Jump to content

Паметни слушају метал

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pametni slušaju metal!!!!!!!!!!!!!
Dugokosi tinejdžeri, ljubitelji Heavy Metal muzike, obično su inteligentniji i talentovaniji od svojih vršnjaka, a žestoki rifovi i provokativni tekstovi im pomažu da izbace nagomilani stres. Inteligentni tinejdžeri često slušaju Heavy Metal da bi lakše podneli pritisak koji proizlazi iz njihove nadarenosti i sukoba sa okolinom, rezultati su najnovije studije. Anketa koja je sprovedena u Velikoj Britaniji na hiljadu ispitanika, članova Nacionalne akademije za talentovanu omladinu, pokazala je da roditelji čija su dugokosa deca odana grupama tipa "Metallica", "Iron Maiden", "System of a Down", "Slipknot" ili "In Flames", nemaju razloga za brigu, jer su šanse da će postati delikventi minimalne. Istraživanja su osporila dosadašnje verovanje da ovu muziku slušaju neobrazovani ljudi problematičnog ponašanja. Naime, dokazano je da veliki broj adolescenata, koji su izuzetno pametni, slušaju upravo Metal, jer im pomaže da se bolje snađu u stresnim situacijama. "Postoji percepcija javnosti, da talentovani studenti slušaju klasiku i provode mnogo vremena čitajući. To je potpuno netačan stereotip, dok s druge strane postoji mišljenje da Heavy Metal vole delikventi. Mi smo ovim istraživanjem uspeli da dokažemo da su to samo zablude", kaže Stjuart Kadvelader, psiholog koji je učestvovao u istraživanju. Naučnici su proučavali grupu sa niskim nivoom samopoštovanja, koja se ne oseća prihvaćeno od okoline i dokazali da njima upravo Heavy Metal pomaže da se oslobode nagomilanog stresa. Učesnici su otkrili da im stihovi tih pesama, koji često obrađuju socijalne i političke teme, mnogo više odgovaraju, nego ljubavni tekstovi pop-pesmica, dok im agresivni tonovi pomažu da iz sebe isteraju svu negativnu energiju.

 

 

Тренутно нема линка,но свеједно,оно што и сам знам има и научну потврду... :good2:

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, да... Него, ради ли се овде само о "тешком" или металу уопште? Док сам слушао на исти начин сам се "оправдавао" - смањује стрес. Но, слушао сам black и doom... А до њих сам дошао слушајући heavy и thrash и на једвите јаде се извукао из те приче. Не бих рекао да је баш толико безазлено... Сигурно зависи и од слушаоца...

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, да... Него, ради ли се овде само о "тешком" или металу уопште? Док сам слушао на исти начин сам се "оправдавао" - смањује стрес. Но, слушао сам black и doom... А до њих сам дошао слушајући heavy и thrash и на једвите јаде се извукао из те приче. Не бих рекао да је баш толико безазлено... Сигурно зависи и од слушаоца...

 

Prevashodno od toga. Nije ni manje ni vise bezazleno od sve one muzike od koje se djipa po stolu na svadbama.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, да... Него, ради ли се овде само о "тешком" или металу уопште? Док сам слушао на исти начин сам се "оправдавао" - смањује стрес. Но, слушао сам black и doom... А до њих сам дошао слушајући heavy и thrash и на једвите јаде се извукао из те приче. Не бих рекао да је баш толико безазлено... Сигурно зависи и од слушаоца...

Знаш како,и хришћанство и Христово учење су перфектна,па су га неки људи опет изобличили претворили у ругло ,на своју и штету других...

Слично је и у музици,увек ће неко да извитопери целу ту по мени безазлену причу,јер музика је нешто што те смирује,чини срећнијим ,без порива за (само)деструкцијом...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hehe :D

 

 

 

a evo malo sweet metala :bleh: girl_smiley

 

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

True bro!

 

Нисам баш Х/М, али Hard Rock ми пуно помаже кад сам уморан и под стресом. Back in Black ме извлачи из сваке беде... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prevashodno od toga. Nije ni manje ni vise bezazleno od sve one muzike od koje se djipa po stolu na svadbama.

Слажем се мада нисам сигуран да је превасходно. На једном месту у "Држави" Платон се позабавио лествицама које благотворно делују на човека и онима које га разарају. Направио је баш фину анализу. Такође ми је занимљиво оно истраживање о води, како молекули реагују кад се изложе различитим спољашњим утицајима (не знам колико је ово заиста проверено али ми делује смислено)... Не бих сигурно да генерализујем, што је за неког штетно за другог може бити корисно. А да парафразирам мисао старца Зосиме Новобеоградског - и лек може да отрује ако се неправилно употреби. На здравље и спасење!

:pivo:

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Maти моја пост`о сам металац иако сам србин правослвац!
 

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се мада нисам сигуран да је превасходно. На једном месту у "Држави" Платон се позабавио лествицама које благотворно делују на човека и онима које га разарају. Направио је баш фину анализу. Такође ми је занимљиво оно истраживање о води, како молекули реагују кад се изложе различитим спољашњим утицајима (не знам колико је ово заиста проверено али ми делује смислено)... Не бих сигурно да генерализујем, што је за неког штетно за другог може бити корисно. А да парафразирам мисао старца Зосиме Новобеоградског - и лек може да отрује ако се неправилно употреби. На здравље и спасење!

:pivo:

 

Samo sto danas vec imamo na hiljade primera koji ruse tu Platonovu konstrukciju. Naravno, sve moze da se okrene na zlo i zloupotrebi ali za HM mnogi neosnovano govore da je los sam po sebi. A to je pogresno 100%.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се мада нисам сигуран да је превасходно. На једном месту у "Држави" Платон се позабавио лествицама које благотворно делују на човека и онима које га разарају.

Platon je rekao:kakva muzika takva i drzava.Insistirao je da muzika treba da budi ratnicka i opustajuca ,jer muziku cini ritam,i melodija.A hevy metal,kad slusas recimo Iron Miaden ima ova svojstva.Budi osecanje opustenosti,ponosa i sugurnosti kod slusaoca.Hammerfall takodjer.

E sad, ko je kriv Mitru Miricu,pa on frajer misli da je do koznjaka ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to je vampirska muzika, i to je vec drugi kalibar koji nije za potcenjivanje jerbo moze biti opasno, atmosfera je u pitanju

 

https://www.youtube.com/watch?v=9FXBBdAL7Kk

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to je vampirska muzika, i to je vec drugi kalibar koji nije za potcenjivanje jerbo moze biti opasno, atmosfera je u pitanju

Guilty! bangin

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...