tobom,pa shvati kako zelis.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...