Jump to content

Израел, земља технологије и будућности

Оцени ову тему


Препоручена порука

hahahaha ma dajte ljudi... jos ce sada iran da ispadne agresor, sto ne prozborimo koju o braci sitima i njihovom odnosu prema izraelu! pa hvalite najveceg saveznika SAD-a (manipulisemo medijama i masama (i imamo totalan monopol na tome) since 1776), mada bih ja pre rekao da je tu preimucstvo na jevrejskoj strani, pa ne znam koliko je zaista saveznistvo u pitanju! jevreji i izrael nistu isto, kao i komon jevreji i cionisti! a sto se tice price o organskom produzetku istinskog "jevrejstva" u vidu hriscanstva i onda poistovecivanje istog sa danasnjim izraelom u bilo kom smislu, mozda ste culi za coveka xD, sveti paja kaze "nema vise jevrejina ni jelina, vec smo svi jedno u isusu hristu" !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Narod sa jako bogatom kulturom,istorijom,religijom...Imaju neku misticnost koja se meni svidja.

Prkose vremenu,preziveli svakakve muke i ocuvali svoj nacionalni identitet.Mislim da bi mi Hriscani trebali da imamo posebno dobar odnos sa njima.

I da,ne treba zaboraviti njihovu elektronsku muziku po kojoj su poznati. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

  • Волим 1

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobri ljudi, iako sam od vecine vas dosta mladji, dozvolicu sebi, uz nadanje da mi necete puno zameriti, da vas bratski posavetujem da se malo informisete o ulozi izraelske drzave, kako na polju makro-geopolitike, tako i u potresnom i kompleksnom mozaiku bliskoistocnih desavanja! za kulturu, istoriju i ostale zajebancije svaka cast, al` sustinski to je vrlo, ajmo ovako, pokvarena drzava, naravno uz pravljenje sustinske distinkcije izmedju naroda, nacije w/e i njene vlasti!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobri ljudi, iako sam od vecine vas dosta mladji, dozvolicu sebi, uz nadanje da mi necete puno zameriti, da vas bratski posavetujem da se malo informisete o ulozi izraelske drzave, kako na polju makro-geopolitike, tako i u potresnom i kompleksnom mozaiku bliskoistocnih desavanja! za kulturu, istoriju i ostale zajebancije svaka cast, al` sustinski to je vrlo, ajmo ovako, pokvarena drzava, naravno uz pravljenje sustinske distinkcije izmedju naroda, nacije w/e i njene vlasti!

Која држава није "покварена"?

Држава која око себе има пола милијарде муслимана који желе да је виде уништену, а она и поред тога што је 2,5 пута мања од Србије, преживљава све то. Земља коју су напале све околне државе одједном и која се одбранила. Држава која брине о себи и свом народу. Држава која је разменила 1200 муслиманских заробљеника за 1 свог војника. Држава која је од пустиње направила рај.

Криве је зато што је успешна. Не воле јевреје зато што држе све. Па ајде нека неко то направи, нека неко буде толико способан да буде тако мали, а моћан.

Имају они мана и ствари које човек може да им замери, али то сви имају, али је једино Израел трн у оку. Писао сам на једној теми моје мишљење о њиховом "проклетству".

А за оне клипове где су јадни палестинци, а зли јевреји, је доказано за многе од тих клипова да су намештени и да је у питању обична пропаганда. Има убијања, није да нема, али шта је узрок томе. Лепо је тодор поставио онај клип.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dakle onda divimo li se mi (a hriscani smo, na poukama smo jelte) "uspesnosti" ili plemenitosti i ljubavi?! zlatu ili hristu?! odoh na fudbal nastavljamo sutra :D poz!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dakle onda divimo li se mi (a hriscani smo, na poukama smo jelte) "uspesnosti" ili plemenitosti i ljubavi?! zlatu ili hristu?! odoh na fudbal nastavljamo sutra :D poz!

 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dakle onda divimo li se mi (a hriscani smo, na poukama smo jelte) "uspesnosti" ili plemenitosti i ljubavi?! zlatu ili hristu?! odoh na fudbal nastavljamo sutra :D poz!

Ми само причамо о Израелу и јеврејима како су успешни у неким пољима, исто као што овде има милион тема о разним другим стварима, али не вреди, опет су јевреји криви за све, све може, али о јеврејима не.

Сада од једном се помиње Христос, племенитост, љубав... једино што ово није теолошка тема :)

Ти онда лепо иди у неко племе у Африци или Амазонији, па тамо пикај фудбал и шири племенитост и љубав, пошто остале државе немају тај стандард :)

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

The National Water Carrier of Israel (Hebrewהמוביל הארצי‎, HaMovil HaArtzi) is the largest water project in Israel.[1] Its main task is to transfer water from the Sea of Galilee in the north of the country to the highly populated center and arid south and to enable efficient use of water and regulation of the water supply in the country. Up to 72,000 cubic meters (19,000,000 U.S. gal; 16,000,000 imp gal) of water can flow through the carrier each hour, totalling 1.7 million cubic meters in a day.[2]

 

Most of the water works in Israel are combined with the National Water Carrier, the length of which is about 130 kilometers (81 mi).[3]The carrier consists of a system of giant pipes, open canals, tunnelsreservoirs and large scale pumping stations. Building the carrier was a considerable technical challenge as it traverses a wide variety of terrains and elevations.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/National_Water_Carrier_of_Israel

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која држава није "покварена"?

Држава која око себе има пола милијарде муслимана који желе да је виде уништену, а она и поред тога што је 2,5 пута мања од Србије, преживљава све то. Земља коју су напале све околне државе одједном и која се одбранила. Држава која брине о себи и свом народу. Држава која је разменила 1200 муслиманских заробљеника за 1 свог војника. Држава која је од пустиње направила рај.

Криве је зато што је успешна. Не воле јевреје зато што држе све. Па ајде нека неко то направи, нека неко буде толико способан да буде тако мали, а моћан.

Имају они мана и ствари које човек може да им замери, али то сви имају, али је једино Израел трн у оку. Писао сам на једној теми моје мишљење о њиховом "проклетству".

А за оне клипове где су јадни палестинци, а зли јевреји, је доказано за многе од тих клипова да су намештени и да је у питању обична пропаганда. Има убијања, није да нема, али шта је узрок томе. Лепо је тодор поставио онај клип.

 

Da to je tacno, oni imaju muslimane za neprijatelje, ali konflikt nije pao s neba. Prije dolaska Jevreja, u Palestini su zivjeli upravo Palestinci i onda su uz pomoc kolonijalnih sila, tada su i Izraelu jos uvijek bili Britanci lokano stanovnistvo potisnuli, protjerali kao Srbe iz Hrvatske ili sa Kosova da bi se tamo naselili Jevreji i prezivjeli iz Holokausta. Pred ocima svijeta se dogadjao egzodus i stradanje Palestinaca koji su protjerani sa svojih domova, ali niko nije smio da pisne jer se upravo zavrsio drugi svjetski rat i holokaust je bio u prvom planu. Dakle da nije bilo Hitlera, Izrael nikad ne bi bio formiran. 

 

Izrael je napredan tu nema sumnje, i ja postujem sve sto su postigli u ratnom okruzenju, ali pojedinci prije nego pjevaju hvalospjeve Izraelu, kako su sveti, kako su Boziji narod sto nijedno ni drugo nema veze treba da imaju na umu cinjenicu da Izrael pociva na krvi protjeranog i ubijenog Palestinskog stanovnistva. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da to je tacno, oni imaju muslimane za neprijatelje, ali konflikt nije pao s neba. Prije dolaska Jevreja, u Palestini su zivjeli upravo Palestinci i onda su uz pomoc kolonijalnih sila, tada su i Izraelu jos uvijek bili Britanci lokano stanovnistvo potisnuli, protjerali kao Srbe iz Hrvatske ili sa Kosova da bi se tamo naselili Jevreji i prezivjeli iz Holokausta. Pred ocima svijeta se dogadjao egzodus i stradanje Palestinaca koji su protjerani sa svojih domova, ali niko nije smio da pisne jer se upravo zavrsio drugi svjetski rat i holokaust je bio u prvom planu. Dakle da nije bilo Hitlera, Izrael nikad ne bi bio formiran. 

 

Izrael je napredan tu nema sumnje, i ja postujem sve sto su postigli u ratnom okruzenju, ali pojedinci prije nego pjevaju hvalospjeve Izraelu, kako su sveti, kako su Boziji narod sto nijedno ni drugo nema veze treba da imaju na umu cinjenicu da Izrael pociva na krvi protjeranog i ubijenog Palestinskog stanovnistva. 

Сада испаде тема за и против јевреја, а то није била намера, већ напредак који су направили на многим пољима. Треба гледати и купити оно најбоље од других, а не оно најгоре, као што ми радимо.

 

О држави Израел и односима са Палестинцима, можемо до сутра да причамо. Прво Палестина није била држава, већ територија која се мењала од једног до другог освајача. Јесте, тамо су били муслимани, али пошто су прво јевреји протерани са тих територија. У 19 в је поново почело насељавање од стране јевреја, па затим и започиње ционистичка идеја. Немој да заборавиш терор и убиства који су јевреји доживљавали од стране арапа док су тек почели да долазе и када их је било у малом броју, као на пример 1929 г. у Хеброну, када су арапи убили 64 јевреја. И током свих тих година је било малтретирања и напада на јевреје. Исто тако је и Британија 1939 г. прећутно стала на арапску страну, затим су за време 2 св. рата арапи били на страни нациста, да би после рата само уз помоћ Израела, Палестина имала шансу да добије државу (коју раније није имала) и то би било подељена територија на пола. Арапи су то одбили, кренули у рат против јевреја и на крају добили то што су добили, а то је ништа.

Када су сви толико брижни за палестинце, зашто им суседне муслиманске државе не помогну, него их као керове држе у избегличким логорима. Када је био шестодневни рат, а и остали покушаји суседних земаља да поразе Израел, они нису улазили у рат ради Палестинаца, већ ради својих интереса, да би протерали јевреје и те територије присвојили својим земљама, а никако да ослободе државу Палестину.

Сви Палестинци који живе у држави Израел немају никаквих замерки на јевреје и живе као и сви други, раде, служе војску, неки се чак венчавају међусобно. Ово што представљају као угњетавање је од стране оних који живе на Западној обали и у Појасу Газе, али и то је логично, јер су претње, ракетирања... са тих територија и чим се нешто деси, нормално је да ће Израел да реагује, а у којој мери је угњетавање и колико су само Израелци криви је глупо причати. Пропаганде увек има на обе стране, зато не треба гледати шта се сервира, још боље је отићи видети и доживети својим очима. Колико знам Палестинаца Хришћана који су се жалили на муслимане, а не на јевреје.

Тако да боље не започињемо да ли су криви или нису, јер можемо данима да причамо и да свако износи своје виђење. Зато боље да остане у оквирима напретка који су постигли, лепота које имају... Можемо једном да манемо политику.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...