Jump to content

Иконописачки подвиг чланова ЖРУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Hvala ti Biljo, zacrvenih se....

Arsenija, evo ja bas ovih dana malo nesto koketujem sa mozaikom, ali mi slabo ide, samoucim se.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Da li je neko išao na časove ikonopisa kod Jelene Hinić?

I ako da, kakvi su utisci?

To su jedini časovi na koje sam išao, pa ne znam da uporedim sa drugima, ali - kako god da je pohvalim, biće malo. Jelena je neverovatna.

 

Hvala, NIna, na lepim rečima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moji ikonospisci,zasto se neko ne bavi mozaikom,to je zaista lepo... Npr.slika manastira u mozaiku... Prelepo.

Eto negde na pocetku ove teme Дејан-Марковиѓ nam se pretstavio sa svojom mozaickom ikonom.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To su jedini časovi na koje sam išao, pa ne znam da uporedim sa drugima, ali - kako god da je pohvalim, biće malo. Jelena je neverovatna.

 

Hvala, NIna, na lepim rečima.

Dobila sam jednom preporuku za nju, pa reko da proverim sa svih strana.

A zaista si zaslužio svaku pohvalu, ne znam koja mi je lepša od te dve ikone.

Moram priznati da je pogled Stefana Dečanskog nekako "setan", pitom...tera te da gledaš...a Majka Božija je jako nežna...i Hristosov pogled...

Postoje neke ikone koje te naprosto mame i osećaš prisustvo tog svetitelja u velikoj meri...

Što mi budemo bolji kao osobe, biće i ikone...

Nastavi sa radom, vidi se da voliš to što radiš. Ako mi zatreba neki savet ili nešto, pošto si ipak dosta iskusniji, poslaću ti pp, ako ne zameraš.

Svako dobro!

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Да ли имате молитвено правило пред иконописање или у току иконописања?И какво?

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли имате молитвено правило пред иконописање или у току иконописања?И какво?

 

Владико Господе Исусе Христе, Јединородни Сине и Слово Божије, непромењива иконо невидљивога Бога, који си по лику своме саздао нас и ради нашег спасења човекољубиво обукао плот од Свенепорочне Своје Мајке и Владичице наше Богородице, Који си диван мимо свих синова људских и извор си сваке лепоте, невидљиве и видљиве , Који си се удостојио да нас учиниш храмовима Светога Свог Духа, Који си вештаство освештао божанственим Домостројем Својим, Који си богословље у бојама даровао беспрекорној Невести Својој Цркви, као подсећање на неистумачиво снисхођење Своје, а на назидање и освећење вернога народа Свог, Теби припадајући молим Ти се и прибегавам Ти: као Онај Који си даровао и мени грешном и недостојном слузи Своме дар иконописног служења, очисти из срца мога сваку грешну прљавштину и упиши нерукотворено у њега свесвету вољу Своју; укрепи ме у свакој слабости воље ума мога и просветли ме силом Свесветога Свога Дуа, водећи нејаке и некорисне руке моје ка богољубивом окончању писања свештене иконе Твоје( или светога..), како би они који се клањају и целивају је; ка Теби праобразној Лепоти узводили срца и помисао, свецело облагодаћенивани и освештани у радости достигли подобије и прослављали са свима Светима, који су Ти од века угодили, Тебе, Оваплоћеног Сина и Логоса, са беспочетним Твојим Оцем и обожаваним Духом Твојим, једносушну и нераздељиву и животворну Тројицу. Амин.

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам зашто, много ми је драга ова икона.

Односно знам, више драгих људи је било укључено у њено настајање, посредно и непосредно.

Формат 11x16, рад свакако није врхунски, али некако је издвајам.

post-21329-0-31247300-1438939513_thumb.j

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепа је иконица. Не знам само колико је уобичајено сликати плаву боју очију, или неку другу сем смеђе на византијским иконама? То нисам виђао. (Причам искључиво о византијском стилу) Има ли неки ,,канон" или упутство у вези тога, зна ли неко?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да приметим нешто, опростите ако лупетам.

Видим да је наслов теме промењен у Иконописачки подвиг. Разумем значење покушај, али некако не бих назвао ниједан свој рад било каквим подвигом.

 

 

 

Лепа је иконица. Не знам само колико је уобичајено сликати плаву боју очију, или неку другу сем смеђе на византијским иконама? То нисам виђао. (Причам искључиво о византијском стилу) Има ли неки ,,канон" или упутство у вези тога, зна ли неко?

 

Први пут чујем, најискреније. Конкретно Свети Симеон је често сликан са плавим очима.

Али, нисам меродаван да тачно одговорим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...