Jump to content

Samoubistvo - muči me ta pomisao


Препоручена порука

  • 3 months later...

Da bi pomogao da se spasu životi, Dr Pol Kvinet, doktor nauka, je svoje najbolje prodavane knjige, Samoubistvo, konačna odluka za sve one koji pomišljaju na samoubistvo, i za one koji ih znaju i vole i koji im pružaju profesionalnu pomoć, stavio na raspolaganje u besplatnom elektronskom obliku svima onima koji bi želeli da ih pročitaju ili podeli sa drugima. Elektronsko umnožavanje, prevod i distribucija su poželjni.

I autor i izdavač žele da čitalac zna da ova knjiga ne nudi lečenje u oblasti mentalnog zdravlja, i da se ni na koji način ne sme smatrati zamenom za profesionalnu pomoć.

Identiteti ljudi o kojima se piše u ovoj knjizi pažljivo su prerušeni u skladu sa profesionalnim standardima poverljivosti podataka i u skladu sa poštovanjem njihovih prava na povlašćenu komunikaciju sa autorom.

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Pol-Kvinet-Samoubistvo-konacna-odluka_4366

Dr Pol Kvinet - Samoubistvo:konačna odluka

facenew22222222

Једино кроз љубав можемо да схватимо/упознамо друго људско биће

у најскривенијем језгру његове личности.

Духовни чин љубави оспособљава човека да уочи битне црте и особине друге особе

и шта више, да види и оно што се у њој потенцијално скрива, што још није остварено,

али се може остварити. Особа која воли, својом љубављу оспособљава, подстиче

вољену особу да оствари те прикривене могућности, будећи у њој свест о ономе шта

може и шта треба да постане.

                                              Виктор Франкл

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Da li treba da se klonimo ljudi koji su pokusali jednom ili vise puta da izvrse suicid?

А плод Духа јесте: љубав, радост, мир, дуготрпљење, благост, доброта, вера, кротост, уздржање. За такве нема закона. (Галатима 5:22,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једино ако и тебе наговарају да се убијеш.  0102_laugh

Мислим да су њима више него икоме потребни разумевање, љубав и руке које их привлаче себи, а никако које их одбацују.

You catch me every time I fall...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaista teško pitanje.. Jer i za nas je bolno poznavati osobu koja je suicidna ili barem u toj opasnosti, pogotovo ako nam je jedna bliža osoba u pitanju. Mislim da se treba imati mnogo snage da se ostane u kontaktu sa takvoj osobi.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaista teško pitanje.. Jer i za nas je bolno poznavati osobu koja je suicidna ili barem u toj opasnosti, pogotovo ako nam je jedna bliža osoba u pitanju. Mislim da se treba imati mnogo snage da se ostane u kontaktu sa takvoj osobi.

dizzy999 bangin dada

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad ljudi moji,ne znam da li to govorite iz licnog iskustva ili iz nekih knjiga,ja sam imao prilike da upoznam jednu osobu koja je u pubertetu pokusala da izvrsi suicid i nakon toga se lecila....Kada sma je ja upoznao imala je 34 godine....znaci,proslo je nekih 18  godina od toga,ali  posledice su trajne...ljudi koji su pokusavali da se ubiju su nestabilne licnosti i po nepisanom  pravilu patoloski lazovi,u pocetku se vesto foliraju (POZNATO JE DA SU PSIHICI VELIKI FOLIRANTI I LAZOVI) pokazuju neku blagu narav i sva je cvrkutala dok je pricala...sve dotle dok nije pala maska,odnosno makse,tada je pokazal da je pravi demon,a raspolozenje u toku dana je osciliralo vise puta od euforije do teske depresije....Zato vam savetujem,klonite se tih osoba,a osobe sklone suicidu su spremna da vas optuze za najgore stvari jer se tako "tese" i sopstvenu krivicu odbacuiju od sebe.Ovo vam kaze cika Deni i to iz licnog iskustva...za njih su jedino sposobni psihijatri,duhovnici i naravno  bliza rodbina (jer oni moraju-trebaju da ih trpe!!!

To ne znam, nisam stručnjak za suicidne ljude. Poznavao sam jedino drogiraše, koji na jedan način vrše suicid, i sa njima jeste bilo teško. Na kraju sam digao ruke.. Zbog čega danas nisam prijatelj milovanja narkomana (tj. onih teških), nego u logor sa njima, lečenje i elementarno prevaspitanje (slomiti im ličnost i zatim ponovo graditi). I ovde mislim da razmišljam sasvim humano i takvim ljudima u dobit, jer kako drugačije da im se pomogne.. ponekad batina jeste iz raja izašla. Problem: ko bi sve to finansirao, jer nije dovoljno samo jedna baraka u koju bi bili smešteni. Bili bi potrebni strunjcači svih vrsta, te i lečenje i prevaspitanje trajalo bi godinama.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јел ова тема отворена да добијеш неке одговоре или да друге подучиш да се клону суицидалних особа ?

А твој савет је  dizzy999

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li treba da se klonimo ljudi koji su pokusali jednom ili vise puta da izvrse suicid?

...kako to mislis da se klonis takvih ljudi,covjece,nisu pokusali da ubiju tebe vec sebe...pitanje ti je bas cudno...treba im pomoci koliko se moze...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad ljudi moji,ne znam da li to govorite iz licnog iskustva ili iz nekih knjiga,ja sam imao prilike da upoznam jednu osobu koja je u pubertetu pokusala da izvrsi suicid i nakon toga se lecila....Kada sma je ja upoznao imala je 34 godine....znaci,proslo je nekih 18  godina od toga,ali  posledice su trajne...ljudi koji su pokusavali da se ubiju su nestabilne licnosti i po nepisanom  pravilu patoloski lazovi,u pocetku se vesto foliraju (POZNATO JE DA SU PSIHICI VELIKI FOLIRANTI I LAZOVI) pokazuju neku blagu narav i sva je cvrkutala dok je pricala...sve dotle dok nije pala maska,odnosno makse,tada je pokazal da je pravi demon,a raspolozenje u toku dana je osciliralo vise puta od euforije do teske depresije....Zato vam savetujem,klonite se tih osoba,a osobe sklone suicidu su spremna da vas optuze za najgore stvari jer se tako "tese" i sopstvenu krivicu odbacuiju od sebe.Ovo vam kaze cika Deni i to iz licnog iskustva...za njih su jedino sposobni psihijatri,duhovnici i naravno  bliza rodbina (jer oni moraju-trebaju da ih trpe!!!

Генерализације, стереотипи, мањак емпатије ......  facenew22222222

Чико, шта су то "'психићи" ?  facenew22222222

Једино кроз љубав можемо да схватимо/упознамо друго људско биће

у најскривенијем језгру његове личности.

Духовни чин љубави оспособљава човека да уочи битне црте и особине друге особе

и шта више, да види и оно што се у њој потенцијално скрива, што још није остварено,

али се може остварити. Особа која воли, својом љубављу оспособљава, подстиче

вољену особу да оствари те прикривене могућности, будећи у њој свест о ономе шта

може и шта треба да постане.

                                              Виктор Франкл

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба помоћи ако можеш а не петљати се ако не можеш и немаш искуства са болестима психе. У праву је Дени, јер су тежи случајеви задатак за психијатре и духовнике. Тамо их треба привести и не изигравати спаситеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma drugo su narkosi,a drugo su psihici....govorim iz iskustva...bezite ljudi sto dalje od njih

...meni stvarno nije jasno cemu strah od takvih ljudi,u pocetku pomislih da mislis na narkomane,jer oni znaju da budu agresivni...ta osoba koju pominjes ima izgleda sklonosti ka agresiji,ali ne mozes da tako generalizujes sve potencijalne samoubice,u mojoj okolini su neki divni ljudi izvrsili suicid,ljudi koji u zivotu nisu mrava zgazili,tako da mi se ne svidja kako generalizujes,i kako sklonost ka suicidu predstavljas kao opasnost po okolinu...

''govorim tiho i nosim psa sa sobom'' :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба помоћи ако можеш а не петљати се ако не можеш и немаш искуства са болестима психе. У праву је Дени, јер су тежи случајеви задатак за психијатре и духовнике. Тамо их треба привести и не изигравати спаситеља.

Nisu sve potencijalne samoubice teski psihijatrijski slucajevi. Ima medju njima i onih drugih, koji ne vide smisao zivota u besmislenom drustvu koje je u ekonomskoj, moralnoj i svakoj drugoj krizi a koji nemaju vjeru koja bi im dala smisao. Ima ljudi sa raznim problemima od zdravstvenih (kancer npr) do porodicnih (nasilje u porodici ili van porodice), ima ljudi sa nerijesenim kojekakvim situacijama u zivotu koje jedini izlaz vide u bijegu od zivota, a opet ponavljam, nemaju vjeru koja bi im bila oslonac i kocnica od tog bezumnog cina. O takvim ljudima ja govorim, njima smo duzni da pomognemo koliko god mozemo a mozemo mnogo. Teske psihijatrijske bolesnike naravno treba prepustiti ljudima koji sa njima umiju da se bave

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...