Jump to content

Свештеничка служба и посао

Оцени ову тему


Препоручена порука

Увек је лакше наћи оправдања и изговоре него признати да нешто не ваља и треба да се мења.

 

Што се мене тиче - верујем у Христа васкрслог и баш ме брига за све то. Свештенство има проблем. СПЦ има проблем. Само констатујем. Превише сам стар да се нервирам, превише млад да одћутим.

 

Певам свој блуз без намере битне... :)

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 83
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Reko mi je neki drug koji studira teologiju da on isto tako zeli. 

 

Ali onda je terati ljde da 5 godina studiraju teologiju stvarno preterano. 

 

Ali resio bi problem prevelikih cena kod popova, onaj pop koji je doso na sahranu babe je trazio 5000 Dinara, to je super plata.

 

Како жели?

Нико никога не тера, а и не траје 5, већ 3 и 4, тако је било до скоро, осим ако се није променило нешто. То од 5 година иду они јадничци (много је 5 година за средњу) у средњу богословију.

5000 дин није супер плата, осим ако за тебе није, али онда благо твом послодавцу и благо оном код кога живиш, јер од толико се не живи. Е сада, постоји разлика тражити и узети. Нису сви свештеници лопови, нити сви возе добра кола, не треба генерализовати и треба разликовати видео стварно и чуо сам од некога.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Служити са незнабошцима и ићи код незнабожаца су 2 различите ствари. Свештеник иде да проповеда, а не да служи са њиховом службом.

 

Иде да одради формалност у коју га је жалосно стање ствари у СПЦ увалило, па покушава да умири савест и свему да неки смисао. У најбољем случају...

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иде да одради формалност у коју га је жалосно стање ствари у СПЦ увалило, па покушава да умири савест и свему да неки смисао. У најбољем случају...

 

Е па сада брате како ко гледа. Онда најбоље да укинемо свештенике, парохије и остало, јер чему све то, а онај "прави" верник ће долазити у цркву јер је искрен и фаца је, а и једино ће се такви спасити.

Христос се изгледа прешао када је рекао ученицима :

Идите, дакле, и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светог Духа,

Учећи их да држе све што сам вам заповједио; и, ево, ја сам са вама у све дане до свршетка вијека. Амин. Мт. 28, 19-20

 

Него је требао да им каже: Ви сте једини прави, шта има да се мучите са незнабошцима, то је све формалност ако идете међу народ.

 

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како жели?

Нико никога не тера, а и не траје 5, већ 3 и 4, тако је било до скоро, осим ако се није променило нешто. То од 5 година иду они јадничци (много је 

 

Dobro nisam znao ne znam dobro srpsko skolsko. Moj drug zeli da svestenstvo radi jedan posao a zapoveda pored toga.

 

 

5000 дин није супер плата, осим ако за тебе није, али онда благо твом послодавцу и благо оном код кога живиш, јер од толико се не живи. Е сада, постоји разлика тражити и узети. Нису сви свештеници лопови, нити сви возе добра кола, не треба генерализовати и треба разликовати видео стварно и чуо сам од некога.

 

Nije ali za Srbiju su 50 evra koliko je tada bilo za dan i za pripovedanje od 15 Minuta dobro. Nema svako u Srbiji cerku koja radi u inostranstvu pa moze lako da plati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда најбоље да укинемо свештенике, парохије и остало

 

!? :.mislise.

 

Извини, а ко је то уопште рекао?

 

Или је у питању класично завлачење да случајно себи не признамо да је цар го...

 

Идите, дакле, и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светог Духа,

Учећи их да држе све што сам вам заповједио; и, ево, ја сам са вама у све дане до свршетка вијека. Амин. Мт. 28, 19-20

 

Него је требао да им каже: Ви сте једини прави, шта има да се мучите са незнабошцима, то је све формалност ако идете међу народ.

 

Наравно. И ја кажем да треба да идемо међу народ и проповедамо. Само што ми сада то скоро уопште не радимо.

  • Волим 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro nisam znao ne znam dobro srpsko skolsko. Moj drug zeli da svestenstvo radi jedan posao a zapoveda pored toga.

 

Nije ali za Srbiju su 50 evra koliko je tada bilo za dan i za pripovedanje od 15 Minuta dobro. Nema svako u Srbiji cerku koja radi u inostranstvu pa moze lako da plati.

 

Мало сам се шалио за ово прво.

А за друго, није нико проповедао већ је вршио обред опела, а и нико није терао да да толико, већ је свештеник рекао цену, а да та особа која је дала паре није имала, сигурно да свештеник не би могао на силу да узме или да инсистира, већ би дали колико имају или мисле да треба да се да.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иде да одради формалност у коју га је жалосно стање ствари у СПЦ увалило, па покушава да умири савест и свему да неки смисао. У најбољем случају...

 

Таки попа се сам увалио кад је одабрао своје занимање. Богу хвала нисам срео много таквих!

Не ваља свашта к срцу примати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

!? :.mislise.

 

Извини, а ко је то уопште рекао?

 

Или је у питању класично завлачење да случајно себи не признамо да је цар го...

 

 

 

Наравно. И ја кажем да треба да идемо међу народ и проповедамо. Само што ми сада то скоро уопште не радимо.

 

Не, него сам рекао на конто тога да не треба да иду код неверника, тј "верника" који нису у вери.

 

Ради се, само што се само гледају лоши примери, а добри се стављају у запећак. Увек ће се наћи кукоља, али да је Христос хтео савршене свештенике, послао би анђеле. Ти свештеници су из народа, нису пали са марса, тако да имамо и добрих и лоших. Да мало обрнемо и кажемо какав је народ, свештеници су злато.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...