Jump to content

Иконописачки подвиг чланова ЖРУ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ево ја сада иконопишем.Имам благослов за иконописање али немам од кога да учим па сам несшто покушавам.Бојим темперама јер не знам гдје да нађем пигмент.По завршетку ћу усликати и слику овдје поставити да ми ви подарите неке савјете,коментаре као и критике.Не могу себе назвати уопште иконописцем јер ми је потребна добра обука али наравно ту сте ви да ми помогнете хехехехехе :aplauz:

Naravno da smo tu ,sta se smejes :) Doduse i ja sam pocetnika ali sve sto znam tj sto su meni rekli oni koji su kvalifikovani da drze casove prenecu ti.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 409
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Smejem se naprosto od srece sto sam napokon pronasao trazenu pomoc :-D .....Iako ste vi pocetnik u ikonopisanju znatno ste ispred mene.Stoga mocete mi mnogo toga prenjeti sto bih ja kasnije upotrebljavao.Slava Bogu sto dozvoli nama ljudima da predstavimo kistom neopisivo.....A vama od srca hvala.Potrebno mi je jos par dana da zavrsim moju prvu ikonu :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бојим темперама јер не знам гдје да нађем пигмент.

 

Како то да не можеш наћи пигмент?

 

Пишем чланак "класични пигменти", поставићу када завршим, можда неком буде од помоћи.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U super,jedva cekamo taj clanak!

Inace Vatoped reci cu ti gde ih mozes naci ali sada ti je sasvim bespotrebno da bacas pare na pigmente tempere su odlicna boja,kupi Aero tempere slovenacke,one su odlicno pigmentovane tempere koriste se u u srednjim umetnickim skolama,bice ti sasvim dovoljne za pocetak.Mnogo je vaznije da izvezbas crtez i potez boje su najmanji problem kad znas tacno sta radis i sta zelis njima da postignes.Aero tempere imas u glavnom u radnjama slikarskog materijala.

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U super,jedva cekamo taj clanak!

Inace Vatoped reci cu ti gde ih mozes naci ali sada ti je sasvim bespotrebno da bacas pare na pigmente tempere su odlicna boja,kupi Aero tempere slovenacke,one su odlicno pigmentovane tempere koriste se u u srednjim umetnickim skolama,bice ti sasvim dovoljne za pocetak.Mnogo je vaznije da izvezbas crtez i potez boje su najmanji problem kad znas tacno sta radis i sta zelis njima da postignes.Aero tempere imas u glavnom u radnjama slikarskog materijala.

 

Добар савет си дала, неки пигменти су иначе веома скупи, чак и велики мајстори су штедели на неке (довитљивост), на пример твој ник Лапис Лазули 50 гр цена је око 4.000 круна са ПДВ-ом. Између осталог, користила сам се и овом страницом за писање чланка, страни језик, али је илустративни приказ разумљив.

http://nidaros-handel.dk/blaa-226?page=2

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Поставићу и овде линк ,,иконе, цртежи“.

 

http://www.mosip.ru/index.php?do=photo&onpage=1

 

Овај приказ прецизних цртежа, може бити од помоћи почетницима, да виде како изгледа пре наношења боје, могу прекопирати или нацртати „од ока“, наравно угледајући се на неке цртеже. Ја цртам од малих ногу, откад знам за себе и волим да цртам, бојење цртежа је много већа ствар и захтева ОГРОМНУ студију и мукотрпан рад, вољу и стрпљење, боље је прво извежбати цртеж, како каже Лапис лазули.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A jesi videla ovaj http://nidaros-handel.dk/blaa-226/lapis-lazuli-bedste-kvalitet-10-g-p1049

288 evra je 10 gr.Pa ti posle vezbaj sa pigmentima,heheh ;)

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala vam svima sto mi pomazete skoro sam gotov i jedva cekam postaviti sliku.Najvise vam hvala sto ste me opametili za pigmente hahahah pronasao sam spomenute tempere i trebam ih ici kupiti (pa neka stoje dok na papiru ne izvjezbam linije,oblike i uopsteno dok ne savladam crtanje)Pa cu postepeno s'vremenom poceti crtati na drvetu i slicno.Hvala vam puno na preporuci i pomoci :-D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam da sam veoma dosadan ali se nadam da ce te mi oprostiti :-D .Zelio bih samo zamoliti za savjet.Znam kako vjezbati za crtanje(uzecu one korisne vezbe od sestre Biljane)ali na koji nacin da kasnije vjezbam bojanje ?Ako nebi bio problem da mi neko objasni posto ocigledno sam siromasan sa znanjem iz svjeta ikonopisanja :-D Al opet to je moja velika radost :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego osim sto pise clanak i crtas,jel se bavis ikonopism mozda?

 

Ако се цртање светих ликова рачуна, онда, да, бавим се дуго времена, никад нисам копирала , и никад са неким променама.  :)  А бојама драга моја Тања богослови углавном по зидовима код своје куће : Архангел Михаил, архангел Гаврил и свети Ђорђе убија аждаху у природној величини. Учила сам технику визант иконописа  и како се користе пигменти боја, једино што сада радим сабирам све своје радове,  не размишљам да кренем путем иконописца.  С обзиром да познајем цртање, сликање, скицирање, итд, никад се не зна,  цео живот посветила сам уметности, али желим још неко време да духовно узрастам, требам још мало радити на себи.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znam da sam veoma dosadan ali se nadam da ce te mi oprostiti :-D .Zelio bih samo zamoliti za savjet.Znam kako vjezbati za crtanje(uzecu one korisne vezbe od sestre Biljane)ali na koji nacin da kasnije vjezbam bojanje ?Ako nebi bio problem da mi neko objasni posto ocigledno sam siromasan sa znanjem iz svjeta ikonopisanja :-D Al opet to je moja velika radost :-)

 

Мој савет био би да сада не размишљаш вежбање бојама. Прво савладај вежбе за цртање, сконцентриши се на једно место. :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се цртање светих ликова рачуна, онда, да, бавим се дуго времена, никад нисам копирала , и никад са неким променама.  :)  А бојама драга моја Тања богослови углавном по зидовима код своје куће : Архангел Михаил, архангел Гаврил и свети Ђорђе убија аждаху у природној величини. Учила сам технику визант иконописа  и како се користе пигменти боја, једино што сада радим сабирам све своје радове,  не размишљам да кренем путем иконописца.  С обзиром да познајем цртање, сликање, скицирање, итд, никад се не зна,  цео живот посветила сам уметности, али желим још неко време да духовно узрастам, требам још мало радити на себи.

 

Природна величина? :aplauz: Па било би лепо да нас почастиш неким сличицама твога труда & рада,немој да си цицја да чуваш само за себе хихихи :)))

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...